Автор Тема: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.  (Прочетена 104203 пъти)

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5278
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
А после ще има -> "Аааааааааа, ние един патрон не сме дали free of charge !".
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3235
    • Профил
A-a-a що бе, и обикновените хорица помагат кой с каквото може, я дронче я АТВ
https://twitter.com/svetlozara_/status/1634137113745670144

П.П.  вицът на деня в картинка
https://twitter.com/gytta_ogg/status/1635217940302954497
Единият мечтаеше да спечели Оскар, а другият да победи Путин и да стане президент.
Случи се обратното.

--
А Украйна обещала да достави снаряди на ЧВК “Вагнер”, ако Пригожин изпрати точни координати!

П.П.П. не е виц  :P
https://twitter.com/VikKiv34521496/status/1635221193275101185
« Последна редакция: Mar 14, 2023, 07:03 от remotexx »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3235
    • Профил
Ами то е ясно какво следва напролет - едните подготвят офанзивата а другите подписването на примирието (тъй де капитулацията) и ще сърбат.. тъй де ще берат плодовете на студената война.

картинката е ясна - да влезе обесеният (нали така беше)

https://dnes.dir.bg/politika/evrokomisaryat-tieri-breton-idva-v-balgariya-da-dogovarya-boepripasi-za-ukrayna
Целта на посещението е насърчи оръжейния бранш да увеличи бързо производствения си капацитет, за да има боеприпаси за Украйна.

https://dnes.dir.bg/politika/si-tszinpin-otiva-v-moskva-za-sreshta-s-vladimir-putin
Визитата на Си Цзинпин в Москва ще се състои по-рано от очакваното и идва в момент, когато Китай предлага да стане посредник в мирен процес между Русия и Украйна.

П.П. Когато тръбите не са ПВЦ и не са лепени с плюнка - от 3м30сек. нататък е интересната част
https://www.youtube.com/watch?v=ktdV-cX6uC8
« Последна редакция: Mar 14, 2023, 08:27 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
A-a-a що бе, и обикновените хорица помагат кой с каквото може, я дронче я АТВ
https://twitter.com/svetlozara_/status/1634137113745670144

В Твитер няма обикновени хора. Всичките са умнокрасавци, сиреч обективно клaсовия враг. Те работят за това богатите да стават по-богати и бедните по-бедни. И понеже не съм от богатите, ясно, какво мисля за тях.

Значи петнадесет часа събирали за китайска играчка. Играчката е за ЗСУ. Който не знае, това е украинската версия на нещо средно между Гестапо и SS. Ще го пращат в с. Бахмут. Това село се намира на няколко километра от гр. Донецк в североизточна посока и е част от ДНР. ДНР девета година, почти десета се бори за независимост. Отново помагаме на грешната страна.

Нелепия виц на ситуацията е, че по-малко време са събирали парите и ще го купуват (от софийски MALL предполагам, ако са такива гъзари), отколкото ще бъде доставката.

А най-нелепото е, че до тогава по всяка вероятност Бахмут ще е паднал. Битките са вътре в селото, а ЧВК Вагнер не просто е обкръжило населеното мясно, а вече атакува Часов Яр (тиловото селище на Бахмут).


А Украйна обещала да достави снаряди на ЧВК “Вагнер”, ако Пригожин изпрати точни координати!

Но нищо с новата играчка ще локализират Пригожин, та да му пратят снаряди. Ама тия българските снаряди, дето им даваме не са от умните. Няма да го уцелят.

Аз още сега мога да им пратя обратно снимки на Пригожин… в Бахмут.

Та, толкова са добри. Нямат равни!

А най-отдолу на твитерската нишка, някакъв сложил ръкопляскания. Е, браво! Чудничко! Освен, че е плоско до безобразие, показва, какви дебили са писалите там.

https://twitter.com/gytta_ogg/status/1635217940302954497
Единият мечтаеше да спечели Оскар, а другият да победи Путин и да стане президент.
Случи се обратното.

За този дето спечели Оскар чух и се сетих. Но ми беше любопитно, кой е другия. Мислех за Тръмп, но той беше в добри отношения с РФ. Новия не знаех да е актьорствал. Цял живот е бил политик, още някъде от седемдесетте, ако не и преди това като студент.

А то кой се оказа? Тоя комедиант никога не може да спечели Оскар. За тая цел се иска талант, а това комедиантско чучело не е Саша Коен.

И бил, бил Путин. В какво точно го е бил??? На игра на Дама не може да го бие. Не, че имам напротив някой да победи Путин в нещо. Ненавиждам го. Смятам, че този човек е наказание за Русия. Макар да знам, че той е само олицетворение. Зад него има много други изедници вършещи пъклените дела срещу руския народ. Но дори така, пак е мизерник.

Ама Навалния мечтаел да бие. Кой ще бие? Напълно некомпетентен, въздух под налягане. Дори Русия да беше нормална държава, този никога не може да бие никого в избори. Няма чак толкова глупав народ да го избере. Кой? Раз-Бойко? Разбойника може да е всякакъв, но има някакви качества. А Навални няма нищо.

Мога да спекулирам, че на избори нарочно му завишават резултата, за да прилича все едно има някакво влияние. По-голям смешник е и от комедианта в Киев.

И разбира се, някой отдолу написал, че бил националист. Толкова им е акъла на жълтопаветната плява. Не е това големия му проблем. Ако да бе така, Русия с Жириновски далеч би стигнала. Но, ето на.

Знаем, какво не направи и къде е сега. Със съжаление го казвам, защото не му желая злото, както и на никой от прежде изброените. Но пък не го и жаля. Хич да не е, си е поживял.

https://twitter.com/VikKiv34521496/status/1635221193275101185

Снимал го е, защото е стационарно и знае, къде се намира. От тия снимки нищо не печелят. Вече се знае, че това ПВО е там.

Защо не заснеме подвижното ПВО?

Не става, нали?

доп.
===

А един се изакал, че Русия е виц. Виц е. Много смешно ще му стане, когато този виц ни подпука. Пренебрежението е нещо, което винаги се плаща. Закони на съдбата.

Надявам се, високомерния чичко да не е човека, който познавам и уважавам. Защото и той беше от тези среди и той имаше сметка в Твитер. Но не сме се чували едни десетина години.


п.п. Ако да беше нещо съществено, щеше да е весело да разберем, колко точно ще трябва на произволен снайперист да свали китайската играчка, дето са купили. Щото да не се окаже по-малко от петнадесет минути? Да не би и пет да са много? Не случайно това е играчка, а там се води истинска война с истински куршуми. Пък тези петнадесет часа се забавлявали в Твитер. Чудничко!
« Последна редакция: Mar 14, 2023, 10:27 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Изписах всичко това. Прочетох го няколко пъти (да си намеря буквоядството). Дръпнах си от цигарата.

Рекох си:

— Георги, защо го направи?

Трябва да се гледа по-весело на живота. Какво печеля с цялата тази сериозност? Войната ли ще спре? Българина ще спре да гласува за раз-Бойко, Копейкин и вафла Корни? Какво ще се промени?

На моята душа ще е тежко, а планетата ще си продължи по орбитата.

Добре прави Ремо!

Трябва да се радваме на живота и да гледаме по-повърхностно на нещата. Защо да се задълбочаваме по абсолютно несъществени теми?!

Ама сега имало война. Умирали хора. Лошо е. Гадно е. Ама Русия, Америка и Китай ще си кажат, каквото има да си казват в Украйна и ще продължат с друга гадория. Можем ли да спрем тия мастодонти? Не можем.

Затова — По-ведро! За себе си го казвам, но го желая на всички от сърце.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5278
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Ха така.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
...
Затова — По-ведро! За себе си го казвам, но го желая на всички от сърце.
Благодаря!  [_]3  :)

Две неща: 1. Намали или дори откажи цигарите. 2. Да, планетата ще продължи, а ние нямаме ...., за да разберем и осъзнаем случващото се около нас. Напр., чета това: Правна помощ за Mediapool и се питам: "Кой ще дари пари за такава кауза?". Аз мисля, че това ще са "умнокрасавците".
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
÷това: Правна помощ за Mediapool и се питам: "Кой ще дари пари за такава кауза?". Аз мисля, че това ще са "умнокрасавците".

Не чета български медии, но знам, че Медияпул е от десните. Не помня на Домуса или кой друг бандюга беше собственика. В крайна сметка е без значение. Важно е, какво пише там.

Либерализма го водят дясно направление в политологията. Ама според мен е на усещане. Аз никога не съм го усещал десен. По някакъв начин борбата за свобода и просвещение удря и в ляво, и в дясно. Сблъсква се с тях, защото това са идеологии на властта. Но по-често за свобода може да се чете в десни медии. Левите по подразбиране са за диктатура.

Но пак не чета десни медии, защото освен приказки за свобода, там има много друго, което остро противоречи на светоусещането ми. Последното не е някаква критика. Не съм добър пример, не съм и бил.

=*=

И все пак инициативата е добра обективно погледнато, без да съм видял подробности. Правната защита е скъпо удоволствие и често не може да се мине без нея.

=*=

Въпроса, който повдигаш е стар, колкото е стара съвременната форма на демокрация. Последния, който видях да се изказва по темата (преди около две години), беше собственика на Sourcehut.

И той се разкъсваше между това да е на корпоративна работа с добра заплата срещу несигурно бъдеще със собствени проекти, които видно едва ли ще привлекат голямо финансиране.

В неговия случай той избра второто и се роди st.ht. Аз го знаех малко преди това покрай другите му хобита.

Бих нарекал това достойна постъпка. Но далеч не всички сме толкова вещи, че със собствени усилия да се препитаваме някак. Затова избираме лесния път — заплатка, инвеститори, такива неща.

Трудно бих повярвал, че има и десет процента достатъчно кадърни и по-важното волеви, за да опитат да живеят по свой начин.

=*=

Поражда се въпрос, когато сме на кръстопътя не можем или не искаме. Доколко точно сме способни да пречупим егото си според желанията на работодателя или инвеститора? Моя праг тук е много нисък и често оставам вкъщи.

От този въпрос следва втори. Парите достатъчен мотив ли са, че да не се отказваме да вършим това, което правим?

Каква част от припечеленото трябва да връщаме към обществото, за да е чиста съвестта ни?

Последния въпрос има най-лесен отговор. В библията е заковано — 10%. Ако десет процента от дохода ти отива за разни каузи, то можем да считаме, че имаме позволение „свише“ за там, каквото правим.

За, какво ще идат десетте процента, всеки си определя. В този случай са решили да купуват китайски играчки и да ги пращат на фронта с успокоението, че това ще свърши работа. Щом си вярват, парите са си техни. Да ги ползват, както пожелаят!

=*=

Няма днес, няма утре, няма да е и скоро. Няма да решим въпроса съвест срещу пари, в какво съотношение.

=*=

Само знам, че в реалността с умнокрасивите сме на различни барикади, макар понякога (като сега) предпочитанията ни към политически сили донякъде да съвпадат. На тях защото са от техните среди, на мен заради посланията, какво искат да сторят.

Те ще останат слугите на банкстерите в битката им за класово надмощие, ние, отпадналите от елитарния им клуб, ще бъдем сволоч, която им пречи на приятната гледка.
« Последна редакция: Mar 14, 2023, 13:05 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3108
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
..
 Напр., чета това: Правна помощ за Mediapool и се питам: "Кой ще дари пари за такава кауза?". Аз мисля, че това ще са "умнокрасавците".
..

Само да вметна нещо - това от статията е или манипулация, или незнание:

"..По първоначални оценки ще са нужни 40 000 лева, или 4% от размера на иска. АЕЖ ще преведе всички постъпили дарения на Mediapool. В случай че остане неизползвана сума, тя ще постави началото на фонд за правна помощ за медии и журналисти, които са обект на SLAPP ("дела шамари"), допълват от организацията. .."

Таксата 4% от цената на иска се заплаща от ищеца Лев Инс, а не от ответника Медиапул. Който завежда иска, той плаща таксата. В случая искът е заведен от Лев Инс, те ще платят таксата.

После тази такса се присъжда на ищеца, ако спечели делото, ако го загуби, си остава за негова сметка.

По-скоро Медиапул събират за хонорар на своя адвокат.

П.П. Като гледам какво пише долу вляво на сайта на Медиапул, си мисля, че ще получат необходимите средства:

"С подкрепата на AMERICA FOR BULGARIA FOUNDATION"

От мен пожелание за хубав остатък от деня  [_]3
« Последна редакция: Mar 14, 2023, 14:20 от Nik123 »
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
...
По-скоро Медиапул събират за хонорар на своя адвокат.
Да, OffNews са по-коректни в коментирането:
https://offnews.bg/medii/aezh-nabira-sredstva-za-advokat-za-rekordnia-isk-na-lev-ins-sresht-797033.html
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3235
    • Профил
А бе на военните взимат ли им книжката като карат в нетрезво...
https://www.onmanorama.com/news/world/2023/03/15/russian-fighter-jet-hits-american-drone-black-sea.html
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Отговарям в по-подходяща тема за целта



https://twitter.com/EmilJassim/status/1635173796897234944

Като начало Емил Джасим е страшна карикатура, която е крайно време да изчезне от пейзажа. Такива доносници не трябва да има. Припомня времена, които уж са приключили преди тридесет и три години. Невестулка.

Второ: Грозев има едно разследване, което е наистина добро. То е взривено украинско оръжие в чешки складове от военното разузнаване на РФ. От там нататък само глупости без грам доказателства.

Не смятам, че е редно да поздравяваме човек за това, че работи за МИ-6. И за ДАНС да работеше, пак щеше да е позор, камо ли за чужди служби. Специалните служби са кофа с лайна без извинение. Никой, който работи за тях, не може да бъде почетен за каквото и да било. Такива хора трябва единствено да бъдат обругавани публично.

Трето: Някакъв безмозъчен бозайник, че и адаш ми се пада, е сложил Лео Ди Каприо ръкопляскащ отдолу. Явно е изрезка от някакъв филм. Е добре, точно колко глупав трябва да си, за да показваш на всички, колко си зле, слагайки meme на публично място?!?

Вярно ли в Твитер се въдят само освидетествани дебили с отрицателно число за коефициент на ѐнтелѐгентност?


https://twitter.com/takeonmenow/status/1635564782932701186

Отдолу има един от коментиращите, който се казва Борислав Стоянов. Този човек е предател сложил си украинското знаме за аватар. Предател е спрямо България, но дори такова нищожно същество им казва в прав текст, че с това високомерие са за никъде. Подценявайки противника му правят услуга.

Но пък, какво да очакваш от Демократични бездарници?

п.п. Да е жив и здрав Nitter, че без него няма как да се информирам за невръстеняците обитаващи българскоезичното подразделение на Твитер.
« Последна редакция: Mar 15, 2023, 00:25 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Точно преди няколко часа си казах да не се занимавам с несъществени неща и пак го направих ☹ Занимавам се с Грозев и Джасим. Загуба на време. Да си бях гледал корейския сериал.

Извинявам се на всички, че им губих ценното време с тези двамата. Щастливец е, който не е чувал за тях.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3235
    • Профил
Та да се върнем на темата - тъй като САЩ нямат кораби в Черното море, коя съюзническа държава ще изпрати (първа) я корабче я подводничка, да пресрещне руската подводничка и да я изпревари и да дигне първа рийпъра.
Нека флейма започне сега:
1. (БГ) територията
2. Турчилята
3. Мамалигарите
4. то останаха ли други съюзници по черноморието

П.П. Споко софтуера му е занулен, ама за да не му правят и ривърс инженеринг на хардуера (не че ще могат да сглобят нов рийпър с чипове от перални)

Сега се сщам защо не го взривиха направо във въздуха, ами го препикаваха (с гориво), чупеха му перките и пр. а то каква била работата.... явно и чиповете от перални са на свършване вече  :P

П.П.П. Гога, а кое му е същественото на кoрейския сериал? Поне има ли хубави корейки?
Следващия път може да пробваш с арабски - сите зачулени и до последния епизод може да залагаме коя колко е дебела, грозна и космата, и дали си бръсне краката  :P

Нали се сещаш/сещате че всички сме тука щото нямаме нищо по-съществено за правене  ::)
« Последна редакция: Mar 15, 2023, 08:20 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
① Всички сме тук по скоро по навик или поне така го виждам.

② Сериала е този:

https://mydramalist.com/19-personal-taste

Главната не е особено хубава, но около нея има засукани мадами. В някои от най-големите им класики играят откровено грозни момичета въпреки десетките операции на лице, гърди, бедра и т.н. Смятам, че го правят за да си мислят обикновените южнокорейки, че е възможно да се измъкнат от ада.

Ю. Корея е високоразвита страна. Това е сериал от десета година и в него има кадри, как плащат с телефон в квартална бакалия и то не Била. По същото време у нас за умнофони знаехме аз, ти (ако си се прибирал) и останалите членове на форума. И го знаехме заради Андроид роден година преди това. Никой друг не беше чувал.

Но, както са високоразвити, така живота на обикновения южнокореец е отврат. Положението им много прилича на положението на обикновения българин от деветдесетте. Не е печатна грешка, не казах осемдесетте, те са непостижим блян за корееца. Някакво проклятие е да се родиш в Азия. Пък нека индийците били щастливи.

Снощи изгледах три серии, докато съпругата си гледаше „Кухнята на ада“. Приличен е. Ама то почти всяка корейщина в началото е свежарка, после се забиват в тъпи драми, колко са нещастни, че преди десет години някой ги спънал на улицата и паднали в локва.

Затова повечето не ги и доглеждам включително много големи легенди като „My love from a star“, „Flower boy next door“ и т.н. Разбира се има и обратните примери на перфектно направени като любимия ми „My roommate is gumiho“ (това е митично създание в далечния изток, има го в CJK).

③ Въпреки, че всяка вечер хвърлям най-малко едно оченце на войната, не съм чул, че пак са потопили нещо руско в Черно море. Специално снощи готвих спанак с пилешко бон филе, та очето беше вярно едно.

Според мен никой няма да се юрне да вади нещото от водата. По описанието ти не разбрах това самолет ли е или кораб. Думата, която си използвал, на български се превежда „изкормвач“ и не съм сигурен към какъв клас кораби или самолети може да се приложи. По-скоро да е подводница, може би?

Каквото и да са потопили украинците, само Турция има подходяща техника да го извади от дъното. Но точно Турция няма да го направи. Турция е в много опасно положение застрашаващо физическото оцеляване на държавата им. Руснаците са горе-долу единствената възможност да не се разпаднат, а Ердоган не е достатъчно глупав, за да изиграе такава самоубойствена роля. Благодарим му за което. Ако беше още мъничко по-неразумен и нас можеше да ни няма.







« Последна редакция: Mar 15, 2023, 07:51 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4473 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
Руско-Украинска война от 2022 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 1492 69942 Последна публикация Jun 23, 2022, 09:21
от remotexx