Автор Тема: Инсталиране на "Photoshop" на "Linux Ubuntu 10.10"  (Прочетена 36542 пъти)

PaperNick

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 291
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: Инсталиране на "Photoshop" на "Linux Ubuntu 10.10"
« Отговор #75 -: Aug 23, 2012, 21:16 »
Много сте наострили зъби тук  ;D

hao, бях ти спонелал за Virtualbox, но не знам защо не го инсталира. Точно в такива случаи ти трябва.

Аз във VirtualBox използвам AnyVideo Convertor, Subtitle Workshop (знам, че има Gnome Subtitles, просто ми крашва) и също една програмка за създаване на книги на телефон. Доста по-удобно е и не се налага постоянно да търся неща в нета. Помисли върху това  :)

П.П.  Програмата от eHow не може да се свали...
« Последна редакция: Aug 23, 2012, 21:23 от cool4y »
Активен

Practice

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Инсталиране на "Photoshop" на "Linux Ubuntu 10.10"
« Отговор #76 -: Aug 23, 2012, 22:01 »
Господине, вторият резултат от търсенето ви е този. Като го отворим да видим какъв линк има- същият линк, за който споменах- "Any Video Converter". Ако не ми вярвате, заповядайте доказателство.
Г-не, не съм искал да ви обидя с "Искам" (това даже не е обида). Предполагам, че на снимките достатъчно ясно се вижда вторият резултат.
Аз по никакъв начин на никого не досаждам. Просто Ви казвам (пиша) как стоят нещата. Даже ви показах (пратих линкове). Ако се дразните от резултатите, ще ви помоля да не си го изкарвайте върху мен. Знам, че е трудно да се намери такава програма. Затова повдигнах тема в този форум.  :) Ако не можете да откриете програма за конвертиране на файлове в *WAD, няма да ми се разсърдя. Аз просто търся помощ от хора, които са се сблъсквали с моите нужди и проблеми. :)

Добре, отваряме същата връзка за която си хортуваме и какво виждаме там:


Instructions

  • Open your favorite Web browser and navigate to "gamefront.com/files/3632507/This_is_wally_version_1_55b" to start downloading the Wally program. Click on the "Download Now" button and save the file in a folder on your hard disk drive.
  • Double-click the wally_155b.exe file you just saved to start installing the tool. Follow the instructions you see on your screen to finish the installation.
  • Double-click the Wally icon on your desktop or click the Wally icon in the Start menu to start the program.
  • Go to the File menu and select the New option. Select Half-Life Package (.wad) as the file type. This action will create a new project.
  • Go to the File menu and select the Open option. Use the resulting file browser to highlight the "PNG" file and click on the "Open" button. The image will be opened in a different window.
  • Right-click inside the window containing the "PNG" image and select Copy from the menu. Right-click inside the main project window (the tan one) and select Paste as New from the menu. The image will be copied to the project window. Close the window containing the "PNG" image.
  • Go to the File menu and select the Save option. The file type will be automatically set to "WAD," so you just need to type a name for your new "WAD" file and select a location where to save it. Click the "Save" button to create the "WAD" file.

[/tt]

В точка 1 ви се предлага да изтеглите програма, за която се твърди, че може да манипулира текстури за игри и стандартни графични формати към .wad формат.

Изобщо опитахте ли да последвате инструкциите, описани в тази хипервръзка, нищо че програмата е за Windows. Както стана ясно вие нямате проблем да ползвате windows програми в емулатор под linux.

@cool4y

Странно, аз как успях да я сваля тогава? Просто копираш "gamefront.com/files/3632507/This_is_wally_version_1_55b" (без кавичките естествено) в адресната лента на браузъра си и попадаш на страница, на която единствено трябва да натиснеш бутона "download". По-нататък нямам намерение да се занимавам с тази програма поради твърда липса на интерес.

Нека човекът да пробва дали тази програма му върши работа и чак тогава да предявява нови претенции.
Активен

the lamer's team honourable member

hao123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 166
  • Distribution: Ubuntu 12.04LTS; Kubuntu 13.04
  • Window Manager: GNOME; KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Инсталиране на "Photoshop" на "Linux Ubuntu 10.10"
« Отговор #77 -: Aug 23, 2012, 22:17 »
ddantgwyn, това не е конвертор за изображения, а конвертор за видеа (вижте над звезчиките какво пише).  ;) А такива инструкции, които пратихте, ги няма в сайта.
Господине, аз търся сериозни хора, които да ми обеснят нещата, а не да ми се прати линк (с мисълта "Да се отбие номера") и то към програма за конвертиране на видео.
Аз имам програма за конвертиране на видеа ("HandBrake"; предлага се за "Linux", "Windows" и "Mac OS X"). Ако не разбирате какво ми трябва или не желаете да помогнете- признайте си (не ви се сърдя). Обаче не се опитвайте да ме подвеждате. Вярно е, че съм нов в клуба (на "Linux"), но все пак не съм вчерашен.  ;) Колкото до претенциите ми- аз ясно Ви написах (няколко пъти) какво търся.
cool4y, трябва да има все някаква програма за конвертиране на изображения в *WAD формат, която да тръгва на "Linux". :(
« Последна редакция: Aug 23, 2012, 22:22 от hao123 »
Активен

И преди и сега, "Ubuntu 10.10" е на върха! ;)
http://releases.ubuntu.com/10.10/ubuntu-10.10-desktop-i386.iso
SKYPE: ak-47_123

PaperNick

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 291
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: Инсталиране на "Photoshop" на "Linux Ubuntu 10.10"
« Отговор #78 -: Aug 23, 2012, 22:25 »
Колкото пъти кликнах Download, толкова пъти ме рефрешна  ;)

Даже пробвах с wget, но вместо програмата ми свали html на страницата...

Не знам и не ме интересува  :)
________________________________________
hao said: Трябва да има все някаква програма за конвертиране на изображения в *WAD формат, която да тръгва на "Linux".

Съжалявам пич, не мога да пиша програми. Прочети пак коментарът ми за Virtualbox....
« Последна редакция: Aug 23, 2012, 22:46 от cool4y »
Активен

Practice

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Инсталиране на "Photoshop" на "Linux Ubuntu 10.10"
« Отговор #79 -: Aug 23, 2012, 22:48 »
Колкото пъти кликнах Download, толкова ме рефрешна  ;)

Даже пробвах с wget, но вместо програмата ми свали html на страницата...

странно наистина. може би е заради някакви добавки в браузъра -- RequestPolicy например. Аз наистина успях да го сваля.

Цитат
Не знам и не ме интересува  :)

мъдро решение ;)
Активен

the lamer's team honourable member

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Инсталиране на "Photoshop" на "Linux Ubuntu 10.10"
« Отговор #80 -: Aug 23, 2012, 23:00 »

ddantgwyn, това не е конвертор за изображения, а конвертор за видеа (вижте над звезчиките какво пише).  ;) А такива инструкции, които пратихте, ги няма в сайта.

Ето това (http://www.ehow.com/how_12197002_convert-png-wad.html) е връзката, която при мен се появява като втора. Явно при вас е нещо различно, което донякъде ви извинява, но само донякъде.

Цитат
Господине, аз търся сериозни хора, които да ми обяснят нещата, а не да ми се прати линк (с мисълта "Да се отбие номера") и то към програма за конвертиране на видео.

А за това изказване получавате жълт картон от мен. Още едно подобно и ще спра изобщо да ви отговарям.

Цитат
Аз имам програма за конвертиране на видеа ("HandBrake"; предлага се за "Linux", "Windows" и "Mac OS X"). Ако не разбирате какво ми трябва или не желаете да помогнете - признайте си (не ви се сърдя). Обаче не се опитвайте да ме подвеждате. Вярно е, че съм нов в клуба (на "Linux"), но все пак не съм вчерашен.  ;) Колкото до претенциите ми -- аз ясно Ви написах (няколко пъти) какво търся.

И аз ясно съм написал какво съм намерил. btw при наличие поне на малко желание от ваша страна, можехте и сам да намерите страницата, за която аз говоря. Но явно вие предпочитате някой друг да свърши работата. освен всичко друго, това е поведение, което не се приема много добре в „клуба“ на Linux.
Активен

the lamer's team honourable member

hao123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 166
  • Distribution: Ubuntu 12.04LTS; Kubuntu 13.04
  • Window Manager: GNOME; KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Инсталиране на "Photoshop" на "Linux Ubuntu 10.10"
« Отговор #81 -: Aug 23, 2012, 23:23 »
Тази страница, която ми пратихте е вече друга, господине. Това наистина Ви оправдава, но до някъде.
Колкото до "Download Now", то нищо не става.
Аз не карам никой да ми върши работата. Просто потърсих помощ в сайта, защото не мога да открия програма за конвертиране на изображения. Целта на писането ми, беше някой да ми прати програма за конвентиране. Между другото: ако пратите такава програма, няма да е само за мен. Всеки месец, десетки хора минават на "Linux", а за начинаещите ще е добре като/ако видят темата, да си свалят програмата (ако въобще някой намери подобна).
По мои преценки, "Linux" потребителите през периода около 2015-2017год, ще стане 10%-11% и след това, ще започне масовото писане на софтуер (игри, приложения, програми и драйвери за "Linux").
Като споменах "Linux" клуба- за мен това е общност от хора, които обменят идеи и си помагат в така наречените "Линукс центрове" (този сайт е типичен пример за "Линукс център").  ;)
Ако не сте ме разбрали, ще повторя- аз не карам някой друг да ми свърши работата (аз търсих, но нищо не намерих), а ако поставите линк за сваляне на самата програма (не линк към сайта, а дируктно към програмата; пример за такъв линк е този в описанието ми, който е за "Ubuntu 10.10"), ще улесните още (средно) 10 души, които са решили на преминат на "Linux".  :) Това допринася за развитието на сайта и прочее.   ;)
Активен

И преди и сега, "Ubuntu 10.10" е на върха! ;)
http://releases.ubuntu.com/10.10/ubuntu-10.10-desktop-i386.iso
SKYPE: ak-47_123

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Инсталиране на "Photoshop" на "Linux Ubuntu 10.10"
« Отговор #82 -: Aug 23, 2012, 23:50 »
Тази страница, която ми пратихте е вече друга, господине. Това наистина Ви оправдава, но до някъде.
Колкото до "Download Now", то нищо не става.
Аз не карам никой да ми върши работата. Просто потърсих помощ в сайта, защото не мога да открия програма за конвертиране на изображения. Целта на писането ми, беше някой да ми прати програма за конвентиране. Между другото: ако пратите такава програма, няма да е само за мен. Всеки месец, десетки хора минават на "Linux", а за начинаещите ще е добре като/ако видят темата, да си свалят програмата (ако въобще някой намери подобна).
По мои преценки, "Linux" потребителите през периода около 2015-2017год, ще стане 10%-11% и след това, ще започне масовото писане на софтуер (игри, приложения, програми и драйвери за "Linux").
Като споменах "Linux" клуба- за мен това е общност от хора, които обменят идеи и си помагат в така наречените "Линукс центрове" (този сайт е типичен пример за "Линукс център").  ;)
Ако не сте ме разбрали, ще повторя- аз не карам някой друг да ми свърши работата (аз търсих, но нищо не намерих), а ако поставите линк за сваляне на самата програма (не линк към сайта, а дируктно към програмата; пример за такъв линк е този в описанието ми, който е за "Ubuntu 10.10"), ще улесните още (средно) 10 души, които са решили на преминат на "Linux".  :) Това допринася за развитието на сайта и прочее.   ;)

bla-bla-bla -- винаги ли сте толкова многословен и нищо не казващ? всъщност въпросът ми е риторичен и не очаквам отговор на него.

опитайте да изтеглите програмата с wget от тази връзка (http://media1.gamefront.com/serioussam/general/tools/wally_155b.exe) и след това споделете дали ви върши работа. при мен се получи, да видим вие дали ще се справите.
Активен

the lamer's team honourable member

hao123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 166
  • Distribution: Ubuntu 12.04LTS; Kubuntu 13.04
  • Window Manager: GNOME; KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Инсталиране на "Photoshop" на "Linux Ubuntu 10.10"
« Отговор #83 -: Aug 24, 2012, 00:17 »
Господине, каквото трябваше да ви го напиша, ви го написах.
Свалих си програмата и я инсталирах. Сега как да конвертирам изображение в *wad?
Активен

И преди и сега, "Ubuntu 10.10" е на върха! ;)
http://releases.ubuntu.com/10.10/ubuntu-10.10-desktop-i386.iso
SKYPE: ak-47_123

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Инсталиране на "Photoshop" на "Linux Ubuntu 10.10"
« Отговор #84 -: Aug 24, 2012, 00:34 »

Господине, каквото трябваше да ви го напиша, ви го написах.

Свалих си програмата и я инсталирах. Сега как да конвертирам изображение в *wad?

Ами използвайте един от законите на Мърфи -- когато нищо не помага, прочетете инструкциите.

В случая това са инструкциите, публикувани тук от мен -- точките след първата ::)

И да не забравя -- каквото имаше да кажа, вече го казах.
Активен

the lamer's team honourable member

PaperNick

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 291
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: Инсталиране на "Photoshop" на "Linux Ubuntu 10.10"
« Отговор #85 -: Aug 24, 2012, 09:03 »
hao по-рано беше споменал, че не може да се оправя с Английския...


Превод:

Кликнете на File -> New. После изберете Half-Life Package (.wad), като файлов формат. Така ще създадете нов Проект.

Отидете в File -> Open, като изберете желаното от вас PNG. Картината ще се отвори в нов прозорец.

Кликнете с десен бутон в прозореца с PNG-то и от падащото меню изберете Copy. После отидете в прозореца, който създадохме с Half-Life Package (.wad), натиснете десен бутон и кликнете Paste. По този начин, картината ще се копира в Half-Life проекта. Вече можете да затворите прозорецът с PNG-то.

Отново отиваме в Half-Life прозорецът и от менюто избираме File -> Save. Форматът автоматично ще е зададен на .wad, като на вас ви остава да напишете нещо в полето за име. Изберете къде да се съхрани файлът и кликнете на Save
End of Translation

 :)
______________________
Аз мисля, че горе-долу се опитва, но като не знае език, малко по-трудно се ориентира и има нужда от повече помощ...

Кофти е да знаеш само Български ;)
« Последна редакция: Aug 24, 2012, 09:31 от cool4y »
Активен

Practice

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Инсталиране на "Photoshop" на "Linux Ubuntu 10.10"
« Отговор #86 -: Aug 24, 2012, 09:27 »

hao по-рано беше споменал, че не може да се оправя с Английския...


Вярно, така беше.

Тогава се извинявам за прекалено силната ми реакция от последния ми отговор.

Но оставам на мнението, че на hao123 му е необходимо малко „поощрение“ за да започне да се справя по-добре сам ;)
Активен

the lamer's team honourable member

hao123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 166
  • Distribution: Ubuntu 12.04LTS; Kubuntu 13.04
  • Window Manager: GNOME; KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Инсталиране на "Photoshop" на "Linux Ubuntu 10.10"
« Отговор #87 -: Aug 24, 2012, 10:06 »
Благодаря. Вярно е, че ми е трудно с английския език и като добавим фактът, че съм с нова ОС на компютъра и  съвсем се обърквам. :) Благодаря за информацията.
Активен

И преди и сега, "Ubuntu 10.10" е на върха! ;)
http://releases.ubuntu.com/10.10/ubuntu-10.10-desktop-i386.iso
SKYPE: ak-47_123

STormDevil

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 28
  • Distribution: Kubuntu 12.10
  • Window Manager: KDE 4.9.2
    • Профил
Re: Инсталиране на "Photoshop" на "Linux Ubuntu 10.10"
« Отговор #88 -: Aug 24, 2012, 10:21 »
За английския...

Може да ползваш Google Translate - http://translate.google.com/. Следващата страница с информация, която намериш, може да е на немски или френски... Та идеята ми е, че като инструмент е много полезен, понякога безценен.

Поздравления за намеренията ти да опознаеш света на Линукс, то тук нещата стават не само с много питане, а и с много четене.
Не си мисли, че си първия в света, който се сблъсква с даден проблем.

Хората от форума са изключително компетентни и когато някой си е направил труда да ти посочи линк, бъди сигурен, че е проверил какво има там и че това нещо би ти било полезно. Така че, опитай се да направиш максимума, за да разбереш това, което пише на страницата.

Айде, със здраве и успех с Ubuntu  :)
Активен

hao123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 166
  • Distribution: Ubuntu 12.04LTS; Kubuntu 13.04
  • Window Manager: GNOME; KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Инсталиране на "Photoshop" на "Linux Ubuntu 10.10"
« Отговор #89 -: Aug 24, 2012, 12:11 »
Благодаря, готин.  :) :) :) Знам, че не съм първият и че няма и да съм последният човек, който е решил да използва "Ubuntu" на домашният си компютър.  :) Дано повече компании (като "Adobe") започнат да пишат софтуери за "Linux". Тогава нещата ще станат още по-приятни.  :)
Между другото: вярно ли е, че "Microsoft" преди влеме е купила "Skype"?  ??? Това е от чисто любопитство. ;)
Активен

И преди и сега, "Ubuntu 10.10" е на върха! ;)
http://releases.ubuntu.com/10.10/ubuntu-10.10-desktop-i386.iso
SKYPE: ak-47_123