Автор Тема: Изключване на Лаптоп с две ОС-Линукс Убунту и Уиндос7  (Прочетена 3707 пъти)

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Да това са настройките, не знам кое точно би ти било от полза, просто помогнах за командата и те насочих към пакета, поради факта, че @bop_bop_mara каза, че е намерила статия в която пише, че би ти помогнал.
Сподели точната инсталирана версия на Ubuntu и точния модел на лаптопа, за да можем да проучим малко проблема.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

Miro40

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
           Лаптоп-TOSHIBA-Satellite-C850-125.Процесор Intel 1.6 RAM 4GB. Disk 500 GB.
           Инсталирана версия-Ubuntu12.04LTS.
Активен

Miro40

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
        На вниманието на всички,които се опитаха да помогнат за решаване на проблема.
   Преди месец обнових Убунтуто от версия 12.04 на 12.10.И в първата и в тази версия имам автоматично актуализиране на софтуера/иконка на мениджера Software Updater/.На 8т.м. ми беше предложено да инсталирам 15 нови актуализации.Аз никога не ги преглеждам детаилно за какво се отнасят.Инсталирах ги и рестартирах.Бях на Убунтуто през целия ден и вечерта,когато дадох изключване,лаптопа се изключи нормално,без да рестартира.Въпроса ми е:-Възможно ли е,някоя от тези актуализации да е оправила този проблем?В противен случаи,как да си обясним това?
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Аз никога не ги преглеждам детаилно за какво се отнасят.
Информация за последно инсталираните обновявания и процесът по инсталирането им можеш да намериш във файловете /var/log/apt/history.log и /var/log/apt/term.log. Файловете в тази папка, които са с разширение .gz съдържат информацията от предишни обновявания.
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Възможно ли е,някоя от тези актуализации да е оправила този проблем?
Да. Точно това е едно от предназначенията на актуализациите - да отстраняват проблеми.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3