Автор Тема: Руско-Украинска война от 2022 год.  (Прочетена 70350 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #480 -: Mar 23, 2022, 07:15 »
… какво остава ако водиш война без да си обявил - там какво е наказанието в Хага
т.е. то се оказва че нямат основателно причина да обяват война и само затова не обявяват - просто воюват без причина

Няма наказание в Хага. Победителите не ги съдят. Докато САЩ, РФ и КНР са велики сили, никога няма да ги видите в Хага. Например до преди 20 години брояха на САЩ над 200 необявени войни. Оттогава може и 300 да са станали. Явявали ли са двеста пъти в Хага? Не мисла̀.

те и за 'учението' преди войната пак лъгаха та се късаха…

То беше демонстрация на сила, та а поне мъничко акъл да извадят украинците и да не правят глупости. Но чалнотото си е чалното и акъл му не увира. Сега стана, каквото стана. Ще видим докога ще продължи. Едно е ясно. С всеки ден трагедията става по-голяма.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3120
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #481 -: Mar 23, 2022, 07:22 »
"..Това съобщава ГЩ на Въоръжените сили на Украйна.." , "Източници на ГЩ на ВСУ съобщават.."- цитати от статийката.
..Е айде сега - те тези ако нямат разведка там кой - да чекаме Путя да си признае ли, или па некой под него /ако случайно се изпусне/ - те там вече ще се намеси тяхната Гешефтура и ще каже че няма подпис, няма печат..

 ;D ;D ;D
Разузнаване си има всяка държава. Но ако си осигурил източник, толкова близо до държавен глава, или до военните тайни на врага, информацията не я пускаш навсякъде, че току-виж ти клъцнали агента/те.. и губиш ценния източник. Затова смятам за пропаганда това за танковия завод, и то нелепа, пусната от едната воюваща страна.

За Гешефтурата се засмях :) Мога само да коментирам, че всичко се прикрива под каскета.

Ремотекс, откакто има свят, победителите съдят победените. За японците да- обявили са войната, по Токийското си време, а  самолетите им са почнали вече да пускат бомби и торпеда, американците гледат тяхното си време и- без обявяване на война. На Съветския съюз също е била обявена война от Германия, мисля, че беше в 3.45 часа, т.е. тъкмо като започват да стрелят германските гаубици, меморандум е бил връчен и на Деканозов в Берлин, и на Молотов в Москва, но това в било "заметено" в Нюрнберг. Съветският съюз прави същия номер на Япония, 1945 година, когато навлиза в Манджурия. Толкоз са ми спомените по международно публично право.
Хага (съда имам предвид), не се различава много от Нюрнбергския- създаден е на практика, победители да наказват победени и да обличат в някаква правна форма действията си. Но това си е мое лично мнение. Такива международни органи се създават на база договори между държавите. Те затова наричат такива съдилища, освен "съд", и с друга думичка- "трибунал", което означава извънреден съд, т.е. създаден конкретно за някакъв/някакви казус/и. Има една юридическа основа, залегнала при създаването на съда в Хага- престъпления срещу човечеството (геноцид, нарушаване обичаите при водене на война), която е влязла в националните законодателства на повечето страни и е доста разтеглива материя, да не говорим пък, че се прилага избирателно, по мое мнение. Точно колко, и кои държави, са признали юрисдикцията на този съд, може да се види в нета, тука ще стане ферман да ги изброявам.
Доколкото аз знам, няма правна норма, как се обявява война. Те и така си я карат- Югославия, Ирак, Либия, Сирия, Йемен, Грузия, Украйна и другите. Та наказанието, за което пита Ремотекс,на практика  е такова, каквото кажат победителите (каквото са се споразумели). Милошевич накрая го оправдаха, ама посмъртно.
Успешен ден на всички!

Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #482 -: Mar 23, 2022, 15:36 »
И в меката на демокрацията САЩ започнаха да си назначават съдиите. Да им е честито  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3120
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #483 -: Mar 23, 2022, 16:27 »
Хамериканците са много изостанали, Украйна си назначи главен (генерален, по тяхному) прокурор, без юридическо образование, още през 2016 година. Няма защо да ги разбира "йоризмите", достатъчно е да изпълнява поръчките.

"..Украинската Върховна рада утвърди Юрий Луценко, досегашен водач на парламентарната група на президентската партия "Блок на Петро Порошенко", за генерален прокурор на Украйна.. " "..Решението беше подкрепено от 264 депутати при необходими 226. По-рано Радата прие закон, който позволява за генерален прокурор да бъде назначен човек без висше юридическо образование и президентът Порошенко го подписа.."

Цитатите са от нета. 2016 година. Пък тамошния Боко, Roshen, окапа.. дойдоха по-големи демократизатори.. прилича на нашенското :) (надупване на САЩ + частен интерес на управляващи)

Тия са по-зле от нас, нашите главни прокурори поне имат юридически дипломи.
« Последна редакция: Mar 23, 2022, 16:38 от Nik123 »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #484 -: Mar 23, 2022, 16:46 »
...
Тия са по-зле от нас, нашите главни прокурори поне имат юридически дипломи.

   Не съм юрист,но има доста авторитети в областта на правото,които
се усъмниха в юридическата диплома на Иван Гешев.

   Имам познати,които са завършили същата специалност в школата в
Симеоново като Гешев,но,за да станат правоспособни юристи,им се
наложи да вземат няколко допълнителни изпита в юридическия факултет на СУ.
   И се възмущават с основание - на някои випуски им се признава,на други - не.
Обясняваха,че в Симеоново се е учило основно наказателно право,като не
се е наблягало достатъчно на другите видове (търговско и т.н.).
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3120
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #485 -: Mar 23, 2022, 16:52 »
На Гешев си е редовна, завършил е преди намаляването на хорариума по гражданско-правните науки и преди да спрат, във връзка с това, да издават юридически дипломи в Симеоново (защото много им бягали кадрите). Имам някакъв спомен, че до 1998 година са издавали такива дипломи, но не съм сигурен за годината. Но се беше вдигнал голям шум за дипломата на Гешев и си излезе редовна, някъде във форума бях дал и линк с инфо, сега не ми се рови.

П.П. Има доста нотариуси, ЧСИ, съдии и прокурори, с дипломи от Симеоново. Избягали от МВР-то, защото имат юридическа диплома, и се пласирали в други сектори. Затова в един момент намаляват хорариума на лекциите по гражданско-правните науки и спират да издават дипломи с гражданска специалност "Право", за да не станеш вместо млад надъхан лейтенант от МВР- нещо друго в юридическата сфера. Не че е било пречка, който иска- изкарва две години още я в ЮЗУ, я в НБУ, я във ВСУ и пак взема диплома "Право".
« Последна редакция: Mar 23, 2022, 16:58 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #486 -: Mar 23, 2022, 17:58 »
И като е редовна дипломата на Гешев, та какво? Не му личи по нищо от изказванията.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3120
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #487 -: Mar 23, 2022, 18:03 »
Не защитавам Гешев. Само отбелязах, че има юридическа диплома, във връзка с украинския му еквивалент Луценко през 2016-а. Главен прокурор без юридическа диплома е качествена пародия.
« Последна редакция: Mar 23, 2022, 18:06 от Nik123 »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #488 -: Mar 23, 2022, 18:25 »
То като руския военен министър Шойгу - присмял се хърбел на щърбел. Армията я е виждал на картинка.
Сега да видим докъде ще стигнат Бортников и Путин.
« Последна редакция: Mar 23, 2022, 18:29 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #489 -: Mar 23, 2022, 19:18 »
Не защитавам Гешев. Само отбелязах, че има юридическа диплома, във връзка с украинския му еквивалент Луценко през 2016-а. Главен прокурор без юридическа диплома е качествена пародия.
Не исках да кажа, че го защитаваш. Само споменах, каква пародия на юрист е.
Впрочем, гадта има доста изявени диктаторски желания. И не се крие. Нали се беше изказал, че не харесва разделението на властите. После говорѝ обратното...
Жалък
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3120
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #490 -: Mar 23, 2022, 19:26 »
Каскета си е назначен, за да крие далаверите под каскета. Конкурса му е показателен- сам се състезаваше със себе си. Вероятно не само диктаторски желания, ами май направо е комплекс.. само виж страницата на главния прокурор- с негов портрет.. а Главния прокурор на РБ е институция, не личност. Лошо няма да е представен като личност, кариера, ама фоновата снимка кърти.

https://prb.bg/prokuratura/glaven-prokuror

малко офтопик
Джет, абе я кажи, като си изтървеш крака на електричката при потегляне, рязко ли дръпва? Днес една мадама с електричка ме подпря леко по задната броня, извини се, вика ми "Не съм свикнала още, май много натискам"- това при потегляне от светофар, аз преди нея. Щети няма, ни по мен, ни по нея, няма начупено, няма драми, "Чао-чао, хубав ден" и толкоз, но ми стана интересно, толкова пък ли рязко подскачат, ако отървеш крака на педала?

П.П. Чисто практически, не данни за въртящ момент и т.н.
« Последна редакция: Mar 23, 2022, 19:31 от Nik123 »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5282
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #491 -: Mar 23, 2022, 19:40 »
То пък със следващия главен прокурор, ще цъфнем и ще вържем.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #492 -: Mar 23, 2022, 20:02 »

малко офтопик
Джет, абе я кажи, като си изтървеш крака на електричката при потегляне, рязко ли дръпва? Днес една мадама с електричка ме подпря леко по задната броня, извини се, вика ми "Не съм свикнала още, май много натискам"- това при потегляне от светофар, аз преди нея. Щети няма, ни по мен, ни по нея, няма начупено, няма драми, "Чао-чао, хубав ден" и толкоз, но ми стана интересно, толкова пък ли рязко подскачат, ако отървеш крака на педала?

Реакцията е моментална. При бензина регулираш скороста на колата като променяш горенето в печката (цилиндрите), после докато се оберат луфтовете по амбриажа, скорости и не дай си боже турбо - отнема много време и са все инертни процеси. При тока няма забавяне.
Обаче на "таблета" си има настройки и като за пенсионери например и нещата стават плавно. Този режим е добър и през зимата на хлъзгаво. Има режими писта, спорт, стандарт, плавен.
Тази кака не знам с каква кола е била, ама някои имат и тракшън контрол и ако го е включила е весело

А по темата:
И в Беларус има хора против войната:
https://www.youtube.com/watch?v=vEN8PcGw0BE
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3120
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #493 -: Mar 23, 2022, 20:12 »
Тойота беше, мерси за инфото.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #494 -: Mar 23, 2022, 21:09 »
Тойота нямат електрички, значи е било хибрид (дървена работа). Те още електромотори не могат да правят - като минават край теб бръмчат като перални.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4522 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
(безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
go_fire 2287 105343 Последна публикация Apr 19, 2024, 11:14
от 4096bits