Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 191504 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1320 -: Feb 13, 2021, 16:56 »

По едно време майка му се запознава с някакъв опитен хипнотизатор,
водят момчето  при него и той го въвежда в много дълбок транс
(регресивна хипноза),връщайки го в ... миналия живот.


Това е поредната изключително опасна практика. Има моменти, когато помага. Описал си точно такъв случай. Но трябва да има сериозна причина да се прави. Тия дни разбрах, че една местна знаменитост има неблагоразумието да го прави по прищявка. Това е Тото от група СкандаУ. В средносрочен план при него ще има голям проблем. Опасявам се вече е започнало.

Ние не помним преражданията си и за това си има причина. И тя не е случайна.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

stealth01

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #1321 -: Feb 13, 2021, 17:41 »
Е бай Стамат пречи ли ти? Ако не ти пречи, нека си вярва в плоската Земя. Това е неговия път, а не твоя.
В интерес на истината, да. Това е вирус, който се разпространява от хора със слаба имунна система. Дезинформация, която ни залива от всякъде и отнема все повече време да филтрираме полезна информация от всичко, което се изсипва отгоре ни. Всеки има свой път, но живеем на едно и също място. Разминаваме се, сблъскваме се, комуникираме постоянно едни с други. Никой не е сферичен кон във вакум. Взаимодействаме постоянно и се борим да обясним на големи хора, че водата е мокра, огънят гори, Земята е кръгла.

От последните няколко изречения нищо не разбрах. Не сме на една честота явно...
И придобиват смисъл изведнъж иначе абсурдните думи на Лао Дзъ, че важен е пътя.
Пътят е най-важен. Всички вървим по пътят, живеем на пътят, учим се по пътят.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1322 -: Feb 13, 2021, 17:44 »
Вече писах, защо (според мен) съществуват явления като плоскоземието. Съществуват, защото ни лъжат. И ни лъжат нагло в очите. Без да имат никакви скрупули. Ами плоскоземието е логичен резултат.

Радвам се, че смяташ пътя за важен и вървиш по него. Къде ще стигнеш, зависи само от теб. Но където и да е, в едно съм сигурен. Ще си е струвало. Няма да е напразно.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1323 -: Mar 09, 2021, 15:16 »
Има една партия, която се казва „Екогласност“. Повечето хора никога не са чували за нея. Но тя заедно със „Зелената партия“¹ беше една от двете зелени партии, които се явиха още на най-първите избори след десети. „Екогласност“ от тогава до сега са участвали в абсолютно всички парламентарни избори. А сега и най-голямата изненада. Те винаги са ги печелили. Това е защото те винаги са се явявали в коалиция с БСП. Точно така, БСП никога не са били сами на избори, винаги са били в коалиция.

Председател на тази партия през последните години е едно лице, което се казва Емил Георгиев. Той е едно добре изглеждащо старче, което всъщност е в партията от създаването ѝ. Той доста често гостува при Николай Колев. На всеки месец или два той е там. Аз обикновено следя участията му (е не точно всичките), просто защото екологичната тема винаги е била много близка на сърцето ми.

Не съм го казвал друг път, но на тези въпросни първи избори след десети, аз агитирах за „Зелената партия“, а бях далеч от пълнолетен.

Днес обаче изгледах едно интервю, което ме хвърли в потрес. Понеже наближават избори, човека от „Екогласност“ реши да изброи приоритетите си. Няма да казвам, че всичко, което каза не ми хареса. Но това, което харесах беше лъжицата мед в морето от катран.

Този човек изрази подкрепа за три неща — атомна централа (в случая в „Белене“), магистрала (този път довършване на „Струма“) и нов лифт (по-конкретно на „Банско“). Имаше и четвърто нещо, което ме изуми, но го забравих за щастието на разсъдъка ми. Добре, че не каза да строим и нов язовир за Перник или Бургас.

По някое време дори водещия се усети, че този говори някакви кошмарни неща за всеки еколог. Тогава Емил Георгиев каза, че той винаги е бил за една природа с център… човека. Човека е точно единствената заплаха за природата и някак си няма как да го слагаме в центъра ѝ.

Напротив, всяко зелено движение има за мисия да превъзпитава обществото от това да е рушител, в това да живее в хармония с природата. Това иска дори истеричката Тумберг.

Та така, започна се кампанията. Да им е честита на политиците. Ние пак ще теглим късата клечка.





¹/ Да не се бърка със „Зеленото движение“ част от Дай България и разни други като „Партия на зелените“, партия „Зелени“ и др.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

stealth01

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #1324 -: Mar 09, 2021, 18:14 »
Днес обаче изгледах едно интервю, което ме хвърли в потрес...
... изрази подкрепа за три неща — атомна централа (в случая в „Белене“), магистрала (този път довършване на „Струма“) и нов лифт (по-конкретно на „Банско“). Имаше и четвърто нещо, което ме изуми, но го забравих за щастието на разсъдъка ми. Добре, че не каза да строим и нов язовир за Перник или Бургас.
АЕЦ-а няма алтернатива, ако гледаме съотношение количеството произведена ел.енергия / нанесена щета. Ако не ти харесва, е добре да спреш да ползваш ток, за да се намали търсенето. Трябва да смъкнем потреблението с едни 90%...
Струма няма да коментирам конкретно. Държавата активно бута напред автомобилният транспорт за сметка на всичко останало. Хората им се радват, тъй че в това направление едва ли може да има някава промяна в близко бъдеще. Викането срещу магистралите е грешно адресиране на проблема и ненужно хабене на енергия, което няма да доведе до нужните промени.
Нов лифт сам по себе си не е лошо нещо. Лошо е, че всичко се случва на парче, без мисъл за цялостна концепция. Разбира се и тук с активен саботаж от страна на държавата. Още чакаме Валерката с релсата да се метне от моста в Бургас.
Язовири има достатъчно, управлението на водните запаси, обаче, е под всякаква критика.

Общо взето повечето „зелени“ са някакви еко терористи, които виждат всичко в черно и бяло. Всеки, който пробва някакви умерени идеи, които реално могат да се случат и да доведат до реален ефект бива овикан, че не е достатъчно чист еко-био-зелен-веган. Надявам се, да не си изпаднал в по-сериозен потрес от мнението ми...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1325 -: Mar 10, 2021, 08:27 »
В твоето мнение няма нищо, което да ме потресе, няма нищо което да ме скандализира. Теб би ли те скандализирало, ако ти кажа, че снощи съм вечерял пържола?

Не си веган (надявам се) и това заявление по никакъв начин не би ти направило впечатление. И аз не съм, но ако бях, е тогава вече щеше да е скандално.

Приемам всичко, което казваш, защото ти не си еколог. Имаш право на това.

А иначе, какъв е проблема с всички тези теми е огромен въпрос. Едва ли искаш това излияние. Защото в него освен всичко друго са намесени местните ни дерибей като Цеко, Иво, убийците от Трейс, ГБС и т.н. Но пък е приличен отговор, защо този Емил Георгиев говори толкова големи глупости.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1326 -: Mar 10, 2021, 09:11 »
АЕЦ-а няма алтернатива, ако гледаме съотношение количеството произведена ел.енергия / нанесена щета.
Всъщност, щетите не са малки, но са отложени във времето, което, обаче, не е важно, защото ние вече ще сме умрели.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1327 -: Mar 10, 2021, 10:49 »
   По-добре АЕЦ,отколкото еко-педерастия (перки и фотоволтаици).
Пак ще го напиша - перките и фотоволтаиците не са решение.
В САЩистан  ги налагат силово и виждате какво се получава:
В Калифорния режим на тока през лятото,осраха се тотално.
Преди по-малко от месец в Тексас: много селища останаха без ток,
замръзнали перки на ветрогонератори,и това при само  -15 градуса.
И нещо,което е абсурдно,но е факт: имаше сметки за ток по над
10 000 $ за домакинство (преди са плащали максимум 300 $).
Я реактивно-дистанционните да обяснят как стават тия работи.

   В Русия има райони,където температурата пада под   -40 и
всичко си работи, а в Тексас при   -15 градуса тока спира ...
« Последна редакция: Mar 10, 2021, 11:33 от spec1a »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1328 -: Mar 10, 2021, 11:16 »
Е тя си евала майката...............
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

lunarvalley

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #1329 -: Mar 10, 2021, 13:35 »
Цитат
  В Русия има райони,където температурата пада под   -40 и
всичко си работи, а в Тексас при   -15 градуса тока спира ...

ай гиди мириканци ньедни :)
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1330 -: Mar 10, 2021, 13:46 »
Пък рашините на сявтло и на топличко си пият водката и самогона.  И весело си закачат булките покрай печките.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1331 -: Mar 10, 2021, 16:05 »
   По-добре АЕЦ,отколкото еко-педерастия (перки и фотоволтаици).
Пак ще го напиша - перките и фотоволтаиците не са решение.
В САЩистан  ги налагат силово и виждате какво се получава:
В Калифорния режим на тока през лятото,осраха се тотално.
Преди по-малко от месец в Тексас: много селища останаха без ток,
замръзнали перки на ветрогонератори,и това при само  -15 градуса.
И нещо,което е абсурдно,но е факт: имаше сметки за ток по над
10 000 $ за домакинство (преди са плащали максимум 300 $).
Я реактивно-дистанционните да обяснят как стават тия работи.

   В Русия има райони,където температурата пада под   -40 и
всичко си работи, а в Тексас при   -15 градуса тока спира ...
Ако беше са понапънал да прочетеш малко нямаше да пишеш както селска пенсионерка - чула недочула.
Освен, че някои перки замръзнаха, спряха и АЕЦ-ите, защото замръзнаха охладителните и колекторните води. Спряха и тецовете, защото им замръзнаха въглищата, същото се получи и в газовите централи с газта. Дори не можеха да помпят дизел и нефт, защото няма ток - няма помпи. А силните ветрове събориха няколко далекпровода.
Проблемите са два: първо че в Тексас никой не прави winterizing (нещо като зазимяване по нашенски) - всички тези горива и флуиди трябва да имат подгряване, ако/когато температурите паднат. Второ: електрическата система на Тексас не е свързана с останалите щати за да избягнат държавните регулации.
Там нямат снегорини, гребла за сняг, хората нямат зимни облекла, отоплителните системи са несъществуващи - защото такива зими там не се наблюдават (и сега някой да почне да ми говори за глобално затопляне).
Цяла година в Тексас се подготват за големите консумации на ток лятото (никой не прави профилактика през лятото и не спира мощности тогава) защото лятото е тяхната пикова консумация.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1332 -: Mar 10, 2021, 21:23 »
Аз на друго се ядосвам. Целия свят взе да псува Меганка, оти била взела кинти (ама бая, нѐ~кви милиони) и съответно лъжела за расизма на техни, кралски нищожества. Моя „любимец“ Генов и той се включи в хора. Засега само като предизвестие (по градскому teaser). Ама още от сто места го казаха, чак до спортното предаване на радио „Дарик“.

Ако беше лъгала, тая жена щеше да е принцеса. Да не забравяме никога, че техни нищожества наредиха на МИ6 да убие Диана само и единствено заради Доди. Не може принцеса да има дете от камилар. Това е буквален цитат.

Тая монархия и малкото други останали, трябваше отдавна да е в историята!

И кое и е черното на курветината Маркел? Че половината българки са по-черни от нея, без да са по никакъв начин негърки.

Беснея. Ще си сипя една ракия да ми мине, докато жената се лигави с Masterchef.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1333 -: Mar 11, 2021, 08:30 »
Предизвестието се превърна в предаване.

В него се каза, че Меган била излъгала, че кралския двор са расисти, защото била излъгала за сватбата си. А после поясняват и каква е лъжата. Всъщност се омъжила три дни преди „представлението за света“. А ве Генов, а ве Асене. Ти си служил в редиците на БНА. Моята истинска клетва беше под строй и две седмици по-рано, от изпълнението на плаца, за което тренирахме месеци. Това една церемония да е след фактическото действие е нещо хилядолетно дори.

Още не разбирам защо неговото предаване се казва „Контра-нещо-си“ след като във всичките му стотици серии има само и единствено официална пропаганда и нито едно контра-мнение.

Ако е „контра“, защото е контра на сегашното управление, то защо тази тема почти не се застъпва в предаването му, а вместо това се обсъждат всички световни проблеми, а най-често споменаваното нещо е Путин.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1334 -: Mar 11, 2021, 08:33 »
Е то големи лъжи деа.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.