Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 53   Надолу

Автор Тема: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?  (Прочетена 60338 пъти)

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #315 -: Apr 16, 2023, 20:10 »
Щяхте да се прецакате ако купите МиГ/Су - всички от третия свят си канцелираха съвецките покупки.
А нормалните държави които не могат да купят Ф35 са на Ф16

Зи Ник
https://fun.bgjargon.com/text/Stanislav%20Stratiev%20-%20Bylgarskiqt%20model.htm
Дата: Jan 31, 2001
« Последна редакция: Apr 16, 2023, 20:15 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #316 -: Apr 16, 2023, 20:59 »
И ? Тука ще да е гвоздеят - "С него ще бъде свършено, когато всички отидем в Канада.."
Падаш си по прозата на Стратиев, не виждам нещо лошо в това. Но това въобще не прави съжденията на автора  меродавни. Чист хейт.
Към редовете след "Хей, тамо лодка" спокойно може да се добави и "..Представете си, че Ботев имаше каска.." например. И да се развие една прозаична теза, че да му падне каската чак.
Българофобията от българин нищо не доказва, освен наличието на някакъв комплекс у автора. Свързан с емиграция, очевидно от текста,  и то накъм Канада- освен горния цитат, тук-таме има и други редове в тая посока - "..Винаги най-близките ти ще бъдат най-далече - в Канада. .." , " ..За да бъдат готови студентите ни за Канада..".. това като тънък нюанс върху хубаво оплюване на всичко българско и възвеличаване на всичко западно.
И тъй като Стратиев си го насочил персонално към мен, какво всъщност искаше да ми кажеш с неговите думи? Защото, както посочих по-горе, освен един хейт към страната и народа ни, друго не личи.

« Последна редакция: Apr 16, 2023, 21:08 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6201
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #317 -: Apr 16, 2023, 23:00 »
А, там дето не си обелил дума за Русия - нито съм споменал Русия, нито теб - но ти явно си се наточил (гузен-негонен бяга).
Ти серизно ли?
Я виж това:
https://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=48990.msg329760#msg329760

И после виж долното мнение. Твоето. Това:
https://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=48990.msg329762#msg329762

После отново ми обяснявай, как черното е бяло.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3871
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #318 -: Apr 17, 2023, 08:56 »
Щяхте да се прецакате ако купите МиГ/Су - всички от третия свят си канцелираха съвецките покупки.
А нормалните държави които не могат да купят Ф35 са на Ф16

Зи Ник
https://fun.bgjargon.com/text/Stanislav%20Stratiev%20-%20Bylgarskiqt%20model.htm
Дата: Jan 31, 2001

   Китай купи голямо количество изтребители СУ35 и комплекси С400.

Според теб,прецакали ли са се ?
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #319 -: Apr 17, 2023, 10:08 »
По темата за ИИ:

https://www.dnes.bg/technology/2023/04/14/izkustven-intelekt-shte-ni-sreshta-s-pochinali-blizki-oshte-tazi-godina.566621

Това вече ми се струва извратено, "съживяване" на починали близки..

П.П. Скоро гледах един филм на подобна тематика - https://www.cinefish.bg/AI-Izkustven-intelekt-Artificial-Intelligence-AI-id9634.html
« Последна редакция: Apr 17, 2023, 10:18 от Nik123 »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3243
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #320 -: Apr 17, 2023, 17:47 »
хахах Нискън къ'в е тоя чекиджийски сайт бе, и к'ва е тая мисирка Стела Стоянова дето една силициева долина не може да преведе правилно, явно за друго  си е мислела...  :P :P :P
Да пробвам и аз малко с вашите камъни по вашите...  :P
Айде лека ..и мека (дето има един лаф)

П.П. поне си пишат откъде са крали - не уточняват само коя година  8)
...до края на годината, съобщава “Ню Йорк Поуст”.
« Последна редакция: Apr 17, 2023, 17:49 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #321 -: Apr 17, 2023, 18:31 »
Нямам против да излезе чикиджийски, фейк и т.н., защото звучи направо зловещо, да си записваш възрастните роднини, че да ги "съживяваш", нали затова съм го постнал, да го обсъдим, не да се приема като ноторно известен факт.
Но с една даже и бърза проверка, излиза, че такива новини има, иначе съгласен, от Днес.бг са ги преписали.
Ето и с датите даже:

Това за поста в туитър на някой си Десаи:
https://twitter.com/chheplo/status/1644768774430793728

Това за Ню Йорк Поуст:
https://nypost.com/2023/04/10/you-could-upload-dead-loved-ones-to-your-computer-by-end-of-year/

Идеята ми беше дискусия.

Ама друго си е да се приемат безкритично глупостите на Униан, британското разузнаване и т.н., там е изворът на истината ;)
« Последна редакция: Apr 17, 2023, 18:34 от Nik123 »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5293
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #322 -: Apr 17, 2023, 18:33 »
Ама верно си е тъпня това със "съживяването".
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #323 -: Apr 18, 2023, 12:33 »
По темата за ИИ:
....

Това вече ми се струва извратено, "съживяване" на починали близки..

...
Ами то, както е тръгнало, това може да е "съществуването" на човечеството в далечното бъдеще :)
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #324 -: Apr 18, 2023, 14:28 »
Представяш ли си, един ден се събуждаш, "затворен" в някаква кутия (комп) .. Бях чел една фантастична поредица, там имаше копирана личност на младо момиче от родителите й, че обичала опасни спортове, после почива при инцидент, родителите й вкарали копираното съзнание в комп и холограма. Постоянен глад, също така постоянно незадоволени желания (вкл. и сексуални), липса на възможност да докосне каквото и да било..

П.П. И като си говорим за ИИ.. пускам скайпа и ето какво ми се появява, току-що:

Bing, 2:30 PM
Hey, this is Bing! I'm here to help you. (smileeyes)

Ask me any type of question, like finding recipes with what's in your fridge, vegan restaurants in Cambridge, or drafting a story for curious kids. In groups, remember to mention me with @Bing

I'm an AI preview, so I'm still learning. Sometimes I might say something weird. Don't get mad at me, I'm just trying to get better!

If you want to start over, type newtopic. And if you want to give me feedback, just report a concern. (openhands)

How can I help you today

Тоя ИИ бахти инфлуенсърчето  ;D ;D ;D
« Последна редакция: Apr 18, 2023, 14:33 от Nik123 »
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #325 -: Apr 18, 2023, 14:32 »
Това го е писал незадоволен мъж на около 50 г. възраст :)
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #326 -: Apr 18, 2023, 14:35 »
Ами нормален трудно ще измисли подобен сценарий.. да си "съживяваш" тоя-оня :)
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3243
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #327 -: Apr 18, 2023, 23:47 »
 Е-е-е то там сценарият (ще) е по-друг: (в момента лъжа като очевидец ама "трай/те малко - за хубост")

Застаряващ чичак къмто и оттатъка 50есете
 - ChatGPT дай ми добро извинение, като за пред жената, че отивам на теферич с гаджето
ChatGPT: ....

Застаряваща лелка къмто и оттатъка 50есете
 - BingAI дай ми добро извинение, като за пред дядката, че ще излизам с гаджето, а тоя ми е нов още и не искам да го загубя
BingAI: .....

и понеже (ще) ни четат кореспонденцията (вкл. и интимната - иначе откъде да добият опит)
...
ChatGPT: ...Ахааа BingAI - мислеше си ChatGPT
...
BingAI : ...Ахааа ChatGPT - мислеше си BingAI

И човеците стават излишниии...

П.П. Изводът е - скоро освен браузинг хисторито ще трябва да си трием и чатГПТ и т.п. хисторита, че ако ги набара жената, ще ни строши.. само щото сме си го помислили т.е. предполагам след време това ще е вечното оправдание - "ама аз само си го мислех, а нищо не н паравих по въпроса" - за пред жената, а пред ХХХ чата - таа само да ми падне.. я кажи ся какво да направя че да я сваля по-лесно (и ако попитаме правилно освен че ще ни каже кой го е напраил /дето уж не трябваше да казва/ ами ще ни каже и от кой тоно секс шоп тя ходи да си пазари /ми така де нали тий я подкарал натам/  :P (айде стига толкова за днес че ми умаля клавиатурата)
« Последна редакция: Apr 18, 2023, 23:54 от remotexx »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3243
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #328 -: Apr 19, 2023, 00:21 »
Нашите съдилища.. все едно чатГПТ им го е писал т'ва

https://www.dw.com/bg/aleksandr-kojto-baga-v-blgaria-ne-iskam-da-ubivam-hora/a-65355303

А ако случйано нашите се пообъркат нещо и напр. издадът удостоверение за временно пребиваване за 5г. големия брат веднага спрята едно фиктивно дело .. и те така..

Русия поиска екстрадицията му по задочно водено дело за укриване на данъци в особено големи размери.
https://www.dw.com/bg/slucaat-alcin-da-ne-iskas-vojna-e-najnormalnoto-neso/a-62802069
« Последна редакция: Apr 19, 2023, 00:26 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #329 -: Apr 19, 2023, 21:00 »
Журналя да коментират юридически въпроси ..

Само ще вметна, че в процедурите по искане за екстрадиция не се гледа делото по същество, а дали искането за екстрадиция и приложените към него документи отговарят на съответната международна спогодба/договор за екстрадиция.

С приказките за демокрация и т.н. в такива дела някои си докарват имидж (и не само) :)

Отделно от това, практиката да даваме убежище на обвиняеми/подсъдими, за които е поискана екстрадиция от страна по международна спогодба/договор, поради конюнктурни политически тенденции/внушения, има дългосрочен обратен ефект- а именно всякакви престъпници почват да идват тука и да плачат за убежище.. а с какво ще се занимават у нас, по тяхната си специалност ли (напр. данъчни престъпления)?

П. П. "Приятелите" ни от Украйна също отказаха екстрадиция на Брендо, поискана от нас. Като се разпространи това инфо, всеки биг дилър ще си плати за украинско гражданство (там корупцията е по-голяма и от тая у нас) и ето ти държава-магнит за подсъдими. Мнооого порочна практика.

П.П.П.  [_]3 Да му мисли ИИ след време, ако придобие върховната власт, как ще ги решава такива проблеми :)

« Последна редакция: Apr 19, 2023, 21:14 от Nik123 »
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 53   Нагоре
« назад напред »