Автор Тема: Joey Hess напуска Debian и изоставя debhelper, alien, dpkg-repack и debmirror  (Прочетена 6245 пъти)

edmon

  • Гост
То добре, че едно време не са избрали компютрите да са аналогови, тогава щеше да е чудо.
А това системД е едно голямо смърдящо л.но.
Онзи ден ми направи проблем вторичния ми диск и по време на зареждане на Дебиана зареждача преброи успешно праймари диска, но запецна на вторичния. Почна един брояч да брои 1мин и 30 сек. не можа да го монтира и реши да ме вкарва в някакъв сингълмод. Поиска руут парола и оня брояч пак изкочи. Не можеш да направиш нищо - брояча ти препокрива командите, няма командна история, няма ми виртуалните конзоли. По едно време пак ми изкочи промпт да пита за парола, ама явно това е някакво старо съобщение зашото вади паролата в прав текст. Никакви ребооти поверофф-и халтове не действат.
С триста зора се добрах до фстаб и коментирах реда за този диск и брояча млъкна. Този промпт дето ми седи е някаква супер скопена и орязана конзола дето не става за нищо. Чудих се как да го рестарирам това и опрях то SysRq REISUB клавишите.
Не знам защо проблем с един диск трябва да свали цялата система.

Аз като им писах на развален английски с въпроса какво точно ще правим в такъв случай(когато компа не тръгне след рестарт заради системд)...
Paul Tagliamonte ме нарита, че това щяло да се проверява и да не се допуска разбииш ли , и че говоря за неща, които не се случват ...
ако искаш мое ти дам мейл-та му та му пиши по въпроса :)) Bug#727708
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Здравейте,

Може би на някой ще му е интересно да помисли над следното:

От гревногръцката митология: Прометей и Епиметей (двама братя).

Прометей - мисли предварително (има визия за бъдещето).
Епиметей - мисли след като нещо се случи (мисли само след последствията).

Боговете дават подарък на Епиметей - кутията на Пандора, която той отваря ...

Поздрави.
Румен.
По- добре, прочети "Митологична библиотека" на Аполодор за да си изясниш някои неща за древногръцките митове.
Кутията на Пандора (голяма делва за зърно/вино/маслини) се нарича така, защото е отворена от Пандора. Подаръкът от боговете и олицетворение на нещастието е самата Пандора. Никъде не се описва, откъде е дошъл съдът, който е държан в дома на Епиметей.
За планирането и начина ни мислене на двамата нищо не е писано. Само, Прометей е представян, като умен и, съответно изпатил си от това и Епиметей, като глуповат.

Кой е глуповатият, който имаш предвид ?

Боговете веднага изпълнили Зевсовата заповед. Хефест направил от пръст
необикновено красива девойка. Боговете й вдъхнали живот. Атина Палада и харитите облекли девойката в блестящи като слънцето дрехи и й сложили златни огърлици.
Хорите поставили на разкошните й къдрици венец от благоухаещи пролетни цветя.
Хермес вложил в устата й фалшиви и пълни с ласкателство думи. Боговете я нарекли Пандора, тъй като тя получила от всички дарове. Пандора трябвало да донесе с появяването си нещастие на хората.
Когато това зло за хората било готово, Зевс изпратил Хермес да отнесе Пандора на земята при Прометеевия брат Епиметей. Мъдрият Прометей много пъти предупреждавал неразумния си брат и го съветвал да не приема дарове от гръмовержеца Зевс. Той се страхувал, че тези дарове ще донесат на хората нещастие.
Но Епиметей не се вслушал в съветите на. мъдрия си брат. Пандора го пленила с красотата си и той я взел за жена. Скоро Епиметей разбрал колко много зло донесла 'със себе си^ Пандора на хората.
В Епиметеевйя дом имало голям съд, плътно затворен с тежък капак; никой не знаел какво има в тоя съд и никой не се решавал да го отвори, тъй като на всички било известно, ,че това носи нещастия. Любопитната Пандора тайно махнала капака от съда и по цялата земя се разпръснали нещастията, които били на времето затворени в него.
Единствена" само Надеждата останала на дъното на грамадния съд. Похлупакът на съда отново се затворил и Надеждата не излетяла от дома на Епиметей. Гръмовержецът Зевс не пожелал да стане това.
Щастливо живеели по-рано хората, без да познават злото, тежкия труд и
унищожителните болести. Сега безброй беди се разпространили между хората. Сега и земята. и морето се изпълнили със зло.

Николай Кун - Старогръцки легенди и митове
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Сега, можеш да копираш от някъде и, каква е съдбата на мислещият предварително, по- умен брат. Предполагам, че руснакът е преписал и тази част от мита.
« Последна редакция: Nov 11, 2014, 21:40 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Здравей,

Осмелявам се да мисля че знам каква е съдбата му, поне според легендата (а и той я е знаел преди да подари огъня и въпреки това го е направил).
Освободен е от Херкулес (ако не бъркам).
Както е знаел и нещо което не го е знаел и самия Зевс.

Който иска да прочете и т.н.

Румен

Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
dpkg
Настройка на програми
rip_darkman 4 2410 Последна публикация Dec 31, 2004, 16:55
от rip_darkman
Сравняване на два dpkg -l списъка
Настройка на програми
Regia 1 2022 Последна публикация Aug 24, 2006, 21:08
от mom
Проблем с dpkg
Настройка на програми
kgochev 1 2075 Последна публикация Dec 26, 2007, 21:35
от zeridon
Проблем с alien
Настройка на програми
viv1111 12 3979 Последна публикация Oct 20, 2008, 22:51
от viv1111
Alien - конвертор между rpm и deb пакети
Пътят към wiki.linux-bg.org минава оттук
tyuio 4 14867 Последна публикация Feb 04, 2009, 23:52
от phantomlord