Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 169180 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2805 -: Mar 01, 2023, 10:08 »
Пописах доста за отвлечените теми, сега малко веселие със злободневното и актуалното. За разпускане.

Да се съобразяват с тех - не се същото като да правят каквото "просто-горзните" им кажат

В предишни мнения поставих ясна позиция, че съм за обикновения човек, защото и аз съм такъв.

Това, че нямам чужбинска диплома, не ме прави непълноценен в собствените ми очи. Получил съм собствената порция от знания.

Това, че нямам ботокс в бузите като Ангелов, не означава, че от моя гледна точка съм грозен. Преди тридесет години имаше касетка с албум на детметъл група, озаглавен „Дебел, грозен, но жив“. Истинския съюз беше „И“, а не отрицаващия „НО“, но го смених за себе си, защото повече ми харесва.

Почитател съм на Петков (батко съм му с двадесет дена), но мога да разбера защо хората не го приемат.

Значи, като той има кинти за гел, любовница и купешко образование… 'айде у лѐво. Не е по-добър от мен!

Това е първосигнална реакция по Фройд, която всеки непрокопсаник има, за да изрази, че и той от майка е раждан, и той има значение.

И познайте какво! Никаквиците също искаме място под слънцето. Това, че нямаме някакви особени постижения, не ни прави ненужни.

Днес може да си непрокопсаник като 99% от населението на страната, но утре може лично да извадиш този представител на 0,000000000000000000000000000001‰ много важни люде от водата и да спасиш драгоценния му живот. Той може да изтегли над 30 млрд. евра дългове (цялото управление на Борисов се оценява дори на повече), с които да загроби правнуците на правнуците ти, но ти може да засадиш дърво в градинката до блока и да си по-полезен, дори, ако дървото изсъхне, защото това е насип, а не почва.

=*=

Не може с лека ръка да режем около шест милиона българи, само, защото не са имали шанса да се изявят и до тук са си пропиляли живота. Може да ни изглежда пропилян, но да не е. Не сме ние тия, които да вземат това отсъждане.

=*=

Някой, някога пасял ли е овце? Защото аз съм го правил. Малко съм го правил, но съм се допрял до това. Ами пасането на овце съвсем не е такова, каквото изглежда. Преди да се поставя присъда на овчар, трябва поне за ден да станеш такъв. Тогава можеш да раздаваш квалификации. Иначе си въздух под налягане.

=*=

Влизам в позиция да съм защитник на раз-Бойко. Този човек е изприказвал толкова много глупости, а се хванаха за едно от малкото му умни неща. Защо? Защото всички тези с ботукса, епилацията и чужбинските дипломи умнокрасавци са жълтопаветни лицемери. Не помнят от къде идват бащите им, но те са „big: good morning“. Ядат кетохляб за седемдесет левчета, защото някой се е потил на нивата.

Нека се върнем на този репортаж. Преди десетина години го имаше в тубата, не вярвам да е изтрит. Едва ли нарушава някакви права на ЬТВ или Нова, че не помня на коя беше.

Той завършваше така: няма нито едно обявено, свободно място за пастири потвърдиха от Агенцията по заетостта.

Само от това изречение показва, колко много не са разбрали, какво е казал този иначе много голям боклук раз-Бойко. Той ни подтикваше към същото предприемчиво мислене и бизнес нюх, в които се кланят всичките умнокрасавци.

Ама не, ха-хо, хи-хи. Лесно е така. А да ползваш мозъка си, е много трудно.

Не стой на една заплата! Прави нещо! Печели!

Това беше посланието.

=*=

За десерт си оставих делфийския ефект. Ние сме го разигравали на семинар във ВУЗ-а, макар да го смятам за смахнато упражнение. Но понеже си разстриваме клавиатурите, най-безсрамно ще го ползвам.

Преведено звучи така: Осредненото мнение на сто глупака е по-вярно от мнението на един умник.

И после да ми разправят, че не съм можел да решавам на референдум. Не, че до тук не загубих всеки проведен референдум, но решенията им така и не влязоха в сила. Та може да се каже, че истински референдум досега не е имало.

Ама Данчо Йовчев се измъкнал тактично и не казал нищо за войната. Данчо е бивш спортист, който сега може да живее единствено от представления и реклама. Няма никаква изгода да настрои едните или другите срещу себе си. На негово място точно същото бих направил.

Но това не е нещо за аплодисменти. Това е решение от страх. Разбираемо е, но не е нещо за изтъкване.

п.п. Уф с Ремо сме писали заедно. И къде е Панама сега? Първични филми с триволтови актьори дали сме гледали? Но не ми се пише сега за американците. Трябва ми малко почивка.
« Последна редакция: Mar 01, 2023, 10:36 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3114
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2806 -: Mar 01, 2023, 10:51 »
Ама разбира се, че безкористните борци за димокраси от САЩ са влезли в Панама, за да изкоренят корупцията. Ето и малко по-различен поглед върху тази интервенция:

https://baricada.org/2019/12/22/usa-panama-invasion-bush-noriega-juantxu-rodriguez/

https://m.offnews.bg/news/Litca_18761/General-Noriega-i-bitkata-za-Panamskiia-kanal_4361.html

Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2807 -: Mar 01, 2023, 11:41 »
А честита ви баба Марта.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2808 -: Mar 01, 2023, 16:34 »
А честита ви баба Марта.

Весели и засмени :D

п.п. Че много гаден взе да става света около нас, трябва ни малко радост.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3114
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2809 -: Mar 01, 2023, 17:38 »
Аз ще се повторя..

..
П.П. Честита баба Марта! Бели и червени, здрави и засмени !
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2810 -: Mar 01, 2023, 19:04 »
Гога, значи така а, ако има макар и един единствен свестен овчар да се фокусираме само на него а другите там "жълтопветните" са всичките под общ знаменател и там няма нито един свестен, а? - това първоаприлска шега ли беше от твоя страна...

Честита баба Марта  и то мем (жилаво бабе ей ще ни надживей)
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2811 -: Mar 01, 2023, 19:18 »
Живи и здрави.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2812 -: Mar 01, 2023, 22:16 »
Гога, значи така а, ако има макар и един единствен свестен овчар да се фокусираме само на него а другите там "жълтопветните" са всичките под общ знаменател и там няма нито един свестен, а?

Не е шега подранила с месец.

Аз не говорех за някой конкретен овчар, макар да познавам много такива от много села. Включително съм работил в администрацията на овцеферма много години след като сам съм пасал. И всъщност идеята ми не беше изобщо за овчарите.

Освен това с ръка на сърце мога да кажа, без да познавам всички жълтопаветници, че огромната част от тях са свестни, млади, добри и светли души. Гледахме ги по площадите и това са лица за пример.

Макар, че никой жълтопаветник, никога няма да прочете думите ми, това беше критика към тяхната безкритична прегръдка на нелепи идеи.

И аз съм бил двадесет годишен и аз съм бил повлияван от течения. Разбираемо е. Тези хора също ще се променят с времето. Неизбежно е.

Цялото нещо е, защото ги натикват в матрицата на умнокрасивитета създаден за целите на гражданската война във Венуцуела. Ние не сме Венецуела и населението ни не е от индианци, като с това не се стремя да обиждам индианците. Индианците са на друго цивилизационно равнище и с нищо не са виновни за това. Не са имали избор.

След още десет години съм сигурен, че поне половината от сегашните умни и красиви ще се отричат от тези идеи.

Би било хубаво да е по-рано, но всяко нещо с времето си.

=*=

А най-основното от „разсъжденията“ ми беше, че няма значение дали по професия си овчар или по произход си афганистанец. Ти си еднакво ценен с професора от Оксфорд. Той днес е професор, но в следващия живот може да е селския идиот в някоя африканска колиба. Може да се случи буквално в рамките на сегашното му съществувание. Нима склерозата е нещо, което не прихваща професори?

Днешния професор е станал професор поради благоприятна среда и определени възможности. Извадил е „късмет“¹.

Ако мисленето ни е насочено само към определени групи, без да отразява потребностите на цялото човечество, то сме в задънена улица. Вярно е, че не можем да удовлетворим всички. Не сме богове. Но можем да не ги накърняваме нарочно. А точно това правим.












===

¹/ В кавички е, защото теорията на вероятностите е всъщност сляп поглед върху обективни процеси. Нищо, че е създадена от най-великия човек живял някога. Наблягам на човек.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3863
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2813 -: Mar 01, 2023, 22:24 »
   Честита баба Марта и от мен !
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2814 -: Mar 02, 2023, 02:17 »
Айде честито  и на тея с панелките по татовия...  :P
виж ти, който не връзва мартеници и к'во ста'а

GoDaddy admits: Crooks hit us with malware, poisoned customer websites
https://nakedsecurity.sophos.com/2023/02/20/godaddy-admits-crooks-hit-us-with-malware-poisoned-customer-websites/

an unauthorized third party gained access to and installed malware on our cPanel hosting servers
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2815 -: Mar 05, 2023, 10:40 »
М'баце
https://twitter.com/petar_baka/status/1632110911979675648
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2816 -: Mar 06, 2023, 07:58 »
Ех, Канада  ;D
https://www.youtube.com/watch?v=09SFsZ2J9d4
от средата нататъка, но който иска може да го изгледа и цялото
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2817 -: Mar 06, 2023, 11:04 »
Ще почва и делото срещу ония юнаци от ТАД МАД ХАКЕР ГРУП, дето праснаха НАП-а преди четири години.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3114
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2818 -: Mar 06, 2023, 19:25 »
Отложили са го за 5 април, не са връчили навреме документите на подсъдимите. Много ми е интересно какво ще излезе от това дело. Еле за хакнатите пръскачки.

https://news.lex.bg/%d0%b4%d0%b5%d0%bb%d0%be%d1%82%d0%be-%d0%b7%d0%b0-%d1%82%d0%b5%d1%80%d0%be%d1%80%d0%b8%d0%b7%d1%8a%d0%bc-%d0%bf%d0%be%d0%ba%d1%80%d0%b0%d0%b9-%d1%82%d0%b5%d1%87%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-%d0%b4%d0%b0%d0%bd/

А да видим тука какво ще излезе:

https://news.lex.bg/%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%ba%d1%83%d1%80%d0%b0%d1%82%d1%83%d1%80%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%b8%d0%b7%d0%b8%d1%81%d0%ba%d0%b0-%d0%b8%d0%bd%d1%84%d0%be%d1%80%d0%bc%d0%b0%d1%86%d0%b8%d1%8f-%d0%b7%d0%b0-%d1%82/

"Прокуратурата изиска информация за тънкия асфалт"
...

"Преди това Шишков съобщи, че и на магистрала „Хемус“ е спестена около една трета от асфалтовия слой, а в замяна на това шлаката в основата е над нормата. Най-зле е участъкът София – Яна. „При изискване за 28 см асфалт взетите проби са показали наличие между 18 и 21 см, а шлаката в земната основа е в голямо количество“, каза министърът и коментира, че е удивително, че нито фирмата надзорник, нито държавните контролни органи са забелязали, че отсечката е изпълнена  с огромни икономии на асфалт."
...

Имам едно предположение- ще се окаже, че фирмата-изпълнител, спечелила честно обществена поръчка за боковия асфалт, е собственост на крупен бизнесмен (притежаващ още поне 20-30 фирми, но въпреки това обикалящ по местата за изхвърляне на битови отпадъци).
« Последна редакция: Mar 06, 2023, 19:36 от Nik123 »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2819 -: Mar 06, 2023, 20:33 »
Да видим като им връчат навреме документите на подсъдимите, какво ще се случи. Дали ще ядат сопата, или ще се размине всичко.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.