Автор Тема: Руско-Украинска война от 2022 год.  (Прочетена 70148 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #675 -: Apr 09, 2022, 11:32 »
Понеже това е информация за немец (немскоговорящ еврейн), трябва да си се досетил, че я дава Щайнер. Прочетох го в негова лекция преди няколко години. Ще се пробвам да ти я изровя.

доп.
===

Намерих я:

Дорнах, 6 април 1924 година
« Последна редакция: Apr 09, 2022, 11:47 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3114
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #676 -: Apr 09, 2022, 20:07 »

..Относно Полша — тя в момента потрива ръце. Ако Русия даде независимост на поречието на р. Дон, то те ще могат да се пробват да приберат Галичина и да си удвоят територията...

Да, ама какво ще кажат немците.. Сталин измества Полша 200 км в посока запад. Ако поляците искат Галиция с Лвов, май трябва да върнат на немците Силезия с Вроцлав (Бреслау) и Източна Прусия. Поляците все се изкарват жертви (не че нямат основание), но прекаляват - все пак заедно с немците и унгарците участват в разделянето на части от Чехословакия през 1938. (П.П. - Мюнхенските съглашения - и след това). То малко като гръцката "Мегали идея" в началото на 20 век, която приключила, когато турците натупали гръцкия крал Константинос 1922 год. и изхвърлили гръцките войски (заедно с населението- колкото от него успяло да избяга от кланетата) от Мала Азия. Руснаците трябва да върнат Калининград (Кьонигсберг) на немците, на нас гърците Кавала (пък може ние на тях Пловдив, ако ги слушаме), унгарците имат претенции за Трансилвания, и тя става една..
« Последна редакция: Apr 09, 2022, 20:28 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #677 -: Apr 09, 2022, 20:55 »
Уф, в момента бачкам. През AnyDesk го правя, за който ми каза Spec1a и му благодаря много за това. На последния TuxCon казаха и друг номер. VNC, което работи на onion. Но трябва да почета за това и още не съм го пробвал.

Великогръцкия шовинизъм не да не даде резултат. Удвоиха си територията за наша сметка. Великосръбския даже беше още по-успешен, опеториха се. Последното беше само частично за наша сметка, пък и си го заслужавхме.

Та ако аз съм велика сила и искам света да има нужда от мен, точно това ще правя. Ще подхранвам всякакви национализми, защото те създават проблеми, а има ли проблеми — търсиш големия батко.

Затова вместо изчезване на национализма, както се надявам, се опасявам, че той ще се разраства, за да може света да навлиза във все по-голям хаос.

Ако света е мирен и щастлив, на кой ще му пука за някакви си велики сили? Трябва да има глад, мизерия и смърт, за да има нужда от тях.
« Последна редакция: Apr 09, 2022, 20:59 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #678 -: Apr 11, 2022, 20:08 »
Ей, никой не написа и едно изречение. Хайде давайте, не се стеснявайте.

Нека бъда аз.

Много се чудих, защо Москва изпрати огромна армия срещу Киев, а след това дори не влезе в него, а в последствие я изтегли. Напълно безсмислено. А то какво било? За да можел БоДжо да иде на посещение, а след него и австрийския канцлер. Циркове.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #679 -: Apr 11, 2022, 23:48 »
А междувременно се случи това
https://www.msn.com/en-us/news/world/china-makes-semi-secret-delivery-of-missiles-to-serbia/ar-AAW3Pf1

...а в задачата се пита: познайте от три пъти през чие (съюзническо) въздушно пространство са прелетели шестте Chinese Air Force Y-20 транспортни самальота (които при това не са съюзнически, но не са били свалени)
« Последна редакция: Apr 11, 2022, 23:50 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #680 -: Apr 11, 2022, 23:54 »
Румъния?

 ::)
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #681 -: Apr 12, 2022, 00:53 »

Много се чудих, защо Москва изпрати огромна армия срещу Киев, а след това дори не влезе в него, а в последствие я изтегли. Напълно безсмислено.
Ти наистина ли не можеш да повярваш, че са изяли шамарите и са се изнесли на бегом?! Не си ли гледал разхвърляните танкове по шосетата.

Сега Кадиров лае, че пак са щяли били да се върнели в Киев - този съвсем се е взел насериозно.
А Лавров заяви, че Специалната операция била да спрат световната хегемония на САЩ - този да каже какво е пил. Всеки ден сменят концепциите. Сигурно съветничка му е станала дъщеря му ( възпитаничка на Колумбийския университет)
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #682 -: Apr 12, 2022, 09:14 »
Русите направиха спрямо покрайчините грешка, която направиха и спрямо нас. През ПСВ изпращат у нас отряд донски казаци. Това са точно тези същите, които в момента освобождават. Около хилядолетие за най-смели руски воини се приемаха казаците, а не чеченците. Не знам със сигурност, но разглеждайки творчеството на Илия Репин (по-конкретно „Писмо до султана“) изглежда, че казаците са били смели, когато и ние сме смели, сиреч като се натряскат. Но обикновено историята не помни много спечелени от тях битки.

Тогава, идвайки през ПСВ са си мислели, че ще ги посрещнем с хляб и сол. Буквално техните бащи са ни освобождавали. По-голямата част от войската за тринадесетата Руско-турска война и по-точно балканския театър са били набирани именно от земите на днешна Украйна. Има и причина за това (освен логистична). Същите пък са били загубили дванадесетата и са искали реванш.

Идвайки през ПСВ не са знаели (командирите не са им казали), че ние вече не сме онзи, същия, благодарен народ. На нас през тези четиридесетина години след освобождението ни е говорено, че Русия е зло и са дошли не да ни освобождават, а да ни превземат. Чудно що не са ни превзели, но все тая.

Затова идвайки втори път, ние сме доста настроени против тях, а на всичкото отгоре искренно вярваме, че защитаваме родината си и се бием с всички сили. Руснаците губят, а за безкраен оргазъм на русофобите, Вазов посвещава стихотворение на това. Но истината е, че те просто са били малко на брой и преодолим за нас съперник. Били сме с почти равни сили, като ние сме имали ищах за бой, а те не.

Същото направиха и в онази държавица от покрайнините си. Отидоха мислейки, че са братя и ще бъдат посрещнати с цветя. Но поне този път не направиха грешката да пратят малко хора.

Тук е много блазнеща приказката, как Давид надвил Голиат. Симпатичните, пухкави украинци надвиват голямата, черна и страшна Русия. Ама ваклото агне никога не надвива вълка. А в случая нито едните са агнета, нито другите вълци. Ако някой е вълк, са по-скоро украинците, които много дразнят руската мечка. И отново за радост на русофобите, има случаи вълци да надвиват мечки.

Връщайки се на Давид, той не е победил със сила, а с хитрост и лукавство. Използвал е рефлекси и прашка. Украинците имат джавелини. Тия джавелини дали ще са достатъчни да победят? Защо не? Другата прашка, родителя на джавелините, наречени Стингер много помогнаха на муджехедините да постигнат същото, за което мечтае Зеленски и кохортата от малоумници около него.

Само дето трябва да се дели житото от плявата. И признавам, че и на мен ми е трудно да отсявам зрънцата от истина за тази война. Имам усещането, че всичко е плява.

Но едно знам. Киев се намира на полето, а не в планините на Афганистан. Руснаците, колкото и да не желаят да се бият, имат подавящо предимство в численост, техника, всичко. Ама на един танк му свършило горивото и останал на пътя. Друг танк му направили засада. Нека умножим това по хиляда. И пак имат предостатъчно техника и жива сила, за да прегазят незначителното, двумилионно градче. Киев е само малко по-голям от София. Не знам, къде точно си в Канада, но някъде покрай теб трябва да има доста по-големи градове.

Наистина безразсъдната смелост на украинците доведе до гигантски загуби за руската армия, която малко по малко взе да си го признава. Но загубите на самите украинци няма как да са по-малко.

=*=

Нямам представа защо руснаците искат да превърнат тази война в дълголетна. С нелогичните си действия отлагат края ѝ. Изтеглиха войски от границата с Украйна точно преди да нападнат, в резултат на което имаха малка численост. Тези хора затънаха още на Харков. Поречието на Дон все още не е освободено. Украинската армия е все още някъде там, но не е влизала в битки. Другия лъч на нападение откъм п-в Крим стигна до Мариопул и забуксува там. Основния удар дойде от север. Защо руснаците например воюваха в Чернигов, не е изобщо ясно. Държейки Чернигов под обсада, нищо не печелеха.

А сега напуснаха не само Чернигов, който по начало не им трябваше (освен ако не го е пожелал Беларус, ама това щеше да е проблем), ами и Киев, прибирайки се да помогнат на малката група при Донецк и Луганск. И всичко това само, за да може Джонсън да се направи на голям политик. Луда работа!

=*=

Забравих — логиката е, че те са искали да превземат направо Киев с блицкриг, за да приключат бързо, но вместо това храбрата украинска армия ги е разбила с джавелини и знаменосци. Те са взели да се щурат напред назад като побъркани. Украинците методично са започнали да ги доунищожават. Москва се е стрестнала и е решила да прибере жалките останки от бившето си величие зад „стените“ на Луганск и Донецк, та поне това да ѝ остане като плячка.

Но само почакайте! Мечтите на Зеленски се сбъднаха. Той освободи огромните си ресурси, които защитаваха Киев и най-после ще може да изпрати цялата тази мощ в помощ на запорожието и приазовието, както обещаваше. Сега ще гледаме победен поход от Киев на югоизток едва ли не на парад. Руснаците ще бягат през глава, ужасени от несломимите украинци.

Но интересното само предстои. Храбрия президент не излизащ от бункерите, ще издаде команда за атакуване на Москва и само след две седмици (все пак им трябва време да стигнат до там) всички ние дружно ще вдигнем наздравица и ще се поздравим с края на „империята на злото“, както я наричаше Рейгън.

=*=

Не знам, колко е изпил външния министър на РФ. Личи му, че е човек, който е под огромно напрежение и пие много. Но за разлика от Елцин, никога не съм го виждал небрежен, още по-малко съм го виждал в нетрезво състояние. Когато прави запоите си, ги прави на затворени врати.

Не знам къде е учила щерка му. През годините съм чувал, че пребивава в Париж. Но май ще се наложи (или вече се е наложило) да се прибере, защото едва ли могат да гарантират сигурността ѝ.

Но знам едно. Тази „операция“, а иначе пълномащабна война, наистина е за отвоюване света обратно от америкнаците. Те стигнаха твърде далеч.

И с това не променят тезата си. Казаха, че искат денацификация и… демилитаризация на Украйна. Второто ефективно означава, американците да се пръждосат от там. А махайки ги от там, ще ги махнат и от други места. В твоите собствени залози (и моите за съжаление) ние попадаме в групата. Пък е и още нещо казвано от Путин. Не, че ако изрита американците от тук, много ще му помогне. За разлика от нас, румънците са страшни русофоби. Откакто почна войната в Украйна не са спали да не би да са следващите нападнати. Никога не биха приели съюз с РФ.

Не ми изглежда като нещо хубаво един многополюсен свят. Многополюсният свят и горящ котел и ние сме в него. Освен това с Русия, това, което е днес, не ща да имам нищо общо. Много повече предпочитам американския начин на живот. Твърдя, че и за самите руснаци е по-примамлив от сегашното им битие.

Но пък може и цялото нещо да е за добро. Може най-накрая да разберат, че правят глупости и да се спрат. За съжаление не виждам това, как ще стане, ако изобщо стане, преди да има още безкрайно количество болка.
« Последна редакция: Apr 12, 2022, 09:47 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6181
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #683 -: Apr 12, 2022, 09:28 »
Зеленския говорѝ публично, че иска преговори с Русия и е готов на определени отстъпки. Може пък руснаците да говорят с него, а ние нищо да не знаем. И междувременно се изтеглят, докато това трае. Нашите медии, пък и не само те, не пускат нищо, преди да им се каже.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #684 -: Apr 12, 2022, 09:42 »
Изтеглят се, ама най-вероятно пак ще ги ударят.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #685 -: Apr 12, 2022, 16:19 »
Дребното диктаторче прави грешка след грешка - сега ще има двама съседи чисто нови членове на НАТО (Финландия и Швеция). Германия - досегашна демилитаризирана държава, започва да се въоръжава до зъби, а те не е като да нямат пари. Япония захвърли не-нападателните клаузи в конституцията.
На Украйна и е връчено писмо за започване преговори за членство в ЕС (вчера).
Сърбия - кученцето на Путин купува Рафал самолети вместо МиГ или Су, а и искат ЕС. Индийците канцелираха покупка на Су-та.
Какъв по-голям анти-маркетинг за Русия от тази война.
Сметката набъбва, а дори още не са започнали да си плащат за създадените поразии.
Русия най-вероятно ще отхапе Южна Украйна, но ще и излезе през носът.
« Последна редакция: Apr 12, 2022, 16:25 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3864
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #686 -: Apr 12, 2022, 17:02 »
Пак се объркА ...

   Финландия и Швеция в НАТО - това са някакви мокри сънища на педалите
в Пентагона,Белия дом,Сената ,Конгреса и др. подобни институции.
Има ли решение на съответните парламенти ?

   По отношение на индийците - купуват много руски петрол,и то на много
изгодни за тях цени. За изтребителите - няма реална отмяна.






Аз лично не вярвам на Путин да му пука за някакви евроГейски мастии...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #687 -: Apr 12, 2022, 17:11 »
Не е се объркал много. Боклуците от Пентагона отдавна натискат съюзниците да се въоражават, а сега намериха и причина. Освен това не им трябват решения на местни парламенти, за да вкарат някого в НАТО. Когато се стигне до такова гласуване, то ще бъде проформа. Навсякъде става така. И у нас така стана. 95% от населението ни беше против влизане във военния и политически съюз на НАТО, като това се споделяше и от най-голямата партия в страната. Но въпреки това гласуването мина мирно и тихо с нещо като един глас въздържал се, а по улиците нямаше ексцесии.

Но иначе има все пак грешка. Репарации плаща загубилия войната, а не спечелилия.
« Последна редакция: Apr 12, 2022, 17:13 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #688 -: Apr 12, 2022, 18:57 »
Ще ти се да съм се объркал:
https://www.youtube.com/watch?v=VrTLiziqQ3A


А на Русия парите са блокирани в американски банки - та ще видим кой и как ще плаща.

Фюрерът днес а започнал и чистка във ФСБ, щото всичко било по план (хехе).
« Последна редакция: Apr 12, 2022, 18:59 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #689 -: Apr 12, 2022, 19:25 »
Репарации плаща загубилия войната, а не спечелилия.

Ако е война - има нападение. Сега е освобождение/почистване/спецоперация.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4492 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
(безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
go_fire 2286 104927 Последна публикация Apr 17, 2024, 17:39
от Nik123