Страници: 1 ... 61 62 [63] 64 65 ... 78   Надолу

Автор Тема: Епидемията и българските културни особености  (Прочетена 67461 пъти)

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Че има спекулации с ваксините има, че има спекулации с епидемиите има.
Обаче има и много истина.... Имаше  2-3 щама/вълни на короната от които се мреше...а има и други които минаваха като леко грипче. Шанс какво ще те удари.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
@Naka, не се знае, каква е истината. Може и да е имало щамове, а може и да е нямало. Нали ти е известно, че лекари са убивали пациенти. Нали ти е известно, че и тук се опитваха да гепат парите по здравна пътека и слагаха хора на апарати за обдишване, дори  да нямат нужда. А това вече е опасно за живота. Та дали са умирали от вируса или от нефайство, незаинтересованост или съзнателно от лекари, е също под въпрос. Може и никога да не разберем, обаче
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   "Шоуто" продължава с пълна сила.  >:D

   Марионетките на фарма-мафията обявиха,че цялото Черноморие
вече е в "червената ковид зона".
Тук имаме варненци,да кажат какво точно се случва.

   За София - отново задължителни маски:  в болниците,
аптеките и "социалните заведения" (много разтегливо понятие...)





Мамка ви ...  >:D
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Ем ще слагат маските...............там по Софето.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
При нас (Варна) въвели пак маските за болниците и аптеките, вчера разбрах. Отделно, откакто пуснаха в оборот пак психоковид истерията по медиите, срещам чат-пат по улиците разни издуханяци с маски на 30 градуса жега (с маска на улицата, не в някое помещение).
Пак почват със стъкмистиката и случаите. Вчера на една улица в близост до офиса ми, станало някакво ПТП и пострадала някаква жена. 100% ковида ще е виновен.

П.П. прочетох новината за София и също се зачудих, какво ще е това "социално заведение". Може би от детски градини и училища до кухните за бездомници?

А вече и децата разбраха, тия писиар тестове реагират положително на един куп грипни вируси. Но това по нашите медии е табу, важното е всякакви ковидиоти, кунчевци, математици и т.н. да надуват стъкмистиката.

П.П.П. И се чудя друго- абе кой ходи да се тества с писиар за 80-100 лева сега? Айде, по време на "извънредната епидемична обстановка" за писиарите на една част от държавните и общински служби плащаше държавата, не тестващият се, оттам надуваха бройките и някои държавни служители го обърнаха на далавера- по два-три пъти с ковид (защото и застраховка има, и си седиш вкъщи, пък вземаш същата заплата, все едно не си ковидиран, не бачкаш, караш си тихо карантина), но сега, след като в момента всеки тествал се, сам си плаща писиара, откъде ги изсипаха тия бройки тествали се? Ние в БГ сме много богати и много наплашени от ковидиотията, че нямаме търпение при всяко повръщане и всеки сопол да изсипем едни пари в лабораторията? Защото, доколкото съм запознат, далеч не всички лаборатории получават от Здравната каса заплащане за писиар тестове?

"След отпадане действието на извънредната епидемична обстановка в страната, извършването на PCR тестове с направление се изпълнява от лечебни заведения, сключили договор с Националната здравноосигурителна каса по реда на Националния рамков договор, по пакет "Вирусология" и "Клинична микробиология". Това съобщават от институцията, като уточняват, че останалите лечебни заведения, които са имали договор в съответствие с раздел Х от глава седемнадесета за високоспециализираното медико-диагностично изследване „Полимеразна верижна реакция за доказване на COVID-19“ , определени със заповед на Министъра на здравеопазването, в периода на извънредна епидемична обстановка, няма да получават заплащане от НЗОК."

Ще е интересно, кои точно са тези лечебни заведения, сключили договор с НЗОК и получващи заплащане оттам за писиар тестове, и дали точно от тях не е тръгнал "бумът на позитивни тестове". Само че, доколкото знам, не се изнася като информация коя точно лаборатория колко позитивни тестове има (и колко направени изобщо), а само обобщена справка- толкоз направени, толкоз положителни за дадения регион. Ако греша, някой да ме поправи.
« Последна редакция: Jul 19, 2022, 14:35 от Nik123 »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Тука китайците си ходят още с маски, даже гледам в колите - 4 човека и кесат с маски вътре в колата, на затворени прозорци с климатика. Министерството на здравеопазването препоръчвало 6-та бустерна зона - кога ги докараха до 6.
Едно време като почна Ковида, някой постна тука едно видео (мисля 4к беше) дето китайци падаха по улицата и се гърчеха - аз мисля, че това е било Ковид, всичко друго е измишльотини. Жълтите го знаят това и затова сега ги тресе шубето и са се изпозаключили. Това ще е краят на китайската империя.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
И тук, @jet, съм забелязал, че повечето китайци носят маски. Ако не се лъжа може и всички. Не помня, кога последно виждах такъв без маска. Не, че много се движа по улици и се качвам в градски транспорт, ма така, зяпайки през прозореца, докато ме закара таксиджията.
Подозирам, че им е притеснено, да не ги обвиняват хората, че заради тях всичко и като ги видят без маски, да не отнесат псувните или нещо по-лошо.

Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
А бе, нали уж баш агенцията (БАБХ) отговаряше за ГКПП "Капитан Андреево" пък каква стана тя...
https://offnews.bg/temida/vas-varna-chastnitcite-ot-evrolab-2011-na-kapitan-andreevo-781416.html

Разбирам че напъна е голям, ама може ли така?
https://offnews.bg/politika/jordan-mandzhukov-ot-pp-zashto-slavi-trifonov-vzrivi-koalitciata-i-ka-778907.html

А могат ли освен това да се поизнасят и по теми по които не са сведущи съдиите/ките? напр. по научни въпроси като напр., не/носенето на маски и пр.

П.П. А междувременно... бизнесът си върви
https://offnews.bg/ikonomika/overgaz-se-sporazumia-s-amerikantci-da-dostavia-po-1-miliard-kub-m-vt-781390.html
Активен

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
За мен основанията за обявяване на жълти и червени зони са изсмукани от пръстите. Случайно имам поглед към тестващи се и виждам че за месец назад са единици, няма опашки като преди половин година. И освен че тестовете, които CDC призна за несигурни още през декември реагират на 50 други вируси(май всички грипове, разни настинки и множество по-редки болести), ами и с промяна на броя на циклите през които ги пускат може да промени картината коренно - отрицателните стават положителни с едно телефонно обаждане че им трябват положителни резултати. А че ще се стигне до тук ми стана ясно преди повече от месец, когато лайняната урсула заявила че ковид не е приключил и ще има следваща вълна. За мен приключи отдавна и единствените които пълнят болниците са глупаците които си сложиха отровните инжекции.
Раздухва се медийна истерия(отново) без никакви основания и някои малоумници се поддават, като гледам как някои ходят с маски, или си ги слагат в магазина. Така ще е като много хора не могат да проумеят че медиите и правителствата са техни врагове и не им мислят доброто.
Активен

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Тая сутрин случайно засякох по БНТ1 още нямаше 7 часа - една кокошка нагло лъжеше хората без да и мигне окото. Сега обявяват традиционните летни стомашно-чревни инфекции за ковид и на базата на това се раздухва истерията в момента. Наесен сигурно ще обявят сезонния грип за ковид. Тези номера още миналото лято ги правеха в друга държава. И не са го измислили те, спуска им се от СЗО да приказват врели-некипели.
Това си е престъпление за затвор, но подозирам че това което започна единствения смел прокурор у насще бъде потулено в по-горна инстанция и никой няма да бъде наказан.
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Ако имаш предвид това, за прокурора:
https://rtv-is.blogspot.com/2022/07/blog-post_14.html
-според мен не е истинско. Изглежда, сякаш жалбата с нейните аргументи е пренесена директно в прокурорския акт, стил копи-пейст. Което не се случва на практика. Досега не съм видял подобно нещо, а са ми минали доста прокурорски постановления през ръцете. Ако се отразява в такъв акт подадената жалба, то е в стил "Според жалбоподателя, заслужавал внимание фактът, че СЗО е частна организация", а не както е например в третия абзац на стр. 2 "..На следващо място заслужава внимание факта, че СЗО преставлява частна организация.."- сякаш това твърдение е на прокурора.
Според справка в публичния сайт на прокуратурата, по номера на тази прокурорска преписка (горе вляво в щемпела, на първата страница на постановлението) излиза, че е прекратена от прокурор на 15.07.2022 год. П.П. Всички статии, които намерих и четох по тая тема, са от същата дата. Ако беше изпратена към София тази преписка, щеше да е отразено нещо като "Изпратена по компетентност еди си къде.." и толкова, защото в София ще й сложат нов номер, пловдивският вече няма да играе и ако я прекратят в София, то при справка с пловдивския номер няма как да излезе, че е прекратена.
Би било по-добре, ако не съм прав и някой прокурор е решил да направи нещо срещу насаждането на ковидарската паника, страха и бизнеса с ваксини, но много ме съмнява. Ако наистина прокурор от единната йерархична структура на прокуратурата е написал такива неща в постановление, бих го поздравил, и бих се радвал, ако греша в настоящия си пост.
За стомашно-чревните и сезонните вируси, които се наблъскват в графата "ковид", съм съгласен.
« Последна редакция: Jul 21, 2022, 22:29 от Nik123 »
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
"Граждани на света" избягвайте като междинна дестинация при прибиране/пристигане в България всички френски летища, даже и да имате по няколкоз бустерни ваксини! Тъпо е да дойдеш на гости/да се върнеш от гости в странство, и да стоиш в отделна стая, за да не заразиш близките си.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Байдъна и той ковидясал.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Байдъна и той ковидясал.
Така казват. Дали е така, няма как да се разбере. Най-вероятно е просто повод, че да го махнат замалко и да не е пред камерите, че се дъни на всяка крачка или с приказки, или с поведение, или и двете. А идват избори.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
  Напълно е възможно да не е ковид.
Вероятно го е закъсал нещо сериозно и е под  специални медицински грижи.
Активен
Страници: 1 ... 61 62 [63] 64 65 ... 78   Нагоре
« назад напред »