Автор Тема: Как да възвърна настройките "по подразбиране"?  (Прочетена 1412 пъти)

dafighter

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 119
    • Профил
Говоря за панелите които седят горе и долу по подразбиране на Ububtu 6, защото сега нещата са следните и когато отворя някое приложение и ми се иска да го оставя да виси в горе дясно(например Gaim) то изчезва напълно, а си ми трябва все пак старото - на него си имаше места, системна администрация, предпочитанция, програми...

БЛАГОДАРЯ!
Активен

gizi_

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 521
  • Distribution: Debian/Lenny, SLES/9-11
  • Window Manager: Gnome 2.22.3
    • Профил
Незнам дали на мен ми се струва ама ти май въобще не се напрягаш да мислиш!?Настойките по подразбиране незнам дали ще можеш да си ги върнеш ама може да си ги направиш така като искаш ти.Вземи малко се поогледай по настройките на тази ОС че като те "гледам" нищичко не знаеш, а и нямаш желание да научиш...
Активен

malone

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 269
    • Профил
    • WWW
По лесно щеше да ти е да му отговориш gizi_


@dafighter
Виждам, че си на български, предполагам, че ще се ориентираш, аз ще ти пиша на английски, както е при мен.

1. Десен бутон върху лентата където искаш да ти е menu bar-а
2. Add to panel
3. Като ти се отвори диалоговия прозорец виж най-долния сектор "Utilities"
4. Избираш "Menu bar"
5. Натискаш бутона "Add"
-опционално-
6. Като го добавиш, десен бутон върху него и "Move" където искаш да е.
7. Като го "наместиш" където ти е удобно, десен бутон върху него и "Lock To Panel" за да не го местиш неволно.

Същите опционални стъпки можеш да направиш и с другите елементи, тъй като гледам, че е доста голяма неразбория в твоите "ленти" [IMHO].

Успех!



Активен

Безмислено е да даваш съвети на този, който не иска да ги използва. Каква е ползата от свещника в ръцете на слепеца.

dafighter

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 119
    • Профил
Аз с панелите си се оправих в общи линии просто не бях видял, че има "Меню", но има друг проблем например сега като отворя Gaim и като го затворя чрез хиксчето не отива горе в дясно...същото се случва и със Skype, а не съм пипал нищо по техните настройки - и това между другото май се случи след като изтрих един guest акаунт на компютъра - каква връзка имат тези неща един Бог знае...

gizi_ истина е, че нямам желание, но не мисля, че трябва да ми се сърдите затова и да ме критикувате. Ако можете да помогнете помогнете ми ако не недейте да критикувате...това, че нямам желание не е само при компютрите от определено време съм така и това е свързано с личния ми начин на живот...
Активен

malone

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 269
    • Профил
    • WWW
Ами то така трябва и да си бъде.
"Горе в дясно" ще отиде като натиснеш "минусчето", като го минимизираш.
С "хиксчето" затваряш активния прозорец, точно така трябва и да бъде.
Активен

Безмислено е да даваш съвети на този, който не иска да ги използва. Каква е ползата от свещника в ръцете на слепеца.

dad

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 127
    • Профил
На gaim-a - Preferences->plugins , активирай System Tray Icon.
За skype-то, не знам къде, не го ползвам. Преименувай ~/.Skype (нещо такова ще да е) на ~/.Skype.old например. После го стартирай и се логни наново. Ако има някакви по-големи проблеми си върни ~/.Skype.old
Активен

dafighter

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 119
    • Профил
malone като минимизирам идва в долната лента а не горе в дясно, а по принцип доколкото си спомням специално за Gaim и Skype точно когато се затваряха с "X" отиваха горе в дясно...Както казах по настройките не съм пипал нищо за да стане това. Ето и как изглеждат допълненията на Gaim : http://i.data.bg/06/10/02/82409_orig.jpg Благодаря ви, но ще го преживея това и когато излезе новото Ubuntu формат и всичко наново...
Активен

Ekspert

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 801
  • Distribution: Debian Wheeze
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Ми що не си направиш нов юзер и всичко ще си дойде на мястото
Активен

Извинението е като ЗАДНИКА. Всеки си го има.

malone

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 269
    • Профил
    • WWW
Ами размени си местата на лентите просто.
Качи долната горе, а горната смъкни долу.
Става с обикновен drag and drop, влачене.
И са били в ляво отворените ти прозорци, а не в дясно. И аз по инерция се заблудих от думите ти.
За хикса и минуса бъркаш по мое мнение, заблуждаваш се.
Не се обиждай, но съм убеден в това.
Дори и символично тези бутони служат както съм посочил.



Активен

Безмислено е да даваш съвети на този, който не иска да ги използва. Каква е ползата от свещника в ръцете на слепеца.

gizi_

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 521
  • Distribution: Debian/Lenny, SLES/9-11
  • Window Manager: Gnome 2.22.3
    • Профил
dafighter мен също така като всеки друг по някога ме мързи и не ми се занимава но нали знаеш ти сам като не си помагаш нема и кои друг да ти помогне.Още по малко решението на проблема ти е формата на харддиска.Така нищо не се постига!Особено ако само за това.Но по проблема ти.Това което трябва на добавиш още в панела си за скайп и гайм се казва "Notificatin Area".Тя явно при теб е била изтрита.Добави си я от там където ти е обяснил malone.Смятам че това ти е решението ако не е тогава пиши по подробно какво точно искаш.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
"Grub" sled preinstalacia na Windows
Настройка на програми
merman 1 4594 Последна публикация May 25, 2003, 11:27
от wandererbg
HDD ext3 recover, "Stellar Phoenix Linux" ??
Настройка на хардуер
help40 3 6643 Последна публикация Sep 20, 2012, 21:51
от Acho
"paskal case" / "camel case"
Общ форум
Apache 3 8107 Последна публикация Aug 11, 2006, 10:01
от ivak
Проблем с "struct cdev" и "struct semaphore"
Общ форум
halturata 22 13589 Последна публикация Aug 14, 2007, 17:31
от tarator
Проблем с "reboot", "halt" и т.н.
Настройка на програми
turboshark 5 7936 Последна публикация Sep 22, 2007, 00:13
от turboshark