Автор Тема: Проблем с безжична връзка.  (Прочетена 11263 пъти)

dhk20

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 26
    • Профил
Re: Проблем с безжична връзка.
« Отговор #45 -: Apr 24, 2010, 14:36 »
Dhk20, това са ти сетингите за ВЪНШНИЯ интерфейс. Нали е рутер, той си има 2 интерфейса. Един към интернета (външен), с неговите си настройки. Tакива, каквито ти ги е дал доставчика ти. И поне един към локалната мрежа (вътрешен), с настройки за твоя LAN. Така че, това IP, което си видял е външното ти, през което ще излизат всички вътрешни машини.

Да,ясно.Ами някой би ли ми помогнал с намирането на драйверите.Да опитам с тях,макарче устройството си работи сканирва  и всичко,но като няма интернет вече незнам какво да правя.Вече опитах хиляди начини не иска да се подкара и това е.В задънена улица съм.  :'( :'( :'(
Активен

tyuio

  • Гост
Re: Проблем с безжична връзка.
« Отговор #46 -: Apr 24, 2010, 18:28 »
Слушкай сега!
Аз не разбрах това настолен ли еили лаптоп. А ко е комп как да е няма решение. Ама ако имаш и лаптоп вземи го заедно с устройството и се метни до най близкото нет кафе (надявам се да има такова) и пусни пак някакъв жив диск и се пробвай да се свържеш с тамошния нет. ако не стане тогава ще му мислим обаче щом сканира и се вързва би трябвало да се изключи напълно този проблем и да отмртнем рутера като проблем.
Активен

dhk20

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 26
    • Профил
Re: Проблем с безжична връзка.
« Отговор #47 -: Apr 24, 2010, 21:58 »
Слушкай сега!
Аз не разбрах това настолен ли еили лаптоп. А ко е комп как да е няма решение. Ама ако имаш и лаптоп вземи го заедно с устройството и се метни до най близкото нет кафе (надявам се да има такова) и пусни пак някакъв жив диск и се пробвай да се свържеш с тамошния нет. ако не стане тогава ще му мислим обаче щом сканира и се вързва би трябвало да се изключи напълно този проблем и да отмртнем рутера като проблем.

Там е работата че съм с настолен компютър и няма как да пробвам други варианти.След като се конектва значи работи,търси и намира мрежи.Но след определен период от време връзката прекъсва и се опитва да се свърже.В дмесг пише че заявката на антената към рутера е отхвърлено,но когато се конектне си пише че заявката е приета.Освен да вида в рутера как е паролата но криптирата и така да опитам да се конектна.И това вече ми е посления вариант който мога да опитам с настолния компютър.Другия начин е както ти ми даде идеята за лаптопа и да опитам с него.Само че намирането на лаптоп-а ще е трудно,но ще вида да измисля нещичко.
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Проблем с безжична връзка.
« Отговор #48 -: Apr 24, 2010, 22:17 »
dhk20 Пробвай да махнеш паролата от рутера и тогава виж дали се връзва нормално.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

dhk20

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 26
    • Профил
Re: Проблем с безжична връзка.
« Отговор #49 -: Apr 25, 2010, 05:01 »
dhk20 Пробвай да махнеш паролата от рутера и тогава виж дали се връзва нормално.


Значи махнах паролата и се свързах но пак същото пложение.Също така прегледах рутера за ASCII криптиране но няма.Сетната е само HEX  парола и точно с нея се конектвам.Така значи да обобща.Конектвам се към рутера имам пинг само до мене и нищо повече.Няма криптиране на паролата.Приемат се и се изпращат минимален брой пакети.Някакви предположения да имате?Че аз просто вече се побърках тотално ..  :'( :'(
« Последна редакция: Apr 25, 2010, 05:03 от dhk20 »
Активен

nedpetko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 445
  • Distribution: Debian GNU/Linux
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Проблем с безжична връзка.
« Отговор #50 -: Apr 25, 2010, 08:58 »
Четири страници, а нищо не разбрах.
Защитна стена има ли рутера? Ако да, как е конфигурирана?
Каква все пак е топологията на вътрешната мрежа
рутер IP: 192.168.1.1
           mask:           
          - Clent 1 IP:?
                         mask:?
                         gw:?
                         DNS:?
           - Client 2 IP:?
                         mask:?
                         gw:?
                         DNS:?
           - Client 3..................
Ако 192.168.1.1 е адресът на рутера, каква е конфигурацията на dhcp сървъра който работи (ако работи) върху този рутер?
На другата машина сигурен ли си че няма някоя работеща услуга (service) която да ти скапва мрежата - например някоя от тези - dhcp server, bridge, internet connection sharing?
« Последна редакция: Apr 25, 2010, 13:28 от nedpetko »
Активен

Debian amd64 squeeze/sid

dhk20

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 26
    • Профил
Re: Проблем с безжична връзка.
« Отговор #51 -: Apr 25, 2010, 13:53 »
Нстройките на рутера изглеждат така:

Lan:
MAC Address :  00:22:f7:08:55:86
IP Address :    192.168.0.1
Subnet Mask :    255.255.255.0
DHCP Server :    Enabled
Start IP Address : 192.168.0.100
End IP Address : 192.168.0.199

Wireless:
MAC Address : 00:22:f7:08:55:87
Host Name : c54brs4a
Connection Type : DHCP
Connection Status : Connected
IP Address : 84.123.133.106
Subnet Mask : 255.255.240.0
Default Gateway : 84.123.128.1
DNS 1:    62.42.63.52
DNS 2:    62.42.230.24

Wireless 802.11g
MAC Address :     00:22:f7:08:55:86
Mode : Mixed(g/b)
SSID : C54BRS4A
Channel :    6
Encryption : Open System
Key Mode : WEP-64Bits
SSID Broadcast : Enabled

Днеска при стартиването на машината за кратко получих пинг до рутера,след което после изчезна.Да не би причината да е във въздушния девис?След като и без парола пробвах и нещата стоят по същия начин.Прегледах процесите на машината,няма нищо което да пречи на връзката като дхкп сървар и тем подобни..
Активен

dhk20

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 26
    • Профил
Re: Проблем с безжична връзка.
« Отговор #52 -: Apr 27, 2010, 00:10 »
Май никой неможе да ми помогне... все пак ви благодаря за отизичивостта,ще пиша по испанските форуми да вифим какво ще ми кажат :)
Активен

tyuio

  • Гост
Re: Проблем с безжична връзка.
« Отговор #53 -: Apr 27, 2010, 00:24 »
Добреде самото устройство работили коректно под уин?
Активен

dhk20

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 26
    • Профил
Re: Проблем с безжична връзка.
« Отговор #54 -: Apr 27, 2010, 01:35 »
Да...,никакви проблеми нямам с него.Да не би причината да е във версията на кернела.Макарче четох че кернела в Убунтуто версия след 8.0 някъде там подържа уирелес на повечето въздушни устроиства.Слагах и драйвери и всичко,но единствения прогрес които имах е малко пинг към рутера и това беше...
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: Проблем с безжична връзка.
« Отговор #55 -: Apr 27, 2010, 09:49 »
Малко пинг към рутера казваш, мен не ми се вярва, беше сложил същия адрес на безжичната карта какъвто беше и на рутера, май тогава имаше пинг до собствената си машина не до рутера. Вземи (както вече ти предложиха) си изтегли Убунту (10.4 ще е най-добре) и виж на живия диск дали ти работи wi-fi-то.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

dhk20

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 26
    • Профил
Re: Проблем с безжична връзка.
« Отговор #56 -: Apr 28, 2010, 00:56 »
Малко пинг към рутера казваш, мен не ми се вярва, беше сложил същия адрес на безжичната карта какъвто беше и на рутера, май тогава имаше пинг до собствената си машина не до рутера. Вземи (както вече ти предложиха) си изтегли Убунту (10.4 ще е най-добре) и виж на живия диск дали ти работи wi-fi-то.

Никъде не съм споменавал че пинг-а съм го получил от посочените от мене настойки които въведох.Пинг-а дойде когато вкара девиса и го стартирах и беше за кратко.Ще опитам с новата версия да видим какво ще стане.
Активен

tyuio

  • Гост
Re: Проблем с безжична връзка.
« Отговор #57 -: Apr 28, 2010, 21:01 »
Добреде, тоя другия комп дето го имаш на бащати ли там който е. Я писни на него едно живо дискче на Убунту да речем и се опитай от там да се конектнеш!
Активен

dhk20

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 26
    • Профил
Re: Проблем с безжична връзка.
« Отговор #58 -: May 03, 2010, 14:48 »
Бях в командировка извън града.И затова не съм опитвал нищо.В момента тегля от официалният сайт Убунту 10.4 и ще го пусна на жив диск.Дано да стане и да варви всичко нормално.
Активен

dhk20

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 26
    • Профил
Re: Проблем с безжична връзка.
« Отговор #59 -: May 06, 2010, 14:32 »
Здравейте отново.Значи изтеглих и пуснах живия диск на убунту 10.4.На жив диск всичко варви нормално и се конектва и си имам пинг до всякъде както и интернет.Добре,но след като го инсталирах убунтуто опитвам се да се конектна и след въвеждането на паролата на рутера ми излиза следният прозорец в който се чудя какво да правя " An application wants access to the keyring "Default",but it is locked" и отдолу има поле за въвеждане на парола.Опитах с администраторската парола както и с паролата на мрежата но не се получи.Някакви идей да имате  ??? ???
Активен