Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 100   Надолу

Автор Тема: Руско-Украинска война от 2022 год.  (Прочетена 71892 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #90 -: Mar 01, 2022, 09:15 »
Сега ще кажа една фейк истина - ефрейтор е старши на трима младши сержанти. Няма как да стане, но се е случило. Вероятно по документи не аз съм бил старши, но на практика си беше така.

Ох, много натежа обстановката. Но то при война е така. Няма нищо весело.

Та затова плах опит да повдигна и аз настроението.

Чист пагон, чиста съвест! Моя пагон е чист :P

=*=

И обратно в лайната :'(

Ремо точно този анегдот показва основния проблем на украинците. Имат прекалено нереалистична представа за себе си. Не мога да си представя причина, но е очевиден факт, че украинците някак си вярват, че имат шанс срещу руснаците. Повече от ясно е, че срещу РФ единствено имат шанс САЩ, но не би трябвало никой на света да желае, някоя от тези двете да си пробва шансовете.

Ако украинците бяха поне малко по-здраво стъпили на земята, ама с кутрето на левия крак само да докосваха пода, то днешните, безкрайно тъжни събития можеше да не се случват.
« Последна редакция: Mar 01, 2022, 09:36 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #91 -: Mar 01, 2022, 09:47 »
   Nik123, забравяш,че реактивно-дистанционните са фанатизирани
Хамериканофили (особено дистанционнотоХХ). Каквото и да
обясняваш,няма смисъл.
   Фанатизъм,братче ...

Та,казали са влиятелните фактори от САЩистан,че украинците са прави,а
останалите са криви,и толкоз !
Точка...
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #92 -: Mar 01, 2022, 09:51 »
...
Ако украинците бяха поне малко по-здраво стъпили на земята, ама с кутрето на левия крак само да докосваха пода, то днешните, безкрайно тъжни събития можеше да не се случват.
Ами да! Ако се държаха като подлоги на руснаците като би трябвало нормално, и както се изисква, да се държат всички бивши ...
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #93 -: Mar 01, 2022, 09:51 »
Да напиша и аз нещо „забавно“.

Войната е способна на всякакви лудости. Стана чудо. Аз пацифиста успях да харесам военен!!!

Става въпрос за бившия министър Янев. Официално е махнат, защото наричал трагедията в Украйна с термина „операция“ вместо с точната дума „война“, каквато действително е.

И тук съм напълно съгласен — укоримо е и може да е повод за отстраняване. Само дето не е това причината.

Причината е, че Янев каза, че не желае повече сили на НАТО у нас. А очевидно не това желае г-жа Гера Мустафова. Затова е привикала Петков и го е нахокала.

И наистина е чудно, ако съществува такъв безумец, наш сънародник да иска още въоражение у нас. Та това ни прави мишена. Съжалявам, но аз не съм украинец и не смятам, че можем да издържим и десет минути на руска канонада. Благодаря! Дръжте си войските в базите на Хавай, Япония и колкото се може по-далеч от тук. В американските бази у нас не изпращайте и един патрон. МОЛЯ!








=*=

Само между другото Буш-младши наричаше войната срещу Ирак с безсмисленото словосъчетание — „кинетична операция“. Не знам помните ли, аз го помня добре и точно за това се сетих, когато снощи Пектов по трите национални телевизии едновременно обяви, защо махал Янев. Тогава играта беше, че не е законно президента да обявява война без санкцията на конгреса. Та трябваше да махнат Буш и да спрат ужасите в Ирак, но не стана.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #94 -: Mar 01, 2022, 10:06 »
... че украинците са прави,а
останалите са криви ...

В една война няма прави. Но е наистина гадно да видиш един батко на улицата да налага едно малко дете. А точно това прави Путин за съжаление. Обикновено такова нещо не може да се оправдае. Затова в момента Путин държи малко повече критика, отколкото по принцип.

Ако се държаха като подлоги на руснаците като би трябвало нормално, и както се изисква, да се държат всички бивши ...

Като начало можеше да не се опитват да тероризират руснаците живеещи в Украйна, да не ги унижават, да не се опитват да ги претопяват, да не им бяха пращали фашисти (защото Азов са точно това при това не са дори нео-, а класически) да им правят геноцид, да не им бяха забранявали да говорят на собствения си език и да не ги бяха запалвали живи в одески театри.

Или поне да правят всичко това, но поне да не приемат чужда армия на своя територия, безкрайно добре осъзнавайки, че за подобно нещо руснаците са готови да унищожат не Украйна, а цялата Слънчева система. Путин прави всичко, което казва. И го каза ясно — Ако няма Русия, няма да има Планета „Земя“. А чужда армия в Украйна означава смътна присъда за Москва. До там полета е две минути. Никакво ПРО не действа.
« Последна редакция: Mar 01, 2022, 10:54 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #95 -: Mar 01, 2022, 10:12 »
Да напиша и аз нещо „забавно“.

Войната е способна на всякакви лудости. Стана чудо. Аз пацифиста успях да харесам военен!!!

Става въпрос за бившия министър Янев. Официално е махнат, защото наричал трагедията в Украйна с термина „операция“ вместо с точната дума „война“, каквато действително е.

И тук съм напълно съгласен — укоримо е и може да е повод за отстраняване. Само дето не е това причината.

Причината е, че Янев каза, че не желае повече сили на НАТО у нас. А очевидно не това желае г-жа Гера Мустафова. Затова е привикала Петков и го е нахокала.

И наистина е чудно, ако съществува такъв безумец, наш сънародник да иска още въоражение у нас. Та това ни прави мишена. Съжалявам, но аз не съм украинец и не смятам, че можем да издържим и десет минути на руска канонада. Благодаря! Дръжте си войските в базите на Хавай, Япония и колкото се може по-далеч от тук. В американските бази у нас не изпращайте и един патрон. МОЛЯ!








=*=

Само между другото Буш-младши наричаше войната срещу Ирак с безсмисленото словосъчетание — „кинетична операция“. Не знам помните ли, аз го помня добре и точно за това се сетих, когато снощи Пектов по трите национални телевизии едновременно обяви, защо махал Янев. Тогава играта беше, че не е законно президента да обявява война без санкцията на конгреса. Та трябваше да махнат Буш и да спрат ужасите в Ирак, но не стана.

   Яяяяяяяяя, можеш да пишеш и свестни неща !

Имам обаче 1 забележка: защо наричаш наглата и самозабравила се
Мустафа ханъм - " г-жа Гера Мустафова" ?
Ами тя е едно тъпо и просто фередже бе !
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #96 -: Mar 01, 2022, 10:33 »
Малин, никъде не писах, че тая снимка е фейк. Писах, че е идиотска пропаганда.

Криво съм те разбрал, съжалявам.
Мразя пропагандата почти колкото мразя рекламите.

Да се надяваме да има мир в най-скоро време, при него пак ще умират хора, но поне ще са по-малко.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #97 -: Mar 01, 2022, 10:35 »
Имам обаче 1 забележка: защо наричаш наглата и самозабравила се
Мустафа ханъм - " г-жа Гера Мустафова" ?
Ами тя е едно тъпо и просто фередже бе !

Преди няколко дни си говорехме същото. Начичам я Гера Мустафова, защото за добро или не башибузукза са ни братовчеди. Ама как? През Априлското възстание наши са клали наши? Нищо ново. Това се е случвало, от както има българи (незапомнени времена) и се случва и до днес.

Което ме подсети за смотаните ни, неграмотни журналя. „24 часа“ през 2017-та написа статия озаглавена — Турция праща башибузук в Сирия да коли кюрди. Тъпотия до шия. Турция праща кюрди да колят кюрди. Що за безобразие и некомпетентност? Турция изпрати редовна армия, а не кюрди да трепят кюрди в Сирия.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #98 -: Mar 01, 2022, 10:43 »
Мразя пропагандата почти колкото мразя рекламите.

Снощи в новините гледах поредната смешка. То „нашите“ телевизии през последните шест дни не излъчват нищо различно от шарада.

Та една (не знам от каква народност) маркетоложка обясняваше, че щяла да иде в Русия, за да покаже на журналистите, как да пишат обективно и да се пазят от руската пропаганда.

Колежка значи и аз съм завършил същото, но не съм го работил и една секунда. Нелепиците са две. По-малката е, че около една четвърт от работата на маркетолога е да излива пропаганда от лъжи (наричана мило реклама). По-голямата глупост е, че маркетоложка ще учи журналисти. Това е като овчар (нищо против тях!) да учи микробиолог, как да създава вируси. Защото той животинките ги познава, непрестанно е около тях, хранил ги е, грижел се е за тях и даже от време на време е израждал някакъв добитък.

Тая женица изприказва пълен абсурд.

Да се надяваме да има мир в най-скоро време, при него пак ще умират хора, но поне ще са по-малко.

И аз за това се моля. Както каза един български професор в Харков — по време на война няма атеисти.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #99 -: Mar 01, 2022, 11:05 »
go_fire:
Цитат
Преди няколко дни си говорехме същото. Начичам я Гера Мустафова, защото за добро или не башибузукза са ни братовчеди.

   Последно,кои ?!?
Турците или кюрдите ?

Според повечето информации за Мустафа ханъм,тя е от кюрдски произход.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #100 -: Mar 01, 2022, 11:17 »
башибозук == кюрди

А с турците имаме кармична връзка. Те са били наши роби в онази от империите, която нарекох последна. Всъщност тя е една от първите, но я нарекох последна, защото пада непосредствено преди освобождението на дунавска България. Същите генерали правят и едното, и другото.

Та доведени около хиляда години по-късно от гърците, за да унищожат нас (по ирония на съдбата първо се разправят с тях), те вече не са помнели, че са били наши роби. Но съдбата си знае работата. Те ни поробват на свой ред, първо да изкупим греха си, второ да осъзнаем, че робството е нещо лошо и не бива да го практикуваме.

За съжаление ние не извоюваме свободата си, а я печелим даром. В резултат на това не си научаваме кармичния урок и потискаме събратя и до днес (макар да не го наричаме робство). От което логичния извод е, че Турция ще ни пороби втори път, за да се осъзнаем.

Последното е най-черната прогноза и се надявам да не става. Но приятелството между Путин и Ердоган вещае точно това. Ние ще сме свободни само докато руснаците не се откажат от нас. А всъщност на тях им пука дори по-малко отколкото на американците за кържавия ни народ. Но все пак продължавам да тая надежда, че ще се цивилизоваме малко от малко и няма да свършим пак в гр. Батак.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3130
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #101 -: Mar 01, 2022, 11:54 »

Причината е, че Янев каза, че не желае повече сили на НАТО у нас. А очевидно не това желае г-жа Гера Мустафова. Затова е привикала Петков и го е нахокала.

+1, помислих си същото, като чух, че искат да го махат.
И не само той не иска повече войски на НАТО тук. Но.. политическа коректност, евроатлантическо партньорство и американска дълга ръка.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #102 -: Mar 01, 2022, 12:06 »
Еми сега избират новия министър.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #103 -: Mar 01, 2022, 12:41 »
   Я вижте какъв ни гласят за нов военен министър:

Драгомир Заков
Завършил международни икономически отношения  в УНСС.
Учил и в центъра "Джордж Маршъл“.
Работил е в постоянното представителство на България в НАТО.

Типичен "умно-красив" и про-НАТОвски педераст.
"Правилният човек" за поста - т.е. ще слушка ханъмата от Посолството.






Стефан Янев,при всичките си недостатъци,е истински военен експерт.
А и хетеросексуален ...
« Последна редакция: Mar 01, 2022, 12:43 от spec1a »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6209
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #104 -: Mar 01, 2022, 12:50 »
Нима се учудваш?
Петков е човек на американците. Нормално е да сложи друг такъв на толкова важния в момента пост.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 100   Нагоре
« назад напред »

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4664 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
(безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
go_fire 2297 109570 Последна публикация Apr 27, 2024, 19:37
от go_fire