Автор Тема: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.  (Прочетена 105807 пъти)

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5286
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Е то там ред няма. Когато - тогава. Важното е да са живи и здрави.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Вярно е! Никой не знае, каква ще му е съдбата. Аз искренно вярвах, че ще остана стар ерген. В същото бяха убедени и околните ми. Но ето, че ни в клин, ни в ръкав, изневиделица си намерих половинката¹. А вече стягам абитюрент. Догодина ще е още един.

Прекрасно и причудливо нещо е живота. Поднася ни това, от което имаме нужда, а не това, което си въобразяваме, че желаем.

За всичко си има време и място.


===
¹/ Филмите ни заблуждават, какво означава голямата любов. В тях реално ни говорят за страст, а не за любов, затова винаги встъпваме в брака неподготвени.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6193
    • Профил
Ето затова човек не трябва да се тревожи за нищо.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1451
    • Профил
Чак съвсем да не се тревожи човек ми се струва малко пресилено  :)

Трябва да се тревожи за себе си в разумни рамки (по-скоро с цел себесъхранение, но не на всяка цена).
От друга страна човек живее в общество (с други хора - близки или не толкова) в обществото е важно човек да постъпва правилно, дори гледано и само от чисто човешка гледна точка.

Не прави на другите това което не искаш да направят на теб ! (нещо такова беше).
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3123
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
.. А сега някой да ми обясни като са уж толкоз фалишиви герои що ги е толкоз страх от тях. и понеже редовното обвинение е че/щото били "умно-красиви" - а ако си изберат некой "грозен-тъпунгер" за водач на листата, ще гласувате ли за тях?
..


Нито са умни, нито красиви, това е бъзик. Да вземем най-умния и най-красивия от Дай България- провален адвокат (с едно дело) и провален министър. Толкоз за умнотията, красотата пък са я възпели в прякор. И ето ти политик-спасител. "Умнокрасивитет" всъщност е подигравка върху наслагвания с години наратив, че българите сме много прости, райш ли, и точно тия модерни евроатланчически ориентирани, информирани (и стимулирани) от едно посолство умнокрасиви (всякакви там юпита и т.н.) са спасението. Всичките са от американската кофа. Един не каза някоя приказка, дали за нас е по-изгодно, например, да вземаме американско ядрено гориво, вместо руско, и де ще дяваме отпадъците от американското (ако намерим де да ги дяваме, дали ще е, както с руснаците - да си го прибират обратно по силата на договора, или допълнително пара).

Файър, тенкс за оная тема за КЕП.

Па за децата.. те в един момент си фащат пътя сами :)

П.П. Пък  умнокрасивата акция да поставят руски изгорен танк пред руското посолство в Берлин се провали и си махнаха танка- хората почнаха да носят цветя там и хич не изглеждаха в подкрепа на Украйна.

https://thepressunited.com/updates/people-in-germany-bring-flowers-to-blown-up-russian-tank-video/

Има и в тубата, както и други източници, просто тоя ми попадна на първо четене.
« Последна редакция: Feb 28, 2023, 18:03 от Nik123 »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3242
    • Профил
А като са "едното нищо" с какво толлкоз са ви наплашили (предизобрно)

Аз още не мога да ви фана логиката - стимулирани от едно посолство - йок, от другото тоже, народа  никой не ще да спонсорира, и от Марс да дойдат някой па ще кажат - мани ги тия ве,  те ли ше ми кажат на мене
Е тогава кой..
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3123
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
"Ви" наплашили.. кои тези "Ви"? И кои са "те", плашещите- тия ухилени и наведени шматки, които, за да се подмажат на щатите, решиха да не плащат в рубли за природния газ, например, въпреки че немците, австрийците и други плащаха, и като резултат- у нас се вдигнаха цените?

Това е проблемът- че няма кой. А се е обадил някой, че сляпото послушание на разни западни "ценности" не е много окей за нас (наблягам върху "нас" и имам предвид нашия интерес, българския) и айде помията отгоре му - почва се с целия спектър глупости, от ДС агент до путинист. И така много години, резултатът- ей го Боко се съревновава по амерофилия с Кирчо. Всичките еднакви. Юроатланти. Сигурно е много изгодно за нас да няма нов АЕЦ, да си затваряме блоковете на съществуващия, да ни "диверсифицират" ядрените (и други) горива с по-скъпи, да няма Южен поток.. но това сме го писали и коментирали, както и да е.
Да, проблем е- няма кой да гледа малко от малко и българския интерес.
Хайде приятна вечер (за който е в друг часови пояс, приятен ден) !
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3867
    • Профил
...
Никой не знае, каква ще му е съдбата.
...

   Eeeeeeeee,хубава работа !
И уж разбираш от езотерика ...

   Не си поискал,не си разбрал.
   Само че ... трябва да намериш някой с екстрасензорни способности,който
да прочете каквото трябва (акашови записи и т.н.), и в същото време
да е напълно коректен с теб.
   Другия вариант: астрологичен/нумерологичен хороскоп, правен от някой
много опитен, трябват много точни начални данни.

   Дори и да е "писано" нещо лошо,може да се изчисти,но много трудно ...

Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3242
    • Профил
Нещо не ми се връзва логиката и с тия записи..
ако напсаното може да се промени/предотврати значи книгата е грешна и не трябва да и се вярва, а ако не може да се променя кел файда и да знаеш и да не знаеш какво пише там се е тая.
и един леко страничен въпрос, как па се само каръците ги интересува какво пише там, как па един сериен убиец не се поинтересува да си препише и там да ги кара по списък на акорд - само, послееедния може леко да го забави там 100тина години или докато реши да излезе в пенсия  :P

Те и тия страдат от същото "професионално заболяване" като ония с диетите, като им кажеш направи ми диета и веднага са наемат а като уточниш че ти трябва за качване на килца а не за сваляне и направо изключват ..ми така де ако е нормално е някой да имат да изчистват карма то следва че ще има и такива дето ще имат/искат да трупат ама тия нещо ми се губят (засега) т.е. след дъжд качулка е това да се оптиват да  я препират постфактум трябвало е да внимават когато се е  натрупвала ама това явно или го няма в акашките или как па никой не се сетил да пита досега - а бе аз кога пак ще почвам да трупам там килца/карма че да мина на диета дорде е време /и да не се налага изпиране после/?!
« Последна редакция: Mar 01, 2023, 02:17 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
   Не си поискал,не си разбрал.

Вярно е. Не искам.

   Само че ... трябва да намериш някой с екстрасензорни способности,който
да прочете каквото трябва (акашови записи и т.н.), и в същото време
да е напълно коректен с теб.

Не е необходимо. Въпросните способности ги носи всеки един от нас в себе си. И от време на време се обаждат, колкото и дълбоко да сме потънали в материята.

В рамките на следващите няколко живота ще се наложи всеки един да отключи съзнателно тези способности. Това е във връзка с очакваната след около хиляда години нова стъпка в еволюцията ни (т. нар. шеста раса). Сиреч имаме около пет, най-много десет живота, за да ги отключим. По принцип най-краткия срок за прераждане е сто години, но напоследък ни пращат долу по-често.

Другия вариант: астрологичен/нумерологичен хороскоп, правен от някой
много опитен, трябват много точни начални данни.

Преди двадесет и пет години бях достатъчно добър астролог. Поне приличен бях. Но се отказах. Много първобитно е цялото нещо. Някак си те учи, че не можеш да вземаш самостоятелни решения, а не е така. Било е така, но все по-малко е в настоящето.

Въпреки, че от емпиричен опит до ден днешен установявам, че звездите и планетите ми влияят решително, предпочитам да гледам на това като насока, която не е задължително да последвам, ако мога.

   Дори и да е "писано" нещо лошо,може да се изчисти,но много трудно ...

На всеки живота е различен. Пак от емпиричен опит, моя настоящ е за трупане на карма. Не знам какво, но някакво много хубаво дело трябва да съм свършил в предния си живот. Сега ми е даден лесен и приятен живот, докато на почти всички други нарочно им е даден труден и мъчителен.

Опитвал съм да изкупувам карма. Не става и не става. Не мога да кажа докато съм на земята, защо съм взел решение сегашния ми живот да е спокоен и ми се струва глупаво решение в стратегически аспект.

Може би съм имал нужда от почивка. Като не си знам предните животи, не мога да преценя. Почти съм убеден, че в предишното съществувание съм бил жена, но не чувствам някакви тегоби да съм имал. Като пак да съм изкарал лек живот. Ако имам два поредни живота на мързелуване, трябва ама наистина някакво голямо добро да съм свършил. Акъл не ми го побира, защо се случва.

А и в този живот съм предпазен от много тежка карма. Съзнателно съм опитвал да направя някои особено големи грешки и не съм успявал. Шеговито погледнато, хората се оплакват, че им е слаб ангела, моите ангели като да са извънредно силни.

На практика това означава, че съм доста изоставащо в развитието си същество и продължавайки по този начин, ще се отзова отатък борда на следващото стъпало. Сиреч ще стана част от неомаймуните. Но понеже около мен е пълно с хора на подобен етап, все си въобразявам, че времето не е свършило, защото е невъзможно чак пък толкова много хора да спрем развитието си за хилядолетия.






Нещо не ми се връзва логиката и с тия записи..

Наистина е трудно за разбиране. Малко са хората, които знаят, какво точно представяляват и как точно работят.

Едно е напълно сигурно. Не са нещо статично. Те са като bitcoin, голяма счетоводна книга, в която непрекъснато се пише и добавя.

=*=

Голям философски въпрос е, докъде стига предопределеността и къде започва свободната воля. Като всеки философски въпрос и този е грешен. Но сме прекалено малки, за да зададем правилните въпроси.

Аз си го представям нещо такова. Свободната воля е като потребителя root в системата. Ако сега напиша в Terminology или може само Xterm или дори чиста конзола su -, въведа парола, то ще мога да правя всичко.

Но какво е това всичко?

Мога да правя само възможното. Например не мога да създам два документа с еднакво име в един и същи каталог. Колкото по-добър потребител съм, толкова повече мога да направя. Но винаги ще остана в рамките на възможното. Мога да счупя или пресека някакви граници, но ще има нови неща да ме спрат.

=*=

Природните закони (и тук съвсем не визирам гравитация и подобни, макар на земен план да са валидни) те ограничават. Ти можеш да ги преодолееш, но ще се задейства природен закон, за който не знаеш или не помниш. За да преодолееш и него, ще ти трябват още знания, още опит. И така докато стигнеш… Тук отговорите са различни. Отдавна не съм атеист и моя отговор би бил — Бог. Но това е индивидуална величина. Всеки сам решава този отговор.

=*=

Когато започвах първите си по-сериозни стъпки в програмирането, осъзнах главния му закон. Това е закона за ограничението. Преди да започнеш да програмираш имаш празен лист хартия. Безбройни възможности. Но, за да стане програма, трябва да въвеждаш ограничения. Всеки ред броено от първия (или нулев на програмистки език) поставя ново ограничение.

Така се създава работещ свят.

Тук отново можем да си дървено пофилософстваме. При прекалено много редове нещото става все по-чупливо и все по-неработещо. Но също така става с все повече възможности. Имаме вътрешен конфликт. Стремим се към неизброимите възможности от преди да започнем да създаваме. В същото време се създава нестабилност и грешки. Не можем да създадем перфектното нещо, колкото и да желаем.

Всичко това го открих много преди да се докосна до кабала и да открия, че наистина така работи живота от самото начало. То и в библията е описано, но по много по-завъртян, объркан и неразбираем начин.

Не мога да се нарека дори начинаещ кабалист, но взеха да ми светват някакви неща. Кабалата е прекалено сложна наука за глупави хора като мен. Същата работа и с езотериката дори повече, но то кабалата е нейн частен случай.

По някое време открих, че е логично да е така. Какво е програмирането? Това е модел на живота. Като всеки модел е твърде опростенчески и грешен по начало, но действа принципа на подобието. Каквото горе, това и долу. Въобще херметическите принципи са много полезни за осъзнаването на нещата.

=*=

Или връщамне се в началото. Какво точно е записано и какво решаваме. Тук ще напиша нещо очевидно грешно, но нямам, какво друго да напиша.

Представям си, че голяма част от решенията сме ги взели предварително, преди да слезем в материалния свят. Те са се знаели. Каквото не сме знаели, ни е помогнато да го случим. Абсолютно съм убеден, че всеки има представа, какъв живот ще води, преди да излезе от корема на майка си.

Дали си говорим за преоткриване на вече програмирани събития? Твърде вероятно. Но в никакъв случай не мога да си представя, че в течение на земния живот не можем да променим това предначертание. Защото иначе не би имало смисъл да го живеем този живот.

Тук ме сърби да напиша някакви неща за Бог, но ще ги спестя, защото далеч не всички членове на форума имат нагласа за подобни неща.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
…Това е проблемът- че няма кой. А се е обадил някой, че сляпото послушание на разни западни "ценности" не е много окей за нас (наблягам върху "нас" и имам предвид нашия интерес, българския)…

Да, проблем е- няма кой да гледа малко от малко и българския интерес…

Уморявам се да пиша едно и също, затова изчаках два дни.

Няма такова нещо като национален интерес. Националния интерес е друго име за игричката „прееби другарче“. За да може да постигнем някакви цели, които уж са в угода на народа ни (кой да е народ), то всички други трябва да са преебани. Това не работи и никога не е работило. Краткосрочно — сто, двеста, триста, ако щете години може да има ефект, но винаги, винаги крайния резултат е обратния.

Освен това играта да преебем другарчето, не само, че се връща като бумеранг все някога. Тя е причина за безброй нещастия, най-видимите, от които са двете световни войни.

Вие нали знаете, че ВСВ все още не е завършила и все още живеем в нея? Не е имало ден мир, откакто уж е свършила. Някои броят три дни, но не знам, кога са. По-скоро е статистическа грешка. Но не само на практика не е свършила, ами не е свършила и на теория. Например няма мирен договор между Япония и Русия. А мирния договор с Германия отпадна в момента на падане на Берлинската стена.

Както уж приключилата недоприключила първа се преля във втора световна война, така сега сме на път неприключилата втора да се прелее в трета. Знаем ли, че третата ще е последна за човечеството или не го знаем?

Ако искаме ВСВ най-после да свърши трябва да спрем с националните интереси. Но не можем да ги спрем, докато съществуват държави. Това е още една от причините ЕС да бе лъч надежда. Но, кой знае защо се тръгна към унищожението му и връщане на проклятието „национален“ интерес в устите на новите фашаги. Как пък не успяхме да се отървем от тях?! Дори от комунягите успяхме донякъде (без Куба все още), а тия се въдят като зайци.

=*=

Докато света не осъзнае, че имаме единствено общочовешки интереси и никакви други, то ще гледаме в пропастта на самоунищожението на психопата Ницше. Уж сме най-интелигентния вид на планетата, а някак съвсем прости конструкции ни убягват и периодично влизаме в суицидни нагласи. Полудявам от ярост.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3242
    • Профил
Даа така е - парите въртят света (или интереса клати феса както казват комшиите), но... да не забравяме че освен "икономиката глупако" има и "демографийката глупако" (не ми се спори кое е първичното)

https://www.segabg.com/category-observer/rusiya-veche-e-zagubila-voynata
а някой хора още не могат да вдянат и да оправят сметките ма той оня там горе накрая ще (им) тегли калема

П.П. А какво чувам че "гьола" (радиационния) щели да го местят в Украйна - дали ще е за кинти или за ток и жица на аванта...
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/bulgariya-predlaga-reaktorite-aec-belene-na-ukrayna
« Последна редакция: Mar 01, 2023, 18:56 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3123
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
..

Уморявам се да пиша едно и също, затова изчаках два дни.

..

Е хубаво де.. Ами хайде да ядем всички насекоми, например. Евроценности. Дръпнатите ги ядат, що не и ние, нищо, че не ни кефи и си имаме други варианти? Какво против да се отчитат националните интереси на всяка нация? ЕС било лъч надежда.. за кого, за интернационалните корпорации? Файър, как си я представяш работата, без държави- с една световна държава? Е, пак ще е държава, някакъв вид световно управление, как ли би се погрижило за интересите и вкусовете на всичките си подчинени групи, бивши народи, дали ще угоди на всички, или ще наложи силово един модел, който едва ли ще се харесва на всички? Или пък най-мощната държава ще вземе "под крилото си" всички останали, ще издигне своя елит за световен, ще наложи "ценности" от своя гледна точка на останалите? И всички ще са щастливи? Прилича ми на утопия.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Като си извадиш главата от... ще зацепиш, че и сега има световна държава, ама не е ли по-добре да махнем посредниците?! Или ще се надаш копейката да ви оправи този път. (като Слави Трифонов, Бойко и пр. предния път - неграмотни лумпени)
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3123
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
По-добре ти си извади главата от.. пясъка и може да зацепиш, че такива като теб, кланящи се на "Рони" и други кепитъл-фетиши, хич не сте мнозинство, нито пък ти си част от някакъв превъзхождащ елит, че да ръсиш мозък като последна инстанция, както и това, че мечтата ти за пакс американа също е утопия. Също така, ако обичаш, въздържай се от намеци какво и откъде да го вадя, т.е. от лични заяждания- позволих си да ти отговоря в избрания от теб стил сега, поради последния ти пост, и не смятам да го правя повече, ако и ти се въздържаш. Ако не - въобще няма да имам задръжки по такъв повод, да ме извини модератора.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4540 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
Руско-Украинска война от 2022 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 1492 70565 Последна публикация Jun 23, 2022, 09:21
от remotexx