Автор Тема: Проблем с VNC връзка при откачен монитор с Убунту 12.04  (Прочетена 5149 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Инсталирах 12.04 на едно компютърче HP dc7600 с идеята да го ползвам без монитор през VNC, но работата нещо капут стана! Като му откача монитора и не мога да се свържа с него, а като го включа и без рестарт не тръгва.
До сега беше с 10.04 и си работеше без проблем на 1024х768.
Някой има ли идея как да го излъжа и от къде идва проблема? Чиста инсталация е още.
Активен

kalinik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 539
  • Distribution: LMDE x64 2012/ LM 14 x64
  • Window Manager: Mate / KDE
  • ID user #521433
    • Профил
Виж в /etc/lightdm/lightdm.conf има следния ред при мен:

Цитат
[VNCServer]
enabled=false

Виж и другите опции и е най-добре да нямаш локален Autologin - някъде го четох, но не съм сигурен дали е задължително.

Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Този ред липсваше при мен, но и след добавянето му резултата беше същия.
Нещо май Х-а не пали изобщо без мнитор, щото като му включа монитора и изписва, че нещо там лоу график моде като да е скапан драйвера и след рестарт си захапва както трябва, а с 10.04 като му се включи монитора след старт и зареждане на системата и си работи на 1024х768 или 800х600. Само 2-3 резолюции поддържа без монитор и се канех да търся начин да го излъжа и с други да заработи, но пък то 12.04 хич не ще!
Активен

kalinik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 539
  • Distribution: LMDE x64 2012/ LM 14 x64
  • Window Manager: Mate / KDE
  • ID user #521433
    • Профил
Mисля, че проблема идва от смяната на гномския DM с lightdm. При мен на Debian Testing имаше подобни проблеми след смяната на kdm с lightdm  - изгася монитора за секунди преди login , скапани резолюции и т.н. Та се заех и изчетох всички .conf файлове на lightdm в /etc и след бая човъркане се оправиха нещата. Разгледай из .conf-овете , секциите за Session и Seat.
Moже да пробваш и да изтриеш ~/.dmrc или да го редактираш , при мен е така:
Цитат
[Desktop]
Session=kde-plasma
Language=en_US.UTF-8
Unity май се водеше ubuntu-session или unity-session ако си с нея.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
С Унити съм и ще го оставям чисто без фалбакове разни.
Активен

kalinik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 539
  • Distribution: LMDE x64 2012/ LM 14 x64
  • Window Manager: Mate / KDE
  • ID user #521433
    • Профил
Eй тука май е точно твоя проблем:
http://www.digitaldrugs.co.uk/wordpress/?p=151

Явно промените са били в x11vnc !
Няма начин да не стане така  ;)
« Последна редакция: Mar 21, 2013, 02:19 от kalinik »
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Изпълних го това, но деинсталирах виното и се връзвам, работи доста по-бързо и с по-добра цветност, но проблема с работата без монитор си остава!
Без монитор не осъществява връзка, а като го включа с работеща система излиза черен екран и съобщение, че работи лоуд графична среда и тинтири минтири като когато не пасва драйвера на видеото..
Май проблема не е във ВНС сървъра, а графичната среда не стартира без монитор.


П.С. На този сървър ако може да му се нагласи и показалеца на мишката да не е голям черен Х , а нормален показалец ще е супер! До сега само виното дето си идва с гнома съм ползвал!
« Последна редакция: Mar 21, 2013, 03:40 от backinblack »
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Виж как му се задава разрешаваща способност принудително и му я задай в конфиг файла.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Ласков, проблема е, че не стартира никаква без да е свързан монитора! С 10.04 и Гном2 си стартира без монитор и когато се включи в последствие и си изгрява. Така си работи и с Уиндоус, а с 12.04 не ще. Като го включа и показва черен екран със съобщението за лоуд график моде само с рестартиране заработва както трябва.
Активен

korea60

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 189
    • Профил
Аз същият проблем си го имам и с 10.04 Гноме 2, както и 12.04 с опенбох.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Аз същият проблем си го имам и с 10.04 Гноме 2, както и 12.04 с опенбох.

Започвам да си мисля нещо друго! Да не би проблема при мен да е от монитора!!!?
Преди, същия този компютър беше с 10.04, но монитора който ползвах от време на време и с който инсталирах ОС беше някакво Хенджи , а сега е Делл който като го сложа на Уин7 и го засича уиндоуса и му добавя драйвери.
Май трябва да пробвам как ще е положението с другия монитор и ако няма оправия да му инсталирам пак 10.04.
Активен

kalinik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 539
  • Distribution: LMDE x64 2012/ LM 14 x64
  • Window Manager: Mate / KDE
  • ID user #521433
    • Профил
Няма ли някакви Х-грешки/логове ? Много странно ...
Не вярвам да е от монитора.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
И с другия монитор е същата работа! Само черен екран със съобщението за ниска графични настройки.
Инсталирам му вече 10.04.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Инсталирах 10.04 и пак същия проблем, но има напредък за който ще имам нужда от още помощ.

След като генерирах xorg.conf следвайки тази инструкция, заработи хайванчето без монитор, но само с резолюция 1024х768 каквато беше към момента на генерирането му и не работи смяната на клавиатурната подредба.
Сега пак ще преинсталирам с 12.04 и се надявам да заработи и с ваша помощ да му се нагласят още няколко резолюции, да заработи смяната на клавиатурната подредба и ще видим какво още ще излез.

Ще ми трябват разделителни 800х480, 800х600, 1024х768, 1280х800, 1360х768 и 1920х1080

Цитат
Section "Device"
   Identifier   "Configured Video Device"
   Driver      "fbdev"
EndSection

Section "Monitor"
   Identifier   "Configured Monitor"
EndSection

Section "Screen"
   Identifier   "Default Screen"
   Monitor      "Configured Monitor"
   Device      "Configured Video Device"
EndSection

Това е съдържанието на xorg.conf след генерирането от инструкцията на Локстер.
Активен

chen_dzen

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
  • Distribution: Debian 6.0 Squeeze
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Пробвал ли си да ползваш X11 и SSH :
на сървъра :
~aptitude install ssh-server
на клиента :
~ssh  -l username -X -v <IP адрес на отдалечената машина>
~startx