Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 17   Надолу

Автор Тема: Възстановяване на данни от умиращ твърд диск  (Прочетена 22013 пъти)

spunki

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
    • Профил
Колеги днес цял ден бях в София, компютъра от снощи не съм го изключвал изобщо и сега все още работи, като се прибрах видях че програмата е поискала да натисна ентер за да отвори и търси данни или партишъни, потвърдих след което се смениха няколко екрана и тя се самозатвори.

От тогава до сега не смея да изключа компютъра, изписа ми да погледна някакви лог файлове директория var/log, там има няколко лог файла на програмата, които искам да ги направя в архив всички, и да ги кача някъде където да могат да се видят от всички, да погледнете какво е свършила тя и дали мога да изключа компютъра

Искам да включа флашка така както работи компютъра но нямам представа в коя директория да я потърся и как да я маунтна за да мога на нея да кача лог файловете на програмата.
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
А компютъра на коя стъпка остана, на последната ти снимка ли? Без да си избрал source disk ?
Активен

spunki

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
    • Профил
А компютъра на коя стъпка остана, на последната ти снимка ли? Без да си избрал source disk ?
Избрах source disk и след това изпълни още много операции, оставих го цяла нощ да работи и цял ден да работи също
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Хайде разкажи какво си направил, след като си избрал сорс диск- след това, предполагам, си избрал и дестинейшън диск, и процеса по клонирането е тръгнал? Какви точно операции си извършил, цитат "извърши още много операции.." ? Дай стъпка по стъпка, направих това, тръгна онова.. накрая се получи еди си какво?

Като ти искаше да натискаш ентър, преди да затвори всичко, за какво ти искаше да натискаш ентър, все трябва да те е питала програмата за нещо?
« Последна редакция: Jun 25, 2022, 22:15 от Nik123 »
Активен

ITTY

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Ден през ден чета темата, десет страници талаш. Ако беше изтеглил HDD Regenerator, записал на един диск и стартирал, досега щеше да има някакъв положителен резултат. Да правиш копие на диск с грешки и умрели сектори не е най-доброто решение.
Активен

spunki

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
    • Профил
Хайде разкажи какво си направил, след като си избрал сорс диск- след това, предполагам, си избрал и дестинейшън диск, и процеса по клонирането е тръгнал? Какви точно операции си извършил, цитат "извърши още много операции.." ? Дай стъпка по стъпка, направих това, тръгна онова.. накрая се получи еди си какво?

Като ти искаше да натискаш ентър, преди да затвори всичко, за какво ти искаше да натискаш ентър, все трябва да те е питала програмата за нещо?
Прилагам всички лог файлове от работата на програмата - погледнете ги, искаше ми да потвърждавам да сканира файлове, да търси данни от устройства, не помня всичко

https://www27.zippyshare.com/v/WRzvyExd/file.html


https://filebin.net/rcwb0dbniyuv9p01
« Последна редакция: Jun 25, 2022, 23:08 от spunki »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Доколкото аз разбрах, според clonezilla.log програмата не успява да прочете нищо от /dev/sda (тоя повредения).
Уж прочита партишъните и файловата система на /sda и я копира върху /sdb , но после не може да монтира тия копираните дялове на /sdb
Затова си мисля, че не може да прочете коректно /sda
Нека си кажат мнението и по-запознатите от мен.

П.П. Махни първия линк, че там само рекламки и адове изскачат, аз от втория успях да сваля архива.
« Последна редакция: Jun 26, 2022, 11:00 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Дадох ти пример, как да гонаправиш с dd. И @jet мисля, че също ти даде пример. Да пишеш команди в конзолата не е нещо сложно.
Пробвай.

Сложи си втория диск, Монтирай си го - във файловия мениджър чукни върху него и той ще се го монтира.
Виж къде е монтиран. Обикновено това е в директория /media/ в "новите" дистрибуции на Линукс.
Използвай някой от примерите, които сме ти дали и виж, ще стане ли нещо.

Май имаше и пример с ddrescue.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spunki

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
    • Профил
Наистина ми е много трудно сам да се оправя без чужда помощ особенно с ddrescue и dd,особенно с терминал, команди и партишъни и т.н, за вас може да е лесно но аз там не мога да направя нищо ако не ми се казва и показва кое как

Още един път ще подчертая че никога до сега през живота си не съм работил с Линукс, това ми е първия сблъсък с него

В диска в който е копирано под Windows в Disk Management се виждат партишъни колкото са в повредения диск от който копирахме, и със същите размери като на повредения диск, но са в RAW формат, за Линукс опитах да маунтна тези партишъни но не мога, изписа ми че има проблем с маунтването.
« Последна редакция: Jun 26, 2022, 20:21 от spunki »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Мислиш си, че не можеш.

Написали сме го подробно. Дори съм написал значението на всяка опция в командата. Не мисли за партишъни, ако думичката те стряска. Представи си го като кашон с прегради вътре, които ти разделят пространството. Това ти е разделянето на диска на партишъни.  Нищо сложно не е.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spunki

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
    • Профил
Добре, а няма ли начин всички партишъни които се виждат под Уиндоус като RAW под Линукс или Уиндоус да се превърнат в ntfs и съдържанието им да стане видимо и достъпно?

Сега какво да стартирам първо и какво да напиша?
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Добре, а няма ли начин всички партишъни които се виждат под Уиндоус като RAW под Линукс или Уиндоус да се превърнат в ntfs и съдържанието им да стане видимо и достъпно?

Няма, но има начин да откриеш (в някаква степен) какво е имало там:
- Като използваш "по някакъв начин" r-studio https://www.kaldata.com/%d1%81%d0%be%d1%84%d1%82%d1%83%d0%b5%d1%80/r-studio-50495.html
- като използваш някак qphotorec (има го в parted magic /тук пак е за кавички/, има го като програма и за Уйн https://codecpack.co/download/QPhotoRec.html  , има го в някои сборки с Линукс /виждал съм/)
 -- Като използваш тая самоделка с Дебиан 11 /amd64/ https://u.pcloud.link/publink/show?code=kZo0FLVZLgYR5HOm3YjrklsuL4WYM5zjzuz7

* При използване на (q)photorec ще откриеш всички недостатъци/предимства на програмата.

** Ако никое от предложенията не помогне - то нямало е и какво да се направи (вече).  Бекъп му е било майката, с време, ама то идеята вече е "след дъжд - качулка".
« Последна редакция: Jun 27, 2022, 03:44 от malin1 »
Активен

spunki

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
    • Профил
Колеги записах и стартирах дистрибуцията за която даде линк malin1 и пуснах gparted, но ми изписа че ще отнеме много време на програмата да прочете диска след което ще може да го монтира

Иначе с програми за възстановяване на данни и аз си мисля да опитам, но дали те няма да открият само данни които са били записани преди аз да запиша с CloneZilla дяловете от повредения диск, а данните които ми трябват от новосъздалите се партишъни да не мога да ги видя?

Какво да правя друго?
« Последна редакция: Jun 27, 2022, 19:00 от spunki »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Не прави нови партишъни на повредения диск. Дадохме ти варианти, как да му направиш копие. Направи едно и работи върху него с програма за възстановяване на данни.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spunki

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
    • Профил
Не прави нови партишъни на повредения диск. Дадохме ти варианти, как да му направиш копие. Направи едно и работи върху него с програма за възстановяване на данни.
Вече съм направил резервно копие на всички партишъни от повредения диск с CloneZilla под Линукс, и в момента съм стартирал резервните копия които са на здрав диск

Искам да помоля за помощ за това с ddrecque или dd как да извлечем данните от резервните копия на повредените дялове на диска, линукс ги вижда тези партишъни като неразпозната файлова система и немонтирани, Windows ги вижда във формат RAW
« Последна редакция: Jun 27, 2022, 19:49 от spunki »
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 17   Нагоре
« назад напред »