Автор Тема: Филтриране (налагане на цензура) на реклами и неприятни предавания / филми  (Прочетена 2825 пъти)

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
От доста време го мисля и до днес съм си само с мисленето но понеже започвам сериозно да се дразня от помията която ни залива от телевизията искам да намеря решение което:

1. Да може да записва посочени от мен програми в посочен ден и час;
2. Да ги каталогизира (може и по мои дефиниции);
3. Да ми предоставя възможност аз да ги пренареждам и плейвам в избран от мен ред, дата и час;
4. Екстра 1: - ако мога чрез решението, не с външен софтуер да редактирам и трия това което не ме интересува от записите (разбирай реклами основно);
5. Екстра2: - ще е чудесно да има възможност вместо от кабеларки да смъква от стриймове (например - bnt, nova, btv) които предлагат real-time !


Та ако някой от вас е срещал подобно решение - моля споделете!
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
//off
Ами и аз се дразня много от помията... Екшъни, кървища, изперкани филми.........

И съм си изработил стратегия за това кое си заслужава да се гледа:

Всичко което е забранено до 14 години не го гледам. >:D
Oбаче всичко което е забранено за 18 г. - може да се гледа ;D


Представяте ли си рекламите да имаха нещо по което да се разпознават - някакъв хедър. И тогава Spam Guard...
« Последна редакция: Apr 01, 2012, 23:22 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

bot

  • Гост
//off
Представяте ли си рекламите да имаха нещо по което да се разпознават - някакъв хедър. И тогава Spam Guard...

 можеш да ги засичаш по sound level
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
В Щатите това са го решили, купуваш си TiVo :)

В Европа обаче май нещо идеята среща прекалено голяма съпротива (конспирация?).
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Не че бях забравил ами реалността ме запрати по други коридори но ето какво срещам днес:

http://www.latimes.com/entertainment/envelope/cotown/la-et-ct-fox-sues-dish-network-over-adblocking-feature-20120524,0,3654685.story

Интересни са и малкото на брой коментари.

http://www.opennet.ru/opennews/art.shtml?num=33938 хората са доста по-красноречиви)
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Обикновено начало и край на рекламите се анонсират със звуков сигнал. Само че трябва по-подробно да се разгледа има ли модел, понеже сигналът може да се повтори и по средата на рекламите (напр. за отделяне на платени търговски реклами от реклами на сериали и предавания на телевизията), може да има няколко сигнала (според това по кой канал на телевизията е рекламираното предаване) и такива неща.

Оттам нататък с някаква библиотека за разпонаване на звуци би могло да се направи схема и да се играе с нивото на звука. Поне така го бистрим вкъщи от време на време (за IP телевизия).

Що се отнася до това да хващаш рекламите по по-високите децибели - от 1 юни и у нас трябва да престане тази практика. Даже ми се струва, че вече има телевизии, които са спряли да го правят.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Това уж от миналата година го вкараха, ама не знам някой да го е направил. Много е дразнещо и не знам, с какъв акъл го правят, но пък по децибелите лесно могат да се филтрират. Жалко обаче, че по време на рекламите навсякъде дават реклами. Но пък това е проблем на гледащите телевизия.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Това уж от миналата година го вкараха, ама не знам някой да го е направил.
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5504611
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Май ще трябва да почакаш докато почнат да продават TiVo в България...което означава че доста ще има да чакаш.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Хе-хе Гейт, аз ще съм последният човек дето ще си купи Тиво. Все пак една от главните борби в момента наред с патентите е за тиволизацията, която можеше и да преборим, ако Линус бе подал ръка. Нищо де. Та няма как да купя нещо от тези, на които е кръстен въпросният термин.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear