Автор Тема: ПРоблем с драйварите на Nvidia 8300 128mb 64bit  (Прочетена 1203 пъти)

stefanow94

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Здравейте  :) Наскоро си качих линукс 10.04 от сайта на линукс .... Всичко беше както трябва само където немога да си направа мойта резолюция 1440х900  :( проблема е такъв , че инсталирах драйварите които са от Hardware Drivers :) само , че мойта резолюция я няма има 1360х768 ама това е малко за мен . Пробвах от нвидиа.ком , но като изтегла и ги пусна ми дава тази грешка Could not open the file /home/stefanov/Downloads…A-Linux-x86_64-256.35.run.gedit has not been able to detect the character encoding.
Please check that you are not trying to open a binary file.
Select a character encoding from the menu and try again.
и нз какво е това :( гледах форуми как да ги активирам с sh NVIDIA-LInux и така нататък , но имам и следния проблем след като влезна в терминала (конзолата) и напиша това за драйварите и ми иска парола дори и да пиша паролата то непише просто непише ... пробвах какво ли не даже пробвах с роот  , но даже и роот не е инсталиран пробвам да го инсталирам и пак иска парола и пак нестава  :o просто съм в безисходица а много искам да съм с линукс само драйварите за дисплея ми правят проблем :( ако може някой да ми помогне ще съм много благодарен скайп:stefanow_ мерси предварително
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: ПРоблем с драйварите на Nvidia 8300 128mb 64bit
« Отговор #1 -: Jul 04, 2010, 00:37 »
Ох.. има търсачка и стотици теми като тази...
Първо за паролата - ти си я напиши и натисни enter, това, че не се изписва нищо на екрана не значи, че не се въвежда.
Второ - да файлът NVIDIA....run е бинарен и не се отваря с gedit, а се пуска за изпълнение по начина, който си открил.
Трето - ако си инсталирал вече драйвърите от Hardware Drivers, най-вероятно ръчна инсталация не ти трябва.
Четвърто (мм това е малко кофти) - аз бих пробвала да задам исканата резолюция с xrandr: http://www.linuxtutorialblog.com/post/solution-resetting-your-screen-resolution-with-xrandr или в xorg.conf (това май вече се води малко старомодно, с търсачката ще намериш инфо, ако ти се налага).
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
RQ:Linux Driver - ATI RADEON 9200 128mb 128bit?
Настройка на програми
inst 2 3979 Последна публикация Oct 28, 2009, 06:17
от nasuf
/tmp=128mb
Настройка на програми
fogata 2 1656 Последна публикация Aug 07, 2006, 21:30
от fogata
64bit?
Идеи и мнения
PsYhLo 34 8313 Последна публикация Mar 30, 2008, 02:02
от crazydodo
Има ли стабилни драйвери за GeForce 8300
Настройка на програми
westonykn 1 1309 Последна публикация Feb 11, 2009, 16:33
от iskren
AGP NVidia 5500 128mb ubuntu 8.10 x86 проблем
Настройка на хардуер
batsve 3 3304 Последна публикация Mar 07, 2009, 16:34
от batsve