Автор Тема: Проблем с модули за wifi карта Tenda W311U+  (Прочетена 1025 пъти)

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
"Проблема" е следния картата си бачка с модул rt2800usb ето изхода от lsusb:
Bus 001 Device 002: ID 148f:2870 Ralink Technology, Corp. RT2870 Wireless Adapter
Проблема идва от това, че при стартиране си се зарежда модула rt2800usb и rt2x00usb (от който е зависим), е да ама не работи ... трябва да махна модулите и да ги заредя на рака и тогава няма проблем. Някой да има идея от какво може да е?
п.с. Да допълня само че от изхода на lsmod след първоначалното зареждане и след като съм заредил модула на ръка ... разлика няма.
И още нещо имам още една wifi карта linksys работи със същия модул, но при нея такива проблеми няма ...
« Последна редакция: Nov 03, 2011, 16:53 от borovaka »
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Проблем с модули за wifi карта Tenda W311U+
« Отговор #1 -: Nov 04, 2011, 11:41 »
Май ще си ги зареждам ръчно тези модули ... след още един ден ровене в google нищо не намерих, пробвах да поставям различни модули в blacklist ама ефект няма. Много тъп и странен проблем ми изглежда това и не мога да схвана защо така се получава. :)

Ето го и най-тъпото решение на проблема което се сетих ... но работи: Премахване и зареждане на модулите в rc.local / много дървен метод но сработи/
Ако някой може да измисли нещо по-елегантно моля да сподели.
« Последна редакция: Nov 04, 2011, 12:54 от borovaka »
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"