Автор Тема: Препрограмиране на IR/USB клавиатура  (Прочетена 1968 пъти)

kennedy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2151
  • Николай Колев
    • Профил
Здравейте,
продължавам с моите опити да направя някакво дистанционно за домашната машина. сега взех едно usb което върви с дистанционно, сложих го, детектна го ядрото, проработи нещо. Всъщност това се оказа че се представя за юсб клавиатура, и при натискането на бутоните на дистанционното се задействат разни клавишни комбинации. стоп/плей/превъртане ги нагласих, но останалите няма как да се нагласят защото изпращя някакви нестандартни комбинации (може би като мултимейдийна вин клавиатура) ...
та въпроса ми е, има ли начин за препрограмиране на софтуерно ниво кое копче на кой клавиш(клавишна комбинация) на отговаря.

и още един въпрос. ако някой има каво да е ИР устройство което тръгва от раз на сусе 11 и се сработва с лирка да казва ...


ей това е нещото http://www.steltcomputers.com/e/universal-usb-ir-media-remote-controller-for-pc-p-1644.html?osCsid=a20ad60ab069f788af05d81bcd520731
« Последна редакция: Jun 20, 2009, 17:22 от kennedy »
Активен

"за всичко иде час" Еклесиаст 3:1
всеки пост - отговор на въпрос
-----------------
24.12.2003 "MS Free"

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил
Re: Препрограмиране на IR/USB клавиатура
« Отговор #1 -: Jun 23, 2009, 22:40 »
Леко съм озадачен от този въпрос, точно от този юзер. Ми ако толкова му разбираш отвори и го препрограмирай? Значи, първо може да се детектне, кое какви комбинации изпраща, второ, може да се закачи към компа и със специална вуду програма по-грубия начин да се счупи софта на клавиатурата и да се сложи друг. Това ще да е добре, само дето дистанционното няма софт на него, а се детекват сигналите, начи ко праим -> праим си собствено дистанционно по примера на това, друг начин няма :) Ако разбираш от схеми, намираш схемата на това и правиш свое ;D Ама то не може само с ядени и пиьени, трябва и акъл!!! Няма как да си нагласил плей млей, улучил си случайни сигнали, а ядрото е детекнало усб вход, нищо особено.
Активен

seaman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 65
    • Профил
Re: Препрограмиране на IR/USB клавиатура
« Отговор #2 -: Jun 24, 2009, 07:37 »
Може би това ще ти е от полза.

Нямало е лаптоп с мултимедиини бутони дето да не съм ги настройвал с keytouch.
Натискаш бутона - програмката прехваща сигнала и му казваш после какво действие да изпълни.
В Yast трябва да го има из хранилищата:
keytouch
keytouch-editor

Успех.
Активен

kennedy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2151
  • Николай Колев
    • Профил
Re: Препрограмиране на IR/USB клавиатура
« Отговор #3 -: Jun 24, 2009, 09:13 »
Леко съм озадачен от този въпрос, точно от този юзер. Ми ако толкова му разбираш отвори и го препрограмирай? Значи, първо може да се детектне, кое какви комбинации изпраща, второ, може да се закачи към компа и със специална вуду програма по-грубия начин да се счупи софта на клавиатурата и да се сложи друг. Това ще да е добре, само дето дистанционното няма софт на него, а се детекват сигналите, начи ко праим -> праим си собствено дистанционно по примера на това, друг начин няма :) Ако разбираш от схеми, намираш схемата на това и правиш свое ;D Ама то не може само с ядени и пиьени, трябва и акъл!!! Няма как да си нагласил плей млей, улучил си случайни сигнали, а ядрото е детекнало усб вход, нищо особено.

Аз не разбирам "толкова" , (вярно че от много време ползвам линукс, но това не означава че не искам всичко да сработва от раз ... а и не съм програмист или хакер)
интересното в случая е, че тази клавиатура се монтира като мишка в инпут раздела, но пък натискането на клавиши се отразяват нормално. Повечето клавиши са си нормални комбинации. цифрите са си нормални цифри, както и посоките. дразнещото е например когато единия бутон генерира контрол+а което нямам как да загам като глобален шорткът по разбираеми причини. ясно е че и самото дистанционно не може да се препрограмира или пък аз да си правя собствено ...
идеята ми беше ако има възможност да задам някак си точно за тази клавиатура(монтирана като мишка) отделна кодова таблица, където да задам на съответния код подаден от дистанционното, какъв код да се подаде на татък.
Пробвах и да снифвам трафика на юсб-то но това не ми донесе кой знае каква ползва.
keytouch, keytouch-editor ги сложих, но проблема там е , че не мога да посоча това устройство защото то се монтира като мишка ....

« Последна редакция: Jun 24, 2009, 09:17 от kennedy »
Активен

"за всичко иде час" Еклесиаст 3:1
всеки пост - отговор на въпрос
-----------------
24.12.2003 "MS Free"

Nikolavp

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 408
    • Профил
    • WWW
Re: Препрограмиране на IR/USB клавиатура
« Отговор #4 -: Jun 24, 2009, 09:33 »
Няма нужда от схеми стига да можеш да управляваш това, което искаш от command-line-a. Ето тук не е обяснено много зле http://blogarchiv.4momo.de/?id=show_db&ca=other&ct=104
Активен

http://blog-nikolavp.rhcloud.com - простотиите, с които се занимавам в свободното време

kennedy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2151
  • Николай Колев
    • Профил
Re: Препрограмиране на IR/USB клавиатура
« Отговор #5 -: Jun 24, 2009, 10:10 »
е да, но като дава комбинация ctrl+a, ctrl+s ... какво да го правя?
« Последна редакция: Jun 24, 2009, 10:17 от kennedy »
Активен

"за всичко иде час" Еклесиаст 3:1
всеки пост - отговор на въпрос
-----------------
24.12.2003 "MS Free"