Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 168991 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3235
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3030 -: May 03, 2023, 05:23 »
Старост - нерадост
https://twitter.com/smitstars/status/1653281788091850752

Кураж
https://www.segabg.com/touche/tush-03-19-2023

П.П. А относно джурналята - такъв ни е мат'ряла

музикален поздрав
https://www.youtube.com/watch?v=gnqXfK-ESoY
« Последна редакция: May 03, 2023, 10:28 от remotexx »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3235
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3031 -: May 03, 2023, 17:13 »
Ей.. на тая младата (посланичка) не могат да сварят да й се изредят  :P
а на другата дърта(та кобила) не й се получават нещо "заварките", че й хем тя си им ходи на крака ами си плаща и месечна лепта (там едни 4 хилки) и па не (им) става  :P

А между другото - "големия" брат пак го извади по-голям (атентата)
https://www.youtube.com/watch?v=UlbaT8nhWbI
https://www.youtube.com/watch?v=fcvGHIRDHlo
Забравили са да качат едно С400 на покрива - ама така е по джамиите, поради архитектурните им особености, трудно ще се задържи нещо на покрива, даже може и да му поизчезне златното покритие докато го качват  :P
« Последна редакция: May 03, 2023, 17:17 от remotexx »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3032 -: May 03, 2023, 17:26 »
Еми младото си е младо.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3033 -: May 03, 2023, 20:07 »
Хайде и сръбските хулигани изпозастреляха даскалята и учениците в школото.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3113
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3034 -: May 03, 2023, 21:28 »
Туй не беше ли за военната тема?
Иначе същата каскетна история, даже и байрака остана горе. Още ли вървят легендите на Ленчето за 4000 лева в някои хардлайнерски глави  ;D

Сърбите явно и те се поамериканчват.

П.П.  [_]3
« Последна редакция: May 03, 2023, 21:31 от Nik123 »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3863
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3035 -: May 03, 2023, 22:12 »
   Eйййййййй, Ленчето,та Ленчето  ;D

   Викам,да направим анкета във форума колко от нас са й навити.
Аз също не мога да й откажа (в сексуален смисъл де),но все пак ...
би било добре да има по-голямо и пухкаво дупе  ;D
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3036 -: May 04, 2023, 08:08 »
Ха така................дупарата.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3037 -: May 04, 2023, 08:31 »
Попаднах с два дни закъснение на пресконференция на ДБ. Там предложиха Денков за премиер. Аз съм твърдо против.

Този боклук беше министър на образованието и предлагаше едва ли не целогодишно обучение без никакви ваканции. И в момента малкия ми син има дни с 8 (осем !!!) часа, а е имал и девет. Ние какво искаме? Да побъркаме децата си преди да са навлезли в живота?

Това е дело на този човек. Психическия натиск върху децата е невероятен. Ако аз в момента бях ученик със сегашната ми психическа тренираност, бих отпаднал от училище и не бих завършил. Цяло чудо е, децата как продължават да издържат.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3038 -: May 04, 2023, 12:09 »
Старост - нерадост
https://twitter.com/smitstars/status/1653281788091850752

За този „инцидент“ разбрах едва ли не случайно. Онзи ден в понеделник, жената си чакаше предаването. Новините бяха свършили, но оставаха няколко минутки, когато си взех потока от nova.bg/live. Аз съответно още не си бях заредил корейщината, която в слушалките ми да покрива звука на телевизията¹².

И тогава извънредно, извън новините се включи този симпатичния водещ. Николай май се казваше, не помня фамилията. Не състудента ми Василковски от прогнозата за времето, онзи от новините. Това е този дето го пращаха за две седмици в Украйна, когато започна войната.

И прави интервю с кой? Даже не ща да си помислям за Сарафов, че ставам червен. Толкова долна картинка не мога да си представя. Какво се е случило? Сложили три кил~а тротил под колата на Гешеф́. Но последния е жив.

И аз започвам да се чудя, как така е жив. При три кил~а, тази кола трябва да хвръкне вертикално най-малко десет метра във въздуха, преди да падне след няколко секунди и изгори като факла. Все сме гледали някой екшън и кадри зад камера, как се снимат.

Шока от тази информация за това огромно количество тротил не е отминал и в стаята влиза съпругата и пита, какво е станало. Отговарям, че са гръмнали главния прокурор, но е жив. И в този момент се запитвам, ама кой би го гръмнал? Едва ли има желаещ.

Не дочаках тия мисли да се доизредят в главата ми, защото водещия взе да говори за италиански съдия гръмнат деветдесетте. Не го запомних, кой беше. Аз се сещам само за прокурора Фалконе, ама то не е един и двама да са гръмнали неаполитанците и там другите. Чак се зачудих, защо говори за съдия, като има прокурори за пример.

Но тази мисъл щеше да ми дойде много по-късно. Тогава бях потресен и бездумен от безочието на този. Какъвто и да е бил съдиата, е гръмнат, защото се е борил срещу престъността. Тук имаме диметрално противоположен случай. Едва ли има човек, който да не знае, че гешевото говедо е човек на Sic. Какви ги дрънка този? Под наркоза ли е? Пиян ли е? Чавка му изпи мозъка ли? Какво се случи. Човек в разсъдъчно състояние няма как да прави подобен паралел. Това не е неадекватност, това е невменяемост.

Добре, ама байбрадърщината почна, аз нахлузих слушалките и изобщо изхвърлих всички тъпотии от ума си.

И така снощи решавам да видя Дрeмджиев, какво прави. И о, идеалка, мой любим коментатор е поканен:

https://youtube.com/watch?v=PC7SPQhvkj0

И той коментира точно този случай. Казвам, че ми е любим, но това не значи, че съм съгласен на сто процента с него. Може би деветдесет.

Тук например не харесах жълтопаветното му залитане. Ако Недялко бил казал, че Бобоков, Прокопиев, там цялата групичка долни мутри са лоши, то те са цветя за мирисане, защото го е казал доказан лайнар.

Правилно: Недялко е нищожество и задник, какъвто рядко се среща. Но това в никакъв случай не оневинява мерзавците, срещу които пише. На различни барикади са, но Бобоков не е по-малка отрепка от Черепа да речем или Маджо, или Вълка, или който да е от любимите персонажи на жълтопавентния планктон.

Но пък с другото съм съгласен! Прокопиев и Бобоков не са толкова тъпи, че да си цапат ръцете с Гешев. Едва ли е тяхна поръчка. Не бих го повярвал. Тези типажи отдавна играят на много по-високо ниво.

Вие кога за последно сте чули Маджо или Таки да са наредили разстрел на някого? Правил го е Митьо Очите, щото толкова му е акъла. Другите отдавна са си напазарували, който трябва по министерствата и бизнеса им върви безотказно.

Същото са направили Прокопиев, Бобоков и другите от шайката им. Да знаете поне едно дело срещу тях да е завършило с осъдителна присъда? Значи съдиите са техни, никой не шава. Където играе пара̀та, грешки не стават. Нямат причина да отстраняват Гешев.

А и Черепчето беше намесен. Той пък съвсем. Ако ще стреля някой, няма да е този, а другарчето му, дето го е сложило на този пост.

Да е нагласена история, както единадесетти септември ми се струва малко свръх-параноично. Тази версия освен от Бакалов, я чух и от това момче Белински. 11.09.01 свърши чудесна работа на създателите си, но тук не виждам, какво могат да изкопчат.

И все пак се върнах на стария си въпрос, от преди няколко дни. Има ли причина някой да убива Гешев?

На първи план наистина няма такъв. Той обслужва интересите на всички. Който престъпник не е пожелал, неговия интерес не е обслужил. Изброените до тук са много малка част от имената на криминално проявени типове, на които е правил свирки до гърлото.

Но такива хора има. И не са малко. Гешев и баща му са съсипали не една и две съдби. Обрали са пладнешки не един и двама. BIRD.bg и Биволъ́ имат десетки статии за подобни случаи. Последното май беше някаква мандра „Жоси“, за която даже не бях чувал. Там до смърт на собственика се е стигнало. Ами защо например сина му да не иска да направи вендета срещу убииците на баща му? Вие не бихте ли убили убиеца на скъп близък?

Давам го само като пример. Не твърдя, че е сина на въпросния Жоси (кой го знае и той, каква мутряга е бил). Просто казвам, че има немалко съсипани съдби именно от Гешев и хора, които му нямат зъб, а цяла броеница.

Има кой да желае смъртта му. Освен известните мутрони, има стотици по-малки, дето не са толкова писани в пресата, но които са пострадали от поръчките на по-големите. А обикновено го отнася изпълнителя.

Както казах, освен тези хора има десетки други прецакани от Гешев, този път не като поръчка, а за личното и на семейството му забогатяване.


====

¹/ Може да е развлекателно предаване, но дори в него се чувства силно застоялия дъх на развала, която се носи от националните телевизии, особено тази. Винаги е била безобразна, но през последното десетилетие да речем е направо отвратителна. Може би в останалите не е по-различно, но не ми се налага да ги гледам. Поне за ЬТВ със сигурност положението е същото;

²/ За съжаление корейщината не беше по-добра. Казваше се Chicago Typewriter и беше тъпа пропаганщина и тотална идиотия. Това е от сериалите, които изгледах докрай и общо взето жестоко съжалявам. След 2521 не мислех, че мога да се мина отново толкова жестоко. Отбягвам като гърмян заек покрай Crash landing on you, нищо, че уж е деветка.
« Последна редакция: May 04, 2023, 12:23 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3113
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3039 -: May 04, 2023, 18:57 »
Тука 3 кг тротилов еквивалент:


(За летището в Сарафово иде реч)

И ето пак 3 кг тротилов еквивалент:


(Според официално публикуваното- конкретно в дир.бг)

Нещо ми се разминават щетите, уж при еднакви еквиваленти. Да не говорим, че двете последни снимки сякаш са правени от двете срещуположни страни на пътя.  На тази с високите борове (откъм високата страна на пътя), има следи от нещо, ударило кората на бора, долу ниско, и горе високо (светлите петна, втория бор отляво надясно, втората снимка). Ако са осколки, значи взривът е преди боровете, от гледна точка на снимащия, тъй като нараняванията по кората на бора са откъм него. А другата снимка (ако е мястото на взрива), е отсреща в дерето, оттатък пътя, като гледам, оттам ако дойдат осколки, няма как да ударят бора по срещуположната страна на ствола. П.П. Ако са изходни отверстия, т.е. осколки са минали през ствола на бора и излезли накъм оператора, по тия снимки долу в бора, в основата му дупката, траекторията сякаш не пасва на взрива в долчинката остреща, това едно, второ- през такъв бор, като го гледам, бая дебел, не би могъл да мине например куршум, изстрелян от пистолет "Макаров"- 320 м/с дулна скорост, и то в началото, а след десетина метра от дулото.. За осколка (съчма, болт), се изисква бая по-мощна енергия, за такъв бор, и то от насочен взрив, доколкото съм чел- например бомба с "гръб" някой бетонен банкет, а не просто закопано в пръстта.
Някой може и обеднен уран да види, знам ли :) Ще поживеем, ще видим.

П.П. А това местопроизшествие (от долната страна на пътя- ако е мястото на взрива) - ми изглежда просто разкопано и отъпкано (да речем, са изземвали пръстта, за химически анализ),но  по храста няма грам изгоряло. Изглежда ми просто смачкан от някаква машина.
Такива неща си мисля, гледайки публикуваното по медиите.

И още едно допълнение- мисля, че ако някой иска да сложи бомба точно на тоя участък, на снимките, с насочено действие, с цел максимално поражение, не би я сложил в долчинката (последната снимка), вдясно от пътя по посоката на движение, защото, гледайки от снимките, като клекне бомбаджията, и няма да вижда пътя (респ. няма да го "види" и бомбата). Нали уж било професионално изпълнение (разправяха за изказал се израелски специалист, вярно, че не му посочиха името и после казаха, че не бил присъствал на мястото). Ако е професионалист, би я сложил отсреща, на височината (втората снимка с боровете), за да може насоченото действие (ако има такова) да порази пътното платно, а не да отиде в небето. Отделен е въпроса, защо, като са желали непременно поразяване, не са я закопали в дупка до бордюра на самия път (или ако няма бордюр/банкет, направо в средата на пътя, имитирайки дупка/разрушено покритие), както правят отдавна арабите срещу американските джипове.
« Последна редакция: May 04, 2023, 20:36 от Nik123 »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3113
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3040 -: May 04, 2023, 20:53 »
Пък ей ся като се включи и тежката артилерия:

https://dnes.dir.bg/krimi/evropol-se-vklyuchva-v-razsledvaneto-na-atentata-sreshtu-ivan-geshev

може да намерят и руските диверсанти :)

 [_]3 [_]3
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3235
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3041 -: May 05, 2023, 07:51 »
А на някой хора не им трябват бомби
https://dnes.dir.bg/krimi/nov-sblasak-mezhdu-dvete-romski-familii-ot-starozagorsko-ima-raneni

...интересно - явно са се свършили вече българите (по селата) та минават веке на цигани

П.П. А междувремено.. докато някой (принцове) ходят на космически разходки, други използват "намалението" и ходят по жени  :P
https://life.dir.bg/zvezdi/jordanskiya-prints-hyusein-razkri-kak-se-e-zapoznal-s-krasivata-si-godenitsa

П.П.П. Никсън (от последния линк който си дал)
Скоростта на куршум изстрелян от автоматично оръжие е между 700 и 1000 метра в секунда. Изчисленията на експертите показват, че в случая началната скорост на осколките е била между 7000 и 8000 метра в секунда. Взривното устройство е задействано дистанционно
« Последна редакция: May 05, 2023, 08:02 от remotexx »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3042 -: May 05, 2023, 08:08 »
Ама и тия сърби се изпотрепаха, маа му стара. Извадил нашия юнак оръжието, и си пуца на воля по хората.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3113
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3043 -: May 05, 2023, 08:27 »
Ремотекс, да, четох го.
И "Макаров" е автоматично оръжие, но ако вземем за база АК, да, неговата е 715 ли беше, 720 ли м/с, там някъде.
7000-8000 метра в секунда не знам изобщо възможно ли е при такава бомба, и то след полет 10-15 м. Може и да е. То това си е цяла наука, смята се по формули, масата на взрива, тежест на тялото (напр мина) и т.н., но как да е, аз изразих лично мнение на база показаното из нета. Иначе е вярна максимата, не е важно какво знае селОто, а какво има в делОто :) И в тази връзка, винаги съм се чудил на тая показност и разни извадкови материали от дела. Би трябвало там тихичко да си работят, и като приключи делото, вкл. и в съда, тогава- ето, така и така е било.

Дам, ония от Старозагорско се оправят без бомби  ;D

С тия стрелби, голям ужас.. само като си помисля, седиш си някъде, и някакъв откачен цъфва и почва да стреля по който види..

А пък тая вечер ще има частично лунно затъмнение:

 https://novini.bg/razvlecheniq/liubopitno/779627
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3044 -: May 05, 2023, 11:10 »
Още една версия — Къро го е поръчал.

Къро е човек на Таки. Таки е шефа на Вис след смъртта на Георги Илиев. Гешев е момче на Sic. Има някаква логика. Напоследък Таки беше поодарен, като го изметоха от Капитан Андреево. Но спряха само законния му бизнес. Трафика на хероин и амфетамини си е там. Него никой, никога не е разбивал и няма да разбие.

Освен това, не Гешев му спря „златната локва“, както я нарече Валя Ахчиева, която първа разказа тази история. Беше свършено от Бачийски. А срещу него не е стреляно.

Та не знам. Има ли логика да е Къро (Таки), няма ли. Само давам връзка към тубата. Това клипче набира огромна популярност. Затова сметнах за редно да го споделя. А дали е вярно, не се наемам да кажа. Аз Къро и Таки не ги познавам и никога не съм ги виждал. За мое добро и за здравето ми е да не ги срещам.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear