Автор Тема: Руско-Украинска война от 2022 год.  (Прочетена 70163 пъти)

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #405 -: Mar 19, 2022, 16:50 »
Аз го разбирам, че казва, че руските нацисти не са на едно ниво с украинските. От историческа гледна точка.
"Иди и виж", филмът, мисля че е по случай от Белорусия, но книжния му оригинал започва с "колкото маймуната се качва по-нагоре по палмата, толкова повече ѝ се вижда гъза".
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6181
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #406 -: Mar 19, 2022, 17:04 »
Кой против Путин, кой за Украйна... Ма, фактите са си факти. Украинските власти водиха почти десетгодишни битки срещу хора от собствената си държава. Говорещи руски или обявили се против политиката на правителството си и осмелили се да го изкажат гласно. Война срещу цивилни от собствения ти народ. И никой нищо не казваше по въпроса. В един момент Русия се намесва, независимо поради каква причина и поради какви мотиви и се започва с истерията. Лицемерието не ви ли притеснява?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #407 -: Mar 19, 2022, 17:40 »
Хич даже, то си е норма.
Но ако играя за единия отбор бих попитал къде са хората дето посрещат с хляб и сол, и тях ли ги крият? То бива информационно затъмнение, ма май само западняци се навират да ги трепят.
Има и друго - някои сериозно си вярват, че като се пратят на целия бивш соц лагер пушката на Украйна и ще има някакъв резултат. Естествено, това не налива и капка водица в пропагандната воденица на другите. Май-май планирането и стратегията не им се отдава и на двата отбора.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #408 -: Mar 19, 2022, 18:45 »
speca - не ми казвай какво ми липсва, че пак ще опищиш орталъка.
И глупостта ми е, че Путин е фашага?! Сега ще си прочиства и нацията - ако си му гледал речите напоследък.

А индийската свастика не е индийска, а там са намерени най-ранни артефакти. И от обща култура трябваше да знаеш, че историята не е точна наука.
Ако си чел Щайнер, може и да разбереш какво точно значи.

Ето и в нашите църкви:
https://www.academia.edu/36206627/%D0%A1%D0%BB%D1%8A%D0%BD%D1%86%D0%B5%D1%82%D0%BE_%D0%B8_%D0%A1%D0%B2%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0_%D0%B2_%D0%BD%D0%B0%D1%88%D0%B8%D1%82%D0%B5_%D1%86%D1%8A%D1%80%D0%BA%D0%B2%D0%B8_%D0%B4%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%B2%D0%B0%D1%82_%D1%87%D0%B5_%D1%81%D0%BC%D0%B5_%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%B8_%D0%B8_%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D1%86%D0%B8
Ама не разбрах ти какво точно се опитваш да защитаваш, че и нацистите ли са за щастието?!
Общата култура казва, че окултните символи не са принадлежност на някоя държава или религия (като например да кажеш, че бог е индиец. Да знам, знам, твоите евреи...).
Хайде обясни като какво точно да се възприема буквата Z  в руски израз, та даже го има вече по руските билбордове, в училищата, да даже и нашенските таксита.



Само, че и други са си спрели хапчетата.
« Последна редакция: Mar 19, 2022, 18:55 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6181
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #409 -: Mar 19, 2022, 19:08 »
Хич даже, то си е норма.
Ами мен това лицемерие ме отвращава до крайност. По-скоро бих теглил ножа на лицемера, отколкото на агресора и насилника. Втория поне знае, какво иска и си го иска директно. Първия се нагажда според ситуацията и никога не знаеш, какво ще се пръкне в главата му. Той е много по-опасен.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #410 -: Mar 19, 2022, 19:54 »
Мдаа свастиките са стар български символ, даже са две, като втората е завита наобратно и е на карък, то оня смустачките .. дали по незнание или по невнимание е 'откраднал' неправилната

П.П. извинявам се ако съм се изразил неясно там...  за свалянето на колана - аз имах предвид че ще ползва колана ама (де да знам колко много хора ще си помислят другото)

« Последна редакция: Mar 19, 2022, 19:58 от remotexx »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #411 -: Mar 19, 2022, 20:04 »
Русия ще прегази накрая Украйна, ама какво ще я прави. Партизани на всеки метър и недоволно население.
Путин не им предоставя никакъв избор освен да му бъдат васали.
Ситуацията не се харесва дори на самите руснаци, които изобщо са разбрали какво става.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #412 -: Mar 19, 2022, 20:06 »

… изкупаемите ресурси …

Ух, открих си правописка. А през една дума още една.

Ако не знаех, за какво съм си мислел, докато го пишех, бих казал, че е грешка по Фройд. И все пак интересен казус. Някой изкупил ли е вече ресурсите и не ни е казал?

доп.
===

Открих, че цитираното мнение е пълно с грешки. Един път да не си прегледам мнението и то изглежда като написано от първолак повтарял поне четири години :'( :'( :'(
« Последна редакция: Mar 19, 2022, 20:17 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3114
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #413 -: Mar 19, 2022, 20:32 »
Та, като иде реч за нацизма и символите му..

Уикипедията е, и то англоезичната, не коя да е.

https://en.wikipedia.org/wiki/File:Azov_Battalion_and_SS_Emblems_And_Symbols.jpg
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #414 -: Mar 19, 2022, 21:42 »
speca - не ми казвай какво ми липсва, че пак ще опищиш орталъка.
И глупостта ми е, че Путин е фашага?! Сега ще си прочиства и нацията - ако си му гледал речите напоследък.

А индийската свастика не е индийска, а там са намерени най-ранни артефакти. И от обща култура трябваше да знаеш, че историята не е точна наука.
Ако си чел Щайнер, може и да разбереш какво точно значи.

Ето и в нашите църкви:
https://www.academia.edu/36206627/%D0%A1%D0%BB%D1%8A%D0%BD%D1%86%D0%B5%D1%82%D0%BE_%D0%B8_%D0%A1%D0%B2%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0_%D0%B2_%D0%BD%D0%B0%D1%88%D0%B8%D1%82%D0%B5_%D1%86%D1%8A%D1%80%D0%BA%D0%B2%D0%B8_%D0%B4%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%B2%D0%B0%D1%82_%D1%87%D0%B5_%D1%81%D0%BC%D0%B5_%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%B8_%D0%B8_%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D1%86%D0%B8
Ама не разбрах ти какво точно се опитваш да защитаваш, че и нацистите ли са за щастието?!
Общата култура казва, че окултните символи не са принадлежност на някоя държава или религия (като например да кажеш, че бог е индиец. Да знам, знам, твоите евреи...).
Хайде обясни като какво точно да се възприема буквата Z  в руски израз, та даже го има вече по руските билбордове, в училищата, да даже и нашенските таксита.



Само, че и други са си спрели хапчетата.

@jet: понеже попита какво означава буквата Z като окултен символ ще си позволя да опиша какво е окултното значение на гласните букви а после ти ще посочиш значението на съгласните или поне на Z. Така честно ли е ?
Мисля че не е коректно само да питаш това-онова и да хвърляш разни намеци и т.н. Дай и някаква конкретна информация.

На първо място гласните изразяват емоционални състояния и са свързани с планетите, Слънцето и Луната имат по две гласни.
Марс - е; Меркурий - и; Юпитер - о; Венера - а; Сатурн - у
Слънце - ау; Луна - аи.

Един бонус - на всяка буква съответства евритмично движение (не е паневритмия, тя идва по-късно).
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #415 -: Mar 19, 2022, 22:00 »
@jet: понеже попита какво означава буквата Z като окултен символ ще си позволя да опиша какво е окултното значение на гласните букви а после ти ще посочиш значението на съгласните или поне на Z. Така честно ли е ?
Мисля че не е коректно само да питаш това-онова и да хвърляш разни намеци и т.н. Дай и някаква конкретна информация.

Ох, много ми е зле кабалата, а и не ми се проверява. Не знам, какво означава.

Отговарям вместо Джет, защото аз пръв подхвърлих в темата (тази сутрин), че това „Z“ много ми мяза на свастика. После почти с почуда установих, че не съм единствен.

Ако трябва да направя символично предположение (в никакъв случай не хералдично, още по-малко езотерично!) това значи — края. Но това е западното третиране. Какво е имал предвид пътника, нямам дори бегла идея.

=*=

Кои са истинските нацисти, при това класически, е ясно. От осем години си говорим за „Азов“ и „Правий сектор“¹.

Тук ставаше въпрос за друго. Путин е „фашист“ по същия начин, по който са фашаги Трудьо или Макрон. На теория идеологията му не е национал-социалистическа, но на практика действията му са такива, каквито бихме очаквали от чичо Адолф, Мусолини или Франко.



===
¹/ За съжаление няма добър превод на български език. Нещо като First order в междузвездните.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #416 -: Mar 19, 2022, 22:08 »
Покрай „Азов“ има нещо интересно, направо зловещо. На емблемата им (на заден фон) има най-ужасяващото нещо познато на човечеството. Заратустра го нарича Сурат. Това е чистото зло — злото заради самото зло. Лично аз не го вярвам, просто е нелогично, но е вероятно да е „върховното“ зло в материалния свят.

Това нещо е виждано в историята само три пъти и трите пъти събрани в едно време. Това са SS, болшевиките и Хари Труман. Четвърто проявление няма. Много е страшно да го виждаме по знамената им и отличителните знаци.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #417 -: Mar 20, 2022, 00:22 »
Проблема не е в твоя и моя телевизори:
https://www.youtube.com/watch?v=I4s58JdwVKE
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #418 -: Mar 20, 2022, 00:44 »
Русия ще прегази накрая Украйна, ама какво ще я прави. Партизани на всеки метър и недоволно население.
Путин не им предоставя никакъв избор освен да му бъдат васали.
Ситуацията не се харесва дори на самите руснаци, които изобщо са разбрали какво става.

Не може да я прегази. Не и при начина да водене на бойните действия досега. Може да затъне само ако се продължава така, а то май няма как по друг начин. Засега "се играе чисто", но няма да е така дълго. И ако сега е страшно, после ще е нещо немислимо. За Русия вече няма друг път освен "вперьод", каквото и да струва това, колкото и да струва. А идеолозите зад Зеленски са видеогеймъри, така че много страшното предстои.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6181
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #419 -: Mar 20, 2022, 01:00 »
Играе се чисто, защото Украйна няма оръжието и човешката сила да отвърне. Снабдим ли ги веднъж с подобаваща техника, руснаците ще започнат наистина да дават жертви. Е тогава вече ще стане мръсна играта. А запада точно това иска.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4496 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
(безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
go_fire 2286 104972 Последна публикация Apr 17, 2024, 17:39
от Nik123