Автор Тема: gEdit вече не се поддържа  (Прочетена 9389 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: gEdit вече не се поддържа
« Отговор #15 -: Aug 06, 2017, 20:01 »
Много хубаво нещо е свободния софтуер, ама, когато друг бичи кода :) .
Като ви кефи толкоз, съберете някой леФ да дарите или се включете в разработката :) .
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: gEdit вече не се поддържа
« Отговор #16 -: Aug 06, 2017, 20:08 »
Това подигравателно отношение не е начинът, да знаеш. Засягана е темата преди, има потребители от тукашните които са дарявали пари за този или онзи OSS проект.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: gEdit вече не се поддържа
« Отговор #17 -: Aug 06, 2017, 20:13 »
Това подигравателно отношение не е начинът, да знаеш. Засягана е темата преди, има потребители от тукашните които са дарявали пари за този или онзи OSS проект.

Изключения винаги и на всякъде има, но както се казва, к*р не вдигат :( !
За да се развива един проект си требе потребителска маса, но такава, която да го ползва не само за лични цели, а и за бизнес, защото бизнеса е този който цака кинтата, а не тези с личната употреба. Обърни внимание колко се инвестира във виртуализации и други неща с бизнес насоченост! В десктопите са трошици.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: gEdit вече не се поддържа
« Отговор #18 -: Aug 06, 2017, 20:22 »
Айдееее и тая тема ще усерем. Аз вече се обърках в коя тема пиша.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: gEdit вече не се поддържа
« Отговор #19 -: Aug 06, 2017, 20:29 »
Ами пичове, помислете логично! От по-малко от 10 години има Андроид и АйОС! През тези 10 години потребителите на компютри са се увеличили много пъти, а не в проценти! Авдроид и Епъл гонят вече дял заедно с Уиндоус! Ако това за Линукс не изоставане от пазара - здраве му кажи!
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5254
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: gEdit вече не се поддържа
« Отговор #20 -: Aug 06, 2017, 20:35 »
Ужас направо. Че сега и без девелопер на гедит-а.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

malin

  • Гост
Re: gEdit вече не се поддържа
« Отговор #21 -: Aug 08, 2017, 00:12 »
Ами пичове, помислете логично! От по-малко от 10 години има Андроид и АйОС! През тези 10 години потребителите на компютри са се увеличили много пъти, а не в проценти! Авдроид и Епъл гонят вече дял заедно с Уиндоус! Ако това за Линукс не изоставане от пазара - здраве му кажи!
Ми ония, с бизнес модела, не правят телефони, а сървъри... и мислят да продължават да го правят.
Steam си играят.
Корейци, китайци, братушки, латиноси... се дръвчат на Биг брадър - там пък не стават за десктоп, освен ако бизнес не значи някой дето те слуша и да ти помага, щото си под крилото на вожда.
Пазар е широка дума. Статистика и класация - също.
По принцип трябва да се казва антилопа линукс, ама има ловци дето се хващат само за второто.  ;)
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: gEdit вече не се поддържа
« Отговор #22 -: Aug 08, 2017, 00:41 »
Ами пичове, помислете логично! От по-малко от 10 години има Андроид и АйОС! През тези 10 години потребителите на компютри са се увеличили много пъти, а не в проценти! Авдроид и Епъл гонят вече дял заедно с Уиндоус! Ако това за Линукс не изоставане от пазара - здраве му кажи!
Ми ония, с бизнес модела, не правят телефони, а сървъри... и мислят да продължават да го правят.
Steam си играят.
Корейци, китайци, братушки, латиноси... се дръвчат на Биг брадър - там пък не стават за десктоп, освен ако бизнес не значи някой дето те слуша и да ти помага, щото си под крилото на вожда.
Пазар е широка дума. Статистика и класация - също.
По принцип трябва да се казва антилопа линукс, ама има ловци дето се хващат само за второто.  ;)

Виж, както казах, вече имам над 5 години стаж в този форум и отдавна съм забелязал едни много кофти момент. Като спомене някой, че смята да ползва нещо за бизнес цели и започва една злоба, едно дръвчене........ дето само вреди на всички :) . Ами аз си ползвам и Линукс и Уиндоус и злобата само ме мотивира още повече, но не и да ми вреди :) . През тези 5 години със или без ваша помощ, бизнеса ми не се свил, а се е увеличил повече от двойно! Имам желание и да инвестирам в свободни проекти, които да се ползват по правилата на ГПЛ безплатно и от други, които имат интерес и желание, но у нас има един основен проблем! Всички са бъкани с претенции и идеи като лайно с витамини, ама, като стане въпрос работа да се свърши, дори и за 5 стотинки и възниква глобалния въпрос: Ама защо аз?
Смисъла и бизнес модела на свободния софтуер е, който харесва нещо и желае да го ползва и разчита на него, да подпомага разработчиците било с пари, било с код, било с докладване на бъгове и да благодари, а не да мрънка, че някой му предоставя нещо безплатно. Днес гЕдит пуска кепенци! Ами, на който му пука, организирайте се и помогнете за развитието му! На мен ми пука за други софтуери, а не за гЕдит, но проблема е принципно един и същ. Търси се само авантата и това е :) .
Активен

malin

  • Гост
Re: gEdit вече не се поддържа
« Отговор #23 -: Aug 08, 2017, 01:10 »
"Въпрос на гледна точка".  ;)

 [_]3 [_]3
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Re: gEdit вече не се поддържа
« Отговор #24 -: Aug 08, 2017, 03:05 »
Има я и една черта в не малко българи, която много ме дразни понякога. Споделяш си идеите и евентуално, как ще го направиш, та ако се случи да чуеш някой съвет на място, но вместо това ти се обяснява, как няма да стане. Е, показвам им как става и след това искат и те да се включат. Няма как. С негативно настроени хора не се заобикалям. Видял съм, как се чупи хатъра на други от подобни изказвания и нищо не правят.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: gEdit вече не се поддържа
« Отговор #25 -: Aug 08, 2017, 09:25 »
Виж, нормалната бизнес логика е да търсиш ниша и да предлагаш нещо, което другите не предлагат, защото този, който е започнал преди теб с предлагането, освен с цена с друго трудно ще го конкурираш, но, тъй-като той е започнал преди теб, той има и по-големи възможности да пада в цената и следващия е отново губещ. Но, какво се получава у нас!!!??? Когато се мъчиш да предлагаш нещо по-различно и търсиш съмишленици, от всякъде ще ти кажат, че то, ако било умно това, другите щели да го направят и ще ти гледат сеира от страни, а когато въпреки всичко успееш и изядеш лайната от кацата и като стигнеш до меда, тогава кандидати за съдружници много, ама ти като си изял лайната сам, нямаш нужда вече от тях.
В момента и ние сме в същата схема :) . Работим няколко човека, като предлагаме различни взаимно допълващи се услуги, но без да си навлизаме в териториите и да се конкурираме. Имаме още няколко проекта за които търсим хора, които да ги поемат и да работят по нашите принципи. Постоянно някой познат ми намеква, ама не можело и той да се включи към нашето? И като му кажа, че към нашето не може, но имаме още няколко идеи, дето може да поеме някоя от тях и покрай нас шансовете за успех да са му доста по-големи и се отказва :) . Особено смешни са ми тези, дето били имали пари и можели да инвестират :D ! Ами на мен, ако до пари ми опират нещата, пари мога да взема от всяка банка, ама искат и връщане! Това е положението! Вече почвам да вярвам в кемтрейлса като гледам как простотията налазва общо основание и се губи всякаква елементарна логика :( !
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: gEdit вече не се поддържа
« Отговор #26 -: Aug 08, 2017, 13:53 »
//offtopic
Ами аз като следя всичките изказвания тук не съм забелязал някой да се изказва твърдо срещу бизнес идеиите и да казва, че това няма да стане. По скоро се чудят ???

Това което се е казвало негативно са чисто технически неща, че нещо не може да стане по-този начин или е със съмнителна реализация.
Тъй че прави разлика.
« Последна редакция: Aug 08, 2017, 15:52 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: gEdit вече не се поддържа
« Отговор #27 -: Aug 08, 2017, 21:49 »
Бляк прав си - само че си малко на принципа "чука писател, чукча не читател"
много правилно си го описал в предните си два поста - сега остава само да последваш собствените си съвети

1. радвай се, че няма други в тая сфера т.е. ти си #1, щото ако налазят други(те) и цената ще падне (на това дето искаш ние/друг да ти свърши) ама и ти вече няма да си #1 и някой друг ще е изял .. от кацата и няма да иска да делка с тебе и
2. като искаш да си #1, първи ами е сега е момента /ще трябва да си свършиш работата/ те ти кацата - яж (стига си ни врънкал ние да /ти/ ги ядем а па ти после самопечалбата да обереш)

както казах последвай собствените си съвети - яж (от дъното на кацата) - сега му е времето
Както ти обясни преди и Гогата, твоят бизнес е много встрани от мейнстрийма, така че не чакай готови решения, ами запрятай ръкави и сам (никакви такива , ма някой друг да ми го направи защото аз не мога щото съм на светлинни години напред и няма готво - както казах последвай собствения си съвет...)
« Последна редакция: Aug 08, 2017, 21:57 от remotexx »
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: gEdit вече не се поддържа
« Отговор #28 -: Aug 08, 2017, 22:37 »
Я каква добра идея. Аз викам да му открадна/ем бизнеса.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: gEdit вече не се поддържа
« Отговор #29 -: Aug 08, 2017, 23:33 »
Нака, много се опитват да ме конкурират, но колкото аз бих имал успех на друго поприще да започвам от начало, толкоз и те постигат на моето :)
Активен