Страници: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 78   Надолу

Автор Тема: Епидемията и българските културни особености  (Прочетена 69129 пъти)

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3120
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
http://www.bta.bg/bg/c/NF/id/2543116

Цели 140 нови случая на ковид в Китай, на милиард население  ;D

Как се оправят там тия китайци, след като нямат великите РНК ваксини? Без да се буустват през няколко месеца? Не стъкмисват данните ли, не пишат всеки сополив с ковид? Или друго? Май-май китайската ваксина с омаломощения ковид е истинска ваксина, а не препарат за пари?
« Последна редакция: Dec 25, 2021, 15:22 от Nik123 »
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3397
    • Профил
Има режисьорски фaнтазии. Много измислици има във филма......
Да ама за жените (почти) нищо не споменава в историята. Щото са жени.
Ами ако те са въртели цялата история. Няма да се учудя. :o
« Последна редакция: Dec 25, 2021, 15:21 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
   От няколко дена забелязвам,че всевъзможни пазванти (тука включвам
полицаи,охранители на магазини и други подобни гавази) нещо се
нахъсаха да вдигат скандали за маските,че не са поставени правилно !

   Още малко,и ще започнат да глобяват,а  >:D



   Странна работа,имаше относително затишие от няколко месеца,
през които в повечето случаи си пасуваха,но нещо се открехнаxа
и се опитват да си правят на важни ...
« Последна редакция: Dec 27, 2021, 08:00 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Преди няколко дни пътувах с влак. Познай, кои в него бяха с неправилно поставени маски! Да точно така — шибаните, „сухи пръчки“.

Понеже има изискване за носене на маски в магазини, обикновено не влизам и чакам отвън. Тази седмица за втори път направих изключение да вляза заради празника. Та, какво забелязвам, докато кисна пред магазините? Третата възраст най-демонстративно и безпардонно носи „лигавници“. Значи аз ще ги отбягвам, ще нося маска, а тия караконджоли няма и нарочно ще се бутат в мен.

Значи оправданието да ни маскират е заради тях, а те са най-големите нарушители. Мизерници.

Определно всички лоши черти на народа ни най-масово се проявяват точно в частта от него, дето трябваше да е най-мъдра. Никаква мъдрост няма в тях.

=*=

Сигурно съм го споменавал, а може и да не съм. За мен лично, се получава ирония.

Дълги години носех целогодишно „черни очила, за да скрия от света на очите си цвета“. Преди две години започнаха да налагат всички да са маскирани, а аз се противя на това. На теория би трябвало да съм съгласен с това, след като съм го правил доброволно почти десет години.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1449
    • Профил
Честито Рождество на всички,

Народопсихологията е част от неосъзнатата сфера в съзнанието на всеки един народ, вероятно е това което Юнг нарича - колективно несъзнателно (за разлика от личното несъзнателно).

Та понеже е в сферата на неосъзнатото може да се окаже, че след време това ще бъде един вид "бонус", ако се появят вторични/първични ефекти от ваксините (главно тези използвани на Запад).

Друг "бонус" е това, че гледайки учениците по рейсовете си мисля че не им пука особено (доста са въобще без маски), това показва липса на уплаха/страх/паника и т.н., което пък е добре за психиката !

ПС: никак не съм сигурен което е по-вредно, самата болест (грип) или психологическите последствия от ПР-кампанията, която е нон-стоп по всички медии  ::) - най-вероятно крайния ефект е сума от двете.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
   Има тоталитарен нагон,при всички правителства.
Явно им се "услажда" да налагат ограничения,да тормозят населението със всевъзможни забрани и т.н.
   Т.е. "пандемията" им идва като "манна небесна" за репресиите им.
И не им пука,че погазват конституционни права !

   Изискват се "зелени сертификати" за какво ли не,при положение,че
в градския транспорт (и особено метрото) има тотална блъсканица
в пиковите часове,а там не се изисква ( и добре,че е така !).
   При пандемия (за момент допускаме,че има такава) държавата е
задължена да осигурява на гражданите безплатни предпазни
средства,а не да ги задължава да си купуват !



   Е,в такъв случай,нарушаването на някои закони е необходимо !
Репресивните органи - да го духат  >:D
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Едно време в соц.а за всичко искаха бележка.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Едно време в соц.а за всичко искаха бележка.

Да върнем соц.-а, ли?!?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Едно време в соц.а за всичко искаха бележка.

Да върнем соц.-а, ли?!?
Не съм привърженик на соца, обаче тогава не бяхме най-бързо изчезващата нация. Не мряхме така.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3120
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Днес наобед реших да си пусна новините (Нова ТВ) и веднага ме облъчиха с омикрони и буустерни дози (които вече видиш ли, щели да бъдат необходими през три месеца). А беше конспиративна, неиздържана откъм разумни доводи теория, че иглата щяла да стане задължително-периодична.. Извадили са всякакви мумии от гардеробите, готови за някой лев да представят апокалиптични картини. "Европа в прегръдката на Омикрон"- така започна емисията. Понеже съм прост българин, който пие ракия, пуши цигари, не се вслушва в загрижените за неговото здраве експерти, яде мусака и въобще тъмен субект, невярващ във великите РНК препарати, встъпителното слово в новинарската емисия си го преведох като "Европа в прегръдката на Файзер".
« Последна редакция: Dec 28, 2021, 16:02 от Nik123 »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Едно време в соц.а за всичко искаха бележка.

Да върнем соц.-а, ли?!?
Не съм привърженик на соца, обаче тогава не бяхме най-бързо изчезващата нация. Не мряхме така.

+1

   По времето на соца бяхме почти 9 млн. (към 1989 г.),при значително
по-добри показатели от сега - по-висока продължителност на живота,
по-добро здравеопазване,много по-ниска престъпност .

   А сега ... сега сме под 7 млн...
Да коментирам ли останалото ?
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5282
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3120
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
И понеже темата е за ковида..
https://www.dnes.bg/koronavirus/2021/12/28/bolno-gyrlo-i-drezgav-glas-edni-ot-pyrvite-simptomi-na-omikron.515339
Значи, аз съм го изкарал омикрона поне 2-3 пъти в последните десетина години, с такива симптоми- болно гърло, дрезгав глас, хрема, умора и кихане. Че и температура и болка в костите. Чудя се, как съм оцелял без американска ваксина?
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
И понеже темата е за ковида..
https://www.dnes.bg/koronavirus/2021/12/28/bolno-gyrlo-i-drezgav-glas-edni-ot-pyrvite-simptomi-na-omikron.515339
Значи, аз съм го изкарал омикрона поне 2-3 пъти в последните десетина години, с такива симптоми- болно гърло, дрезгав глас, хрема, умора и кихане. Че и температура и болка в костите. Чудя се, как съм оцелял без американска ваксина?
Симптомите може да са едни и същи, но последствията понякога може да са различни. Само да отбележа :)
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Няма какво да го умуваме. Просто е. Или ние, или те. И като за начало, можем да започнем, като прережем гърлата на слугите им. Всеки, знаейки, че ще умре, ако вземе пари и пропагандира, просто няма да го направи. А, ако няма кой да им върши работата, онези са безсилни.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.
Страници: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 78   Нагоре
« назад напред »