Автор Тема: web server под slackware 13.1  (Прочетена 2322 пъти)

doomy_unix

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 61
  • Distribution: Slackware 13.1
  • Window Manager: KDE
    • Профил
web server под slackware 13.1
« -: Feb 09, 2011, 09:55 »
Здравейте колеги,
имам малък проблем с инсталирането на webserver (xampp - в случая lampp, както и apache).
При инсталирането и слагането на защити няма проблеми. С въвеждане от моя страна на IP-то няма проблем, обаче от друго РС ако се опитва да се конектне (каквато е и целта) му дава "Connecting" и след малко изписва грешка, че е просрочено времето за заявка. Отначало си помилисх, че от скайп ползва или забранява порта 80, обаче не е от него. Гледах и desktop sharinga да не би да го забранява или ползва и той тоя порт - не, също мисля, че и през рутера трябва да го наглася от 80 да минава към 8080  ::)   Пробвах да наглася и ръчно IP-то, netmask-a, gateway-a и DNS сървъра - пак аз мога да си го зареждам като въведа IP-то, но външни РС-та не могат :)
Въпроса ми е някой може ли да ми каже каква е настройката, че да може от външни РС-та да се connect-ват към сървъра? :)

Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: web server под slackware 13.1
« Отговор #1 -: Feb 09, 2011, 10:33 »
С публично IP ли си? Щом имаш рутер пренасочваш порта (80, 8080, etc - на който ти работи апача) към компютъра на който си инсталирал lamp-a. Ако си сменил default-ния порт (80) на някой друг (8080) тогава всички отвън трябва да те достъпавт през: http://ip-то-ти:8080.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Желязко Желязков

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 92
  • Distribution: Slackware,Maemo,Android,MacOSX
  • Window Manager: Kde,Gnome,FluxBox,E17,Lxde
    • Профил
    • WWW
Re: web server под slackware 13.1
« Отговор #2 -: Feb 09, 2011, 11:17 »
Със socklist можеш да провериш ако ти е зает порта от друг процес. И си пренасочи порта както ти каза backtolife ако си зад рутер
« Последна редакция: Feb 09, 2011, 11:19 от Желязко Желязков »
Активен

Като член на "Интернет общество", аз съм подкрепа на организация, която смята, че Интернет е за всеки. Горещо препоръчваме да се присъедини към "Интернет общество", както и допринасят за изграждането на бъдещето на Интернет. https://portal.isoc.org/EBusiness/NewMemberStepOne.aspx?refid=xd1068226hf

doomy_unix

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 61
  • Distribution: Slackware 13.1
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: web server под slackware 13.1
« Отговор #3 -: Feb 09, 2011, 11:45 »
Готово :) Разреших от рутера да пуска порта и всичко заспа :)
Благодаря
Активен