Автор Тема: Отваряне на порт  (Прочетена 1743 пъти)

1337day

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Отваряне на порт
« -: May 05, 2012, 09:12 »
Здравейте,имам 1 доста сложен проблем.Искам да си отворя порт но имам външно и вътрешно ип.И двете са статични но са различни,като въведох вътрешното ип в интернет ми поиска парола и име за достъп.Но аз не ги знам обадих се на доставчика си но и той не ми помогна особено.Явно не му се занимаваше и ми каза не мога да ти помогна.Имате ли някакви идеи как би могло да стане? Не съм със рутер
Активен

SK0RP10N

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 216
  • Distribution: Slackware
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
    • WWW
Re: Отваряне на порт
« Отговор #1 -: May 05, 2012, 12:31 »
Може би са сложили някакъв NAT firewall, който ти няма как да пренебрегнеш.
Принципно някои ISP (интернет доставчици) направо пускат всички свои клиенти към DMZ (демилитаризирана зона - т.е. такава, която я достъпа отвън с всички свои портове), докато други държат зад някакъв firewall. Дали е някаква фирмена политика, дали от мързел - различно.
Опитай да смениш номера на порта и отново да опиташ достъпа отвън. Ако не стане, но е важно за теб, си в пълното право (освен ако не е упоменато друго в договора) да поискаш да ти отворят този порт (или да те включат в DMZ, за да бъдат всички портове отворени).
Успех ;)
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5254
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Отваряне на порт
« Отговор #2 -: May 05, 2012, 12:53 »
Здравей колега. Не си указал каква е тополигията на мрежата ти. Има ли някакъв кабелен-модем, DSL-модем, рутер или нещо друго между доставчика и твоята машина ? Или LAN кабела му влиза директно в компютъра ти ? Или пък е някакъв друг тип връзката ? Варианти има много и то най-различни. Много малко инфо си подал в постинга си:

- няма дистрибуция указана
- пуснат ли е някакъв и какъв firewall
- какво се ползва за NAT (казваш че имаш 2 IP адреса)
- има ли реално работеща услуга на тоя нужния ти порт
- как форвордваш от WAN към LAN
- какво си правил/променял/тествал дотука
- как проверяваш, че не е форворднат и отворен порта

Само успехи ти пожелавам.
« Последна редакция: May 05, 2012, 12:57 от Acho »
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

1337day

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: Отваряне на порт
« Отговор #3 -: May 05, 2012, 16:17 »
Благодаря ви за отговорит,обадих се на доставчика си и той просто ми пренасочи 1 порт :)
Активен