Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 173307 пъти)

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5293
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2790 -: Feb 28, 2023, 09:03 »
Айде сега ще награждавали и Херо Мустафа-та.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2791 -: Feb 28, 2023, 09:13 »
Отговарям в друга тема, защото онова си е тема за проклетата война и има само косвена връзка с нас (все още).






Гога не съм съгласен с обобщението за българина - не че не желае ами не му дават... вчера гледах едно видео от площада (за човекът с чука) и не бих казал че това дето го говориш важи за българина като цяло, може би само за платения такъв, който обаче тоя път липсваше (поне на видето аз не видях контрапортест), бая хора имаше - нямаше место на площада, казват и по другите градове така - значи не го е страх. По-скоро от по-нагоре .. се вмирисва работата, едни хора по-нагоре бецален едни кинти (по по сетне направо си ги изкупиха медиите за да нямат и толкоз много бецален) и... останалия свят откъде мислиш се информира, те не идват на место, попопрепишат, попопрочетът и си мислят, че каквото е у вестника те това е - да, да ама не. Ама на някой (там горе) му отърва това статукво. Тоя път май надушват че може и да не им мине номера та ..подозирам... че... освен "партийната агитация" да не се гласува, да се ходи за риба и пр. ще има и подпиране с регистрацийка на сандокуз излишни  парийки да поразмият вота и да краднат вот от тия дето толкуз многу ги е страх от тях. А сега някой да ми обясни като са уж толкоз фалишиви герои що ги е толкоз страх от тях. и понеже редовното обвинение е че/щото били "умно-красиви" - а ако си изберат некой "грозен-тъпунгер" за водач на листата, ще гласувате ли за тях?

Силно подозирам, че на българина просто му е писнало и иска да го оставят на мира. Да не го занимават. Да си живее като датчанин, пък било да имало нещо гнило там според таткото на пиковото шефче и бивола.

Само дето българина живее на кръстопът между Европа и Азия и ще, не ще, винаги ще е замесен във всяка гнусотия, която се случва.

=*=

Не е никаква тайна, че аз съм върл почитател на лицето Кирил Петков. Но, още когато взех да си го харесвам, помнех, че последния, на който съм възлагал надежди, се казва… Жан Виденов. Технократите са перфекни на хартия, но в крайна сметка нищо не успяват да свършат.

Вършат работа дебили и мутри като Раз-Бойко. Защо? Защото той може „да цапне някой в пърлицата“. Но и работата, която свършват, е същата като душите им — боклук.

Подкрепям мнението ти, че са важни хората, с които се обграждаш.

Съдя включително по себе си. Бях го писал преди. На последните избори, ако да бих бил гласувал, нямаше да е за ПППП, нищо, че се кълна в тях. Защо? Защото позназнайвам двама от шестте им кандидата за Видин и към двамата изпитвам силна антипатия. А начело на листата пък беше предател-парашутист от ИТН.

=*=

Заигравката с умнокрасивитета е опасна. Многократно съм го казвал. Умно-красивите е мисъл-форма създадена в Ленгли за целите на САЩ в Латинска Америка, започвайки от Венецуела. Това не е нищо по-различно от кастова система. Хора с пари за пластични операции и дипломи от чужбина срещу просяци умиращи до кофите. Защото точно това е положението във Венецуела и целия континент включително богатата Бразилия.

Дали заради турското робство или нещо друго, у нас не е имало наченки на кастово деление. Имало е капитализъм, не да не е имало. Но дали защото свършва за нещо като 70-100 години (почва развитието си преди 1878-ма), не успява съвсем да избуи във феодална система. И на запад не успява да се случи, може би заради противостоенето със СССР. Все пак е трябвало да покажат, че са по-добрата система.

Обаче СССР отдавна го няма, а феодализма на банкстерите настъпва с широки крачки.

Аз съм от тези, които са твърди поддръжници на ЕС. Не смятам, че има друг вариант този континент да не се превърне в токсично бунище. И не, не са необходими РФ и КНР за целта. Франция и Великобритания имат по около триста глави, напълно достатъчни да разкажат играта на „стария свят“, сиреч дома ни.

Но това, че сме за запада и по-точно за свободата, не трябва да ни прави привлечени от деградивни идеи създадени за изоставащи цивилизационно места. Ние сме цивилизацията. Трябва ли и ние да отсъпим крачка назад в развитието си, защото това допада на гръцкото лоби в сената?

Не съм съгласен. Ако ще движим в западна посока, то ще е с Германия (сърцето на ЕС), а не със страните от третия свят и мимикриращи средиземноморци.
« Последна редакция: Feb 28, 2023, 12:23 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2792 -: Feb 28, 2023, 09:39 »
Едно допълнение.

=*=

Може би имам някаква лична драма способстваща на острото ми отношение към умните и красивите. Може би самите умни и красиви не осъзнават, в какво ги вкарват. Може и двете да са.

Разговор от вчера:

— На този пич деветдесет и шести набор защо не си му събрала осигоровки?
— Декларирал ми е пределен доход.

Почувствах се тъпо, че не можех да приема, че надвишава, че да ми бъде казано в прав текст.

За членовете на форума не е нещо ново, че съм провал в кариерно развитие. Непрекъснато се спъвам и падам. Прекарал съм като парии двойно повече време от това, през което съм бил пролетариат. Стажа ми все още не е достигнал двуцифрено число, а вече трябваше да е минал половината изискуеми за пенсия (40 към днес). Следователно никога няма да го събера и никога няма да се пенсионирам. Отделен е въпроса, че към онова време и НОИ няма да съществува, ако доживея.

Нашето поколение изкара в положение на кома най-важните години от развитоето си като личности. Това беше безвремието на прехода. Прехода свърши преди двадесет и няколко години, но някои от нас очевидно не успяха все още да се приспособят.

Затова въпреки, че винаги всичко съм си имал и нищо не ми е липсвало, чувствам малко по-остро социалната отговорност. Никой не бива да бъде изоставен по пътя.

А идеята за каста на умните и красивите е завой именно в тази посока. Всички неприспобими да ги изхвърлим. Здравите, семейни¹ връзки задържат нещата да не се люшнат силно.

Та така. Може да съм комплексиран заради собственото ми безсилие, но все пак не мога да дам обективно положителна оценка на умнокрасивитета.




===

¹/ И само за протокола, аз съм за еднополови бракове и не ги считам за заплаха на „устоите на обществото“. Това, което считам за заплаха са въпросните „устои“, защото те са консерватизма, който ни дърпа назад.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2793 -: Feb 28, 2023, 12:29 »
Сега се сещам, че Нансито е в камерата на представителите, но въобще в целия Конгрес има много яко лоби и то не само заради диаспората. Когато го писах не визирах единствено лудата кучка от котилото на килърските демонократи. Те все ще измрат някога и ДП ще се превърне отново в нормална партия, лишена от задушаващата хватка на тази клика.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2794 -: Feb 28, 2023, 17:39 »
Да не ми е споменал някой отсега нататък, че българинът можел да се самоуправлява с референдуми!

Йордан Йовчев, който безсъмнено е човек, заслужаващ нашето уважение, във връзка с войната в Украйна каза: "Никога не съм си позволявал да говоря за нещо, което не съм адекватен да коментирам."

Щом той не е адекватен да коментира, мисля, че повечето също не сме адекватни да коментираме, камо ли да решаваме.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2795 -: Feb 28, 2023, 18:12 »
Казваш, референдумите не са хубаво нещо. Да решават умнокрасивите, щото ние сме прости.
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3243
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2796 -: Feb 28, 2023, 19:06 »
Ех, сега.. дошло им е ред  :P (сега им /е/ паднало)
видехме ония дето "овчерите са ми важни" докъде я докараха, дойде време нещата да се извъртят
А вие кои препдочитате да са зад волана - тия на минималната или онния с пределния доход (или там както е термина че не го запомних) т.е. дето знаят да въртят пари.. макар че в политиката парите не са най-важното нещо, но... на тия още не им е дошъл ред (т.е. аз още чекам некой завършил нещо като политически науки да изберат или поне нещо свързано с тях - ма не та не, сите са политичари от кариерата ама не само без вишу ами без никакво образование по темата)
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2797 -: Feb 28, 2023, 20:11 »
Не си ли се замислял, че тия на волана, дето "знаят как да въртят пари" (особено чужди, от бюджета), трябва да се съобразяват с тия на минималната, да ползвам твоите изрази? Че малкото управляващи трябва да се съобразяват с мнението на многото управлявани? А щом управляващите не са съгласни с мнението на мнозинството  управлявани, то трябва просто да си ходят? А не да дрънкат глупости, че понеже са умни и красиви, имат правото да вземат решения в разрез с желанието на управляваните, понеже последните били прости и грозни (естествено, по мнението на умнокрасивитета)?
В Швейцария нямат проблем с референдумите.
« Последна редакция: Feb 28, 2023, 20:14 от Nik123 »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3871
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2798 -: Feb 28, 2023, 21:05 »
   Най-после долната ханъма Херо Мустафа ще се махне !

Лошото е,че май ще докарат някакъв много нагъл педераст.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5293
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2799 -: Feb 28, 2023, 21:10 »
Който и да дойде, нашите измикяри ще му играят по свирката.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3243
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2800 -: Mar 01, 2023, 01:32 »
Не си ли се замислял, че тия на волана, дето "знаят как да въртят пари" (особено чужди, от бюджета), трябва да се съобразяват с тия на минималната, да ползвам твоите изрази? Че малкото управляващи трябва да се съобразяват с мнението на многото управлявани? А щом управляващите не са съгласни с мнението на мнозинството  управлявани, то трябва просто да си ходят? А не да дрънкат глупости, че понеже са умни и красиви, имат правото да вземат решения в разрез с желанието на управляваните, понеже последните били прости и грозни (естествено, по мнението на умнокрасивитета)?
В Швейцария нямат проблем с референдумите.
Да бе да - и едни мармот...
те щото тия дето се заседяха послените 20 г. народа ги искаше, а, ама неее те не са педали
що протести бяха само то не се криеха по джипки, севда тв, каскето даже на поправителен се явява и го зеха само щото се състезаваше сам със себе си ...и последния беше първи

П.П. Да се съобразяват с тех - не се същото като да правят каквото "просто-горзните" им кажат
защото по неуките може и да си мислят че земята е плоска, и даже и референдума да спечелят, но това не е добре за тях/ното здраве/ - имаше един колега преди тъдява в подписа му седеше великата мисъл на Д. Кришнамурти (ако се не лъжа) "Да си добре приспособен към болно общество не е признак на добро здраве"

т.е мойто виждане е че напр. да се съобразяват с тях и да мислят за тях (за другите по ощетените така да се каже) е напр. ако преценят (може и не лично - имат си експерти) напр. че АЕЦ-а е вреден (чисто хипотетично или пък полезен) независимо от референдума да го съборят (или съответно построят) защото какво ти разбира напр. овчерчето Калитко от с. Долно Уйно от ядрена енергетика, национална сигурност и пр. а и те нещата са свързани ако ще е референдум да не ги разделят и да крият как ще го обезопасяват при война и др. бедствия. Те го те даже гоемия брат не можа да понесе един Чернобил, а малкия брат направо ще изчезне от лицето на земята ако стане там нещо подобно... ама те простите тикви почват с некви 1-2 хил. работни места и толкоз...

тъй че това са две съвсем различни неща - често тия отдолу не знаят какво е по-по-най- добре за тях, но разбират един вид пост-фактум усещат го по джоба си

сега се сещам за един циатт от "Failed States" на Чомски (когато още беше със всичкия си) как евреите се опитвали да правят номера на каубоите, и макар че за известно време номерът минавал по едно време ония се усетили и им се скарали т.е. то беше нещо такова
евреите - тън-мън ама ний таковата.. ма ние правим също като вас
каубоите -  А-а ние ви казахме не да правите като нас а да правите как/во/то ви кажем!  ::)
ту е то политиката е мръсна игра - трябват и професионални играчи
е евреите поне се опитаха, а ние?
ние още сме на средната стр, от тефтерчето на апостола - оная с последната дума
„Народе????’’

„И не забравяйте – Времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме.“ - време е да го обърнем с хастара навънка  :o
« Последна редакция: Mar 01, 2023, 01:56 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2801 -: Mar 01, 2023, 08:40 »
Напълно подкрепям последното ти изречение.
За по-нагоре- хайде да не принизяваме всички хора в БГ до овчарче от село.
Точно Кирчовото управление много остро го усетихме по джобовете си. Не че преди него беше много хубаво, но от трън- на глог. Кое е общото- ами и едните, и другите козируват в посолството. Предишните се компрометираха прекалено и големия презокеански баща си избра нови. Каскета де ходи на молитвена закуска, да не е в Афганистан, Цветанът къде ходеше, още от 2011 година?
Експерти казваш.. какви, такива, на които също им се спуска необходимата "експертиза", както неправилно се изразяват някои политици? За да оправдаят политическия курс. Като ковидиотите например, които се пенеха по всяка телевизия да обясняват какъв апокалипсис ще настъпи, ако не си набием файзера и още поне два бустера..
Съгласен, да се съобразяват не значи да правят точно  каквото им кажат избирателите. Но като има диаметрално противоположни виждания, е редно управляващите да си ходят да въртят своите пари, не бюджетните, това е моето мнение. Референдум не е мръсна дума. Става мръсна, ако по някаква причина (или зависимост) държиш (или трябва) непременно да си на власт и те е страх да не изтървеш руля.
Също така мисля, че и тази криза ще премине.

П.П. Честита баба Марта! Бели и червени, здрави и засмени !
« Последна редакция: Mar 01, 2023, 08:58 от Nik123 »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5293
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2802 -: Mar 01, 2023, 09:23 »
И режисьора Морфов го уволниха от Народния, няма лабаво. А министъра......бил малко изненадан.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2803 -: Mar 01, 2023, 09:27 »
И режисьора Морфов го уволниха от Народния, няма лабаво. А министъра......бил малко изненадан.

Тоя се държеше като калпазанин в детската градина. Пак много го израеха. Може да се държи така, ама ако театъра е негов. Като е държавен, ще следва политическата повеля и ще папка. Ако не ще, шут в г*за и 'айде да те няма. Нищо неочаквано не се е случило.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3243
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2804 -: Mar 01, 2023, 09:32 »
айдее подпукаха и Ковачки, ама требеше пак да се стигне до европейската прокуратора че нашата е със широко затворени очи
https://www.vbox7.com/play:e8b10effe3&start=504

а и да си припомним Панама '89-та
https://frognews.bg/novini/moje-6-amerikanski-flot-izbavi-koruptsiiata-stava-taka-poniakoga-pomaga.html

а вместо п.п.
https://www.segabg.com/touche/tush-02-28-2023
« Последна редакция: Mar 01, 2023, 09:46 от remotexx »
Активен