Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 180900 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3435 -: Jul 13, 2023, 16:18 »
П.П. Гога,
Метанът е основна съставка на природния газ (а се нарича още и блатен газ), а ти май си мислеше за друго (кой сега  е с "мръсно" подсъзнание)
Метанолът, също известен като метилов алкохол или дървесен спирт...

Прав си! Обърках метан и метил. Това показва, колко бяха добри оценките ми в училище по „Химия“. Същите като по „Математика“, „Физика“, „Биология“. Едвам издрапвах.

Но мисля, че добрата новина е, че последната година не се е чуло у нас някой да сбърка и да пие метилов алкохол, та да се трупяса или ослепее в добрия случай. Но от време на време става за съжаление. Така на †Коледа преди няколко години се бяха натръшкали десетина човека в едно помашко село.

доп.
===

За този случай говоря:

https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/5210923

Помня го, защото имам корени в същото населено място.
« Последна редакция: Jul 13, 2023, 16:24 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3176
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3436 -: Jul 13, 2023, 17:38 »
Днес ми остана малко време в офиса и поразрових за горивата. Попаднах на това:
https://money.bg/auto/e-gorivata-vremenno-spasyavat-traditsionnite-koli-no-tsenata-shte-e-visoka.html

Мнението ми е, че статията е тенденциозна, в посока "махайте ДВГ, електричките са бъдещето". Дори и от заглавието личи- "E-гopивaтa (вpeмeннo) cпacявaт тpaдициoннитe ĸoли... нo цeнaтa щe e виcoĸa"
Да не говорим, че това е откровена лъжа/глупост - "T.нap e-гopивa ĸaтo e-ĸepocин, e-мeтaн или e-мeтaнoл ce изгoтвят чpeз cинтeзиpaнe нa yлoвeн въглepoдeн диoĸcид и вoдopoд, пpoизвeдeн oт BEИ" Да бе, ако няма соларки и перки, няма възможност за производство на тези горива..
"..Зa тpaдициoннитe aвтoмoбили пoнe ĸъм мoмeнтa тoвa e eднo дocтa cĸъпo yдoвoлcтвиe. Kapaнeтo нa ĸoлa c ДBГ нa e-гopивo изиcĸвa oĸoлo пeт пъти пoвeчe възoбнoвяeмa eнepгия, oтĸoлĸoтo aĸo пpocтo тя e cъc 100% eлeĸтpичecĸo зaдвижвaнe, пoĸaзвa дoĸлaд oт 2021 г., цитиpaн oт "Poйтepc".."
А някак спестяват истината за изключително "ниските" цени на батериите за електрички и "зеленото" им производство. Зелена измама. Ма щом Ройтерс казва, юруш на "евтините" електрички с безкраен живот  ;D
« Последна редакция: Jul 13, 2023, 17:42 от Nik123 »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3279
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3437 -: Jul 13, 2023, 19:43 »
Ха-ха

в града под тепетата...
https://blitz.bg/regioni/plovdivchanin-osdi-kat-ne-go-uvedomili-che_news964256.html
и тяхната.. майна също

Вместо човекът да плати 200 лева глоба, Районният съд определи той да получи 400 лева обезщетение от полицаите, които му взели и книжката за 6 месеца.

П.П. А някой знае ли как става тоя "вoдopoд, пpoизвeдeн oт BEИ" имам предвид като "нежелан" страничен продукт който иначе трябва да се изхвърли, щото то иначе всеки може да го произвежда ако си направи завод точно са за тая цел. Как... от вятъра ли го ловят що ли, или от водата на ПАВЕЦ-а напр. (не че във водата няма и че не може да се добива от вода, ама как точно при изливането на водата и хоп останало им артък водород и/ли кислород) - според мен тук нарочно намес(т)ват ВЕИ не на място (т.е. пренасочват едни средства за усвояване) т.е. всеки може да произвежда ама ний ще дадем кинтите само на ВЕИтата
« Последна редакция: Jul 13, 2023, 20:22 от remotexx »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5334
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3438 -: Jul 13, 2023, 20:11 »
Ем сек'ви простотиийки стават в милицията.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3439 -: Jul 13, 2023, 20:22 »
М-да. Ако си патрон и убиеш човек ще лежиш (ако се стигне до там, де) по-малко ако откраднеш кокошка.

Което на ме навежда на мисълта - колко ли престъпни лисици, язовци, невестулки, чакали... и всяква друга сган щука из нашта държава, а ловците, ръйш, се наострили срещу политиците.
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3176
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3440 -: Jul 13, 2023, 21:17 »
..
П.П. А някой знае ли как става тоя "вoдopoд, пpoизвeдeн oт BEИ" имам предвид като "нежелан" страничен продукт който иначе трябва да се изхвърли, щото то иначе всеки може да го произвежда ако си направи завод точно са за тая цел. Как... от вятъра ли го ловят що ли, или от водата на ПАВЕЦ-а напр. (не че във водата няма и че не може да се добива от вода, ама как точно при изливането на водата и хоп останало им артък водород и/ли кислород) - според мен тук нарочно намес(т)ват ВЕИ не на място (т.е. пренасочват едни средства за усвояване) т.е. всеки може да произвежда ама ний ще дадем кинтите само на ВЕИтата

Напълно съгласен с подчертаното :)

П.П. За случая с шофьора, 400 лева не е обезщетение, а присъдени разноски, т.е. платения от човека хонорар на адвоката в размер на 400 лева ;) Имал съм такива дела, последното беше от началото на тази година. Въобще джурналята са писали за нещо, от което хабер си нямат.
« Последна редакция: Jul 13, 2023, 21:31 от Nik123 »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3908
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3441 -: Jul 13, 2023, 22:05 »
Ама ти сериозно ли си мислиш, че градушката чупи панелите?!  :o
И тези "експерти" казаха ли какво става на 12-тата година?! Подсказка - продължават да си дават ток (освен ако не им е десетата градушка). Или 12 години не е имало градушки?!
...

   Давам си сметка,че си фанатичен привърженик на екопедерастията, но ... все пак ...



Чешко изследване: Животът на слънчевите панели е силно преувеличен

https://technews.bg/article-153023.html
« Последна редакция: Jul 13, 2023, 22:07 от spec1a »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6265
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3442 -: Jul 14, 2023, 00:16 »
Предполагам, че излишната енергия се използва за електролиза и за добиването на водород и кислород по този начин.
В противен случай трябва да инвестираш в хранилища за енергията ( батерии ), за да не я губиш. Или да изключваш мощности, което е глупаво.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3443 -: Jul 14, 2023, 01:12 »
Ако чешкото изследване е платено от чешкия нефтохим - какво очакваш да пише.
За педерастията и кой какъв е поддръжник - си го търсиш и пак ще ревеш.

Водорода с ВЕИ се произвежда чрез електролиза и е хипер неефективен/скъп процес (докато стигне до ток в колата) - можеш сам да проучиш колко е зле и дори Мерцедес и Тоьота се съгласиха ще това е умряла работа. На Тоьота едно пълнене на резервоара струва $140 Водород за 400км - ха вие ми кажете къде е далававерата.
А тоя извънземен метан - прочетете само колко струва едно кило нещо (ако ще и камък да е) да се докара от Луната например, камо ли от други планети и сами ще признаете, че е мега тъпотия.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3279
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3444 -: Jul 14, 2023, 06:34 »
КРАСИВИТЕ ДУМИ (някак си по-красиво звучи от "и едните са маскари ама и другите също")
https://www.youtube.com/watch?v=NHjhJ9B545w
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6265
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3445 -: Jul 14, 2023, 07:41 »
Не мисля, че е тъпотия, @jet. Метана няма да го докарват тук, за да задоволяват нуждите на пззара. Но когато са там, ще могат да го използват, за да се върнат, да маневрират или да отидат другаде. Стига да знаят, къде има метан, могат да пътуват и да си допълват резервоарите на ракетката. Та мисля, че това е доста важно постижение не само за китайците, а за всички ни.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5334
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3446 -: Jul 14, 2023, 11:46 »
Баш са си маскари, и едните и другите.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3908
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3447 -: Jul 14, 2023, 21:11 »
Ако чешкото изследване е платено от чешкия нефтохим - какво очакваш да пише.
За педерастията и кой какъв е поддръжник - си го търсиш и пак ще ревеш.
...

   Я сега обЯсни кога и как съм ревал   >:D
Ще ме биеш ли,що ли ...  >:D



   "Зелените" партии (натискащи за перки и фотоволтаици) са сбирщина
от педали и наркомани,защитаващи исляма,хомосексуализма и други
подобни "прелести". Разбира се,платени от Сорос.
   Аз лично не виждам нищо екологично в използването на обработваема
земя за място,където да слагат фотоволтаични панели. Да не говорим
за птиците,намиращи смъртта си при досег с перките.
Затова използвам термина екопедерастия - за всички ВЕИ малоумия.
Всъщност,никога не съм твърдял,че защитаващите екопедерастията
са непременно педали,лесбийки и др. подобни ЛГБТИ+.
Факт е обаче,че вeроятността да са такива е доста висока.



Нещо неясно ?
« Последна редакция: Jul 14, 2023, 22:08 от spec1a »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3448 -: Jul 15, 2023, 01:54 »
Колко мъка има на този свят (и невежество).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3279
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3449 -: Jul 15, 2023, 06:48 »
Интересно, на Сорос не му остава още много на тоя свят - като си иде, на кого ще прехвърлите вината (а меезтата)

..и DJ Айвън - яко го е закусал, хайванчето..
https://www.24zdrave.bg/Article/14905254
Активен