Автор Тема: Руско-Украинска война от 2022 год.  (Прочетена 70374 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #390 -: Mar 18, 2022, 19:36 »
Поредното потвърждение, че по-голямата част от хората са идиоти за много неща. Путин много ще се трогне
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #391 -: Mar 18, 2022, 20:29 »
Серьозно ли ПентаГоньо ш'иска наште ракети за клетите братя украинци? И наште ш'клекнекнат? Ми по-тъпа идея (не знам как да го нарека) не съм чувал. Аз, дет'съм прост ги фатам нещата, па камо ли ония, дет'съ'учили за т'ва.
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #392 -: Mar 19, 2022, 03:00 »
Амчи шо да не клекнат - гърчолята как клекнаха  ;D подозирам че са изтъргували стари джелеза за по (айде не чак най-) нови на аванта - сега момента и нашите да направят същото (ако имат поне малко акъл останал), че ние да не сме по-долни от гърците я.. ей ся мое да ги 'изъргуваме' ония самолети безплатно като в замяна джитнем дъртите самальоти таралясници към Украйна в замяна на нови натовски ама.. подозирам че пак само ш'си пийм ракийката и никва няма да я свършим па после само ще пцуваме хитрите гърци

П.П. както си и мислех
https://www.shum.bg/article/222343/
Според "Катимерини" Гърция изпраща на Украйна не само снаряди, а и автомати тип "Калашников" и ракетни пускови установки.

а от другата страна наливат...
https://fakti.bg/world/648115-garcia-harchi-miliardi-za-novo-vaorajenie-zashto
https://dariknews.bg/novini/sviat/gyrciia-obiavi-mashtabna-programa-za-pokupka-na-oryzhiia-2240119

П.П. Гръцката диаспора в Украйна наброява около 100 хил. или повече, включително в Мариупол.
..а българската диаспора?


П.П.П. Ей... още малко и ще изялзът (сухи от водата) тия гърчоля - тц, тц, тц - жена сипи още по едно  8)
https://fakti.bg/world/650320-predsrochno-garcia-ambicirana-da-izplati-spasitelnia-si-zaem-kam-mvf
« Последна редакция: Mar 19, 2022, 03:11 от remotexx »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #393 -: Mar 19, 2022, 03:52 »
Херсон не го ли завзеха рашките - пак са яли як бой
https://www.youtube.com/watch?v=lofUwESDcGk

https://www.youtube.com/watch?v=-KZ4Fnl4yY4
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #394 -: Mar 19, 2022, 07:21 »
Гърция винаги ми е под подозрение, като човек, произлизащ от народ, чиято основна част от историята е да е са се трепе с гърци, а негови деди по тракийска линия са казали да внимаваме с даровете им.

Като пацифист не мога да одобря нито едно от двете. Нито бих подкрепил една стотинка за военни разходи, нито изобщо да имаме армия. Още по-малко бих подкрепил наша, военна помощ, за когото и да било. Той не може да я използва за нищо друго, освен убийства и разрушения. За хуманитарна помощ съм с две ръце за всеки нуждаещ се по света.

Понякога се казва, че мира можел да е по-лош от войната. Аз не го вярвам. Ако един мир е по-лош от война, значи не е мир, а необявена война.

=*=

За клипчетата съм раздвоен. От една страна се ядосвам на руснаците, че лъжат като цигани, за кой ли път. Ракетите им били точни до метър. Това ни го крещяха много години. Сега били свалили всички знаменосци, ама същите атакуваха тяхно летище двадесет дни по-късно. А и през цялото това време се изявяваха.

От друга страна ми е трудно да повярвам, на каквато и да е информация идваща от Украйна. В случая е очевидно, че наистина това е херсонското летище и техниката е руска. Но никак няма да се учудя, ако случайно след няколко дни от другата страна кажат, че е било инсинуация и дадат свои клипове. И онова пак няма да го вярвам. Тази война ме учи да не вярвам на очите си. Преполагам, че дори хората, които са там и наблюдават нещата на живо, пак не знаят, какво точно се случва. Затова предпочитам да не гледам нищо и да чакам да свърши.

И пак се връщам към руснаците, които се държат досущ като американци. Ама точно в този случай се държат досущ като нацисти. Какви са тия зетове, вета и не знам, какви буквички дето рисуват по техниката си, откакто са влезли? Има официални версии, има и версии, че така различавали, кой, от кои части е. Аз ще кажа, на мен на какво ми прилича. А на мен ми прилича на пречупените кръстове по панцерите. Ти нали уж си отишъл да денацифицираш и други сложни думички? Защо правиш неща, които нацистите правят?
« Последна редакция: Mar 19, 2022, 15:23 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #395 -: Mar 19, 2022, 08:38 »
Е - те в Казахстан влезнаха по погрешка.. ама там даже не се и наложи другия голям брат (оня с единия пояс - единия път) още не си беше разпасал пояса, че да си свали колана че да надупи другия голям брат и ... оня сам си би камшика наобратно и нямаше стигане ...чак на украинската граница се спря
...

   Определено не са влезнали по погрешка.



   И единият,и другият "голям брат" имат много ядрено оръжие,няма как
единия да надупи другия.
   Ако някой от четящите това има по-"специфично" подсъзнание - ще вметна,че
педерастките изпълнения са характерни за Запада,не за Русия и Китай ...
« Последна редакция: Mar 19, 2022, 08:47 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #396 -: Mar 19, 2022, 08:47 »
Е - те в Казахстан влезнаха по погрешка.. ама там даже не се и наложи другия голям брат (оня с единия пояс - единия път) още не си беше разпасал пояса, че да си свали колана че да надупи другия голям брат и ... оня сам си би камшика наобратно и нямаше стигане ...чак на украинската граница се спря

Това е част от мнение, което е по темата тук. Но понеже по-голямата част от мнението е по друга тема, то цялото мнение е пренесено. За съжаление няма как да бъде разделено между двете теми.

За което се извинявам на автора на мнението, че не е на точното си място, а по-надолу.

доп.
====

Междувременно друг участник е коментирал точно тази част от мнението, с което оригиналното мнение минава под коментара.

Повторно извинение на двамата участници!
« Последна редакция: Mar 19, 2022, 08:49 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #397 -: Mar 19, 2022, 08:59 »
   Определено не са влезнали по погрешка.

   И единият,и другият "голям брат" имат много ядрено оръжие,няма как
единия да надупи другия.
   Ако някой от четящите това има по-"специфично" подсъзнание - ще вметна,че
педерастките изпълнения са характерни за Запада,не за Русия и Китай ...

В случая според мен Ремо говори за Китай, а не за Съединените щати.

Работата е там, че ние си мислим Казахстан за руски, но това не е така. Казахстан е американо-английски почти на сто процента. Компании като Бритиш Петролиум държат всичко в Казахстан. А то не е само петрол и газ, макар а е към 80% от износа им.

Играта е, че Путин опитва да се върне в Казахстан, но Казахстан е досущ Украйна. Там мразят и се страхуват от руснаците.

И има трети. Естествено, че не може да се мине без Китай. Само дето тюрките (а всичко там почвайки
 от Сибир горе и надолу до границата на Иран, и Афганистан, като не броим брат'чедите таджики, са все тюрки) мразят китайците повече и от руснаците.

А пътевия играе точно такава двойна комбина. Опитва се да се върне с обещания (а и има защо!) да ги пази от дяволите, за каквито приемат китайците. Последните събития там бяха точно такива. Казахите предполагаха, че Китай се опитва да им организира пуч. Само дето няма как да се прати самолетоносач в Памир, Хиндокуш и Гоби. Затова дойде батююшката. Но после бързо си тръгна, защото както каза Ремо, го чакаше работа в Украйна.
« Последна редакция: Mar 19, 2022, 09:02 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #398 -: Mar 19, 2022, 11:03 »
Да не забравяме, че синът на Байдън ( американското президентче ) имаше полулегален бизнес и там.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #399 -: Mar 19, 2022, 14:35 »
Благодарение на съветската армия избегнаха майдана в Казахстан, ама следващия път късмета ще им изневери.
Като намалее търсенето на петрол (и от там приходите), народа пак ще тръгне на лов за вещици.
Колелото на историята се върти.
Знам, че не ми вярвате, че търсенето на петрол ще намалее (и то доста), ама това дори арабеските в персийския залив го виждат вече и повечето от тях се подготвят за този момент. Мерцедес, Фолксваген, Форд го признават и говорят за пълна електрификация за 2030г.

Руснаците тепърва ще ядат големия, защото започнаха да пристигат модерни оръжия дори при селяните на село. Професионалните руски войници се видя, че нямат свястни средства за комуникация, нямат уреди за нощно виждане, ако се съди по действията им - и разузнаване не се наблюдава. Нещата отиват като към 6 дневната война Египет-Израел.

Вознесенск:
https://www.youtube.com/watch?v=dBYdUtqNni4

Това Z изобщо не е случайно - имитация на Хитлеровите похвати и речи. Вече е пълно и със снимки на деца в училище с подобни "украшения"

Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #400 -: Mar 19, 2022, 15:02 »
   Несериозно е да се говори за нацизъм в Русия.
Да,там има крайнодесни партии и организации,но не са нацистки.

   Например в България: "Атака" е крайнодясна,но не е нацистка.



В Украйна е съвсем друго: "Азов"; разни там Бандеровци и тем подобни.
Те са си нацистки отвсякъде,навремето са посрещали войските на
третия райх с хляб и сол,Степан Бандерa се е бил срещу руснаците и т.н.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #401 -: Mar 19, 2022, 15:44 »
С изключение на расизма - всчико друго е едно към едно в Русия:
Цитат
* Идея за народ-общество (еднонародно общество, Volksgemeinschaft), определено чрез кръвното родство, в което не трябва да има класови противоречия; оттам също антимарксизъм, антикомунизъм и антиболшевизъм, също както и антикапитализъм (защото за националсоциализма капиталистическата икономика уврежда връзката с родината и морала на народа),
* тоталитаризъм – отклоняване от демокрацията; разбиване на политическите партии, профсъюзите и свободната преса,
* широкообхватни правомощия за тайните служби и шпионите; вж. също Гестапо и доносничество
* Фюрерство – концентрация на цялата власт и авторитет в едно водещо лице, както и разпростирането на този принцип на останалите йерархически нива,
* милитаризъм,
* политика на увеличаване на т.нар. „жизнено пространство“, защита на родната „кръв и земя“
* позоваване на „пруските добродетели“, съответно на философията на немския идеализъм.
Като добавим и свастикоподобните символи и медийна пропаганда и цензура, нападението на съседите и искане на нов световен ред,  Путин си е фашага от чисто качество. Дори започва да "подобрява" оригинала.
Само, че Атака и бандеровците,  дори Софийските нацисти не са във властта, което не може да се каже за "Единна Русия".
Дори Путин не може да определи какъв тип държава е Русия (че се и сменя и на всеки 20 г.)
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #402 -: Mar 19, 2022, 15:46 »
Знам, че не ми вярвате, че търсенето на петрол ще намалее (и то доста), ама това дори арабеските в персийския залив го виждат вече и повечето от тях се подготвят за този момент. Мерцедес, Фолксваген, Форд го признават и говорят за пълна електрификация за 2030г.

Аз лично не да не ти вярвам. Даже примерно през две и девета (кризата) си го мечтаех в същия този форум.

Обаче не смятам, че потреблението ще намалее. И съжалявам за което, защото изкупаемите ресурси са пореното неекологично нещо, съответно са още нещо, което не харесвам.

Не са само горивата. Цялото стпанство е „карбонизирано“. Почти не съществуа някакво физическо изделие не съдържащо нефт. И съответно около 30% от него отива точно за това.

Нещо повече — колите не са най-големия потребител на петрол. На първо място са самолетите, на второ са камионите и автобусите, а на трето са корабите. И чак четвърти са леките коли. Две от тези три никога няма да са на ток, а третото (сухоземния авто-транспорт) ще е в далечно, още дори не планирано бъдеще.

Но това все още не е последно. Тока от къде ще дойде за тези автомобили и все пак в някакво, далечно бъдеще и камиони?

Ами от газ. Най-лесно въглищата се заменят с газ. А газ как се добива? Най-малката третина е с воден удар. Практикува се предино от САЩ. Доста повече е от находища. Но всъщност най-много (т. нар. пропан-бутан) идва като вторичен продукт на сондите за нефт. И затова котировките им са свързани.

Няма отърване от нефта и газа.
« Последна редакция: Mar 19, 2022, 15:47 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #403 -: Mar 19, 2022, 16:01 »
антикапитализъм (защото за националсоциализма капиталистическата икономика уврежда връзката с родината и морала на народа)

Това предполагам, че е от Википедия, но не съм съгласен. Национал-социализма е крайна форма на капитализъм. Точно по негово време са най-крупните компании. Думата „крупен“ идва от Крупс, един от тогавашните мастодонти, който между другото още си съществува, но не е собственост на фамилията Круп, която май сама по себе си е изчезнала от израждане, не от насилие.

Държавата с всички сили подкрепя бизнеса и той се къпе в пари и поръчки.

Работниците са на другия край. Те нямат никакви права (вкл. синдикатите са забранени), плащат им се жълти стотинки и са задължени да работят, като това се случва по дулата на автомати. А мръднеш, до там си.

Затова казвам, че този строй е олицетворение на капитализъм и в никакъв случай не негово отрицания.

Не казвам, че написаното не се отнася за днешна РФ. Споря само, че не е вярно, че национал-социализма е против капитализма. Напротив — негов венец е.
« Последна редакция: Mar 19, 2022, 16:04 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #404 -: Mar 19, 2022, 16:26 »
...
Като добавим и свастикоподобните символи и медийна пропаганда и цензура, нападението на съседите и искане на нов световен ред,  Путин си е фашага от чисто качество.
...

   Написал си поредната глупост.
А и очевидно ти липсва сериозна обща култура.

Оставям настрана,че последната буква от лат.азбука няма как да е е свастикоподобна.

Свастиката е символ на щастието в хиндуизма и будизма.
Има много будистки храмове в Индия,Китай,Япония и т.н. ,чиито стени отвътре
са нашарени с пречупени кръстове.
Да си чул някой да казва,че будистите са нацисти ?

Отделно,нацистите са изопачили свастиката.
И това ли не го знаеш ?
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4525 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
(безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
go_fire 2287 105378 Последна публикация Apr 19, 2024, 11:14
от 4096bits