Автор Тема: Linux bonding router  (Прочетена 5787 пъти)

dti

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Linux bonding router
« -: Mar 27, 2012, 19:47 »
Здравейте,
 търся програмист който може да ми помогне за следната идея- рутер който комбинира няколко WAN порта или 3G модема в един линк (Channel Bonding).Идеята е да се ползват няколко доставчика за по голям ъплоуд.Трафикът ще трябва да минава през vpn тунел.Накратко казано от едната страна машинка с някаква линукс дистрибуция+VPN+няколко WAN порта (3G модеми USB)- от другата страна(приемна) машинка с линукс +VPN+ 1 WAN порт(статичен IP адрес )+1LAN порт.Не трабва да е само Load Balancing  (Round-robin) а да се комбинира трафикът от всички  WAN портове в един общ линк.Би било добре ако  някой в района на Велико Търново може да свърши тази работа  ако не ще трябва да се измисли нещо.   
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Linux bonding router
« Отговор #1 -: Mar 28, 2012, 00:30 »
По тази документация не можеш ли да се оправиш сам?
http://www.linuxfoundation.org/collaborate/workgroups/networking/bonding
След това ще ти трябва да подкараш и VPN-a де, но и там си има много добра документация.

п.с.
Мисля, че имаш нужда от добър системен администратор в случая, програмистите ги остави да си кодят :)
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

edmon

  • Гост
Re: Linux bonding router
« Отговор #2 -: Mar 28, 2012, 13:24 »
за да предаваш видео на живо няма ли да ти свърши по-добра работа релейка до някъде и от там го пращай където искаш:)))
Активен

dti

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Linux bonding router
« Отговор #3 -: Mar 28, 2012, 15:02 »
По тази документация не можеш ли да се оправиш сам?
http://www.linuxfoundation.org/collaborate/workgroups/networking/bonding
След това ще ти трябва да подкараш и VPN-a де, но и там си има много добра документация.

п.с.
Мисля, че имаш нужда от добър системен администратор в случая, програмистите ги остави да си кодят :)

Чел съм го това но не разбирам нищо от тези неща(работата ми е съвсем друга) затова търся някой който може да го направи.Ако проработи може би ще трябва и Web GUI . Предложението е съвсем сериозно.
Активен

dti

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Linux bonding router
« Отговор #4 -: Mar 28, 2012, 15:07 »
за да предаваш видео на живо няма ли да ти свърши по-добра работа релейка до някъде и от там го пращай където искаш:)))

Имам релейки и ги използвам. :)
Активен

edmon

  • Гост
Re: Linux bonding router
« Отговор #5 -: Mar 29, 2012, 00:10 »
за да предаваш видео на живо няма ли да ти свърши по-добра работа релейка до някъде и от там го пращай където искаш:)))

Имам релейки и ги използвам. :)
http://kernelnewbies.org/Linux_3.3
.4. Better bonding of network interfaces: teaming

There is a new "teaming" network device, which is intended to be a fast, scalable, clean, userspace-driven replacement for the bonding driver. It allows to create virtual interfaces that teams together multiple Ethernet devices. This is typically used to increase the maximum bandwidth and provide redundancy. Currently round-robin and active-backup modes are implemented

Може би и сам можеш да го направиш:))
Активен

dti

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Linux bonding router
« Отговор #6 -: Mar 29, 2012, 01:21 »
за да предаваш видео на живо няма ли да ти свърши по-добра работа релейка до някъде и от там го пращай където искаш:)))

Имам релейки и ги използвам. :)
http://kernelnewbies.org/Linux_3.3
.4. Better bonding of network interfaces: teaming

There is a new "teaming" network device, which is intended to be a fast, scalable, clean, userspace-driven replacement for the bonding driver. It allows to create virtual interfaces that teams together multiple Ethernet devices. This is typically used to increase the maximum bandwidth and provide redundancy. Currently round-robin and active-backup modes are implemented

Може би и сам можеш да го направиш:))

Благодаря за линка но за мое най-голямо съжаление не мога да се справя с това сам.
Активен

edmon

  • Гост
Re: Linux bonding router
« Отговор #7 -: Mar 29, 2012, 10:55 »
за да предаваш видео на живо няма ли да ти свърши по-добра работа релейка до някъде и от там го пращай където искаш:)))

Имам релейки и ги използвам. :)
http://kernelnewbies.org/Linux_3.3
.4. Better bonding of network interfaces: teaming

There is a new "teaming" network device, which is intended to be a fast, scalable, clean, userspace-driven replacement for the bonding driver. It allows to create virtual interfaces that teams together multiple Ethernet devices. This is typically used to increase the maximum bandwidth and provide redundancy. Currently round-robin and active-backup modes are implemented

Може би и сам можеш да го направиш:))

Благодаря за линка но за мое най-голямо съжаление не мога да се справя с това сам.
ами ето ти инструкции:)
инсталираш едно убунту:)
мушкаш УСБ стиковете
пускаш конзола и четеш от тук
http://wiki.debian.org/Bonding
и пишеш в конзолата:)
като на бонд-моде ще пишеш броадкаст
:))

Активен

FreeJak

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
Re: Linux bonding router
« Отговор #8 -: Apr 01, 2012, 11:02 »
Привет, свържи се с Иво Вачков - http://www.xi-group.com/ Човекът е от Горна и ще се разберете бързо.
Успех
Активен

Astor

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 332
    • Профил
Re: Linux bonding router
« Отговор #9 -: Apr 01, 2012, 21:57 »
Цитат
..рутер който комбинира няколко WAN порта или 3G модема в един линк (Channel Bonding)..

Това което иска човекът е да комбинира трафикът по няколко WAN порта, т.е. няма да има директна Layer 2 свързаност между двете машини (особено ако говорим и за 3G), т.е. предложенията с ethernet channel/ethernet bounding/link aggregarion/port-channel/teaming и т.н... отпадат като варианти. Поправете ме ако греша.
А сега виждам и че човекът е писал, че от едната страна ще има няколко свързаности а от другата само една. Т.е. комбинирането на мрежовите интерфейси (bounding) трябва да стане с доставчиците на интернет/свързаност директно с техните устройства (рутери, switch-ове), но комбинация 3G+Lan ISP с bounding, няма как да стане (пак уточнявам според мен), освен ако те не ти осигурят директна L2 свързаност м/у устройствата ти .
Постът беше само за уточнение.
Правилно са те насочили към други хора за съдействие.
Активен

Няма начин, да няма начин!

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Linux Router
Настройка на програми
mozly 4 2901 Последна публикация Jan 28, 2004, 22:27
от mozly
linux router
Настройка на програми
dihris 5 3114 Последна публикация Jan 27, 2004, 17:44
от
Linux router ???
Хардуерни и софтуерни проблеми
bug 2 2115 Последна публикация May 21, 2004, 12:26
от Филип Бонев
Linux router
Идеи и мнения
nocture 4 2286 Последна публикация Feb 25, 2005, 20:48
от nocture
bonding
Хардуерни и софтуерни проблеми
aylov 3 1939 Последна публикация Mar 09, 2006, 13:02
от VladSun