Автор Тема: Firefox товари Xorg-a  (Прочетена 6417 пъти)

icemans

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 197
  • Distribution: CentOS
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: Firefox товари Xorg-a
« Отговор #15 -: Mar 22, 2012, 09:05 »
kalinik, с коя версия на Лисицата си? Това товарене на 30% при тебе не е нищо - при мене забива на 90-100% и пак казвам само при версия 10 или 11, с 3.6 е ОК. Операта също няма проблеми. Единствено с Firefox-а се получава. И за да избегна въпроса защо го ползвам, ще кажа, че не го ползвам аз а жена ми и постоянно ми мрънка, но може би ще пробвам да сложа Iceweasel да видя как ще е с него.
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: Firefox товари Xorg-a
« Отговор #16 -: Mar 22, 2012, 12:23 »
това хардвеърно ускорение ползва ресурсите на графичната ти карта, когато отваряш страници с флаш, джипеци, поточно видео и такива графични неща. за да имаш този прблем, вероятно е картата ти да не може да "отговори" на заявките от браузъра. за това го изключи и ресни лисицата. ако не става, придумай жената да ползва SeaMonkey и той е проект на Mozilla, много е бърз, лек и стабилен. разликата с лисицата е, че няма достатъчно добавки за него, което си е кофти, като се има предвид, че някой от тях правят работата с фирефокса доста приятна и удобна. в момента имам отворени две лисици, едната с пет таба, а натоварването варира междо 9 и 24%
Активен

NikolaiTalev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 307
  • Distribution: Debian Wheezy
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Firefox товари Xorg-a
« Отговор #17 -: Mar 22, 2012, 12:24 »
Много странен проблем. След като прочетох темата реших и аз да кача мозила 11 и да пробвам с посочения сайт и се оказа, че на мозилата въври дори с по-малко ресурси от хрома.




Активен

Веднъж Linux, цял живот Linux.

http://blog.nk-support.eu/

icemans

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 197
  • Distribution: CentOS
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: Firefox товари Xorg-a
« Отговор #18 -: Mar 22, 2012, 12:58 »
Еми айде иди го разбери. Започвам да мисля, че е проблем с видеодрайвера - ползвам Nvidia 9500GT - Nvidia driver 173.x.x.x - ползвам него защото само той пък ми разпознава ТВ-аута. Освен за проба да сложа някой друг драйвер да видя какво ще стане. А може ли пък да е свързано със забраната на nouveau драйвера в /etc/grub.conf ?
Код:
rdblacklist=nouveau
Активен

kalinik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 539
  • Distribution: LMDE x64 2012/ LM 14 x64
  • Window Manager: Mate / KDE
  • ID user #521433
    • Профил
Re: Firefox товари Xorg-a
« Отговор #19 -: Mar 22, 2012, 17:29 »
Ето,
NikolaiTalev показва абсолютно същото, както и при мен се получава - с Firefox работи (и то осезаемо) по-добре от Chrome.
Aз съм с Firefox 12 (Beta Channel) и Chrome 18 (beta).
Явно проблема ти наистина е от видеокартата , която някак си не е справя с хардуерното ускорение.
За съжаление се отказах отдавна от nVidia и не мога да ти помогна  :-[
Активен

icemans

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 197
  • Distribution: CentOS
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: Firefox товари Xorg-a
« Отговор #20 -: Mar 22, 2012, 22:01 »
Проблема се оказа в драйвера, както последно вече предположих. Сложих версия 295.20 и сега всичко хвърчи. Обаче това не ми решава проблема, тъй като с този драйвер пък не ми разпознава ТВ-аута, проблем обсъждан от много отдавна.
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: Firefox товари Xorg-a
« Отговор #21 -: Mar 24, 2012, 06:37 »
Проблема се оказа в драйвера, както последно вече предположих. Сложих версия 295.20 и сега всичко хвърчи. Обаче това не ми решава проблема, тъй като с този драйвер пък не ми разпознава ТВ-аута, проблем обсъждан от много отдавна.
тъкмо исках да ти предложа да си добавиш хранилищата на x-swat ppa има по-нова версия на драйвъра 295.33, може там проблема с тв-аута да е решен. не знам как стоят нещаща с CentOS, но предполагам, че и за теб има драйвъри в тези хранилища.
Активен

icemans

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 197
  • Distribution: CentOS
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: Firefox товари Xorg-a
« Отговор #22 -: Mar 24, 2012, 20:12 »
Силно се съмнявам в ноеите драйвери проблема да е решен, тъй като този проблем е и под Уин - работи само с по-стари драйвери. То всъщност не знам дали е и проблем според тях, защото с по-старите драйвери си работи. Но може да пробвам - Благодаря ти!
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
xorg
Настройка на програми
draco 2 2093 Последна публикация Oct 13, 2004, 22:09
от
xorg 6.8.1
Настройка на програми
PAIN1 3 2182 Последна публикация Nov 08, 2004, 11:32
от PAIN1
Конфигурация на графична среда - Xorg
Настройка на програми
Apache 5 2609 Последна публикация Jan 17, 2006, 13:42
от poisoner
Xorg се стартира и се рестартира компютъра
Настройка на хардуер
asm22 3 2259 Последна публикация Jan 21, 2006, 19:03
от asm22
Xorg проблем
Настройка на програми
gqvola 2 1967 Последна публикация May 13, 2006, 22:21
от