Автор Тема: Руско-Украинска война от 2022 год.  (Прочетена 70375 пъти)

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #255 -: Mar 08, 2022, 22:50 »
   (Пешо ли беше?)

Малък Пенчо.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #256 -: Mar 09, 2022, 02:44 »
Шведите вече са почнали доставкита на техните AT4 базуки
https://www.youtube.com/watch?v=uIJ7_UYOqy8

Тези са по-евтини и олекотени от Жавелин-а, явно повече народ ще може да ги ползва.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #257 -: Mar 09, 2022, 02:56 »
   (Пешо ли беше?)

Малък Пенчо.

Благодаря, гледах този украински материал - https://m.vk.com/video407579935_456241447

Нищо не е така, както съм си мислел. Еми какво знаят хората - нищо. Направо получих радиационна доза.



~~~
оправено форматиране, нищо цензурирано

гофи
« Последна редакция: Mar 09, 2022, 08:43 от go_fire »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #258 -: Mar 09, 2022, 08:10 »
Зевсче, а ако утре ударят БГ-то ти със кои ще си?


П.П. Варналиите, верно ли е че...

Харков е „град побратим“ с Варна.

..и какво ще го правите сега побратима?
« Последна редакция: Mar 09, 2022, 08:25 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #259 -: Mar 09, 2022, 08:40 »
Преди по-малко от месец тук мъдрувахме, какво ще се случи, ако запада обяви икономическа война на РФ. Разглеждахме теоретично този въпрос и поне аз не вярвах, че ще се стигне до там. Моята прогноза беше черна, като оставих само няколко страни като Франция и Англия, които почти няма да са засегнати и катастрофа за почти всички останали включително САЩ.

Но ето, че от седмица насам новата, студена война е на път да се случи. Почти не останаха връзки за прекъсване от спорта (през Студената война имахме общи състезания!) до всяка друга сфера.

И сега се питам, правилна ли беше прогнозата ми? Запада може да оцелее без Русия. Ще обеднее в много порядъци, най-вече ГФР, от там ЕС, чиито най-голям донор е. Но изглежда няма да е чак катастрофа. Азербейджан и САЩ ще се погрижат да има газ. Петрол също ще се намери. Швеция има дървесина, Полша има метали, Швейцария има изкустени диаманти(освен за бижута, се ползват в индустрията), ще станат нещата.

Та сега въпроса е, какво ще се случи от другата страна на желязната завеса? Привидно там ще е единствено Русия, съдейки от гласуването в ООН, където е подкрепена само от няколко държавици, които са толкова незначителни, че повечето не знаем къде се намират по картата, може би с изключение на Венецуела и Куба.

Очевидно терора в Русия ще продължи, като може би даже ще се увеличи, защото недоволни ще има. Беднотията тя е ясна. И сега пълната мизерия е налична извън Москва и Петроград.

Преди доста време бях споделил една еретична мисъл. А тя е, че турското робство ни е дошло много добре, защото ние сме били под похлупак по време на същинското средновековие, когато в Европа са се случвали хипер-неприятни работи. Ние нито сме знаели за тях, нито сме участвали.

Може би точно това чака и Русия. Защото Зевс е частично прав. Капитализма наистина се хранеше от войните. Това уж се промени, когато борсите станаха виртуални, а и парите също. Напоследък парите не просто са виртуални, а се появиха независими от централни банки не-пари, контролирани от същите хеджиращи фондове.

Надявах се, че това наистина ще спре Wallstreet да натиска за нови и нови войни, след като има мирни начини да ограбва цялото население на планетата и да не изпуска контрола над случващото се.

И тогава Байдън подкукуроса тоя луд човек Зеленски, който оставя агресора да избива населението му, вместо да се предаде.

Видях, че това на запад просто няма да спре. Значи все пак РФ може да стои под похлупак, докато ние на запад бавно потъваме в бездната. Тъй, че действията на тандема Байдън-Зеленски може и да са за добро. Ще имаме резервно, почти незасегнато човечество, когато всички ние, групово се самоубием.



Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #260 -: Mar 09, 2022, 11:02 »
Не се лъжете! Няма никаква война! И санкций няма! Както нямаше и Ковид! Всичко е една манипулация! Не вярвайте на нищо, особено на българските телевизий! Всички ви лъжат!

Едит: поставих й там, където го бях пропуснал
« Последна редакция: Mar 09, 2022, 11:53 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #261 -: Mar 09, 2022, 12:22 »
...
Преди доста време бях споделил една еретична мисъл. А тя е, че турското робство ни е дошло много добре, защото ние сме били под похлупак по време на същинското средновековие, когато в Европа са се случвали хипер-неприятни работи. Ние нито сме знаели за тях, нито сме участвали.
...

   Моля !?!
Турското робство ни е дошло много добре ли ?!?

Нима оправдаваш зверствата,извършени от турските диваци ?



Словения и Хърватия са търпели турците около 100 години,освободили
са се много по-рано от нас.
И са много по-напред с материала от нас.
Жизнения стандарт в Словения е много по-висок от нашия,според някои
данни е по-висок от този в Гърция !
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #262 -: Mar 09, 2022, 13:02 »
Ами това е разликата между нас. Теб те интересува материалното благополучие. Мен не ме интересува особено, защото никога не съм го имал. Намирам за по-важно, какви хора сме. А, ако тук бяхме имали инквизиция, нямаше да мога да си го простя.

Мисля, че съм споделял с теб. Турците са нанесли много щети у нас. Освобождаваме се едва седем милиона, вместо 7-8 пъти повече. На практика запазваме населението си от преди робството и то не нараства изобщо.

Но, работата е там, че преди това ние сме направили същото, даже доста по-жестоко и по-дълго с тях. Изкупували сме си вината. А най-лошото е, че всъщност не сме я изкупили изцяло.

От всички данъци, най-тежък е кармичния данък и най-трудно става отписването му.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Slevin_

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 182
    • Профил
Активен

"Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и вселената. За второто не съм съвсем сигурен" А. Айнщайн

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #264 -: Mar 09, 2022, 15:04 »
Направени са достатъчно изследвания по въпроса. Ако Турция не ни беше завзела, щяхме да сме осемдесет милиона. И Ренесансът в Европа можеше да тръгне от България. Имали сме училища тогава, когато великите градове в Европа са били просто големи, кални, пълни с дрипльовци села. И не малко граници са се определяли просто от това, кое племе е по-силно.

А относно войната в Украйна.... Започвам да си мисля, че Русия едва ли не насила е накарана да влезе в Украйна и сега администрацията на Байдън прави всичко, за да унищожи и малкото останали независими хора в собствената им страна. Политиката им за енергийните ресурси и покачването на цената на горивата заради нея започнаха доста преди Русия да придвижи каквито и да е войски. Сега обвиняват Путин за цената на бензина там.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #265 -: Mar 09, 2022, 15:42 »
Цената на каквото и да било, а петрола е от първостепенна важност за САЩ, зависи от борсите. Борсите не зависят от Путяка. Зависят от желанията на „оградената улица“.

Дрън-дрън е за Възраждането. Ние винаги сме били в сянката на ИРИ и ако нещо е щяло да тръгне, е щяло да дойде от там, а не от тук. Но нищо никъде е нямало да ходи. Към онзи момент ИРИ е прогнила от всякъде, а ние тоже. Робството, колкото и ужасяващо преживяване да е било, всъщност ни е дошло пречистващо.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #266 -: Mar 09, 2022, 16:01 »
Ами това е разликата между нас. Теб те интересува материалното благополучие. Мен не ме интересува особено, защото никога не съм го имал. Намирам за по-важно, какви хора сме. А, ако тук бяхме имали инквизиция, нямаше да мога да си го простя.

Мисля, че съм споделял с теб. Турците са нанесли много щети у нас. Освобождаваме се едва седем милиона, вместо 7-8 пъти повече. На практика запазваме населението си от преди робството и то не нараства изобщо.

Но, работата е там, че преди това ние сме направили същото, даже доста по-жестоко и по-дълго с тях. Изкупували сме си вината. А най-лошото е, че всъщност не сме я изкупили изцяло.

От всички данъци, най-тежък е кармичния данък и най-трудно става отписването му.

   ЪХЪ ...
Така и така говорим за карма ...

   Някъде в средата на 9 век по заповед на изрода Борис-Михаил
са изклани цели родове ,включително бебетата.
Само защото някои боляри са били несъгласни с налагането на
уродливата религия,наречена християнство.

Нима това не е сериозен кармичен товар !
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #267 -: Mar 09, 2022, 16:46 »
И затова сме си говорили. Страхотен товар е. И когато идва втория път, му е припомнено, че го носи. Но го има и другия момент. Тогава така са се случвали нещата. А му е било казано, че трябва да направи народа християнски. Дърпал се е, ама къде ще се дърпаш на небето. И накрая е средил, каквото е средил. Толкова умеял човека.

Ама в крайна сметка цялото усилие няма особен смисъл, защото станахме атеисти отново и язък само за хората. Нищо. Полша евентуално ще довърши работата, ако ѝ е дадено.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #268 -: Mar 09, 2022, 17:38 »
На чиста проба фанатизъм прилича, ако го казвам така, но не мога иначе. Няма аргумент, който да ме убеди, че Османската империя ни е повлияла добре.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3120
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #269 -: Mar 09, 2022, 18:32 »
Няма и защо да те убеждават, турското робство не ни е повлияло добре.

П.П.

..
Харков е „град побратим“ с Варна.

..и какво ще го правите сега побратима?

Вярно е, от 1995 година.
https://live.varna.bg/bg/pobratimeni-gradove/harkov_ukraina.html

И какво трябва да правим, да викаме за нацистите ли :) Те нито през 95-а, нито през 2014-а, нито сега, са (били) мнозинство там. Договорът е между двата града, не между двете държави.
« Последна редакция: Mar 09, 2022, 18:54 от Nik123 »
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4525 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
(безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
go_fire 2287 105380 Последна публикация Apr 19, 2024, 11:14
от 4096bits