Автор Тема: Софтуерен пакет за хостинг - всичко в едно  (Прочетена 1178 пъти)

smelkomar

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 429
    • Профил
ЧНГ на всички от форума на linux-bg.org

А сега по същество - търся помощ относно наскоро наболял проблем с хостинга като услуга. Конкретно търся помощ за това на какъв софтуер трябва да се осланям при направата на такъв... Все пак съм начинаещ и ме интересува освен Apache Web Server (2ра версия), на какви други трябва да се облегна, за да направя хостинг на една машина. Всичко в едно - уеб-хостинг с мейл сървър, като ъплоадването и даунлоадването на сайтовете да се базира на ftp сървър. Търся някакви препоръки, а защо не и директно линкове към вече готови (и безплатни де) решения.
Активен

Ползвам т'ва, к'вот ме кефи

fakanqk

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Аз бих ти препоръчал Slackware 10.x, защото с него идват proftpd (ФТП сървър), httpd, apache и какво ли още не.
А за хостинг са ти нужни само апчето, фтпд и хттпд. Евентуално може да си сложиш друг ФТП демон, който се конфигурира по-лесно.
Активен

n_antonov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1185
    • Профил
    • WWW
Apache и proftpd има във всяка дистрибуция.
Активен

-------------------------------------------------------------------------
./debian/rules

alpha

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 28
    • Профил
Аз мисля, че на човека му трябва нещо от рода на cPanel или Plesk.
Активен

akebono

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 14
    • Профил
ОТ ТУК можеш да прочетеш как са го направили хората или да почерпиш полезни идеи.
Успех и със здраве!
Активен

smelkomar

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 429
    • Профил
Много благодаря за информацията. Между другото пробвал съм вече XAMMP под Уиндоус и Линукс, и не разбрах защо така товари машините. Сигурно заради този MercuryMail Server??? ':crazy:'
Активен

Ползвам т'ва, к'вот ме кефи