Автор Тема: Руско-Украинска война от 2022 год.  (Прочетена 70171 пъти)

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #420 -: Mar 20, 2022, 01:50 »
Те сега дават много жертви и затова Путин е изтрещял и са изравнили с оръдията Мариопол със земята.
Той отрича да има много жертви ама дават как пълнят вагони с чували за Русия, както и колони с автобуси с ранени.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #421 -: Mar 20, 2022, 08:55 »
Повтаря се Афганистан-а.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3864
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #422 -: Mar 20, 2022, 10:50 »
speca - не ми казвай какво ми липсва, че пак ще опищиш орталъка.
...

   Малииииии ...
Викаш,знаеш кой съм,къде живея и т.н., и ще дойдеш да ме биеш,а  ;D

И кога съм "опищявал орталъка" ?
Гледай ти да не го опищиш.

Заяждаш се не само с мен,правиш намеци и за други съфорумци,какви
били роднините на този и онзи и т.н.






Та по темата:
От научна,окултна и каквато и да е друга гледна точка - няма как да има
връзка между буквата "Z" и свастиката.
Първият символ има много по-малко елементи, и те не са под прав ъгъл.
Във пречупеният кръст всички ъгли са прави.
И т.н. и т.н.



П.С. Интересно,в коментарите се цитират разни Щайнер-майнер и
други подобни,а няма нищо за най-новите теории - например за т.нар.
"торсионни полета" и тяхното влияние.
Е,ще оставя кашика да си каже думата.
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #423 -: Mar 20, 2022, 11:22 »
Z за победу /или запад/ ама и да паднат и да бият па ще се напият..
V выполним /предсрочно/ ..ама засега само ония с чувалите...

План гонят хората, макар че той отиде у ряката

Но сериозно, окултното настрана по вероятно да е каквото зелената графика показва

https://novini.bg/sviat/rusia/707812

П.П. и още няколко версии според некои зевзеци....

Обозначение олигарха финансирующего данную группу. ВВ сказал бюджет оставить неизменным

А според други...

На просторах интернета была и такая версия: техника пришла на территорию известных событий сразу после прошедших Российско-Белорусских совместных военных учений, где группировки противоборствующих сторон были условно разделены на "Западных" и "Восточных", точнее на "Запад" и "Восток". Именно поэтому на некоторой технике изначально было краской написано Z, а на некоторой V.

С две думи ще минават вече на латиница и те - която пък им е дошла от земите на днешна .. Турция  ;D

П.П.П. А междувременно в Кремъл стават големи работи
https://novini.bg/sviat/rusia/710086
На дребния диктатор явно са му се загубили няколко чайника - обикновени, не от скъпите ама чаят явно е бил от хубавия с полоний (да знаете само как хубаво отлежава в радиационен фон , хеле па алкохола, за часове остарява/ш/ с години)
« Последна редакция: Mar 20, 2022, 11:57 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #424 -: Mar 20, 2022, 13:22 »
Сега ми идва нова идея — Volodymyr Zelenskyy (както е даден в en.W). Демек си чертат инициалите на човека дето искат да утрепят. Ей така да има още една версия към петте други.

Иначе латиницата може да има и друго обяснение. Българското „З“ и цифрата „3“ на практика е един и същи знак. „В“ се изписва по-трудно и по-важното, по-трудно се вижда от далеч. На всичкото отгоре „В“ и „З“ си приличат. Дели ги една чертица.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3114
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #425 -: Mar 20, 2022, 13:57 »
Изчетох доста за тия букви из руския нет, беше ми интересно, и там няма обяснение, а само догадки, официално техните военни нищо не са казали, за латинските букви. Няма смисъл да давам тук множество линкове- не се и старах да ги запазвам, изчетох поне 10 сайта. Който иска, може да влезе из руските сайтове и форуми и да си прочете.
Освен буквите V и Z имало и обозначениe със знак "Делта", триъгълник.
Едно от мненията, което прочетох, на някакъв руски военен анализатор, и бивш кадрови армейски офицер, беше, че с различните знаци (V, Z, и Делтата, не знам как да я изпиша тук) са обозначени войските на отделните  руски военни окръзи, който участват във войната. Буквите не са съкращение от транскрибирани на английски руски термини. Обозначенията са поставени още преди войната, по време на ученията край украинската граница, защото техниката е еднаква за всички участващи в ученията (все руска техника), да се различават по знаците, като си вървят ученията (което ми говори, че не са били ученията само изток срещу запад, ами с повече симулирани участници). А впоследствие означенията са оставени, защото и при украинците има такава техника, запазва се обозначението на отделните руски военни окръзи и едновременно се различават и от украинските. Звучи ми логично. А относно белият цвят, то това си е традиция още от съветско време- когато съветската армия е нахлула в Чехословакия, съветските танкове и други машини са били нашарени с бели ивици, за да се различават от чехословашките (същите съветски образец танкове, камиони и т.н.).
Ако на някой му се занимава (на мен не, защото като приключи тая война, със сигурност ще излезе инфо какви са тия зет-ове, ве-та и т.н.), може да си направи анализ- снимки на техника със знак Z- в кой район на Украйна са направени и кой е най-близкия руски военен окръг, снимки на техника със знак V- в кой район на Украйна са направени и кой е най-близкия военен окръг. И за делта, и т.н. (имало и други знаци, например като знака за директория, диагоналка - / ). Трябва една карта, малко четене из нета и съпоставка, за да се провери тази теория, но както писах, на мен не ми се занимава, просто ми звучи достоверно. Но доколко е достоверно, не знам.

П.П. Файър, и аз мисля, че са избрали латиницата заради по-лесно разпознаваемите отдалеко букви (и делтата е лесно разпознаваем знак).
« Последна редакция: Mar 20, 2022, 14:12 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #426 -: Mar 20, 2022, 14:26 »
… Делтата, не знам как да я изпиша тук …

Аз използвам bg lat вместо en.US. Еднакви са, но на трето и четвърто равнище има добавени често ползвани математически и други, технически знаци. А това значи и половината, гръцка азбука. Δ съответно се намира на „d“. Ако някой път например сте видели делено (÷) вместо многоточие (…) в мое мнение, то е защото се намират на едно и също място в двете подредби (на точка и запетая — ; ).

Другия начин е да си добавиш гръцка подредба, но това има смисъл, ако пишеш често на гръцки.

И последно, ако напишеш в търсачка „делта“, то на първите места е статията във Википедия, а най-вероятно директо ще ти се появи отсрани извадка от нея, та няма да се наложи дори да я отваряш, ами ще си го вземеш от там.

доп.
===

Забравих да напиша, че го има и като съставна последователност (compose), но е неудобно. Изписва се с нямото копче (dead), което по принцип не присъства в съвременните клавиатури. Не съм сигурен на какво точно го е имало. Може би на някакъв DEC.
« Последна редакция: Mar 20, 2022, 14:43 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6181
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #427 -: Mar 20, 2022, 15:00 »
Аз съм си сложил испанската азбука, за да мога да си добавям ударени гласни различни от ѝ.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #428 -: Mar 20, 2022, 15:45 »
Не е необходимо. По БДС 2006 има остро (твърдо) ударение на трето равнище върху наклонената черта (копчето с въпросителната, онова с ?/, на разните клавиатури го бутат къде ли не, мисля, че по принцип трябва да е долу, дясно). Водиха се люти спорове и в крайна сметка пак там на четвърто равнище сложиха и мекото ударение, което при нас не се ползва. А можеш и да накачулиш едно върху друго няколко. И може да не е само на гласни букви (което у нас не е прието, но е възможно). Лично аз слагам ударения на съгласни букви, когато преднамерено съм ги изписал грешно, за да подчертая факта.

Примери:

а̀, б́, в̀́, г̀̀̀̀, д́́́, ѐ́̀́̀́
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #429 -: Mar 20, 2022, 15:47 »
Форума не ги изобразява добре. „В“ има едновременно меко и остро ударение. „Г“ има три остри. „Д“ има три меки. „Е“ има по три меки и остри.

Стандарта е БДС, но аз говорех за разположението по фонетика, защото за съжаление пиша на нея. Но, ако пишеш по БДС, ще погледна, къде е там.

доп.
===

Погледнах, на осмицата е:

Код
GeSHi (Bash):
  1. devuan@devuan:~$ cat /usr/share/X11/xkb/symbols/bg|grep U0300
  2.  key <AE08> {[ 8,                 slash,             U0300,             U0301               ]};
  3.  key <AB10> {[ slash,             question,          U0300,             U0301               ]};

доп.2
====

Не ме гледай, че съм ламер. Ламера се познава по това, че ползва cat. Никой не ползва cat.

Код
GeSHi (Bash):
  1. grep U0300 /usr/share/X11/xkb/symbols/bg
« Последна редакция: Mar 20, 2022, 15:59 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #430 -: Mar 20, 2022, 16:07 »
Ами с ALT + некво_си_там_число, няма ли да стане? Како разни други ASCII символи.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6181
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #431 -: Mar 20, 2022, 18:10 »
Не е необходимо. По БДС 2006 има остро (твърдо) ударение на трето равнище върху наклонената черта (копчето с въпросителната, онова с ?/, на разните клавиатури го бутат къде ли не, мисля, че по принцип трябва да е долу, дясно). Водиха се люти спорове и в крайна сметка пак там на четвърто равнище сложиха и мекото ударение, което при нас не се ползва. А можеш и да накачулиш едно върху друго няколко. И може да не е само на гласни букви (което у нас не е прието, но е възможно). Лично аз слагам ударения на съгласни букви, когато преднамерено съм ги изписал грешно, за да подчертая факта.

Примери:

а̀, б́, в̀́, г̀̀̀̀, д́́́, ѐ́̀́̀́
Нямам представа, какво е това трето и четвърто равнище  ???
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #432 -: Mar 20, 2022, 18:21 »
Вероятно равнищата са - на кой аджеба ред от клавиатурата се намират.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #433 -: Mar 20, 2022, 20:14 »
Аз го правя със setx (алтернатива на писане в xorg.conf):

Код
GeSHi (Bash):
  1. setxkbmap -model pc105 -layout bg,bg -variant latin,phonetic -option lv3:ralt_switch,grp:alt_shift_toggle,grp_led:scroll,terminate:ctrl_alt_bksp,compose:rctrl,grp:r$

Неудобството е, че е глобално, а не за всеки прозорец по отделно. Но, почти всяко графична среда има програма за настройка. Ти коя среда или прозоръчен управител ползваш?

Обикновено се закача на десния alt, но може и друго. При мен е това. Най-малко болезнено е.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #434 -: Mar 20, 2022, 22:05 »
Забелязвам, че и тук не обяснявам добре. Просто няма да ми стигнат извиненията, колко неразбираемо говоря. Старая се от години, но се дъня и не успявам.

Ще опитам просто. Първо равнище (level one) е това, което се случва, когато натиснеш копче с цифрен, буквен или друг знак. Натискаш „q“ (първото копче на първия ред) и получаваш „q“. Второ равнище е почти това, което се наричаше „горен разряд“, когато имаше пишещи машини. Сиреч това е нещото получавано, когато натиснеш модификатор (по подразбиране shift). Натискаш „q“ и получаваш „Q“.

Сега има един тънък момент. Компютрите в действителност са повече компоти и в никакъв случай не са елетронни, изчислителни машини. И за съжаление, това е откакто ги има. Какви са били нещата на Чарлс Бабич, не знам. Може онова наистина да е можело да смята.

Но поне има и положителни ефекти, освен отрицателните, от които единия е, че не повтарят пишещите машини. А положителен ефект е, че са се сетили, че можеш да трупаш, колкото желаеш пъти върху глупавата концепция за равнища. На практика над четвърто равнище, трудно ще научиш знаците, защото си говорим вече за над сто знака. И сто (грубо до четвърто равнище) трудно се помнят.

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4499 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
(безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
go_fire 2286 104992 Последна публикация Apr 17, 2024, 17:39
от Nik123