Автор Тема: Съобщение за Вирус?!  (Прочетена 2707 пъти)

vladeka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 17
    • Профил
Re: Съобщение за Вирус?!
« Отговор #15 -: Jan 06, 2015, 21:34 »
Ако трябва да съм честен незнам как да направя скрийншот на applications :( 
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Съобщение за Вирус?!
« Отговор #16 -: Jan 06, 2015, 21:49 »
Цялата папка я изтрих
Коя папка си изтрил? ~/.local/share/applications? Дали в по-горните напътствия щях да ѝ зная името, ако не беше системна папка, а беше създадена от теб, че да става за триене? :) Не е фатално, най-много да си изгубил от менюто някой и друг стартер (.desktop файл) за някои програми, решили да си сложат стартерите там, а не в глобалната /usr/share/applicatons, но това е рядкост, а вероятно си загубил и някой и друг указател за това с коя програма да се отварят някои типове файлове, за които ръчно си указвал предпочитаната програма, но ще си ги нацъкаш пак. Но задължително преди това трябва отново да създадеш папката с команда, изпълнена като обикновен потребител:
Код:
mkdir ~/.local/share/applications

След изтриването на файла starthere.desktop може да се налага да рестартираш графичната среда (или цялата система), за да изчезне иконката от там, където я гледаш. А може и запис за нея да се пази в някоя папка с кеш, но... Мда, липсва снимката на екрана, за да се изяснят някои неща.

Снимката на екрана не става ли така, както по принцип правиш снимка на екрана? Нямаш програма за снимки на екрана или не успяваш да снимаш точно това applications? Ако е второто, няма ли отложено снимане в програмата ти за снимки, че междувременно да отвориш нужното?
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

KPETEH

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 584
    • Профил
Re: Съобщение за Вирус?!
« Отговор #17 -: Jan 06, 2015, 22:00 »
Ако трябва да съм честен незнам как да направя скрийншот на applications :(

Харесва ми, че си честен !
Аз пък не разбрах с коя дистрибуция си, съжалявам !?

Както и да е, ако случайно си с Убунту щракаш върху Applications —> Accessories —> Take Screenshot

Другия начин, е както се прави под уиндоус натискаш едновременно Alt и PrtSc на клавиатурата за активния прозорец или само Print Screen за снимка на целия екран.
Имай  предвид, че на различните модели клавиатури бутона за заснемане има различно наименование /просто е изписан по различен начин/.

Пробва ли да изтриеш файла след като го маркираш с мишката и натиснеш бутона Delete или Del или не знам как е написан на клавиатурата ти този клавиш !?

Активен

Най-добрата страна на алчността е способността и да стопява коефициента на интелигентност дори на най-умния човек.

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Съобщение за Вирус?!
« Отговор #18 -: Jan 06, 2015, 22:38 »
 
Код
GeSHi (Bash):
  1. rm -fr  ~/.local/share/applications/starthere.desktop
И приключваме с иконата и съобщенията за грешка ,без значение каква дистрибуция ползваш.За пореден път ще пиша обикновено на клавиатурата има бутон PrintScrn и не съм ползвал линукс ,на който да не е активен или не може да се настрои.
« Последна редакция: Jan 06, 2015, 22:40 от Odido »
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

vladeka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 17
    • Профил
Re: Съобщение за Вирус?!
« Отговор #19 -: Jan 06, 2015, 23:30 »
Първо изтрих папката в която беше въпросният файл starthere, след това от терминала изпълних командата за изтриването му, при което резултатът го бях постнал. Пробвах с delete върху иконата да го изтрия не се получаваше,Интересното се случи преди около час като получих 2 ъпдейта и след рестарт на машината,забелязох че въпросната икона е няма!
Благодаря на Всички Ви за съветите и напътствията,ако пак  се появи ще Ви пиша
Велики Сте!
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6255
    • Профил
Re: Съобщение за Вирус?!
« Отговор #20 -: Jan 07, 2015, 09:46 »
Netbeans
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8824
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Съобщение за Вирус?!
« Отговор #21 -: Jan 07, 2015, 10:50 »
Брех колко смело триеш неща, за които не знаеш, за какво служат. По този начин можеш да си поразиш разни работи.

Аз снимките си ги правя с scrot, защото, ако съм под прозоръчен управител нямам такива екстри като работещ print screen. А Якуейк е най-верният ми приятел и винаги е на линия.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

vladeka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 17
    • Профил
Re: Съобщение за Вирус?!
« Отговор #22 -: Jan 07, 2015, 18:32 »
Брех колко смело триеш неща, за които не знаеш, за какво служат. По този начин можеш да си поразиш разни работи.

Изтрих само и единствено Папката която аз бях създал и в която ми беше проекта и въпростният файл, нищо друго нямаше. Никога няма да изтрия нещо което незнам какво е :)
Поздрави и още веднъж благодаря на всички!
Активен