Автор Тема: Забраняване на Lan, USB, CD  (Прочетена 8374 пъти)

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Забраняване на Lan, USB, CD
« Отговор #30 -: Mar 30, 2009, 18:01 »
Значи да кажа за неразбралите - НЕ съм собственик, и не ме влече металообработването. В този ред на глобално мислене не знам как ще се отрази металната кутия на глобалното затопляне. :) Все пак Ви благодаря, че взехте отношение по въпроса [_]3
Само да уточня че вероятно дискусията по проблема е изхабила повече енергия от необходимата за производството на кутията (от добиването на рудата до монтажа)
Активен

0x2B|~0x2B

batsve

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 48
  • Distribution: Mandriva 2009
  • Window Manager: KDE4
    • Профил
Re: Забраняване на Lan, USB, CD
« Отговор #31 -: Mar 30, 2009, 20:16 »
Цитат
(мишка, клавиатура и др.) не трябва да са с USB интерфейс - ясно защо

Може би ще обясниш, какво е ясно и защо.
Доколкото разгадавам думите ти имаш предвид, че няма да работят, защото е спран hal
Ефекта, който постигам с това е, че не се монтират автоматично неща като сд и USB flash, и нормален потребител не може да ги монтира, което ми и трябва. Когато root стартира hal може да се пише на сд и usb флаш, и после пак го спира. Сигурно има по-елегантен начин, но аз засега се справям по този начин.

Трябва да отбележа, че принтера ми е през USB и работи като пушка. ;)

Наистина има странични ефекти, при мен не се монтират NTFS дяловете, а сигурно има и други, но не ми е важно.

едит:
смятам въпроса за РЕШЕН, Благодаря на отзовалите се, ако намеря качествено ново решение на проблема или част от него, ще пиша тук, и ако някой го вижда и иска да помогне ще помоля и той да понапише нещо  :)
« Последна редакция: Mar 30, 2009, 20:22 от batsve »
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Забраняване на Lan, USB, CD
« Отговор #32 -: Mar 31, 2009, 10:05 »
Цитат
(мишка, клавиатура и др.) не трябва да са с USB интерфейс - ясно защо

Може би ще обясниш, какво е ясно и защо.
Ами защото лесно може да се сложи едно USB хъбче и да се бучне една флашка. Ако обаче монтирането и е забранено - ОК. Проблем няма.
« Последна редакция: Mar 31, 2009, 10:11 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

bubu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 113
    • Профил
Re: Забраняване на Lan, USB, CD
« Отговор #33 -: Mar 31, 2009, 11:16 »
Ако е дебиан машината или дебиан подобна, мисля че ако махнеш юзера от групата plugdev няма да може да монтира флаш устройства.
Активен

batsve

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 48
  • Distribution: Mandriva 2009
  • Window Manager: KDE4
    • Профил
Re: Забраняване на Lan, USB, CD
« Отговор #34 -: Apr 01, 2009, 14:18 »
laskov
Уместна забележка, само дето нямам такова да проверя,

Но ми се струва, че това е като да сложиш хъб за лан мрежа  при спряна лан карта,

Тъй като не знам и не съм сигурен в горното, ще потърся usb хъб и ще проверя

Подозирам, че с hald няма да ми се реши въпроса окончателно, понеже принтера ми е на usb и работи при спрян или изобщо нестартиран hald, а и hardware abstraction layer ми подсказва нещо, че работи един слой над момента на mount/umont. Но това е засега, бих прочел повече за него, ако бях с по-добър английски, то и българският ми е един ... :) :) :)

bubu
не е дебиан или подобна, Мандрива 2009-RH подобна, но това с групите мисля , че важи изобщо за всеки Linux, може да го пробвам
« Последна редакция: Apr 03, 2009, 18:43 от batsve »
Активен