Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 78   Надолу

Автор Тема: Епидемията и българските културни особености  (Прочетена 67468 пъти)

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Не мисля, че ще има паника, това вече го изживяхме веднъж. Но ще видим, какво ще стане. Много ми е интересно, ако не работи бизнеса, откъде ковидиотите-управляващи ще събират данъци и такси, не само да си правят далаверите с обществените и държавни поръчки, ами и да остане, че да плащат заплати на административния апарат. Ако за тях няма заплати, тогава ще настане паниката, отдавна не върви рефрена "За чест и слава".  Представям си как полицаи без заплата пишат актове и фишове. Или инспектори от РЗИ влизат в барове и ресторанти.

П.П. Джет, а при вас там в Канада как са нещата? Има ли зелени, пембяни и т.н. сертификати, какъв е процента на ваксинирани/неваксинирани? Какво е изобщо отношението на хората покрай теб, за ковида и ваксините? Питам от интерес.
« Последна редакция: Oct 19, 2021, 21:02 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Аз пък паника виждам. Най-вероятно е от телевизията, защото нас специално ни водят „тъмно-червени“. До тук със спора умирала ли била телевизията. Никога не е била по-жива.

Освен това навсякъде чувам само и единствено разговори на тази тема. Няма значение къде съм и какво правя. Около мен се говори само за това и почти нищо друго.

И тая година наистина болните са повече от миналата. Доскоро чувах за някакви далечни ми хора, сега имам и няколко близки.

Поне при нас е така.

Варна е голям град, не е обявен за тъмночервен, хората си имат други грижи и затова сигурно разговорите и паниката са по-малко.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Отскоро и аз взех да се съгласявам, че китайците дръпват сериозно технологично и за разлика от преди, дето просто произвеждаха в милиони бройки, сега имат развой и иновации. Въпреки това, мисля, че точно в този случай става въпрос повече за самохвалство, отколкото за нещо реално постигнато и готово за пазара.

И изобщо за разлика от Ремо, аз съм силно скептичен по темата за ИИ.

А специално за клонираните кученца, не знам какъв му е проблема на Спеца. Ами да си поръча едно от Китай. След месец ще му го доставят, ако изобщо наистина излезе подобно нещо на пазара. Американско, клонирано кученце, сто процента би му излязло по-скъпо.

А и това не го наричам точно клониране. Нещото трябва да бъде износено и родено. Ама било имало гени само на един родител, а не двама. Много важно. Голям шум вдигнаха с тая овца Доли.

Истинско клониране разбирам като печатащо устройство. Слагаш един косъм или какпа кръв в някаква машина и тя на секундата (хайде да е на часа) започва да плюе от другата страна готови индивиди. Това е истинско клониране.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Толкова са добри в иновациите китайците, че ако не откраднат, нищо не могат да направят.
Десктоп Микропроцесори - още Пентиум не могат да докарат, камо ли да измислят своя архитектура.
Сървърни процесори - още не се наблюдават.
Крайно време да нападнат тайван, та да си оправят чиповете и банковата система.
Че западняците не им продават оборудването за правене на чипове - ама то не е халва да се копира.
Мобилни процесори - използват наготово АРМ и РИСК, щото много мъка на чертожната дъска.
Операционни системи -пълно с отворен код и пак нищо (пиратстват Уиндоус и Андроид)
Крадоха руски самолети, сега почнаха да крадат от американците (Ф35) - J-30 хехе, 5 поколение ама някой друг път.
ИИ - добре, че окрадоха на Тесла софтуера - иначе ще има автопилот, ама в някой друг живот и пак софтуера им е назад (щото е копие)
Биотехнологии - хвалят се, ама нищо не са показали - сал един Ковид, ама може и той да се окаже краден от Америка. В едно видео гледах правеха яйца и грозде от пласмас (бахти и технологията) - все едно че Син Дзин Пин, ще вземе да яде от него, тестващите плюеха като го опитаха.
Ракети - AMRAAM, SideWinder - всичко окрадено и прекопирано, дронове (копия ама в мащаб, за повече нема).
Сега мъчат ма Мъск ракетите и канадската космическа ръка.


Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
ХЕЛП!!!! Търся от къде да си изпиратствам "зеления сертификат", по възможност про- или ентърпрайс- версия (чувал съм, че трябвали да са в нежно-розов цвят).

П.С. Кво стаа с тия политици - къде са щастливите новини с които трябва да ни облъчват медиите? Хич да не е - поне некви комедиини шоута, филми или сериали да вървят начесто, да вдигат духа на раята.
« Последна редакция: Oct 19, 2021, 23:17 от malin1 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Започвам да си търся оръжие.
Някакви предложения за марка и модел? Нещо, което не засича и е надеждно и стреля сравнително точно.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Варна е голям град, не е обявен за тъмночервен, хората си имат други грижи и затова сигурно разговорите и паниката са по-малко.
И за тъмнозелен град да ни обявят, все същия уй. 4096bits го беше написал веднъж- идва един предел, после си казваш "Майната му!" Контактите ми, особено клиентите, са притеснени не от ковида, а от т. нар. мерки срещу него. Някои вече фалираха.За малкия бизнес говоря (пиша).
« Последна редакция: Oct 20, 2021, 00:11 от Nik123 »
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
"Започвам да си търся оръжие.
Някакви предложения за марка и модел? Нещо, което не засича и е надеждно и стреля сравнително точно."

Ловна двуцевка, 12-ти калибър (добър баланс между големина на цевта, далекобобойност и групираност на попаденията), по-лека от надцевка, ако първия път засече (то ще е от лоши муниции), винаги има втори опит, с два спусъка, за предпочитане с ежектори за бързина на стрелбата и не много голям шок на цевите, с цел по-малко износването им. За предпочитане - стар образец съветско оръжие, щото предпазителя на такивата не се включва автоматично при отваряне/презареждане, съответно по-бързо прицелване и скорострелност.
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
П.П. Джет, а при вас там в Канада как са нещата? Има ли зелени, пембяни и т.н. сертификати, какъв е процента на ваксинирани/неваксинирани? Какво е изобщо отношението на хората покрай теб, за ковида и ваксините? Питам от интерес.

Джет, напиши нещо по тоя въпрос, колега, дай инфо от първа ръка, по медиите е компрометирано..
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
"Започвам да си търся оръжие.
Някакви предложения за марка и модел? Нещо, което не засича и е надеждно и стреля сравнително точно."

Ловна двуцевка, 12-ти калибър (добър баланс между големина на цевта, далекобобойност и групираност на попаденията), по-лека от надцевка, ако първия път засече (то ще е от лоши муниции), винаги има втори опит, с два спусъка, за предпочитане с ежектори за бързина на стрелбата и не много голям шок на цевите, с цел по-малко износването им. За предпочитане - стар образец съветско оръжие, щото предпазителя на такивата не се включва автоматично при отваряне/презареждане, съответно по-бързо прицелване и скорострелност.
Живея в град. Малко ми е големичко. А и със сигурност рита доста. Нещо, с по-малък откат, което да ми позволи бързо да групирам попадения.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Намирате ли прилика с нашите идиоти?

https://www.youtube.com/watch?v=5VWG7YZwyjE
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Народа масово си вЕрва на правителството и като им кажат ваксинирайте се, всички чинно се нареждат на опашка. Ама трябва още веднъж - няма проблем.
Има разбира се и хора дето не вярват и не се ваксинират. Вчера имаше протести пред кметството, че им се отнемат правата със задължителната ваксинация.
Трудно е да се каже колко са ваксинираните, щото всички лъжат.
Трябваше в болниците и в гробищата да са само неваксинирани, ама не е такъв случая.
Има окръжно, че неваксинираните депутати да си стоят в къщи - зачи и от тях има.
Имаше някакво напрежение и при полицаите, лекарите, учителите, градския транспорт - навсякъде има неваксинирани.
Има хора които са против ваксините, не щото им дреме за ваксинацията, а защото е против тяхната воля. Тук хората са много чувствителни на тема свобода (за разлика от БГ) и си търсят правата. Управляващи и опозиция също се джанкат, макар да отчитат върхове във ваксинацията, явно много хора не искат.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Намирате ли прилика с нашите идиоти?

https://www.youtube.com/watch?v=5VWG7YZwyjE

Иска ми се да отговоря — Ъ-хъ, ъ-хъ — като в песен на Офспринг. Но за съжаление не. Стария им много си мязаше с нашия стар премиер. Ама тоя склерозирал дядка на никой от нашите не мяза. Не, че не говорят пълни дивотии, но поне на пръв поглед не изглеждат идиотски. Трябва първо да се позамишлиш, какво са казали. И тогава се вбесяваш. Това е другата разлика от Бай Gun.

Има хора които са против ваксините, не щото им дреме за ваксинацията, а защото е против тяхната воля. Тук хората са много чувствителни на тема свобода (за разлика от БГ) и си търсят правата.

За съжаление с второто твърдение съм съгласен, понеже тази тема и за мен е важна. Буквално чувам, как непознати на улицата казват — миналата година не бях съгласна, но сега искам да ни затворят. Безумие!!!

Но първото мисля, че се отнася с пълна сила и за нас. Българина има мнение по всички въпроси и хич не обича някой друг да му налага неговото. Тези които се ваксинират го правят по твърдо убеждение, независимо от причината. Но и тези, които не се ваксинират го правят пак от подозрение, мнителност, самомнение.

И двете страни го правят по своя воля. Но, понеже сме България, не просто не искаме да слушаме други мнения, но налагаме своето. И така вечно попадаме в конфликтни ситуации. Аз наистина се чудя, как сме оцелели 'илядо и триста лета по тоя начин.

доп.
===

Джет, напиши нещо по тоя въпрос, колега, дай инфо от първа ръка, по медиите е компрометирано..

Е той нали пак от медиите ще научи, каква е общата обстановка. И той като мен няма регистрация в Spybook и вижда с очите си само своя град и евентуално селища в съседство.
« Последна редакция: Oct 20, 2021, 11:58 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
И двете страни го правят по своя воля. Но, понеже сме България, не просто не искаме да слушаме други мнения, но налагаме своето. И така вечно попадаме в конфликтни ситуации. Аз наистина се чудя, как сме оцелели 'илядо и триста лета по тоя начин.
Напълно подкрепям всеки, който има мнение. Свое мнение, а не да повтаря, каквото е чул. За да имаш мнение по този конкретно въпрос, значи си се интересувал. Задавал си си въпроси и си търсил отговори. Съпоставял си.
Онези без свое мнение и повтарящи чутото от телевизора... Нямам нищо против да се боцнат. Земята трябва да се прочисти най-накрая от идиотите. Политиците имат власт и са силни, защото ги следват милиарди и изпълняват. Ако никой не ги следва, те ще са в трета глуха. Силата им идва от нас. Но това не го осъзнават достатъчно хора.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   А не може ли този т.нар. "зелен сертификат" да се изпечата на принтер ?
Смятате ли,че гавазите на големите магазини ще го гледат внимателно ?
Все пак,целта на търговските обекти е повече продажби ...
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 78   Нагоре
« назад напред »