Автор Тема: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.  (Прочетена 98988 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Eврейският наркоман Зеленски и кликата му са откраднали милиони от помощите за Украйна.
Смятате ли,че ЦРУ не знае за това ?  :o

   Но продължават да го поддържат.
На принципа: "Щом е враг на Русия,значи е наш приятел"...
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW


Оригиналът:






Йевхен Коновалец - явен фашист.


Обаче това какво променя - нищо.
« Последна редакция: Feb 04, 2023, 17:20 от ЗибелтБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Айде на вас ви е простено като русофилчета пак да сте излъгани камилчета - жертви на пропаганда, ама и Путин още не е осъзнал, че ще загуби тази война - голям стратег/мислител. Айде той е тъп КГБеец, ама къде гледат тези около него - разузнавания, стратези, фуражки... Този Лавров мислех, че има 5 г. мозък, ама май само водка в главата му. Русия е вече обкръжена от НАТО.
Толкова са отчаяни, че сега искат да изкарат Полша виновна за ВСВ. 
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Зевсе, недей така с лични нападки, грозно е.

За което съжалявам, обаче ми писна от идиотизми. Да е жив, и здрав, и умен, и всичко най хубаво за него, и семейството му, и да живее 150 години!
Не е идиотизъм.
...

Знаеш ли, как се печели в такъв спор? Спираш, като видиш, че ...
Е така правя и аз. Спрях, като видях, че форумът се превърна на трибуна на антиваксъри, русофили, путинисти ...
Препоръчвам гледането на новините на bTV, на БНТ, голяма част от програмата на TV1, в неделя вечер Светослав Иванов и Лора Крумова, предаванията на Люба Кулезич и на Сашо Диков. Не е задължително всичко да харесвате, не е задължително с всичко да се съгласявате. Мога да изредя и няколко книги за четене, ама ще изглежда, че много съм ви подценил.

Аз пък не препоръчвам гледането на телевизия, и медии. Всичките им предавания са на ниво аборигени за аборигени. Завършил съм ТВ, Кино режисура, и операторско майсторство, работил съм в БНТ 8 години, бил съм в първият парламент 3 месеца, по частните телевизии 1 година. Всичко е лъжа, и театър - видях го в първият парламент. На тия, отвън парламента им пожелавам много здраве, и акъл. БСП и СДС само играеха театър, а всъщност въртяха далавери. Телевизия, и медии е имало и на Изток, и на Запад преди 89 година. Медиите в съвременноста са за хора без мозък.
« Последна редакция: Feb 04, 2023, 20:54 от ЗибелтБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Цитат
Забравил съм да напиша, че дифузорите при LED не изпълняват никаква, освен търговска функция. Тествано. Абсолютно не правят светлината "по мека'.

не съм съгласен. пробвал ли си да освтяваш платки, електроника. без дифузор, навсякъде има сенки (пораби насочената светлина) отблясъци, в спойките може да се огледаш и се виждат отраженията на светодиодите.  с дифузор е съвсем съвсем друго. много по естествено изглежда.

при лампите дифузура има и още една много важна функция. Хич не е безопасно да гледаш директно изключително ярките точкови източници. особенно при мощни светодиоди 1W.

така че няма друг начин.

но съм съгласен че тези пласмасовите при лампите не са много стока и се губи много светлина. Но няма как все пак това е масово производсводство. Трябва да е евтин, лесно да се произвежда, но и да върши някаква работа.


Това което съм чел е че професионалите дифузори ги правят от стъкло и матират повърхността с пясъко струйка с определена големина на зърното. при всички случаи вътрешното вещество, не е матово (бяло) а е напълно прозрачно.
Забележи светлината не се спира, не се 'оцветява' вслeдствие на някава 'бяла боя' а просто се пречува в много различни посоки вследствие на неравномерността/'надраскването' на повърхността.






Я драги - извади светломера, и на пътя на светлината постави чисто стъкло - ще бъдеш изненадан - чистото стъкло намалява светлинния поток с 25%!!!
Просветленото чисто стъкло намалява с 10%. Ще бъдеш много учуден, как по справочниците дават колко процента гълта матовото стъкло. И да, има усъвършенствани матови стъкла, обаче всичките гълтат светлина.

Светлосенките също са част от 3D изображението - занимавам се със стереофотография, и видео! Казва се един от монокулярните фактори на пространственото зрение.
Имам, и учебници, ако искаш, да ти дам, няма ги в нета.

Ето - подсветката на лупата за SMD елементи е без матирано стъкло. Да не мислиш, че педантичните германци нямаше да го сложат, ако имаше смисъл?

Преди да повярваш в глупостите, на всякакви инжинери - провери ги лично!!!

И да, по темата, всичко това се използва във военното дело - например стереодалекомерите. Всичко е синджир марка, и е свързано
« Последна редакция: Feb 04, 2023, 20:32 от ЗибелтБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Цитат
БСП и СДС само играеха театър, а всъщност въртяха далавери.
Ама ти наистина ли си си мислил, че като падне соц.а и изведнъж ще се пръкнат нови партии (не соц./ком) и БГ ще стане капиталистическа отведнъж?! Народът го е казал - със стари курви нов бардак не можеш направи.
За разсипана нация в продължение на толкова години (благодарение на големия брат) ще отнеме поколения да се смени манталитета (погледни се в огледалото).  Ник не е дърт колкото теб, ама демокраси (както го нарича) и капитализъм са мръсни думички. Ти тези партии/политици от космоса ли си мислиш че се появяват. Същото важи и за бизнеса. Повечето хора дори не знаят какво искат, само си плюват нищо чудно че ги яхва този или онзи (като царят например, бойковци, корнелии, хардвардци и пр.)
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Ех тия комунета.............
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Цитат
БСП и СДС само играеха театър, а всъщност въртяха далавери.
Ама ти наистина ли си си мислил, че като падне соц.а и изведнъж ще се пръкнат нови партии (не соц./ком) и БГ ще стане капиталистическа отведнъж?! Народът го е казал - със стари курви нов бардак не можеш направи.
За разсипана нация в продължение на толкова години (благодарение на големия брат) ще отнеме поколения да се смени манталитета (погледни се в огледалото).  Ник не е дърт колкото теб, ама демокраси (както го нарича) и капитализъм са мръсни думички. Ти тези партии/политици от космоса ли си мислиш че се появяват. Същото важи и за бизнеса. Повечето хора дори не знаят какво искат, само си плюват нищо чудно че ги яхва този или онзи (като царят например, бойковци, корнелии, хардвардци и пр.)


Прав си, защото какво общо има западният капиталист - който трупа печалба, но допринася полза за обществото, и източният, дето е окрал народното имущество - точно абсолютно нищо общо. Но надеждата, че източният капиталист ще стане като западният е чиста утопия. Аз загубих надежда, че сънародниците, като отидат да работят на Запад ще се научат, и променят. Видях го с очите си.

Не подценявай достиженията на Източния блок. Каквито и да са. Дори Западът ги признава. Това, което ми харесва на Запада е - че гледа обективно да оценява нещата - вън от идеологически съображения.

Ето например - питам германците - какво правят тия  Лада Нива, дето всяка седмица ги виждам по пътищата - отговарят ми - о, за работа в полето просто е супер!

И друго - турчето, като започне да се цепи, че рускините са най - красивите жени - германците мълчат! За най малката му неточност му набиват иначе канчето.
Това, обаче е признак за много неща, най вече цивилизационно ниво. Защото цивилизацията не е само машини.
А Западът откъм мацки, жени като цяло е много зле! Което значи - Западът е зле откъм хора!!! Тоест, напредъкът му е повече от съмнителен, и дори несъвършенният соц. е по напредничав, а капитализмът с "великите" си машини е обречен да умре!!!

И да, направил съм си труда дълго да изследвам руските жени преди комунистическата революция , и след това. Разликата е космическа. Капитализмът е един примитивен низш строй. Бъдещето е на комунизма. Тепърва в Русия ще изгърми системата;  След това, и в България. Аз само ще наблюдавам дежавюто с огромно удоволсвие, как фирмичките, и капиталистчетата гърмят!!!
« Последна редакция: Feb 04, 2023, 21:59 от ЗибелтБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
..
Ник не е дърт колкото теб, ама демокраси (както го нарича) и капитализъм са мръсни думички..

Разбирам, че нещо не те кефя, но чак да ме споменаваш странично във всеки втори-трети пост напоследък, защо? Ако имаш някакви въпроси, задай ги директно, ще се постарая да ти отговоря. Стига да не са глупости, като това, дали жена ми е рускиня, за дядо ми и баба ми и т.н. И не "го" наричам "демокраси", а "димокраси", с "И", и ударение на "О", както го пенявеше Обамата. Явно е голям проблем, че някой има разумни аргументи срещу твоите тезиси, по друг начин не си обяснявам странната ти обсесия към мен.

Айде  [_]3, имам си занимание- кюфтета на скара :)
« Последна редакция: Feb 04, 2023, 20:01 от Nik123 »
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил

Я драги - извади светломера, и на пътя на светлината постави чисто стъкло - ще бъдеш изненадан - чистото стъкло намалява светлинния поток с 25%!!!
Просветленото чисто стъкло намалява с 10%. Ще бъдеш много учуден, как по справочниците дават колко процента гълта матовото стъкло. И да, има усъвършенствани матови стъкла, обаче всичките гълтат светлина.

Светлосенките също са част от 3D изображението - занимавам се със стереофотография, и видео! Казва се един от монокулярните фактори на пространственото зрение.
Имам, и учебници, ако искаш, да ти дам, няма ги в нета.


Така добре, тогава обесни защо дифузорите масово се използват от професионалните фотографи? И те ли са заблудени?

------

под Просветленото стъкло, просветлена оптика предполагам разбираш антирефлексно покрите, ако е така поздравления, щото и аз го знам така.

Обаче тези цифри 25% и 10% откъде ги извади.  :o Цифрите са много по малки 5% и <1%
http://gradvarna.com/astro/optics/optic_coatings.html

Ти представаш ли всички ние носим очила и всичките са с просветлена оптика/антирефлексно покритие. Представяш ли си какво ще виждаме - т.е. нищо ако въпросните очила губят 10% от светлината  8) 8) 8) 8) 8) Ми те направо ще са слънчеви очила.

И какво от това, че при дифузорите се губи светлина, (това никой не го отрича) ако ползите за осветлението се много повече.

« Последна редакция: Feb 04, 2023, 20:57 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
[
------

под Просветленото стъкло, просветлена оптика предполагам разбираш антирефлексно покрите, ако е така поздравления, щото и аз го знам така.

Не ме поздравявай, аз това съм учил, и работил.

Обаче тези цифри 25% и 10% откъде ги извади.  :o Цифрите са много по малки 5% и <1%
http://gradvarna.com/astro/optics/optic_coatings.html

Ти представаш ли всички ние носим очила и всичките са с просветлена оптика/антирефлексно покритие. Представяш ли си какво ще виждаме - т.е. нищо ако въпросните очила губят 10% от светлината  8) 8) 8) 8) 8) Ми те направо ще са слънчеви очила.

25% загуба е на границата на човешкото възприятие за промяна на яркоста - тоест половин бленда.

Дори в уикипедия е ужас.

Ето Ти:

https://fimpuls-ru.turbopages.org/fimpuls.ru/s/eto-strannoe-diafragmennoe-chislo/

Обаче зарежи нета. Това е безумие.

И какво от това, че при дифузорите се губи светлина, ако ползите за осветлението се много повече.
[/quote]


Казах ти, от стари справочници, и лично съм ги мерил.
Съвет "изхвърли" компютъра, и не се учи от интернет. Няква страшна каша в главата ти е по оптика.

И какво стана сега, че яко лъжат разни специалистчета в нета. Ми вярвай им, ако искаш.

Много си  заблуден за тия дифузори. Особенно, без да ги изследваш.
Нета е станал баси кукундрелщината.

Аз тия LED от 15 години ги изследвам, и се консултирам  с хора, които от 20 години само с това се занимават.
« Последна редакция: Feb 04, 2023, 21:42 от ЗибелтБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Я си отвореете тема вие двамата. Може пък да научим нещо
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Няма пък. >:D
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Няма пък. >:D


Изгубих 30 минути, да ти намеря, че от бленда до бленда е 50% разлика в светлината.

Разбираш ли колко е комично, това съм го учил в университета, работил съм го, имам и реклама по всички телевизии, дето се въртя 1 месец, и сега ще отворя да чета някакъв дришльо от интернет. Много смешно.

Кат ти казвам, че нета е куку не вярваш.
И така за всичко.
И за темата във форума. Това беше любопитна илюстрация .
Бг нета е просто една катастрофа. Не чета от там.

Пък някои съветват БГ  медии за политика, тва пълна шизофрения. Ама  то това е целта. Но, на някой трябва да му сече пипето.


Защо САЩ така пазят скъпоценния Путин:

https://youtu.be/GM5YU1xnWwY

украйна ще победи дръжки на кукуво лято...

Това, за хора, на които им е ясно, че медиите са за идиоти.
« Последна редакция: Feb 05, 2023, 00:31 от ЗибелтБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Викаш да извадя светломера. Само че със светломера ще измеря осветеността в луксове или интензитета на светлината. Но за да се оцени колко точно 'светлина' се губи (от дифузера) трябва да се измери светлинния поток. - да се се измерят лумените.  Защо на лампите параметрите ги дават в lm например 800lm, 1050lm и т.н ами защото излъчват във всички посоки. Целият светлинен поток който минава във една въображаема сфера около лампата.

Трябва ти такова нещо
https://en.wikipedia.org/wiki/File:Luminance_Chamber.jpg
https://ru.wikipedia.org/wiki/Световой_поток

А това в домашни условия няма как да стане.

Викаш падат показанията много с дифузор, както го мериш със светломер. Ами ще паднат и осветеността ще е много по малка, щото това му е работата на дифузора, да разпръсква светлината. Осветеността/интензитета пада за сметка на това че светлината се резпръсква във всички посоки и не всичката светлина отива по 'предназначение'. Ти го мериш в една точка със светломера а не си даваш сметка, колко още светлина  е разпръстната наоколо.

Какво ще стане ако е недостатъчна осветеността измерана със  светломера, ами фотографа, оператора или който е там ще вдигне мощността/осветеността. Не виждам никава драма.


------
Много хубава картинка има накрая в тази статия. https://luminusdevices.zendesk.com/hc/en-us/articles/4403668356109-What-s-the-Difference-Luminance-Luminous-Flux-Illuminance-Luminous-Intensity-Lux-Lumens-

 
« Последна редакция: Feb 04, 2023, 23:19 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4443 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
Руско-Украинска война от 2022 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 1492 68713 Последна публикация Jun 23, 2022, 09:21
от remotexx