Автор Тема: Руско-Украинска война от 2022 год.  (Прочетена 68725 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #1080 -: May 15, 2022, 11:52 »
   Дистанционното е ортодоксален Хамериканофил.
Каквото кажат от Белия дом,ЦРУ и Пентагона - това е !
Чистата и свята истина  ;D
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #1081 -: May 15, 2022, 13:27 »
Ремо, ти пускаш основно линкове към какви ли не видеа или статиийки. Собствено мнение няма ли да изкажеш по поне половината засегнати теми?  ;D

Че той редовно изявява позиции. Например онзи ден осмиваше единственото смислено нещо, казвано някога от раз-Бойко, онова за лодките и пладноходките.

Това не ти ли говори нещо?

Ами самите клипове и статии, които пуска?

Не ти ли подсказват?

С две думи, човека е твърд демократ и застава на всяка тяхна позиция, като например да напълним Украйна с оръжие, колкото може повече, така, че да има максимално много жертви и разрушения. Или още днес НАТО да влезе в Украйна с всичко възможно и да се опита да размаже Русия.

Така де, вече имаме светлия пример от преди осемдесетина години. Западния фронт¹ е най-бързо загубения фронт. Опита е показателен и трябва да бъде повторен.

Позицията му е разбираема. Склерозиралия старец туко що капитулира в първия етап от икономическата война с Китай. Европейските партньори много десетилетия бяха апатични и прекалено миролюбиви.

Ако Русия не бъде поставена в изолация сега, тя може да посегне към Европа като тяхна, естествена територия на влияние.

А това си е проблем особено на фона на туко-що напусналата Великобритания, която едва отдържа да се разпадне. До вчера беше само Шотландия (заедно с целия си морски участик), от миналата седмица и Сев. Ирландия се тресе. Само Уелс е непоклатим. Англичаните са причинявали световни неприятности за много по-малко.

Сега е последния възможен момент, когато Европа може да бъде оставена в орбитата на западната цивилизация. А тя е повече от необходима, ако следващия сблъсък ще е с Китай и Индия. Индия е още слаба и твърде незначителна, но и Китай беше такъв до първото десетилетие на века, а времето доста бързо мина.

Ако и аз живеех оттатък Атлантика, то бих мислел точно по същия начин. Не просто начина ми на живот е заплашен. Заплашено е всичко, което познавам.

Но ние с теб имаме неприятната привилегия да живеем почти на пъпа на конфликтната точка. Не можем просто така да кажем — ами то това там блядките имат безпределна диктатура, давай да ги зачеркнем.

А и същите теи блядки не са някакви случайни типове, които можем да спрем просто така. Те винаги са се готвили за ситуация точно като тази, когато са в горещ конфликт с това, което наричат „колективен запад“.



===

¹/ Да не се бърка с онова с най-некадърния десант в историята след онзи в Залива на прасетата.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #1082 -: May 15, 2022, 15:34 »
Твърд демократ за мен е равно на фанатик. Не може да  си от някого, без да си скептик и в същото време да искаш да си непредубеден.
Твърдата позиция е като на кон с капаци.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #1083 -: May 15, 2022, 16:33 »
Абе туй "бляд" го употребяват и руснаците, и украинците, с еднакъв смисъл и с еднакво произношение  ;D Ама еврогейчетата само на едната страна лепят етикет.
Джет, я се вземи в ръце и организирай един Луков марш във Варна, колко му е за някой канадски долар да събереш една агитка, например тая на "Спартак". Как може такова нещо, да няма такъв марш във Варна.. е@ати, какво епохално събитие сме пропускали досега варненците.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #1084 -: May 15, 2022, 16:41 »
   "Колективният Запад" е пътник.
Соросоидна деградация,тотална педерастия,перверзии.

И най-големият проблем - ислямът.
   Винаги съм се чудил - откъде афганистански диваци (пълно е с такива в
София) имат кинти за скъпи телефони,добре облечени са,разполагат
очевидно и със солидни финанси. Явно някой ги финансира.
   Разликата във раждаемостта е такава,че рязаните диваци ще станат
мнозинство в Европа само след някакви 30-40 години (в САЩистан по-късно).
   Толерантността към тях за мен е необяснима !
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #1085 -: May 15, 2022, 19:56 »
Абе туй "бляд" го употребяват и руснаците, и украинците, с еднакъв смисъл и с еднакво произношение  ;D Ама еврогейчетата само на едната страна лепят етикет.
Джет, я се вземи в ръце и организирай един Луков марш във Варна, колко му е за някой канадски долар да събереш една агитка, например тая на "Спартак". Как може такова нещо, да няма такъв марш във Варна.. е@ати, какво епохално събитие сме пропускали досега варненците.
Що бе Ник, нали се криете зад патриотизма, вие на Путин маршове му правите, а тй дори не е българин и не ви е никакъв. Или сте патриоти ама на Русия. С какво точно се различава путиновата идеология от хитлеровата?!
« Последна редакция: May 15, 2022, 19:59 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #1086 -: May 15, 2022, 20:13 »
малко уточнение
Аз не вземам страна (в сл. а и по принцип)
с нас и без нас (и най-вече без) - каквото има да става ще стане (на кой му пука за 5-6 склерозиращи старци и никому неизвестен форум нейде на края на галактиката), но

понеже тъдява повечета са ЗА, та требеше некой да се жертва и да покаже и анти т.е. както му викат сега и другата гледна точка (и по нещо за смъкване на нервното напрежение)

...инак на кой каквото му било писано

П.П. значи предлагате едните да се предадат и да се приключва... само че историята се пише не от тия дето са се предали а от тия дето са се преборили (било то на бойното поле или на научния фронт) даже някой тук отиват и по-далече уточнявайки кои точно трябва да се предадат без даже да се усещат че логиката им нещо куца щото ако се върнем по-оназад требе да върнем русия на ордата и още по-назад на римската империя а още по-назад на туземно самоуправление (вместо на централизирано)

Работата е там че от нас (не само на форумно а и на държавно ниво) нищо не зависи и каквот има(ло) да става ще си стане, само не разбирам ще се плюнчат некой... (както пееше навремето Куркински - дали за кеф или за некой леф.. макар че тя разликата е минимална: едните са т.нар. полезни идиоти а другите са платени)

П.П.П. Преди да ми наскачат сега целиот форума да уточня че - Всяка прилика или разлика с действителни лица и събития е случайна и ако някой се разпознае случайно да не се осветява като ми налита вербално а да си трае  ;D

Гога аз още съм и за чиста и свята република - ама тя нашта веке... нито е свята нито пък чиста (а и не ни е чист косъма нещо - по нашенско разделението не е на републиканци ил демократи а е по друга, партийна линия)


и за финал (требе да се чува и другио глас - т'ва даже още древните гърци са го разбрали, иначе нема смисъл)
Журналистика – това е да публикуваш онова, което властта не иска да види публикувано; другото е пропаганда: Джордж Оруел
« Последна редакция: May 15, 2022, 20:34 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #1087 -: May 15, 2022, 20:25 »
Джет, "Що бе" за кое? Нямало желаещи за Луков марш във Варна, ами направи инициатива, щом толкоз те дразни липса на такава проява в нашия град. Посочих ти и контингент, готов. Какви маршове на Путин? Почна чисти глупости да дрънкаш, досега поне ги поразмесваше с нещо уж разумно звучащо.  Хептен си се оплескал  с емигрантската русофобия. Тя не мори, а мъчи. Наздраве от мен и приятна вечер (всъщност, приятен ден, за теб) .   [_]3

Ремотекс, с това : "..Работат е там че от нас (не само на форуомно а и на държавно ниво) нищо не зависи и каквот има(ло) да става ще си стане, само не разбирам ще се плюнчат некой... (както пееше навремето Куркински - дали за кеф или за некой леф.. макар че тя разликата е минимална: едните са т.нар. полезни идиоти а другите са платени)" -съм съгласен. И аз не разбирам що така се плюнчат и престарават някои..  ;D И ако кой да е се разпознае, не ми пука дали ще си трае  ;D ;D ;D
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #1088 -: May 15, 2022, 20:27 »
Е-е да ама ти свари хубава ракийка тая година а к'во да кажем ние непиещите  :P

П.П. навремето Шкумбата имаше хубав скеч по темата който за съжаление не можах да изровя

беше нещо от сорта..
- Я дай пак тая снимка
- А ве брато, яз чак толкоз ракия не мога да изпия
..а и то тука нема нищо като за мене ве- е освен едното напиване ама аз него тъй или иначе сека вечер си го правя

https://vic.gbg.bg/send-joke-friend/1189
https://vic.gbg.bg/send-joke-friend/1189


и нещо за смъкване на нервонто напрежение днес  :P

- Боже! - извикал един мъж към небето.
- Защо всички момичета са мили, нежни и добри, а като ни станат жени се превръщат в к*чки?
Господ отговорил:
- Защото момичетата ги създавам Аз, а жени ги правите вие!

А ето нещо и за женското присъствие у форумо

Мъжете гледат в гръб жена и казват:
- Какъв задник!
Жените гледат в лицето мъжа и мислят същото.
« Последна редакция: May 15, 2022, 20:40 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #1089 -: May 15, 2022, 20:30 »
Бих те почерпил, ама си много надалеко :) Все пак по-добре късно, отколкото никога..  [_]3
Няма емотиконка тук за безалкохолно :)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #1090 -: May 15, 2022, 21:13 »
Аз бях този, който от 25 февруари (ден след събитията) твърди, че най-голямата грешка на онзи побъркан комедиант е, че не обяви капитулация.

Поставете се на негово място. Президент сте на страна, която, ако не се предаде, в най-„добрия“ случай ще издържи до три години, като това означава, че страната ти ще излезе от конфликта приличаща на Дрезден, а населението ми ще е намаляло по летален начин с най-малко няколко милиона. И всъщност най-вероятно е страната ми да спре да съществува поради неприкривания по никакъв начин полски шовинизъм, чиито щения съм гледал само до преди месец в съседство, където само заради същия този агресор, съседа ми не е спрял да съществува.

Тук изобщо не си говорим за някакъв героизъм и някакво поробване. Грузия, какво, поробена ли е? Сменила си е ориентацията? Няма такова нещо.

Като си направил грешка, по-мъжко поведение е да си понесеш последствията. Окупация от агресор още не е трагедия. Има преговори. Има начини. Дори беше възможно комидианта да остане жив. Щото сега ще го убият не руснаците. И американците няма да са. Неговите собствени хора ще го направят по „светлия“ пример на Кадафи.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #1091 -: May 15, 2022, 21:15 »
Бих те почерпил, ама си много надалеко :) Все пак по-добре късно, отколкото никога..  [_]3
Няма емотиконка тук за безалкохолно :)

Ще ти издам „тайна“, че то и за бира нямаше, когато инсталираха SMF. Но лично аз я измолих. По онова време си бях обикновен потребител. Но знаех, че тогавашната администрация ще одобри идеята.

Наздраве [_]3
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #1092 -: May 15, 2022, 21:38 »
Неговите собствени хора ще го направят по „светлия“ пример на Кадафи.

Гого то това важи за всички - и джуджара неговите ще го пратят при св. Петър, те оня стоманения пратиха, сифилистика и него (е врно там беше по-к*рвенската изтемарен със сифилис ама.. то целта оправдава средствата), сега зареждаме пуканките и чекаме продължението - тоя май с раци ще го морят...


П.П. Нали знаете че навремето на Жуков са му вадили зъб(и) без упойка щото то там не се знаело знае ли се или не се знае какво точно има в спринцовката и дали ще излезе от упойка, само дето рака не могат ти го извади ни с упойка ни без..

то и нашие ние си ги пращаме в небитието (и не само физически) - Тиквоний първи банкянски повни ли го някой още...  :o
« Последна редакция: May 15, 2022, 21:41 от remotexx »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #1093 -: May 15, 2022, 21:45 »
Президент сте на страна, която, ако не се предаде, в най-„добрия“ случай ще издържи до три години,

Тука не си прав - мислиш си че ще се бие сам... т.е. донакъде се оказа прав само че за другата страна в момента джуджара е сам срещу целия свят т.е. по твоята логика излиза че трябва вече да се е предал

"Като си направил грешка, по-мъжко поведение е да си понесеш последствията"  - нъл тъй, оди го кажи т'ва на джуджара че не му остава много и без туй (по медицински причини)


Който не ще "зелена" революция получава "червена" а скоро ще се моли май само и само да няма "вносна" ако ония не се спрат на границата ами тръгнат по негов почин да освобождават украинско говорящите из цела Азия  ;D а от другата старна там един няколко милиона китайско говорящи имало там нейде из Сибир а и японците им се изчака чакалото там за едни острови... то май по-добре да каже "Я дай пак тая спринцовка" и да иде мирно и кротко (па ако ще и само инсценировка да е - нали не мислите че ще му дадът втори шанс като на Наполеон)
« Последна редакция: May 15, 2022, 21:53 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #1094 -: May 15, 2022, 22:08 »
Проблема на запада е, че се фокусират върху човека. Путката това, путката онова. Тоя човек няма точно никакво значение. Това е просто един чекист командирован в Кремъл. Тоя човек е никой и нищо не зависи от него. В Русия никога не е имало значение конкретния човек. А от мракобесния болшевизъм насам, пък изобщо не остана някакво значение.

Тия хора просто не учат уроците си. Какво Йенс Столтенберг за по-голям от Наполеон ли се има? Нарочно не споменавам немски имена, щото всеки един, който може да кажете от тях, е по-добър от всичкия команден състав на всички натовски армии на куп.

НАТО няма никакъв шанс срещу РФ и никога не е имал, няма и да има. Американците сами по себе си, разбира се са доста добри воини, добре са и съоражени, но едва ли някой иска да види открит конфликт Русия-Америка, защото няма да доживее да разказва. И това е преди да споменем страшната дума. Това е само при конвенционални средства.

Русия не може да бъде победена и няма да бъде победена и това ще е още дълго. Има причини до сега а не се случи и в обозримо бъдеще да не се случва.

Вечни неща в материалния свят няма, но времето на Русия просто не е дошло. И няма да дойде още много дълго време.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4443 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
(безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
go_fire 2252 99179 Последна публикация Mar 26, 2024, 20:52
от Nik123