Автор Тема: Странно увисване на цялото ПЦ.  (Прочетена 794 пъти)

ivanatora

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 658
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Забелязах го два пъти днес: оставя ПЦто и отида нанякъде за малко - я да ям, я до кенеф. Като се върна всичко е тотално умряло - картината от Х-а (КДЕ3.2, системата е Слак 10) е замръзнала, мишката не реагира, клавиатурата не реагира. Единственото което мога да направя е reset. Още веднъж беше станало, но тогаз музиката от XMMS-a продължаваше да свири. Какво съм имал пуснато по това време.. XMMS, Gkrellm, Firefox, Konsole, Bitchx.. и стандартните приложения от слака - gpm, crond, sshd, inetd, apmd и логерите. При преглед на /var/log/messages и syslog не виждам нищо странно.
Сега пуснах в крона един скрипт да записва кои модули се използват на всеки десет минути, ако е някой проблемен модул да се усети.
Други идеи?
Активен

sys7em

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 401
    • Профил
    • WWW
Странно увисване на цялото ПЦ.
« Отговор #1 -: Oct 16, 2004, 22:55 »
Да не е заради скрийнсейвъра .... ако има такъв зададен ...
Активен

Европейци сме ний, ама все не сме дотам!. . . Прощавай, не е за чудо пак да се срещнем.

ivanatora

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 658
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Странно увисване на цялото ПЦ.
« Отговор #2 -: Oct 16, 2004, 23:43 »
Няма. А това животно - апм, може ли да е от него? Не съм го бутал въобще пък до сега не е правило проблеми..
Активен

IvanST

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 369
    • Профил
Странно увисване на цялото ПЦ.
« Отговор #3 -: Oct 17, 2004, 09:22 »
Да не би проблема да е хардуерен ?! Например прекалено прах по охлаждащите вентилатори и от там забиване на CPU или износване на перката и съответно не добро охлаждане(аз съм имал точно такъв случай) - на мен лично на такова ми прилича
Активен

zazzko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 626
    • Профил
    • WWW
Странно увисване на цялото ПЦ.
« Отговор #4 -: Oct 17, 2004, 11:08 »
И кога го прави? Само когато не работиш на него за определено време или случаен принцип.

ivanatora

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 658
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Странно увисване на цялото ПЦ.
« Отговор #5 -: Oct 17, 2004, 13:53 »
Възможно е да е от вентилаторите, не съм ги чистил скоро. Но пък и системата не отделя много топлина (celeron на 500, geforce2, 250W захранване). Прави го на абсолютно случаен принцип, не само когато го оставя. Днес увисна докато мъчех със серийния порт да си вържа телефона, пък точно преди това бях рестартирал. На машината има и windows, който ползвам и не съм усетил там такъв проблем.
Активен

zazzko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 626
    • Профил
    • WWW
Странно увисване на цялото ПЦ.
« Отговор #6 -: Oct 17, 2004, 17:12 »
Пробвай само под конзола дали ще забие. При мен така ми забиваше X като бях включил на старите драйвери на Nvidia RenderAccel. На случаен принцип забиваше целия X, но иначе PC-то си работи..просто няма мишка и клавиатура и картината замръзва.