Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 172777 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3243
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #885 -: Feb 23, 2022, 08:47 »
¹/ Аз па си помислих че това беше по Мечето Ръкспин (но определено не е татко Барба - нищо че они ставаха на всичко - даже и на мечки  ;D)
« Последна редакция: Feb 23, 2022, 08:49 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #886 -: Feb 23, 2022, 09:18 »
https://faktor.bg/bg/articles/politika-hlyab-i-pasti-zamestnikat-na-ruskiya-patriarh-kiril-pristiga-v-sofiya-iska-da-kupi-bpts-s-milioni-dolari-darenie-sreshtu-podkrepa-za-politikata-na-putin

Рядко си позволявам да говоря за православието, едно, че ме е гнус от него, второ, че все още де юре се водя част от него, както и цялото ми семейство, заедно с всички фамилии, с които е свързано.

А, когато си говорим за православие, си говорим за гърци. С много неприятен вкус в устата останах, когато преди време разбрах, че са си присвоили дори това. Преди около две години, оная тъпа фуражка Радев беше ходил в необятната Рус и им беше казал, че ние сме им дали вярата. Веднага се намериха теолози да заявят, че това не е така. И тогава направо паднах в потрес от поредната приказка, която са съчинили.

А за да е купона пълен, е намесен втория най-известен македонец след Санде и тати му Филип. Тъй. Точно за Василий Ⅱ Българоубиец иде реч. Бил дал сестра си за снаха и лично ги бил благословил. Само дето артефактите не говорят за нищо такова. А и покръстването им се случва преди този мизерник да ни постави под гръцко робство.

Но пък може случая да е същия като с основаването на дунавска България. Аспарух го прави през април-май на 680, но е признат година по-късно, след като начупва канчето на императора и затова началото се води година напред.

Но тук по-важното е, че ние предаваме на русите нашата версия на православието, която, за да е отново завършена лудница — е с произход Македония, Охрид.

Те доста стриктно се придържат към нея и дори основните им светци до ден днешен са българи, макар вече да ги позаместват с местни.

Нещата се обръщат при Екатерина Велика, която иска да гради трета, римска империя и затова влиза в тесни контакти с гърците. В резултат им предава РПЦ. РПЦ може да е станала гръкоманска, но има една непрекъсната, хиляда годишна традиция и не се пренастройва толкова лесно.

За нейно (на РПЦ) щастие, идват болшевиките и започват репресии. Това по принцип изглежда като най-лошото нещо, но за една религия, това е най-доброто. Това е начина да бъде прочистена и ако е останало нещо в нея — да оцелее.

Не така се развиват нещата у нас. Нашите решават да предадат БПЦ на гърците, след като екзархията е била в колапс след неуспеха на Йосиф да спаси Македония, а Стефан не успява да закрепи позициите. Но и това зло е било за добро, защото, ако комунягите не бяха дали БПЦ на гърците, днес нямаше да има БПЦ.

И идва щастливия момент. ФСБ пускат назначение на путяка да 'оди у Кремъл та да стабилизира разпадащата се държава. Хора не са му нужни, но територията трябва да се задържи за благото на новите боляри, наричани за удобство с гръцкия термин — олигарси.

Като уважаващ себе си майор от покрайните, човека знае добре историята на ЧК. В нея се открояват записките от разпитите на Кръстьо Раковски и кой знае още какво недостигнало до нас. И точно както нашите местни, бивши комуняги решават да строят капитализъм по буровите наставления, Вовата го прави по тези на Къци. Там една от основните точки е, че за да държи здраво властта, трябва да има мощна църква под свой контрол.

Е, да де, ама църквата е под гръцки контрол. Няма проблеми. Тя също има запазени анали и там пише, какво да се прави.

И така стигаме до днешния ден, когато РПЦ всъщност не е православна и е във взаимна схизма с Цариград. РПЦ де факто гради паралелна църква на цариградската.

=*=

А ние къде сме? Ние сме там, дето ни остави Борис Ⅰ. Разкрачени сме между гръцките интереси и смътните ни представи за правилно поведение. Но засега по-скоро играем в отбора на Кирил. Което горе-долу вещае, че още много беди ни чакат.
« Последна редакция: Feb 23, 2022, 09:26 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #887 -: Feb 23, 2022, 09:20 »
¹/ Аз па си помислих че това беше по Мечето Ръкспин (но определено не е татко Барба - нищо че они ставаха на всичко - даже и на мечки  ;D)

Приема се, грешката е моя. В свое оправдание ще кажа, че съм го гледал преди тридесет и пет години и паметта ми изневерява.

« Последна редакция: Feb 23, 2022, 09:48 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3871
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #888 -: Feb 23, 2022, 10:35 »
   Доколкото знам,закона "Магнитски" забранява на Хамерикански фирми и
физически лица да си имат работа със санкционираните от него.
   Аз не знам в България да има банки с Хамериканска собственост...

   Не вярвам под ударите на въпросния закон да попадат банки със
немска,френска,италианска,австрийска,унгарска и т.н. собственост,
каквито са повечето финансови институции у нас.
   Да не говорим за българските банки (които са съмнителни,но това е друга тема ...).

Поправете ме,ако греша (тук май Nik123 е най-компетентен по темата).
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #889 -: Feb 23, 2022, 10:59 »
Да де, ама всяка банка на планетата има взаимоотношения с американски компании. Те им правят сетълмента. Сиреч банките имат избор да спазват Магнитски или да загубят връзка с всяка друга банка.

Обаче, както казах, най-вероятно госпожа Гера Мустафова им е казала, че няма проблем и всъщност закона няма да бъде приложен.

Почти съм убеден, че този закон е действал съвсем малко. Знам за една банка в Литва, която е обявила фалит, но това е всичко. Първия закон (сегашния е трети) е измислен заради руски журналист, който е бил репресиран. От тогава под него са попаднали двадесетина руски мутряги, но не известно никой от тях да е обеднял, изпаднал в крайна нищета и да живее на улицата. Демек руските банки (които отново, както при нас са австрийски, италиански, английски и т.н.) също не спазват този закон.

Което само по себе си не е чудно. Най-много мръсни пари (почти всички) от наркотрафик, проституция, оръжия, каквото се сетите, минават през американски банки, а съответните мафиоти са си непокътнати до ден днешен.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6199
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #890 -: Feb 23, 2022, 11:17 »
Банките трябвало да се подчиняват на правителството?!
Забравихте ли, че банкерите и банките дърпат всъщност конците? САЩ се управлява от Федералния резерв, която е частна банка. В света има около осем хиляди банки, но не се знае, дали по веригата на собствениците няма да стигнем само до няколко. Всичко се събира на върха и там стоят кукловодите. И тези, които не искат да се подчиняват на правилата, налагани от тях, си носят последствията.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5293
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #891 -: Feb 23, 2022, 11:51 »
Подчиняват, не подчиняват - яко ни работят с всякакви такси и таксички. И никаква реална лихва върху суната в сметката.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3871
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #892 -: Feb 23, 2022, 12:36 »
Подчиняват, не подчиняват - яко ни работят с всякакви такси и таксички. И никаква реална лихва върху суната в сметката.

   Така е,за съжаление,и май това ще продължи още дълго време.

Уж има алтернатива - т.нар. финтех фирми,но пък там има други проблеми -
например няма гаранции за сумите,вложени там.
А и наскоро изгърмя една немска - завлече няколко милиарда евро ...
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3126
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #893 -: Feb 23, 2022, 12:39 »
Магнита вече сме го дискутирали, себе си цитирам, в другата тема :

Ето малко инфо за прословутия американски закон "Магнитски" :

https://news.lex.bg/%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%B8-%D1%81%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%86%D0%B8-%D0%BE%D1%82-%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D1%86%D0%B8/

По мое мнение, Пеевски го боли уя, едва ли лично си управлява материалните активи, и прави транзакции. Посредници и бушони движат тия неща. Проблем ще му е, ако пак го посетят едни спецназовци в отпуск. П. П. Самият Пеевски е подставено лице, материалните му активи не са негови. Тия, които ни ги показват на телевизоро, никога не са действителните черибашии.
...


И постовете след цитата.

Няма как да му откажат превод за заплата на Делянчо, тоя "Магнитски" си е за американците, а не те му превеждат заплатата. А парламента. Това едно, и второ, няма как американски закон да е валиден на българска територия за български граждани. Ако парламента ползва примерно американски платежен инструмент, американския платежен инструмент ще откаже плащането, но едва ли им превеждат заплатите на депутатите по Уестърн Юниън, например. Нито пък парламента ползва американска банка. Сметката на Делянчо също едва ли е в американска банка.

П.П. Изобщо, по мое мнение, с тоя "Магнитски" прекаляват медиите, голяма истерия, голямо нещо, Голям брат, с "Магнитски" е@ава мамата на всичко. Да, ама не. Само подвеждат хората. Тоя американски закон те бърка, само ако имаш бизнес/сметки/фирми с американците. Ако нямаш такива, е един бял шум и толкоз.
« Последна редакция: Feb 23, 2022, 12:43 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #894 -: Feb 23, 2022, 15:19 »
Nik, добро тълкуване, но това е частно тълкуване. Всички изтърват едно обстоятелство, а аз непрестанно натягам на него във всяко, свое мнение. Магниотски е вирулентен точно, както ОПЛ. Американците са мислили по въпроса и изрично са включили под санкцията му всички свързани лица. Точно затова със Спец. говорим за банките. Всяка банка в България е имала отношения с Д.П. и свързани с него лица. Това означава, че всяка една трябваше преди поне година да е била затворена.

Но сега положението е дори по-зле. Д.П. е избран за депутат. Това означава, че в момента самата държава е свързано с престъпник лице, държавата е престъпник. Всичките 40 млрд. дългове вече трябва да са изискуеми, а ние да закриваме страната. Нато трябва да ни е окупирало и да има военно-временен режим. Но нищо такова не се е случило.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3126
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #895 -: Feb 23, 2022, 15:51 »
По тая логика НАТО трябваше да ни е окупирало още преди 30 години. Или минимум преди 13.
При държавния дълг няма такъв филм като предсрочна изискуемост, ние даже и мораториум имахме и не плащахме, май беше по Лукановото време.
Тоя закон си важи за американските банки и техните платежни инструменти. За нашите банки не. И добре, че е така, защото ако ние трябваше да се водим по някакви си чуждестранни закони, значи сме слезли на ниво по-зле от Варшавския договор.

Апропо, нали точно герберастките правителства ни натресоха по-голямата част от тоя външен дълг, пък те нали са евроатлантици, как така окупация, я каква демокрация цъфти тука, с американска жилка.
« Последна редакция: Feb 23, 2022, 15:57 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #896 -: Feb 23, 2022, 16:04 »
Как да ти обясня, че всяка банка е свързана (и то точно от гледна точка на платежните системи, но далеч не само) с американските? А за държавните дългове да не говорим. Борси, банки, посредници: всичко е американско. И щом си обявен за престъпник, то става моментално изискуемо, ако ще да си марсианец.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3126
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #897 -: Feb 23, 2022, 16:06 »
За различни неща и на различни езици пишем, Файър, както и да е.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3871
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #898 -: Feb 23, 2022, 17:16 »
Как да ти обясня, че всяка банка е свързана (и то точно от гледна точка на платежните системи, но далеч не само) с американските? А за държавните дългове да не говорим. Борси, банки, посредници: всичко е американско. И щом си обявен за престъпник, то става моментално изискуемо, ако ще да си марсианец.

   Как можеш да ги пишеш такива бе !
Ортодоксален Хамериканофил си ,бетер реактивно-дистанционните.

Цитат
Борси, банки, посредници: всичко е американско.
???

   И да не искаш да кажеш,че ЦРУ (или друга подобна мазна,гнусна
САЩистанска агенция) подслушва rings,bisera,sepa и каквито се сетиш
други канали.и като забележи нещо съмнително,набива канчето !

   И между другото,руснаците и китайците си имат вече напълно
независими платежни с-ми...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #899 -: Feb 23, 2022, 17:53 »
Ортодоксален Хамериканофил си ,бетер реактивно-дистанционните.

Че съм американофил, такъв съм. Но не е в това въпроса. Всичко икономическо днес, под една или друга форма е свързано с нещо (много неща!) американско. И в това число влизат китайските, банкови системи. Всичко влиза.

Ако закона „Магнитски“ се спазваше, досега всеки осъден по него трябваше да лежи мъртъв от глад в някое дере и още хиляди около него. Щото нека не се лъжем. Сам не се вършат престъпления. С Пеевски са свързани стотици хиляди българи, които също в момента трябваше да са просяци. С другия по-изявен — Черепа е същото. Само тези, които официално са работили за „Еврофутбол“, „Нове Холдинг“ и другите му предприятия, са над двадесет хиляди. Единствения пострадал — секретарката на „Българско лято“, чиято сметка беше закрита. Но тя все така не е безработна. Има доходи, а май наскоро я назначиха в някакво министерство. Като да беше регионалното.
« Последна редакция: Feb 23, 2022, 17:56 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear