Автор Тема: Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!  (Прочетена 7755 пъти)

kolio_kolev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 356
  • Distribution: Mandriva 2011, Mandriva Cooker
  • Window Manager: KDE 4.6.x
    • Профил
    • WWW
Re: Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
« Отговор #30 -: May 15, 2009, 17:34 »
И не ми харесва това, че темата "да гласуваш или не" се изкривява в "обичаш ли Русия или не". Напомня ми за "а вие защо биете негрите".
Съгласен съм, че малко поизместихме темата.
Но, излагах аргументи ЗАЩО трябва да се гласува.

Та да се върнем на темата: Трябва ли да се гласува или не.

Това е един много труден избор.
В БГ може да се галсува за:
СДС -  партия без идеи и стойности!(доказано точка).
БСП - партия без идеи и стойности(доказано точка).
ДСБ - партия с лидер, т.е. уреждаме лидера и всички покрай него.без идеи и стойности(доказано точка).
НДСВ - партия с лидер, т.е. уреждаме лидера и всички покрай него.без идеи и стойности(доказано точка).
ДПС - партия с лидер, т.е. уреждаме лидера и всички покрай него.без идеи и стойности(доказано точка).

Това е истината.
НЯМАМЕ НИКАКВА ИСТИНСКА АЛТЕРНАТИВА.

Няма ни една партия която да е с някаква  ясна и принципна идея.
Всичко е размито... "за народа", "за бизнеса"..алабала глупости!!!! :(

Ако някой може да ми предложи нещо различно да го сподели, за да мога да избера.
От тези по горе сърце не ми дава да избирам!!!!

Макар че, аз самият не съм съгласен с оценките ти за част от изброените партии (по-специално за партиите от Синята коалиция - СДС и ДСБ), то пропускаш, например, ГЕРБ и "Зелените". За тях какво ще кажеш?

Имам и друг въпрос,  как се информираш за тезите и позициите, които ще защитават партиите? Следиш ли редовно политическите новини (по телевизията и в интернет), четеш ли анализи и гледаш ли специализирани политически предавания? Прочел ли си програмата на някоя партия, макар и краткия и вариант, в която се изреждат много общо поне насоките за действие? Отишъл ли си на някоя среща с кандидат депутат и задавал ли си му лично въпроси за да си съставиш лично мнение за него, а не да използваш образът му от медиите? Аз лично смятам, че това е начинът. Активно търсене на информация и съответно анализиране на тази информация.

Казваш, че понеже нямаш реална възможност за избор сред партиите, то затова няма да гласуваш.
Между какво и какво искаш да избираш? Какво разбираш под алтернатива? Кои са въпросите които те вълнуват?


Цитат
"Няма ни една партия която да е с някаква  ясна и принципна идея.
Всичко е размито... "

Ето нещо конкретно, например първите хрумнали ми въпроси, по което почти всички партии са изказали мнение:
- за или против НАТО
- за или против ЕС
- за или против изпращането на контингент в Авганистан
- за или против повторното отваряне на 4 и 5 блок на АЕЦ.
- за или против строежа на АЕЦ Белене
- колко процента да бъде осигурителната тежест (осигуровките)
- да има ли истинско електронно гласуване
- за или против следенето на трафика в интернет и подслушването на телефоните
- за или против използването на свободен софтуер в ДА и образованието
и още мн. др.
Това не са ли конкретни тези?! Много от партиите говорят за конкретни цифри и са изказали ясно мнение ЗА или ПРОТИВ дадена теза.

С което ти доказвам, че партиите имат КОНКРЕТНИ и ЯСНИ идеи и защитават конкретни тези.
Вярно не всяка партия взема отношение по даден въпрос, но по главните е длъжна да вземе отношение.

Направи си труда да се информираш по-подробно за позициите на партиите по въпросите, които теб те вълнуват. Не бъди мързелив и не се оправдавай!

След това ЗАДЪЛЖИТЕЛНО следи дали се изпълняват дадените обещания!
« Последна редакция: May 15, 2009, 18:08 от kolio_kolev »
Активен

Кольо Колев
Mandriva BG: http://mandriva.biotronica.net
Bitronica.Net форуми: http://forum.biotronica.net

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
« Отговор #31 -: May 15, 2009, 18:09 »
Аз също подкрепям мнението,че негласуването не решава проблемите ни.Не може като щрауси да си заровим главата в пясъка и да чакаме да отмине опасността!А и нашето негласуване дава право на други тъмни балкански субекти да решават бъдещето ни,защото там няма не искам да гласувам.Там всичко под строй гласува и не смее да не гласува.И всъщност ние като не гласуваме оставаме друг да определя съдбата ни.Сферата в която работя ме кара да съм се нагледал на некадърни управляващи и честно казано наистина нямаме особено големи алтернативи относно това за кого да гласуваме.Но аз лично въпреки че никак не ми се гласува предпочитам да дам гласа си,а не някой друг да избира вместо мен!Член съм на една много известна политическа партия понеже естеството на работа го изисква от мен и смея да твърдя,че получавам постоянно удари под кръста и то от съпартийците си.За съжаление това сме ние българите-имаме някаква нетърпимост едни към други.Лошото е,че съм принуден и да гласувам за тези,които ме удрят под кръста,но.....това е днешна България!За голямо съжаление!
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Re: Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
« Отговор #32 -: May 15, 2009, 18:20 »
хора, не се омагьосвайте с внушения "няма да гласувам", най-малкото защото турците и циганите не пропускат
ако продължавате да бягате от отговорност, в един момент ще ви управляват само турци и мафиоти, и тогава дупе да ви е яко
за мен от доста време насам има един избор - Атака, и не смятам да пропускам гласуване(и никога не съм пропускал)
Активен

m0rph

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 271
    • Профил
Re: Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
« Отговор #33 -: May 15, 2009, 18:21 »
Цитат
Имам и друг въпрос,  как се информираш за тезите и позициите, които ще защитават партиите? Следиш ли редовно политическите новини (по телевизията и в интернет), четеш ли анализи и гледаш ли специализирани политически предавания? Прочел ли си програмата на някоя партия, макар и краткия и вариант, в която се изреждат много общо поне насоките за действие? Отишъл ли си на някоя среща с кандидат депутат и задавал ли си му лично въпроси за да си съставиш лично мнение за него, а не да използваш образът му от медиите? Аз лично смятам, че това е начинът. Активно търсене на информация и съответно анализиране на тази информация.

Не прекаляваш ли малко. Аз ако разбирах толкова от политика, че да мога да има задавам смислени въпроси и да обикалям по срещите на партиите, щях сам да се кандидатирам за "император". А това да знаеш някой що за човек е, трябва или да ти е близък приятел или да си следил от близко всяко негово действие в продължение на месеци. Това просто няма как да стане. Камък, ножица, хартия и този който се е представил най добре на предизборната кампания намазва. Сега ми хрумна и друга идея. Чували ли сте за “Приказака за стълбата” на Христо Смирненски, който не е да се пообогати и да потърси в гугъл. Та мисълта ми беше, че и това че познаваш някой не е гаранция за това как ще се представи. Просто властта ще смаже и най малките прояви на "принципи" и "идеали". Даже си мисля новия девиз изписан над входа на сградата на народното събрание да е "Идеали всякви тука оставете".

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Re: Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
« Отговор #34 -: May 15, 2009, 18:34 »
ще кажа и още нещо - сметките на БСП и ДПС се връзват идеално точно когато повечето българи не гласуват, и затова се пускат различни внушения, и се действа целенасочено за да отблъснат повече хора от гласуването
Активен

/dev/null

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 181
  • Distribution: Ubuntu Current LTS
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Re: Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
« Отговор #35 -: May 15, 2009, 18:41 »
Скоро гледах новините и чух Бате Бойко да говори едни хубави неща, ще цитирам по памет.
"Станах кмет на пук на хората и ако стана президент, ще е на пук на Станишев."
Къде сме ние? Защо някой не заеме по-висок пост за доброто на хората, които работят в държавата и го хранят?

Ако оставим хората, които пътуват до България 48 часа за да гласуват за ДПС, ще загубим, ако подкрепим Костов, Борисов или Станишев, ще им вдигнем егото. Мисля за една партия, чийто лидер не говори много, дано да върши повече работа от останалите. Ако тази партия дойде на власт, вече няма да има Телевизия Планета и подобни, Ахмед Доган, ще е скатан в миша дупка, а Азис ще е мит (с кренвирш).
Активен

CPU: AMD Phenom II 1100T Black Edition @ 3,3GHz, Cooler: Cooler Master v10, RAM: Corsair VS2GB1333D3 x4, MB: GA-890XA-UD3, PSU: SS-1250XM, GPU: AMD HD 6850x2 (CrossfireX), Sound card: ASUS Xonar D2X, SSD: Kingston SVP200S37A/60G, HDD: Hitachi HDS721010KLA330 (1TB), HDS723030ALA640 (3TB), WD RED(4TB)

believer

  • Гост
Re: Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
« Отговор #36 -: May 15, 2009, 18:49 »
хора, не се омагьосвайте с внушения "няма да гласувам", най-малкото защото турците и циганите не пропускат
ако продължавате да бягате от отговорност, в един момент ще ви управляват само турци и мафиоти, и тогава дупе да ви е яко
за мен от доста време насам има един избор - Атака, и не смятам да пропускам гласуване(и никога не съм пропускал)
Съгласен съм с теб и аз не пропускам гласуване и също ще гласувам за АТАКА!
Негласуването е възможно най-грешната позиция, която може да се заеме по време на избори. Хората, които не гласуват не разбирам какви претенции могат да имат и какви въобще граждани на Бъкгария могат да претендират, че са.
Позицията за негласуване е крайно безотговорна и каквито и извинения да се намират за нея те няма да са достатъчно издържани.
В крайна сметка се получава, че турците и циганите, които винаги гласуват са много повече граждани на тази страна отколкото тези, които се бият в гърдите, че са българи. Срамота!
И най-лошото е, че голяма част от тези, които не гласуват са все млади хора. Какво бъдеще може да има България с такива хора?
Интересното е, че точно хората, които най-нямат право да се обаждат поради пасивноста си и незаинтересоваността си за бъдещето на страната са най-големите мрънкачи.
Активен

edmon

  • Гост
Re: Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
« Отговор #37 -: May 15, 2009, 19:34 »
И не ми харесва това, че темата "да гласуваш или не" се изкривява в "обичаш ли Русия или не". Напомня ми за "а вие защо биете негрите".
Съгласен съм, че малко поизместихме темата.
Но, излагах аргументи ЗАЩО трябва да се гласува.

Та да се върнем на темата: Трябва ли да се гласува или не.

Това е един много труден избор.
В БГ може да се галсува за:
СДС -  партия без идеи и стойности!(доказано точка).
БСП - партия без идеи и стойности(доказано точка).
ДСБ - партия с лидер, т.е. уреждаме лидера и всички покрай него.без идеи и стойности(доказано точка).
НДСВ - партия с лидер, т.е. уреждаме лидера и всички покрай него.без идеи и стойности(доказано точка).
ДПС - партия с лидер, т.е. уреждаме лидера и всички покрай него.без идеи и стойности(доказано точка).

Това е истината.
НЯМАМЕ НИКАКВА ИСТИНСКА АЛТЕРНАТИВА.

Няма ни една партия която да е с някаква  ясна и принципна идея.
Всичко е размито... "за народа", "за бизнеса"..алабала глупости!!!! :(

Ако някой може да ми предложи нещо различно да го сподели, за да мога да избера.
От тези по горе сърце не ми дава да избирам!!!!

Макар че, аз самият не съм съгласен с оценките ти за част от изброените партии (по-специално за партиите от Синята коалиция - СДС и ДСБ), то пропускаш, например, ГЕРБ и "Зелените". За тях какво ще кажеш?

Имам и друг въпрос,  как се информираш за тезите и позициите, които ще защитават партиите? Следиш ли редовно политическите новини (по телевизията и в интернет), четеш ли анализи и гледаш ли специализирани политически предавания? Прочел ли си програмата на някоя партия, макар и краткия и вариант, в която се изреждат много общо поне насоките за действие? Отишъл ли си на някоя среща с кандидат депутат и задавал ли си му лично въпроси за да си съставиш лично мнение за него, а не да използваш образът му от медиите? Аз лично смятам, че това е начинът. Активно търсене на информация и съответно анализиране на тази информация.

Казваш, че понеже нямаш реална възможност за избор сред партиите, то затова няма да гласуваш.
Между какво и какво искаш да избираш? Какво разбираш под алтернатива? Кои са въпросите които те вълнуват?


Цитат
"Няма ни една партия която да е с някаква  ясна и принципна идея.
Всичко е размито... "

Ето нещо конкретно, например първите хрумнали ми въпроси, по което почти всички партии са изказали мнение:
- за или против НАТО
- за или против ЕС
- за или против изпращането на контингент в Авганистан
- за или против повторното отваряне на 4 и 5 блок на АЕЦ.
- за или против строежа на АЕЦ Белене
- колко процента да бъде осигурителната тежест (осигуровките)
- да има ли истинско електронно гласуване
- за или против следенето на трафика в интернет и подслушването на телефоните
- за или против използването на свободен софтуер в ДА и образованието
и още мн. др.
Това не са ли конкретни тези?! Много от партиите говорят за конкретни цифри и са изказали ясно мнение ЗА или ПРОТИВ дадена теза.

С което ти доказвам, че партиите имат КОНКРЕТНИ и ЯСНИ идеи и защитават конкретни тези.
Вярно не всяка партия взема отношение по даден въпрос, но по главните е длъжна да вземе отношение.

Направи си труда да се информираш по-подробно за позициите на партиите по въпросите, които теб те вълнуват. Не бъди мързелив и не се оправдавай!

След това ЗАДЪЛЖИТЕЛНО следи дали се изпълняват дадените обещания!


Много  е срамно, че не си разбрал каква е истинта за СДС и ДСБ.
ГЕРБ - партия на лидер, без стойности и идей. партия за лични облаги по модел на НДСВ
това го знае всяко хлапе.

Тези Зелените не ги знм.
Ред, Законост, Справедливост - пълна мъгла .

АТАКА - партия на лидер. тука има няква идея, но нейните минуси са повече от
колкото плюсовете, а някой от мисусите обезмислят всичките плюсове.

Пълна глупост е да се характеризират партиите по:
"- за или против НАТО"
ако някой си мисли че имаме алтернатива да иде да се прегледа!
"- за или против ЕС"
ако някой си мисли че имаме алтернатива да иде да се прегледа!
"- за или против изпращането на контингент в Авганистан"
това най-вероятно се решава от политическа и икономическа гледна точка. не
е свързано с най-важните неща за странта.
"- за или против повторното отваряне на 4 и 5 блок на АЕЦ."
ние нямаме алтернатива и не се знае дали вообще можем да взимаме такова решение заради ЕС.
"- за или против строежа на АЕЦ Белене"
ние нямаме алтернатива и не се знае дали вообще можем да взимаме такова решение заради ЕС.
"- колко процента да бъде осигурителната тежест (осигуровките)"
тези неща са толкова популистки че не е истина. Това е като да се спори
кой ще кара влак, който не е негов.
"- да има ли истинско електронно гласуване"
що за глупост, а да има ли телевизия и интернет?!?!?!?
"- за или против следенето на трафика в интернет и подслушването на телефоните"
отново глупости, ние сме правова държава и при УСТАНОВЕНИ правила, полицията има
право да изпозлва СРС, каквито следенето натрафик и телефони, правила който не нарушават
човешките права.
"- за или против използването на свободен софтуер в ДА и образованието"
това е грешна формулировка. формулировката е:
"-за разнообразяване на софтуера използван в ДА и образованието"



И така оказва се г-н Колев, че
или вие се опитвате да ни манипулирате
или Вас някой яко Ви манипулира!!!!

И понеже не ви бях дочел мнението продължавам.

Наистина нито една партия не показва някаква идея зад която да стой.(Освен БСП ама при тях
за идеята само се говори, а се правят други неща.)

Никой не говори за ПЪЛНАТА липса на съдебна система.
Никой не говори за ПЪЛНИЯ край в образованието и здравната система.
Никой не говори за развитие на страната.
Защо?
Защото никой не иска да прави нищо по въпроса.
Търси се влизане във власта или запазване на власт.
За да може да се облагодетелстват от еврофондовете.

Това са темите всичко останало се гради върху тях.
Къща без основи не се строй.

 И още аз ли трябва да търся този който иска власт?
Аз ли трябва да му се помоля да ми обясни, защо иска власта.
Започвам яко да се дразня на изказването ти:((((
« Последна редакция: May 15, 2009, 19:47 от edmon »
Активен

ohubohu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 355
    • Профил
Re: Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
« Отговор #38 -: May 15, 2009, 20:00 »
Мдааа, би трябвало да гласуваме! За мен отрицателния вот - ВОТ! Нека некадърниците да знаят точко колко хора не ги искат, а не да обясняват с какви % са избрани!
Някой тук съветва да ги следим дали си изпълняват обещанията - е следя ги, не го правят! И сега какво? Да си избера по-малкото зло? Ами няма такова!
Активен

             KISS
(Keep It Simple, Stupid)

nifelheim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 328
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
« Отговор #39 -: May 15, 2009, 20:07 »
Един от най-лесните избори в живота е да седиш, кибик с бира в ръка, и да оплакваш липсата на възможности пред себе си!

Напротив, най-лесно е да е ти промият мозъка и да те пуснат да гласуваш:

http://russia.ru/video/2020leontyev/
Активен

Оптимистът изучава английски език. Песимистът - китайски. А реалистът - автомат Калашников.

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил
Re: Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
« Отговор #40 -: May 15, 2009, 20:58 »
Ще гласувам за най незначителната партйка - даже ако още участват за БКП-К. Щото се оказва че иначе по закон си разпределят гласовете ако не гласуваш. Има уловка и с невалидните бюлетини, а май се оказва че от отрицателен вот пак има намазали.
Да видимпоредните промени в избирателния закон.
Що ли не успя инциативата на Слави за промяна - тогава щях да гласувам за личности.
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
« Отговор #41 -: May 15, 2009, 21:08 »
Ще гласувам за най незначителната партйка - даже ако още участват за БКП-К. Щото се оказва че иначе по закон си разпределят гласовете ако не гласуваш. Има уловка и с невалидните бюлетини, а май се оказва че от отрицателен вот пак има намазали.
Да видимпоредните промени в избирателния закон.
Що ли не успя инциативата на Слави за промяна - тогава щях да гласувам за личности.

Къде е смисъла да гласуваш за някой който не познаваш и който няма да бъде избран...ааа...смисъла бил гласа ти да е даден...без значение за кого....
Оооо народе на българия аз те подкрепям за това, че ще гласувате за тези беззначителните...
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

m0rph

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 271
    • Профил
Re: Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
« Отговор #42 -: May 15, 2009, 21:23 »
Живота, вселената и някакви други глупости...
Какъв прекрасен раздел за тази тема, всъщност по подходящ би бил "кофата", но както и да е. Като видя политическо предаване сменям програмата, за това и гледам предимно научните канали. Това тука обаче е като "Сеизмограф" по "Discovery". Истината е че както аз така и всичките ми познати за които знам, че няма да гласуват, просто не ни пука. Смятам за пореден път да упражня правото си на въздържание не за друго ами защото ако ще гласувам ще е на случаен принцип. Нито се интересувам от политика, нито някога ми се е занимавало, нито някога ще ми се занимава. Самата дума "Политик" ми звучи като "Плужек", свързвам само отрицателни неща.

Един пич по горе беше казал "да не бягаме от отговорност", т.е. какво излиза, че АЗ трябва да съм отговорен за действията на "избранниците", така ли??? Ако е така то тогава доброволно се отказвам от гражданство. Да го духат избранниците. Лично аз съм за следващия "Потоп", защото човечеството взе пак много да се изражда. Или пък поне едно малко земетресенийце с епицентър "Народното събрание", в ден когато се гласуват партийните заплати.

Сега сериозно. Тъй като в България няма демокрация а просто редуващи се партийки, моето предложение е направо да се махнат изборите. Партиите ще се редуват по ротационен принцип на всеки 4 години. Ще излезе доста по евтино, а не вярвам резултата да е по лош от досегашния.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
« Отговор #43 -: May 15, 2009, 21:36 »
Гледам, че Пламен Милев, човекът пуснал темата е останал с едно единствено мнение, т.е. липсва активност от негова страна, а ми се искаше да го помоля да следи мненията и периодично да ги обобщава някакси, понеже проблемът гласуване/избор ме интересува. Инъче, аз ще пусна моя глас, надали ще стана пич от това, а че съм българин - българин съм даже и ако не гласувам. И да, моля Ви, гласувайте и Вие, "... въпреки че няма полза от това" (Контрол)!
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

believer

  • Гост
Re: Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
« Отговор #44 -: May 15, 2009, 21:49 »
Всичко е в ръцете на хората, те издигат и свалят правителства. До кога ще чакаме някой друг да ни свърши работата?! Ако сега примерно излезат 20 или 30 хиляди човека пред Народното Събрание и това се повтаря дни наред определено ще има ефект, но това изисква да излезем от комфорта си. Видяхме какво стана със студентския протест, на никой май не му дреме какво става. Вместо да излезем всички и да заявим претенциите си какво стана?
А сега онзи нямало да гласува друг няма да гласува. Ми като сте толкова недоволни какво правите в България?
По-добре емигрирайте и се откажете от гражданството си, то такива граждани на кому са нужни? Каква полза има държавата и обществото от такива граждани?
« Последна редакция: May 15, 2009, 21:55 от believer »
Активен