Автор Тема: Linux gaming !?  (Прочетена 8957 пъти)

redcure

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 914
    • Профил
Linux gaming !?
« Отговор #30 -: Apr 09, 2006, 16:14 »
MarineForce  вземи потърси малко в google! Ти си даваш някакви проблемчета и грам труд не влагаш от себе си! Засрами се!
Почни малко сам да се справяш с търсене и ровене!
Активен

Debian testing 2.6.18, Enlightenment DR17

http://www.debian.org/doc/manuals/apt-howto/index.en.html

  • Гост
Linux gaming !?
« Отговор #31 -: Apr 09, 2006, 23:06 »
ХаХа. Тази тема не съм я поглеждал от последния пост дето направих и се справих с проблема с помоща на тези, които отговориха и съответно на
Google!
Пък и не мисля, че ти си човекът, който ще ми дава напътствия какво да правя тай, че не виждам какъв ти е проблема. Ако искаше да напишеш нещо по темата ок, но ако смяташ да ми държиш някаква сметка по-добре не прави такива изказвания (нищо лично).

Можете да изтриете темата !
Активен

william90

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 28
    • Профил
Linux gaming !?
« Отговор #32 -: May 09, 2006, 12:30 »
Следва другия въпрос, как точно се инсталират игрите за линукс, като напиша в конзолата APT-GET INSTALL името на играта,  ми изписва E: Couldn't find package...в fstab не пише нищо за играта.Къде греша и какво трябва да направя за да подкарам все пак някоя игра?  С тиликс съм-качен на харда



Активен

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
Linux gaming !?
« Отговор #33 -: May 09, 2006, 16:30 »
/etc/fstab няма нищо общо с игрите и въобще със софтуера. Това което ти е изписал apt-get означава че няма такъв пакет в хранилищата които си описал в "/etc/apt/sources.list".

За да инсталираш игра която я има пакетирана за Debian (Тиликс е базиран на Debian) трябва да си добавиш хранилището което я съдържа в sources.list. това най-лесно става със Synaptic от менюто Настройки->Хранилища. Ако не е пакетирана за Debian процедурата ще е различна за всяка игра. А Ако е за Windows трябва да си инсталираш Wine и да стартираш инсталатора и с "wine setup.exe".

П.П.
Защо когато задавате нов въпрос не си пускате нова тема? Така ще е много по-лесно да се намират нещата в търсачката.
Активен

william90

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 28
    • Профил
Linux gaming !?
« Отговор #34 -: May 10, 2006, 09:28 »
Пич, в Тиликс никаде не видях меню Настройки->Хранилища, а  Synaptic не е инсталиран.Как да ги добавя тези хранилища?
Много моля, който намери време, нека покаже стъпка по стъпка как се инсталират игри на тиликс,ще са му много задължени всички като мен, които тепърва прохождат в линукс и не са на ясно с тези неща.



Активен

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
Linux gaming !?
« Отговор #35 -: May 10, 2006, 10:50 »
Synaptic се инсталира с "apt-get install synaptic". Вече той си има меню "Настройки->Хранилища". За справка кои хранилища трябва да имаш там може да се обърнеш към любимата на всички търсачка.

А тези които тепърва прохождат в Linux ще е хубаво да се научат да ползват Google и търсачката на форума. На въпроса "как се инсталират игри" не може да се даде един отговор. Различните игри се инсталират по различен начин.
Активен

Nuclear_man

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 121
    • Профил
Linux gaming !?
« Отговор #36 -: May 12, 2006, 13:39 »
william90, след като ти прочетох 1-2 мнения имам предложение за теб:
Инсталирай си ВинХР и след това start/run/next/next/next/finish и си готов. Остави го това apt-get не е за теб още, вервай ми...
Активен

Home: A64(E3)@1,1V, Asus A8N-E+CM Blue Ice2, 2x512 TwinMos, 200SATA+40ATA, GB6600, LG DVD-RW, Ozaki 5+1, 17" iiyama E431S TFT, powered by FSP 400W & Slack 10.2 :)
Office: Compaq nx9110 (P4 3,2 MB ATI, 2x256 Infineon, 40ATA, Mob. Radeon 9000, 15,4" TFT, slow down by WinXP and Norton Antivirus :(

william90

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 28
    • Профил
Linux gaming !?
« Отговор #37 -: May 12, 2006, 14:19 »
Интересно Nuclear_man, вероятно ти си първият човек родил се научен да работи с Linux.
Активен

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
Linux gaming !?
« Отговор #38 -: May 12, 2006, 15:22 »
Сигурен съм че Nuclear_man не се е родил научен, но поне не задава въпроси на които никой не може да отговори от типа на "как точно се инсталират игрите за линукс".

П.П.
Числото 90 в ника ти да не означава че си роден 90-та година?



Активен

william90

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 28
    • Профил
Linux gaming !?
« Отговор #39 -: May 12, 2006, 16:11 »
Виж какво v_badev,числото 90 в ника ми не означава че съм роден 90г.но това няма никакво значение,за първи път се захващам с Линукс и започвам да се уча от вас и въпреки коментарите от вида на Nuclear_man все още имам желание да разбера как се работи с Линукс, защото виждам че това е бъдещето за беден потребител като мен.Съжелявам че по този начин съм задал въпроса си, имах на предвид принципно как стават тези неща.Все пак имам Линукс от седмица и половина и никой нищо не ми показва като на първолак, а и съм обременен от Windows и начина по който там стават тези неща.За това, моля ви, бадете малко по-търпеливи с прохождащите в тази област, ние не знаем за какво става на въпрос все още.
Активен

Nuclear_man

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 121
    • Профил
Linux gaming !?
« Отговор #40 -: May 12, 2006, 22:35 »
Добре де - не се обиждай. За твое успокоение ще кажа, че аз съм пълен ламер в дебрите на Линукс (както и в Уиндоус... между другото)
Сега за игри - Уиндоус все още е незаменим. Това ще го потвърдят даже най-запалените Линукс манияци тук. Просто почти никой от "големите фирми с големите игри" не пише за Линукс. Емулацията е умряла работа.
Сега един последен съвет от мене: Инсталирай си няколко дистрибуции, изпробвай ги и която ти допада най-много - започни да я разучаваш. Доста са различни една от друга. В момента чичо Гугъл знае най-много. Първо него питай, ако се затрудняваш в нещо. Търсачката на форума също е много добра. Освет това повечето свястни програми си имат и те сайтове с форуми. Wine също. И трябва много време и четене - това е.
Активен

Home: A64(E3)@1,1V, Asus A8N-E+CM Blue Ice2, 2x512 TwinMos, 200SATA+40ATA, GB6600, LG DVD-RW, Ozaki 5+1, 17" iiyama E431S TFT, powered by FSP 400W & Slack 10.2 :)
Office: Compaq nx9110 (P4 3,2 MB ATI, 2x256 Infineon, 40ATA, Mob. Radeon 9000, 15,4" TFT, slow down by WinXP and Norton Antivirus :(

william90

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 28
    • Профил
Linux gaming !?
« Отговор #41 -: May 13, 2006, 11:26 »
Разбрах вече за какво става на въпрос,почти съм на ясно как стават нещата и далече не е толкова сложно както в началото мислех,ползвам Tilix а той си има почти всичко вградено, подкарах wine и с него нямам проблем,проблема е в това че компа с линукса няма нет и от там идват всички мои ядове, но за съжаление това късно го разбрах а и нямаше кой да ми каже че за да инсталирам някоя библютека и да подкарам някоя игра, задължително трябва нет, защото тиликса си дърпа и инсталира сам библютеките и тах ги няма в играта задаени предварително за да може играта да тръгне на всяка дистрибуция с подходящите библютеки.Благодаря за разбирането.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Mandrake Linux 10 and Linux
Настройка на програми
aaaSASlover 3 8883 Последна публикация Dec 08, 2012, 20:46
от UBIGI
Linux Gaming
Настройка на програми
yavorpap 9 3159 Последна публикация Jan 16, 2006, 17:43
от aaaaaa
Remote връзка Linux<--> Linux
Настройка на програми
stoyanovs 5 7509 Последна публикация Jan 24, 2006, 16:49
от gostenin
Linux gaming portal
Общ форум
GattaNegra 5 2680 Последна публикация Aug 24, 2007, 04:25
от GattaNegra
Experienced linux enginnced linux engineers
Търсене
bulwork 0 7544 Последна публикация May 10, 2008, 14:24
от bulwork