Автор Тема: Аплет за звука в панела на Ubuntu 10.04 след премахване на pulseaudio.  (Прочетена 10920 пъти)

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Днес премахнах pulseaudio на Ubuntu 10.04 за да си настроя контролера на микрофона. като премахнах програмата ми изчезна и аплета за звука в панела. Инсталирах gnome-alsamixer, след това върнах отново pulseaudio, но аплета за звука липсва. Няма го и в списъка "Добавяне на елементи" в панела. Предполагам, че някой има решение на този проблем. Благодаря предварително.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
опитай с това:
Код:
sudo apt-get install hicolor-icon-theme
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Аплета за звука в Убунту, е неразделна част от друг аплет (онзи с писъмцето) Ако си махнал писъмцето, го добави. Не му помня името, но май беше нещо за уведомяване, също виж в автоматично стартиращи се програми (тези които са за сесията) дали има пулсеаудио.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
да не отварям нова тема, че пак иде реч за аплет. този път не е за звука, а за нетуърк мениджъра. от два три дена този аплет ми се крие... при първоначален старт на системата си го има, кънектва се..., а ако мрежата зачезне и се дискънектва- преминава офлайн и... аплета изчезва от лентата с инструменти. аз съм решил проблема, като създадох стартер, който изпълнява  командата nm-applet, но това решение не ми харесва. искам да е както си му е реда: имало- немало мрежа, аплета да си е на мястото, за да имам избор и неща... има ли идея някой, какво се е разбъзикало за да си играе на "тука има, тука нема" и как да реша проблема с криещия се аплет?
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
да не отварям нова тема, че пак иде реч за аплет. този път не е за звука, а за нетуърк мениджъра. от два три дена този аплет ми се крие... при първоначален старт на системата си го има, кънектва се..., а ако мрежата зачезне и се дискънектва- преминава офлайн и... аплета изчезва от лентата с инструменти. аз съм решил проблема, като създадох стартер, който изпълнява  командата nm-applet, но това решение не ми харесва. искам да е както си му е реда: имало- немало мрежа, аплета да си е на мястото, за да имам избор и неща... има ли идея някой, какво се е разбъзикало за да си играе на "тука има, тука нема" и как да реша проблема с криещия се аплет?
Не те знам с каква команда стартираш NetwortManager-a.Аз използвам тази и до сега не ми се е скривал nm-applet-a:
Код
GeSHi (Bash):
  1. /usr/bin/nm-applet --sm-disable
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Днес премахнах pulseaudio на Ubuntu 10.04 за да си настроя контролера на микрофона. като премахнах програмата ми изчезна и аплета за звука в панела. Инсталирах gnome-alsamixer, след това върнах отново pulseaudio, но аплета за звука липсва. Няма го и в списъка "Добавяне на елементи" в панела. Предполагам, че някой има решение на този проблем. Благодаря предварително.
За да ти се покаже аплета за звука трябва да добавиш Indicator Applet към панела.В него да обединени няколко аплета писъмцето,аплета за звука,блутут аплета и др.
И както казва колегата @tolostoi провери в Автостартиращи програми дали стартера на PulseAudio Sound System е активен.Ако не е или липсва създай нов като за команда използвай
Код
GeSHi (Bash):
  1. start-pulseaudio-x11
« Последна редакция: Jul 08, 2011, 11:57 от radoshow »
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Благодаря ти. Ще го имам предвид в бъдеще. Забелязах, че при Дебиан аплета се възтановява в панела с повторното инсталиране на програмата без да добавям нищо.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
satir, имаше такъв бъг който е оправен, не знам с коя версия на Убунту си, но ъпдейт е най-логично. Всъщност когато беше докладван и в последствие оправен бъга (не помня кога),  при мен нямаше проблем, т. е. винаги си е работил коректно мениджъра, а разбрах за проблема от публикации в нета. Явно има нещо специфично, което допринася за проявата на този бъг, но какво ... нямам идея.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
tolostoi, с Ubuntu 10.04 съм, а проблема се появи след някакви ъпдейти. ето, сега забелязвам, че пак го няма, а този път има мрежа- смотана работа...
radoshow, ще пробвам с този ред, но едва ли ще има някаква промяна. готово, появи се... но той се появява и само с командата
Код:
nm-applet
наистина за първи път имам подобен проблем с изчезващ аплет... другото интересно е, че при мен като го няма аплета стои в лентата на другите потребиталски акаунти, а не беше така до сега. аплета го имаше в лентата само на потребителя, който се е логнал пръв и предоставя услугата на всички други- това е ново :)
продължавам да наблюдавам... ако има нещо интересно ще споделя...
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
@satir Ако не получаваш нета по DSL (pppoe) предлагам ти да инсталираш wicd да видиш дали ще го има същия проблем.

EDIT: Или щом казваш,че проблема се е получил при ъпдейт,защо не даунгрейднеш NetworkManager-а през Synaptic и ако се оправи проблема да заключиш версията с която работи добре да не се ъпдейтва.
« Последна редакция: Jul 08, 2011, 18:51 от radoshow »
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
не виждам в синаптик опция за даунгрейд. виж, за заклюване има... не съм правил това до сега. и как става даунгрейда в синаптик?
едит: s 3G модем съм.
« Последна редакция: Jul 08, 2011, 19:12 от satir »
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
не виждам в синаптик опция за даунгрейд. виж, за заклюване има... не съм правил това до сега. и как става даунгрейда в синаптик?
С коя версия си NetworkManager?Ако нямаш опция даунгрейд значи си премахнал старата версия.Гледам,че най-новата версия на NetworkManager-а за Lucid е 0.8.4.Ако твоята е различна от тази може да я инсталираш да видиш дали пак ще има проблем.
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
синаптика ми е 0.63.1 a нетуърк мениджъра e 0.8
едит: май трябва да си поиграя с източниците на пакети. версия 0.8.4 за нетуърк мениджър няма при мен.
« Последна редакция: Jul 08, 2011, 19:57 от satir »
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
синаптика ми е 0.63.1 a нетуърк мениджъра e 0.8
едит: май трябва да си поиграя с източниците на пакети. версия 0.8.4 за нетуърк мениджър няма при мен.
Добави това репозитори и ще можеш да го ъпгрейдеш:
Код
GeSHi (Bash):
  1. sudo add-apt-repository ppa:network-manager/ppa
  2. sudo apt-get update
  3. sudo apt-get upgrade
Източник
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
знаех си, че като се захвана с нещо дребно и ще изскочи и друго, и друго, и друго... сега си имам "лоши зависимости" сорс листа не се чете и неща... коментирах този ред за нетуърк мениджъра и стана, но... проблема с този мениджър си остава... и друг път ми се е случвало, като добавя този източник на пакети да ми показва, че зависимостите са кофти.
п.с. що не публикуваш твоя сорс лист, ако е свестен, да го тествам, как ще е при мен :)
моя горе-долу го бива, като изключим факта, че гиикънекшън.орг.римастерсис ми дава грешка :) и оракъл виртуалбокс ми иска ключ :))))
едит: много си падам по опен сорса... да не кажа голема дума, но идея немам да го замена с друго. обаче, некои неща не спират да ме същисват... даунгрейда е "маскиран" като "форсирай софтуеъра" е, аз на форсирането не му викам даунгрейд. както и да е, форсирах го или както е по-нормално да се каже, минах на по-стара версия... дано се реши проблема, че ми писна. ше сподела, ако има новости... :)))
« Последна редакция: Jul 09, 2011, 06:01 от satir »
Активен


Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Ubuntu hardy и pulseaudio
Настройка на програми
Whisper 1 3076 Последна публикация Sep 16, 2008, 17:43
от Hapkoc
Pulseaudio ?!?
Настройка на програми
Oxy 2 3530 Последна публикация Feb 08, 2009, 22:44
от BULFON
Опит с Slackware и Pulseaudio
Настройка на хардуер
Ivshti 0 2156 Последна публикация Jun 21, 2009, 18:40
от Ivshti
PulseAudio
Настройка на програми
elfenlied 6 5729 Последна публикация May 05, 2010, 10:41
от elfenlied
Slackware64 13.1 как да подкарам pulseaudio.
Настройка на програми
bazu 3 4083 Последна публикация Mar 01, 2011, 17:27
от bazu