Автор Тема: Защо да изберем Добри Божилов за евродепутат?  (Прочетена 13784 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
mikis по принцип много уважавам мнението ти, но не смятам, че Стойков е изгорял бушон. От неговата библиотека съм прочел доста неща, дистрибуциите му съм ползвал доста и те ми помогнаха много. Радвам се, че го води емоцията. Това е естествена човешка наклоност. Ако е без емоцич, чувство, страст, то какъв човек е? А за лицето ДБ с теб сме на едно и също мнение, но светът е голям, хора всякакви. Явно има хора дето го уважават.

Защо няма да гласувам? Не смятам, че това е демокрация. Не смятам, че моя глас променя нещо. Ето вчера докато чаках "Микрофон и мишка" погледах 10 минути Скат. Там говорят, че Турция не трябва да влиза в ЕС. Не трябва просто, защото не е европейска страна. Обаче на всички гласувания за напредъка й, какъвто няма, най-голямата партия в Б-я е гласувала положително. Е тогава какво като влязат по-малко турци от нашите гласове? Този въпрос се решава много по-просто, разпуска се тази "партия" като противоконституционна, а не се пуска на избори.

Това е съвсем незначителен нюанс. С политика и партийна политическа система проблеми не се решават. Така устроена политическа система за мен е неработеща и аз няма да и правя изкуствено дишане, като се разходя до училището в съседство и пускам хартийки в кашон.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

edmon

  • Гост
Към негласувалите: след като гласуват още закони, ограничаващи свободната пазарна икономика, и след като дойде следващата социалистическа криза, ще съжалявате за това че не сте гласували.

мислех, че не е възможно човек занимаващ се с компютри да няма комбинативно мислене
и прозорливост, но ти ме убеди в обратното.
за каква социалистическа криза говориш? къде има планово стопанство ???
кой говори за управление на икономиката от държавата??
става въпрос за уместно РЕГУЛИРАНЕ.
Що за глупост е това, че от фалиралото предприятие хората щели да се организират
в други по-добри дейности. Ти кьорав ли си или глух. В момента България е
точно в такава ситуация. Къде видя организирани хора ?
Иска ми се вече да те псувам честно.
Хората отидоха в чужбина дюд. Тоя който те агитира взима забранени субстанции
не го слушай.
Активен

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Унизително е да правиш брутална политическа агитация, разваляйки функционалността на сайта.

Сайта си работи - само съм добавил текст в горната му част.

Намерих едно интересно мнение от 2007 година:
Цитат
Мнениеот Orlin » 25 Яну 2007 16:58

Уважаеми съфорумци,
Моля позволете да изразя принципното си мнение за дейността на Добри Божилов в интернет. От години следя неговите сайтове и изяви. Смятам, че Добри прави това, заради което е създаден интернет: споделя мнението си пред много хора, безплатно, просто изразява позиции - понякога доста добре аргументирани, друг път просто емоционални.
Интернет можеше да бъде прекрасно място за дискусии, разпространение на подписки и петиции, организиране на граждански действия. За съжаление, заради спама ние сме враждебно настроени към всяко масово писмо, всеки постинг, в който се изразява позиция.
Ако Добри Божилов беше взел пари от някой бизнес-кръг, нямаше да влиза по форумите, щеше да има добре платена кампания. Но той го прави донкихотовски, чисто и честно: издига кандидатурата си за евродепутат като истински народен представител. Ако щете гласувайте за него. Но нека си припомним: за какво би могъл да се ползва интернет!

http://www.micmouse.net/forums/viewtopic.php?f=1&t=4921
Активен

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Към негласувалите: след като гласуват още закони, ограничаващи свободната пазарна икономика, и след като дойде следващата социалистическа криза, ще съжалявате за това че не сте гласували.

мислех, че не е възможно човек занимаващ се с компютри да няма комбинативно мислене
и прозорливост, но ти ме убеди в обратното.
за каква социалистическа криза говориш? къде има планово стопанство ???
кой говори за управление на икономиката от държавата??
става въпрос за уместно РЕГУЛИРАНЕ.

Държавата управлява икономиката чрез субсидии - дава субсидии на определени фирми, отрасли, а на други - не. Държавата управлява чрез квоти - решава кой колко да произвежда. Това трябва да се решава от пазара (по естествен начин), а не от държавата.

Смятам, че повечето от тези, които критикуват и обиждат, изобщо не са прочели нищо от сайтовете, към които дадох връзки (сайтовете нямат нищо общо с Добри Божилов, освен с идеите си).

Така става като преподаватели, които доскоро са били комунисти, преподават икономика...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Не се пали де. Повечето хора тук са компютърджии, а не икономисти. Аз избягвам да говоря за икономика пред неикономисти. Все едно да говоря с някой информатик за програмиране на пърл и колко красиво и мощтно било. Колкото и да ми говори, аз нищо не бих рабрал или почти нищо. Тук е същото.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Не твърдя, че съм икономист, но смятам, че съм чел достатъчно за да мога да си направя някои изводи.

Вярвам в научния метод. След като чрез него е доказана вредата от субсидиите и квотите, съм убеден, че е така. За повече информация - сайта на Института за пазарна икономика: http://www.ime-bg.org/ или http://ime.bg/


Научен метод
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
За съжаление много от нас никак не са убедени, че точно този индивид ще защити свободния пазар.

Отделно не правил скъпи кампании? Моля? Защо тогава се е набутал в партията с най-скъпа кампания? И защо изобщо са необходими партии? на мен не ми е необходим партиен лидер да ми внушава правилния начин на мислене и действие. Това е отживелица, ако изобщо някога е било резонно. Нов вид религия. Който вярва и отстоява нещо, няма нужда от партия, за да го налага.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalleys

  • Гост
още ли се занимавате с тоя бе..
Активен

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Може би е нямало друг начин да се кандидатира...

Аз не гласувам за партията (но ако не успее да мине 15%-товата бариера може да се окаже, че съм гласувал за партията - изгавриха се с демокрацията).

Активен

misho_cg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 350
    • Профил
    • WWW
Аз - Добри Божилов - журналист и Интернет предприемач, Ви предлагам кандидатурата си за депутат в Европейския парламент. Ако желаете да се запознаетe по-задълбочено с нея, заповядайте на сайта на кампанията:


Aз повече няма какво да добавя, тоя е пълно ку-ку, ИНТЕРНЕТ ПРЕДПИЕМАЧ ! Буа-хахахаха

За всички, които ще ме упрекнат, че ползвам спам за реклама, им казвам, че са напълно прави, че не съм взел решението без доста съмнения, и им предлагам мотивите си да го направя ТУК:

мотиви:
Not Found
The requested URL /dobri/index.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.


Стойков, май не си си пил хапчетата отдавна пич !
Активен

раят за котките, всъщност е адът на мишките !

Mitaka

  • Гост
Абе, що не изберете мен, като независим кандидат???
Ето какво предлагам:

1. Забрана за ползване на нещо различно от виндовс.
2. Спиране на всякакви субсидии, социални помощи, детски надбавки.
3. Забрана за ползване на майчинство - айде де, нямате ли си баба вкъщи да ви гледа хлапето?ю
4. Спиране на подпомагането на всякакви болници, училища и т.н. - да се оправят сами!!!
5. Спиране на пенсиите - влияят вредно върху икономиката на страната!!!
6. Спиране на болничните - айде де, кръшкачи!!! Няма да се разболявате!
8. Пълна забрана за ползване на безплатен градски транспорт за пенсионерите.
9. Обещавам да не крада много. Като си построя 5-6 вили на Канарите, веднага спирам.
10. Няма да имам повече от 10 коли.
11. Черен хайвер и скъпо шампанско - ще консумирам не повече от два пъти седмично.
12. Със спестените пари от пенсии и болнични ще си направя една екскурзия в космоса. Ще се гордеете с мен, че ще  съм първият Български космически турист.
13. С част от останалите пари ще построя частна психиатрична клиника, където индивиди като ДБ ще се лекуват за моя сметка.
Активен

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Ако социализма победи в условията на демокрация, значи сте си го заслужили. Щом народа иска социализъм - ще го получи. И аз нищо не мога да направя по въпроса.

Забелязал съм, че успешните политици, вместо да се опитват да убеждават избирателите си с разумни идеи, използват методи, които отстрани изглеждат като "шоу".

Сигурен съм, че почти никой не чете предизборните програми. Също така съм убеден, че почти никой, който е писал в тази тема, не е прочел повече от няколко изречения от текстовете, към които дадох връзки.
Активен

KoIoSoS

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 107
  • Distribution: Slackware
  • Window Manager: Xfce4.8
    • Профил
Уважение и респект към смелоста.Но, ако се беше кандидатирал ти, със сигурност щях да те подкрепя.Няма как да се избяга от това кой казва и какво казва.И това е добре да е така
Активен

it is better to solve the right problem the wrong way than the wrong problem the right way   -- Doug McIlroy
Slackware Propaganda
http://video.google.com/videoplay?docid=-5210026640879077823

Mitaka

  • Гост
Сигурен съм, че почти никой не чете предизборните програми.

И какво ще прочета в тях?
Повече лъжи? Още заблуди? Ще науча как видите ли - политиците мислят за нас....
А защо не го правят през мандата, а винаги - точно преди избори?
Защо периодично не се отчитат пред народа, който ги е избрал с това - какво са свършили, какво не са свършили и кои са причините да не свършат дадено нещо?

Овчи народ... да вярва на обещания.
Активен

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Тогава как разбираш за кого да гласуваш? Или може би не гласуваш изобщо? Нали се сещаш какво следва когато има ниска избирателна активност  - колкото е по-ниска избирателната активност, толкова по-ефективно е купуването на гласове (с едно и също количество купени гласове се купуват повече депутатски места).

Може би имаш машина на времето и виждаш кой какво е направил в бъдещето и на база на това гласуваш? Как разбираш кой си изпълнява обещанията, и кой - не?

« Последна редакция: Jun 07, 2009, 17:44 от vstoykov »
Активен