Автор Тема: Бла-бла из „Филтриране (налагане на цензура) на реклами и неприятни предавания / филми“  (Прочетена 2836 пъти)

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
/off
В Щатите това са го решили, купуваш си TiVo :)

В Европа обаче май нещо идеята среща прекалено голяма съпротива (конспирация?).
И в Европа има решение - купуваш си ПиВо и намаляваш гледането на телевизия ;D


Отделих offtopic от оригиналната тема тук, за да можем спокойно да си говорим за телевизията и качеството ѝ, за пиенето и последствията от него и т.н. Нека в другата тема да бъдат само постове с техническа насоченост. :)

bop_bop_mara
« Последна редакция: Apr 30, 2013, 13:07 от bop_bop_mara »
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Пиенето на пиво, поне при мен, увеличава гледането на телевизия, което е трагично, имайки предвид какви глупости дават. Ей сега наскоро например се зарибих да гледам Viasat History, което е пълна шибана загуба на време. Изпих няколко бири, гледайки потресен за това как Кьолн е бил демо-римски град за зарибяване на германските племена и приобщаването им към римската култура, за културните течения през 80-те, за картофите и ролята им в изхранването на човечеството, бидейки третия най-важен food source. Много забавно, но установих че съм загубил 5 часа от живота си за това и съм се напукал като животно покрай което...

Наскоро си направих и друг експеримент, взех си зелено и се направих на салата, както в добрите стари времена. Реших че ще е много полезно, ще спра да мисля за глупости за малко и ще преосмисля нещата. Голяма грешка. Първо, напълно съм забравил за какво става въпрос и второ, не е подходящо за семейни хора. Крайният резултат е че получих параноидни пристъпи, сърцебиене, после за успокоение се загледах точно в телевизията където даваха "7 часа разлика" и някакъв ненормалник беше решил да удави друг ненормалник във вана с флуорна киселина.

Тааа такива работи. Следващият път като реша да се откъсвам от телевизията и простотията ще е със стимуланти, в големи количества. Просто защото тогава в главата ми се въртят такива глупости на фона на които всичко което дават по телевизията е като Рапунцел и разбойника.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Не, това пък въобще не бих искал да си го причиня. Явно вече съм дърт за такива неща.

Все пак да се върнем на темата, наистина ми е много любопитно защо в Европа няма tivo-подобни неща...
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Без усещане за конспирация нещата ги виждам така:

2 зъбни колелета които търкалят света:

1. Зъбно - върти парите при принципа доказан от Маркс и Енгелс - Пари > Стока > Пари*. За да може този цикъл да се върти по-бързо се налага консуматорски модел (релация - китайско производство - щатски потребители (вече и европейски)). Това колело използва всички пътища за да стигне до потребителя. Вече е минало през ниво съзнание и сериозно работи на ниво подсъзнание - разбирай всички социални експерименти и рекламирането през мас медиите. Тук визирам филтър точно на ниво определени типове масмедии - телевизия. Това колело и кръговете които обслужва те убеждават че:
- цикъла на жена ти е в синьо;
- пролетта започва с лекарство против простуда и кашлица;
- пералнята докато я купиш е се разваля ако не ползваш....;
- има коли по 99 и 199 лева на месец за 5 годишен лизинг който обаче не е лизинг а е лизинг с *;
- скоро ще си болен защото детето ти / баща ти е болен и веднага ще се оправиш с....;
- най-лесно сандвич се купува ако нямаш пари си и дори да си музикален инвалид като излезеш на улицата и почнеш да рекетираш минувачите "пееки им" нещо от рода "1,2,3...". Така вместо да работиш и да си купиш от магазина хляб и салам (не дай си боже нерекламиран) с един лек рекет получаваш на готово този ВКУСЕН сандвич;
- мога и да си класифицирам по икономически отрасли но не виждам дори смисъл;

2. Колело 2:  Зомбита - потребителите на всичко от колело 1 - свикваш с начина на вземане на решения наблъскани в подсъзнанието ти:
- колата за 99 лева на месец (обаче имаш още да кажем 8000 да доплатиш после - друг път);
- телефон за 0.99 лв. на месец със сметка от 99 лв. на месец;
- онова от което дори старата пералня работи безупречно и ще е вечна;
- като кихнеш в първата аптека си вземаш онова дето дори не  му помниш името но помниш мелодията на рекламата и как изглежда (скоро в аптеките трябва да въведат софтуер който да предлага "известни рекламирани лекарства" с рекламния им клип - така по-лесно пациента ще бъде обслужен - мисля си за някакво решение с отворен код);
- естевено ако има шапка и можеш да изрецетираш до 10 напевно ще си купиш и сандвич;

И така до 1001 и обратно. ЗОмбитата са интересна порода:
Те работят от сутрин до здрач, не е важно интересно какво и дали наистина - важното е, че като седнат да вечерят са толкова грохнали, че само хляб и зрелища им помагат. Зрелищата ги помпят отново щото ей там има кайма по 2.5 килото и свинско месо по 6лв. намалени ама вкусни. Хляб имат - най-евтиния в Европа е все пак. Кефят се разбира се, че на гърците ще им резнат заплатите до "нашите" и дано и по-надолу (не че гърците не го заслужават). Правят планове като отмине кризата и изплатят заема за новата пералня да се пробват с една кола за 99 на месец... И въртят колелото на онези номер 1....

Като резултат:
(не само този): http://www.capital.bg/biznes/finansi/2012/04/01/1799600_kreditirat_malko_pecheliat_mnogo/

Та мен самите реклами някак са престанали да ме интересуват и дразнят. Но факта, че малкия вика - татко догодина искам онова лекарство дето се пие като си по-голям от 6 ме потиска.
Не че лекарството, ами че още от сега бива обработен да стигне до там че решенията за елементарните му човешки нужди да му се насадят наготово от екрана без никакви ограничения. Разбира се в САЩ са отново напред и са стигнали до тук:

http://www.dnevnik.bg/tehnologii/2012/03/19/1790498_cnet_horata_ne_znaiat_zashto_si_kupuvat_noviia_ipad/

В това отношение въобще не държа да ги изпреварвам!
Активен

ilian_BIOS

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: opensuse
  • Window Manager: kde
    • Профил
Нека зеленото да ме прави слепец, че отворя ли очите лошо ми става... полудяха тез хора  ;D Ама всичко с времето си :)
« Последна редакция: Apr 02, 2012, 12:48 от ilian_BIOS »
Активен

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
@gat3way: Какво е зелено? Салвия?
Доколкото разбирам по-скоро е нещо такова
e-vestnik.bg/17491/bta-nedelya/
по-достъпно и лесно за модификации - най-вече с цел избягване от закона....
Активен

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
/off
В Щатите това са го решили, купуваш си TiVo :)

В Европа обаче май нещо идеята среща прекалено голяма съпротива (конспирация?).
И в Европа има решение - купуваш си ПиВо и намаляваш гледането на телевизия ;D

 [_]3 [_]3 [_]3 [_]3 [_]3 [_]3 [_]3 [_]3 [_]3 [_]3 [_]3 [_]3 [_]3 [_]3 [_]3 [_]3 [_]3 [_]3 [_]3 [_]3

Губит людей не пиво, губит людей вода :) - поздрав

Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

HQ

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 195
  • Distribution: *BSD
  • Window Manager: none
    • Профил
Решил съм си проблема с телевизията - НЕ ГЛЕДАМ ТАКАВА!
Всичко което е малко по-стойностно излиза по тракерите с премахнати реклами (за което съм много благодарен) ! Направо се чудя на някои хора - дори да не го гледат го пускат да бръмчи че иначе им било тихо ...
Тъпотия!
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Човен у нас модерастите казват салвия на градинският чай. Не съм запознат дали може да се пуши. У англечко не знам как е. Тук Гат три имаше предвид тревичка.

Аз лично телевизията я заглушавам със слушалки и музика. Като съм сам вкъщи ми е едно такова тихичко и приятно, ала рядко се случва.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Човен у нас модерастите казват салвия на градинският чай. Не съм запознат дали може да се пуши. У англечко не знам как е.

За салвията и преди сме си говорили (пак по идея на гейт O0): http://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=41775.msg232976#msg232976

Salvia е род растения, сред отделните видове са
* Salvia officinalis - храстчета градински чай, растат по Средиземноморието, там се ползват и за напитка, и, доста често, за подправка
* Salvia splendens - балконски цветя, пламъчета им казват още, обикновено са с яркочервени цветове
* Salvia divinorum - дрогата, както подсказва името, пушиш и почваш да виждаш разни неща
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Колкото и от вас да не долюбват ФБ, далеч по-добре е там да си прекараш времето което имаш за губене, но нямаш под ръка свободни приятели.
Аз все пак живея сам, но като се замисля, дори и съпруга да имам, сигурно и двамата ще сме в нета, ако не сме с приятели на маса, а някое и друго филмча може и от тракерите да се дръпне.
Само първите 15 минути, до рекламата гледам от новините по телевизията и то рядко повече от 2 пъти седмично.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Да признавам си този грях. От време на време (но не повече от един път на два месеца, защото все пак имам принципи) тегля някое филме от маймунарника и с жената го гледаме (специално за целта си купих монитор 22'' и големи дървени тонколони), като тя си прави пуканки и пие отръждавител, а аз обикновено някакъв алкохол, изтегнати на фотьоли и хванати за ръце.

Да се краде е лошо, но трябва да пазя и семейният си мир. Балансираме някак си. Иначе стандартно тя гледа мачове и реални формати за пеене, танцуване, изпитания, а аз кисна по форумите.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
Да се краде е лошо, но трябва да пазя и семейният си мир

По принцип си прав Гога, но само по принцип! Тъй като тези изроди, не творците, а мизерниците които ги представят се чудят как да ни сложат чатала, борбата няма да стане по християнски като подадеш и другата буза!
Сигурно си в течение как с електронните книги и песни се опитват да ти забранят да си ги разменяш с приятели както едно време си разменяхме книгите, пък за препродажба дума и да не става!
Активен