Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 78   Надолу

Автор Тема: Епидемията и българските културни особености  (Прочетена 67421 пъти)

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Ба, по-добре да е нунчаку. Тънкио момент е не да се правиш, че можеш да го въртиш, а да удряш с него. ( ;) "Ако са направени от майстор, дървените обръчи са по-добри".)
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
За хладно оръжие можеш да ползваш почти всеки предмет. Може би само с китка цвете не можеш да нараниш човек сериозно. Ако знаеш как и къде да удариш. Има някои особено чувствителни места по тялото на човек където ударен, най-малкото ще есе превие безпомощен от болка.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
А наградите „Дарвин“ май вече ще трябва да се връчват на колективни победители::) Мдааам...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
А наградите „Дарвин“ май вече ще трябва да се връчват на колективни победители::) Мдааам...

От Иван Бакалов научих, че има такива награди.

Та относно Дарвин (казвал съм го много пъти), мисля това:

https://www.academia.edu/44348420/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D1%85%D0%BE%D0%B4_%D0%BD%D0%B0_%D1%87%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%BA%D0%B0

Това не го е писал набожен, като мен, а учен биолог, който през целия си живот е отричал Бог.

=*=

По другия въпрос никога няма да се разберем. Наистина са умрели с ⅕ повече хора, отколкото, ако нямаше епидемия. Не го отричам и числото е огромно. Д-р Пасков¹ каза преди година и половина „всеки сам си преценя“ и всичките ваксинатори го погнаха, и до днес. Направиха му страшна, безплатна реклама, а човека просто жадува за слава. Ала това е — свободен избор. Който желае да се боде, никого не е спрян. Който не желае — вируса е тук, приятни срещи от четвъртия вид.

Всичко, което правят правителствата в момента дори от далеч не прилича на демокрация. Това е медицинска диктатура в най-чист вид. Макар да не споделям мотивите на народа си, смятам ги за грешни, то съм доволен, че най-после се опълчва на явна неправда.

Освен това в кратката си дописка е описал и валидни, макар чисто психологически причини, които не можем да оставим просто ей така. Наистина има и такива хора. За тях трябва грижа, а не усмиване.

Знам, че няма да се разберем по този въпрос, но винаги, винаги ще подкрепям свободата на избор, макар самия избор в повечето случаи да не го одобрявам. Ако не сме свободни, просто не сме хора, а скотове.

===
¹/ Друг измислен герой подобен на Брейка. Понастоящем в партия „Възраждане“. Не знам дали е в парламента, но е бил техен кандидат например за президент в предните избори от седемнадесетта. Още преди това се навърташе в националистическите среди и блещеше за история, след завръщането си от Русия, където се е занимавал със софтуер. За разлика от Брейка обаче е начетен и учил човек. Не е хуманен, а ветеринарен доктор. Звездата му най-после изгря (след осем години неуспешно да бъде забелязан) затова, че коронованите вируси, както знаем са животински и ги има в учебниците от седемдесетте години още. Освен това влезе и в новините покрай простотиите на Лукашенко, защото подкрепя режима в Беларус. Само да припомня, че Беларус официално са комунета, заедно с Китай, Виетнам и Куба. Дори Северна Корея от двадесетина години и малко повече не е комунистическа страна.
« Последна редакция: Dec 17, 2021, 08:51 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Питам се,защо не се подадат колективни искове срещу държавите,
налагащи насилствено колективна ваксинация.
   Все има нещо: я нарушение на конституцията,я права на човека,
я регламенти (на ЕС например) и т.н.
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Ех, че ги списват в тоя е-вестник бре.. достойни за Пулицър, и то групово. За да съм умен и красив, трябва да се ваксинирам, нали така  ;D
А да напишат нещо от сорта, че даже починал при катастрофа младеж е вписан с ковид, няма.
Мой далечен роднина, на преклонна възраст, приет в болница, с летален край, също го включиха в ковида. А че човекът имаше едно зловещо заболяване..  не се споменава. Също така се мълчи и по въпроса, за "надеждността" на тестовете PCR. Както и за антигенните. Оня доктор от "Пирогов" го каза- "фалшива позитивна проба" (цитирам по памет).
Ех тоя е-вестник.. даааа, там са най-умните, красиви и обективни (последното се чудя как им го стимулират).
Стъкмистиката си върви.. пара да пада.
Пропаганда с елементарни внушения- "ваксинирайте се бе, тъпаци, какво се мъчите да разсъждавате".

П.П. В момента по няколко медии засичам изказвания на всякакви светила, че следващата ковид-вълна щяла да съвпадне с грипната (в контекст споменават, че имало ваксинки и за грипа). Това поне на мен ми говори много неща.
Хайде  [_]3 и хубав ден!
« Последна редакция: Dec 17, 2021, 14:11 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Според мен смъртността е по-голяма просто, защото на хората им се отказа достъп до болниците. А сме достатъчно болни от какво ли не.
Казвал съм го не веднъж и ще го спомена отново. Всичко това е крайна форма на лицемерие и избирателна загриженост. Никой от правителствата не се беше загрижил, че от сърдечносъдови заболявания са умрели повече хора отколкото през всички войни на човечеството. Че от рак умира почти всеки втори в някои държави.
Специално у нас на година от рак умират по над двадесет хиляди човека. За споменатите сърдечносъдови да не говорим. Диабетът също. Масово заболяване. А уврежда редица системи в организма. И досега нито дума, нито едно евро похарчено за справяне с всичко това. Изведнъж се появява нещо със смъртност един или под един процент и всичко полудява.
Може и наистина да го има този вирус. Но той не е нищо от това, което се казва от официалните лица и медиите. Но се спекулира с причината за смъртта, с положителните тестове, със надеждността на тестовете, с всичко по въпроса.
Всяко едно правителство по света видя, че ако успееш да уплашиш достатъчна част от поданиците си, ще можеш да правиш, каквото си поискаш с тях. И им се услади. Усладиха им се парите, които се завъртат покрай предизвиканата криза.
Да не говорим още, че се подготвя и друга криза. Финансова. Американците  напечатаха буквално безогледно много пари, които хвърлиха в "борбата" с вируса.
Официално инфлацията там е към 7%, но всъщност е около 30%. И много добре знаят, какво се получава, като залееш икономиката с пари от нищото. Какво ще предизвикат.
Цената на SPX е скочила с около 40% спрямо тази преди срива на стоковите пазари преди две години. Четиридесет процентов растеж по време на криза?
Откогато започнаха с локдауните, всеки говори за безработица, повишаване на цени, проблеми за бизнеса, но в същото време от пролетта на миналата година фондовия пазар е в непрестанен растеж с една доста стръмна графика. Това са парите за справяне с кризата, нялати на бизнеса, който ги използва, за да изкупува собствените си акции, предизвиква растеж на цените и така и растеж на печалбите си. И познайте, когато започнат да осребряват тези печалби, какво ще се случи. Крах. В същото време малкия бизнес, който не е на борсата загива или е загинал. В момента тече умишлено унищожаване на малките. Големите вече няма накъде да разширяват пазарите си. И се насочват към остатъците и огризките от трапезата. Хората ще станат напълно зависими от държавата или от големите фирми за прехраната си. Това е целта и тя е почти постигната.
А пък цените на валутата приличат на сърдечната графика на човек с инфаркт. Такава волатилност не е нормална, ако има нормален пазар. В момента икономиката е пред инфаркт. Световната.
Разбира се, за всичко ще обявят за виновен вируса, както направиха в края на 2019.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Хубавото на Ковид е, че излекуваха диабет-а, кръвното, даже за СПИН-а и Рак-а се говори, че се лекувал. Народа оздравя, само този тъп Ковид остана затова се ваксинирайте. А, и раждаемостта нарастнала (каките като хванат Ковид и хоп) и въздуха станал по-чист (сигурно вируса го прочиства, а не липсата на коли по улицата). Сигурно и Ковид кара Путин да отлага да нападне Украйна. Заради короната американците избягаха от Афганистан, а Тръмп загуби изборите. Изобщо най-якия вирус. По тази причина и Бойко загуби властта, а българите от чужбина се върнаха в БГ.
Предлагам гърците да добавят още букви в азбуката си за светлото бъдеще.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Ако не им стигнат буквите, числа ще добавят, примерно Омикрон-4, Омега-56..
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Поне числа има бол.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
   Питам се,защо не се подадат колективни искове срещу държавите,
налагащи насилствено колективна ваксинация.
   Все има нещо: я нарушение на конституцията,я права на човека,
я регламенти (на ЕС например) и т.н.

Има подобна инициатива. Но не се отразява много-много, из нета и по медии. Първи бяха немците. Някакви техни адвокати са се организирали и са депозирали жалби.
Тук има откъслечна информация. Колега ми каза, че по немските медии има много информация по тоя въпрос, но немския не ми е сила. Това, което аз намерих, е старо, но като знам продължителността на такива дела, минимум 3-4 години, ми се струва актуално.

https://thebulgariantimes.com/%D0%9F%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B8-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%BE%D1%82-%D0%A2%D0%BE%D0%BF-%D0%B0%D0%B4%D0%B2%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B4-%D1%80-%D0%A0%D0%B0%D0%B9/


« Последна редакция: Dec 17, 2021, 18:47 от Nik123 »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
А-а-а като свършим гръцката азбука - минаваме на китайската.  И без това на тях ще чакаме да произвеждат ваксината
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Та относно Дарвин (казвал съм го много пъти), мисля това:

https://www.academia.edu/44348420/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D1%85%D0%BE%D0%B4_%D0%BD%D0%B0_%D1%87%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%BA%D0%B0

Гога подозирам че Наградите „Дарвин“ не са точно това което си мислиш...

П.П. А Стив Джобс толкоз бързаше да превари Бил Гетс трети - и успя, и то за вечни времена...
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Може да има надежда за нас,трезвомислещите ...

... Япония ...



Япония предупреждава за миокардит от „вaкcинитe“ и изисква доброволно съгласие

https://www3.nhk.or.jp/nhkworld/en/news/20211204_12/
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
   Може да има надежда за нас,трезвомислещите ...

... Япония ...



Япония предупреждава за миокардит от „вaкcинитe“ и изисква доброволно съгласие

https://www3.nhk.or.jp/nhkworld/en/news/20211204_12/
Японците правиха и изследвания на вирус ли, на ваксините ли, не помня вече. Но там не приемат всичко за чиста монета, както идиотите навсякъде другаде.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 78   Нагоре
« назад напред »