Анкета

Въпрос: Локален домейн за Window ??? Samba + Winbind + OpenLDAP

  • Да ! Samba + Winbind + OpenLDAP
    - 2 (50%)
    Или греша ;)
    - 2 (50%)

Общ брой гласове: 4

Автор Тема: Windows Local Domain  (Прочетена 4615 пъти)

apamix

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Windows Local Domain
« -: Jul 27, 2011, 01:16 »
Здравейте, Въпроса ми е доста глупав, но нямам никакъв опит в "domain controllers" искам да си пъсна локален домейн за мрежата, а в мрежата имам 2xWindows XP и 1xWindows 7. До колкото знам са ми нужни Winbind + Samba + OpenLDAP ? Или се бъркам  ??? Ако може някой да ми даде малко инфо за цялата процедура ще съм много благодарен  [_]3
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: Windows Local Domain
« Отговор #1 -: Jul 27, 2011, 10:01 »
Можеш да минеш и без ЛДАП. Всъщност щом ти е за толкова малко машини ... става много лесно.
http://atlanticlinux.ie/blog/?p=17
Иначе ако ще го правиш с идеята да надграждаш, можеш да добавиш и цербера  ;D 
http://wiki.eduardosachs.org/wiki/Heimdal_Kerberos_Samba_PDC_OpenLDAP_Squid_no_Debian_Lenny_(em_constru%C3%A7%C3%A3o_-_N%C3%83O_USAR_-_COM_BUG)
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

apamix

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Windows Local Domain
« Отговор #2 -: Jul 27, 2011, 10:22 »
Благодаря за отговора  [_]3

Ей сега ще го разцъкам.... и следва друг въпрос ;) Възможно ли е това нещо да работи, ако компютрите не са в един и същи лан ?  [_]3

И след като разгледах какво гуугъл ни предлага аз избрах този нчин :

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1683595
« Последна редакция: Jul 27, 2011, 10:47 от apamix »
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: Windows Local Domain
« Отговор #3 -: Jul 27, 2011, 10:27 »
Ами обясни какво имаш предвид под "един и същи лан"?
Понеже в настройките на самбата има опция кои мрежи да работят с контрелера, примерно аз съм му разрешил да работи с 192.168.2.0/24 и 192.168.24.0/24 и 192.168.25.0/24 само едната ми е в друг офис и имам ВПН до там, едната е безжична в същия офис.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

apamix

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Windows Local Domain
« Отговор #4 -: Jul 27, 2011, 10:55 »
Идеята е следна : имаме 3 компютъра един в София един в Бургас и един в Русе примерно... и искам юзерите като си пуснат уйндовса да се логват под един и същ локал домейн и да имат едни и същи шарнати папки

Нещо като Microsoft Small Business Server ... За нас има е-бокс платформа но не искам да сетвам всичките демони на ново ;)
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: Windows Local Domain
« Отговор #5 -: Jul 27, 2011, 11:36 »
Ами пускаш един пптп сървър и клиентите от другите офиси влизат през ВПН-а. Добре е обаче да ги присъединиш към домейна първо.
Туториала който си дал, не съм го разглеждал.

Едит: Добре де, защо не ги присъединиш към ебокс-а?
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

apamix

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Windows Local Domain
« Отговор #6 -: Jul 28, 2011, 02:07 »
Аз накрая реших да ползвам този туториал ;) http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1683595 изглежда ми най-добре обеснено ;))
« Последна редакция: Jul 28, 2011, 13:52 от apamix »
Активен

apamix

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Windows Local Domain
« Отговор #7 -: Jul 29, 2011, 13:58 »
Добре бе ;) след като следвах туториал-а стриктно получавам следната грешка когато се опитам да логна в домейна

The following error occurred when DNS was queried for the service location (SRV) resource record used to locate an Active Directory Domain Controller (AD DC) for domain "apamix.local":

The error was: "DNS name does not exist."
(error code 0x0000232B RCODE_NAME_ERROR)

The query was for the SRV record for _ldap._tcp.dc._msdcs.apamix.local

Common causes of this error include the following:

- The DNS SRV records required to locate a AD DC for the domain are not registered in DNS. These records are registered with a DNS server automatically when a AD DC is added to a domain. They are updated by the AD DC at set intervals. This computer is configured to use DNS servers with the following IP addresses:

192.168.1.99

- One or more of the following zones do not include delegation to its child zone:

apamix.local
local
. (the root zone)

Къде според вас е проблема ? В БИНД-а или в ЛДАП-а ???
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: Windows Local Domain
« Отговор #8 -: Jul 29, 2011, 20:59 »
С каква операционна система е машината която искаш да присъединш към домейна?
Какво ти пише в смб.цонф на този ред
Код:
workgroup = mydomain
Честа грешка е, примерно, ако на теб домейна ти е: apamix.local в смб.цонф трябва да пишеш
Код:
workgroup = apamix
И като присъединяваш машина към домейна също трябва да напишеш домейна само като apamix. Ако не стане с apamix опиши стъпките които правиш.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

apamix

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Windows Local Domain
« Отговор #9 -: Jul 30, 2011, 19:02 »
В момента е под убунту  ;D В сам.цонфа си пише apamix като workgroup. Според мен проблема е м/у слапд-а и самбата, малко по късно ще пастна нещо от /var/log-a  [_]3
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: Windows Local Domain
« Отговор #10 -: Jul 30, 2011, 22:46 »
Нещо не си ме разбрал, питах с какъв Windows е машината която се опитваш да присъединиш. Ще ти цитирам от въпросното хауту, явно се оправяш с английския.

Цитат
On a Windows 7 workstation, go to Control Panel> System> for Computer Name click Change Settings> Change> member of Domain, enter “mydomain” or the domain you’ve been using (ONLY the name of your domain, do not enter myserver.mydomain.local)> when prompted for username enter “root”, pw enter “PassWD55”, you may receive a DNS error, ignore it, click OK a few times then reboot Windows. Try to login as “Test”. Note: Sometimes after switching domains Windows will come up still configured to log into the local workstation. You may have to manually tell it to log into the domain.
...
You can configure windows to use this server as a DNS, in fact this may be necessary on some workstations before you can join the domain
Не може да не ми направи впечатление последното, как просто пожелателно са написали, че можеш да ползваш за ДНС сървър адреса на машината, която си направил Домейн контролер - това според мен е задължително, не виждам как без него ще стане, дори понякога се налага да добавиш и WINS сървър (пак твоя сървър)
От сървъра ти ( Убунтуто) кажи какво ти отговаря командата
Код:
sudo getent passwd
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
samba (db3.0) as NT domain
Настройка на програми
stoilkov 0 1703 Последна публикация Aug 22, 2003, 20:24
от stoilkov
Parking na domain
Настройка на програми
empty 2 1797 Последна публикация Jul 03, 2004, 18:24
от
Sub domain
Настройка на програми
Yxaaaaaaa 6 2580 Последна публикация Dec 19, 2004, 18:45
от sys7em
Domain
Настройка на програми
BerkAdmin 3 2295 Последна публикация Jun 08, 2006, 09:08
от laskov
Domain is not available
Настройка на програми
k4BIG 10 3590 Последна публикация Nov 07, 2007, 17:15
от k4BIG