Автор Тема: Проблем с безжична връзка.  (Прочетена 11334 пъти)

dhk20

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 26
    • Профил
Здравейте драги съфорумници.Имам един проблем който не успях да разреша и  се обръщам към вас за помощ.Значи проблемът ми се състой в това че не успях да подкарам безжичния интернет на машината ми.Става въпрос за SLACKWARE 13.0 и за USB WIRELESS.Моделът на антенката е D-LINK Model - DWL-G122 с чипсет на Ralink и подържа драйвери за Линукс.Първоначално опитах по дефаулт настройки:

ifconfig wlan0 192.168.0.23 up
iwconfig wlan0 mode managed
iwconfig wlan0 essid nameofnetwork
iwconfig wlan0 enc 0123456789
route add default gw 192.168.0.1
ping 192.168.0.1

И по принцип имам пинг до рутера,но до там нищо повече.Затова реших да се обърна към вас за малко помощ.А ако успея да си намеря драйвери мисля че ще ми се реши проблемът.Само че тези драйвери от диска са за МАС ОС и не тръгват,а можеби аз бъркам някъде.Ще се радвам ако някой който е по навътре в нещата ми помогне.Благодаря Ви за отделеното време.Приятна и спокойна нощ.
Активен

betso

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 281
    • Профил
Re: Проблем с безжична връзка.
« Отговор #1 -: Apr 21, 2010, 05:58 »
Здравей и добре дошъл! :)

И по принцип имам пинг до рутера,но до там нищо повече.
При положение, че имаш (безжичен) пинг до 192.168.0.1, нямаш проблеми с драйвери - картата работи.
На мен не ми стана ясно какъв е проблема по-нататък. Имаш ли пинг към външно IP, примерно 74.125.67.147? Имаш ли пинг към адрес, примерно google.com?
Много е вероятно настройките на nameserver-ите да не са наред. Те се намират в /etc/resolv.conf и може да погледнеш там.

Ако не държиш да си задаваш IP-то ръчно, може да си го вземеш от рутера (`dhclient wlan0`). В този случай няма да има нужда от ръчна настройката на nameserver-ите.

Може да опиташ и с някое Live-CD (примерно Ubuntu), за да видиш, дали там ще има проблем.

Успех! :)
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Проблем с безжична връзка.
« Отговор #2 -: Apr 21, 2010, 10:42 »
Точно в DNSите е проблема. Никъде не си редактирал /etc/resolv.conf ( опитай да го отвориш и да напишеш nameserver 192.168.0.1 след това пробвай дали нещата работят коректно).
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

tyuio

  • Гост
Re: Проблем с безжична връзка.
« Отговор #3 -: Apr 21, 2010, 10:49 »
може да ползваш диенесите на гуугъл. Всички компове и рутери са ми на тях щото доставчика по някаква причина понякога не ми раздава.
http://code.google.com/speed/public-dns/
Активен

dhk20

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 26
    • Профил
Re: Проблем с безжична връзка.
« Отговор #4 -: Apr 21, 2010, 14:54 »
Ами пинг нямам до външно ип нито където и да е.Показва че е свързан но нищо повече.Само се чуда дали защото няма драйвери не иска да се подкара или трябва да направя ръчно нещатата както се описали по нагоре в отговорите.
Активен

tyuio

  • Гост
Re: Проблем с безжична връзка.
« Отговор #5 -: Apr 21, 2010, 15:00 »
ако си сигурен че самия рутер има нет, значи пробваш посочените неща.
Активен

dhk20

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 26
    • Профил
Re: Проблем с безжична връзка.
« Отговор #6 -: Apr 21, 2010, 16:09 »
Да сигурен съм че има интернет тей като го бях хакнал преди време и в момента баща ми е на този интернет и варви отлично.Ще опитам горе посочените настройки и ще вида какво ще се получи дано да успея да го подкарам с ваша помощ.
Активен

tyuio

  • Гост
Re: Проблем с безжична връзка.
« Отговор #7 -: Apr 21, 2010, 18:07 »
Ако разбирам правилно думата "хакнал" темат ти най-вероятно ще бъде изтрита.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с безжична връзка.
« Отговор #8 -: Apr 21, 2010, 18:12 »
Точно в DNSите е проблема. Никъде не си редактирал /etc/resolv.conf ( опитай да го отвориш и да напишеш nameserver 192.168.0.1 след това пробвай дали нещата работят коректно).

192.168.0.1 - глупости на търкалетa, по-добре послушай tyuio и си сложи dns-ите на google.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

dhk20

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 26
    • Профил
Re: Проблем с безжична връзка.
« Отговор #9 -: Apr 21, 2010, 18:21 »
Ако разбирам правилно думата "хакнал" темат ти най-вероятно ще бъде изтрита.

Под хакнал се подразбират много неща.Не точно в този смисъл за който мислиш.Моля да бъда извинен за допуснатата от мене грешка.
Активен

tyuio

  • Гост
Re: Проблем с безжична връзка.
« Отговор #10 -: Apr 21, 2010, 19:13 »
Ами я кажи на другия комп от безжична ли идва нета или от кабел?
Активен

betso

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 281
    • Профил
Re: Проблем с безжична връзка.
« Отговор #11 -: Apr 21, 2010, 20:05 »
192.168.0.1 - глупости на търкалетa, по-добре послушай tyuio и си сложи dns-ите на google.
Използването на IP-то на рутера (192.168.0.1) за nameserver в никакъв случай не е глупост, а е стандартна процедура и спокойно може да се опита. Използването на "отворени" DNS-и е хубаво нещо, но е въпрос на избор, който няма връзка с решаването на техническия ти проблем.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с безжична връзка.
« Отговор #12 -: Apr 21, 2010, 21:05 »
192.168.0.1 - глупости на търкалетa, по-добре послушай tyuio и си сложи dns-ите на google.
Използването на IP-то на рутера (192.168.0.1) за nameserver в никакъв случай не е глупост, а е стандартна процедура и спокойно може да се опита. Използването на "отворени" DNS-и е хубаво нещо, но е въпрос на избор, който няма връзка с решаването на техническия ти проблем.

Рутера раздава DNS-ите, които си му задал, той не играе роля нa DNS Server.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

betso

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 281
    • Профил
Re: Проблем с безжична връзка.
« Отговор #13 -: Apr 21, 2010, 21:19 »
Рутера раздава DNS-ите, които си му задал, той не играе роля нa DNS Server.
Рутера препраща name-заявките. На него не е необходимо да му се задават DNS-и. В тази си функция той спокойно би свършил работа като nameserver в /etc/resolv.conf и това е напълно достатъчно, за да се реши проблема на човека, който пита.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с безжична връзка.
« Отговор #14 -: Apr 21, 2010, 21:20 »
На него не е необходимо да му се задават DNS-и.

Ти сериозно ли?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше