Автор Тема: ЛзБ си завръща славата  (Прочетена 25404 пъти)

User13

  • Гост
Re: ЛзБ си завръща славата
« Отговор #60 -: Jan 04, 2020, 13:00 »
Код
GeSHi (CSS):
  1. /* set a fontsize that will look the same in all browsers. */
  2. body {
  3. line-height: 120%;
  4. font-family: Verdana, Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif;
  5. font-size: 11px;
  6. margin: 0px;
  7. padding: 0px;
  8. background: #ffffff url(images/bg.gif) repeat-x;
  9. }

font-size по малко от 14 в никакъв случай, аз пробвах на фонт 16 и сравнявах големината на шрифтовете с ubuntu.com беше горе долу добре за моята резолюция 1920х1080
Активен

User13

  • Гост
Re: ЛзБ си завръща славата
« Отговор #61 -: Jan 04, 2020, 13:12 »
Имайте предвид, че ако се изтрие реда font-size: 11px; големината на шрифта минава в подразбиращата се големина на шрифт зададена във Firefox а тя е точно 16!
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: ЛзБ си завръща славата
« Отговор #62 -: Jan 04, 2020, 13:41 »
Без да съм чел всичко тук. Само да кажа че в css-a има @media queries

Така може да се дотунингова всяка една резолюция за десктоп (или да се направи и мобилно и/или за падове), без да се бара основният css дизайн.
Код:
@media only screen and (max-width: 1280px)
{
/*css тука за всички екрани по малки от  1280 точки */
}

@media only screen and (max-width: 800px)
{
/*css тука за всички екрани по малки от  800px точки */

}

@media only screen and (max-width: 460px)
{
/*css тука за телефони */
        }

Просто това се слага след основният css дизайн или в отделен css и тези медийни куерита оверайтват основния за някоя резолюция. Не е толкова сложно, колкото изглежда - даже е приятно. А css секциите с @media излизат не толкова големи 20-30 реда.

Ако обаче се прави за мобилни и падове също трябва да се добави:
Код:
<head>
...
<meta name="viewport" content="width=device-width,initial-scale=1" />
</head>
« Последна редакция: Jan 04, 2020, 13:57 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: ЛзБ си завръща славата
« Отговор #63 -: Jan 04, 2020, 14:39 »
Да имахме достъп до css да го пипнем, ама като нямаме, не е болка за умиране.

А какво ти пречи да използваш собствен css файл за Firefox?

https://www.itsupportguides.com/knowledge-base/computer-accessibility/how-to-use-a-custom-style-sheet-css-with-firefox/
Активен

the lamer's team honourable member

User13

  • Гост
Re: ЛзБ си завръща славата
« Отговор #64 -: Jan 04, 2020, 14:59 »
Да имахме достъп до css да го пипнем, ама като нямаме, не е болка за умиране.

А какво ти пречи да използваш собствен css файл за Firefox?

https://www.itsupportguides.com/knowledge-base/computer-accessibility/how-to-use-a-custom-style-sheet-css-with-firefox/
Ако имаш собствен сайт ще го изпипаш до последно и едва ли ще разчиташ всеки сам да си настройва CSS, освен това повечето потребители са невежи в тази област.
Иначе може да се задае и подходяща стойност в about:config за "layout.css.devPixelsPerPx"
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: ЛзБ си завръща славата
« Отговор #65 -: Jan 04, 2020, 15:34 »
Да имахме достъп до css да го пипнем, ама като нямаме, не е болка за умиране.

А какво ти пречи да използваш собствен css файл за Firefox?

https://www.itsupportguides.com/knowledge-base/computer-accessibility/how-to-use-a-custom-style-sheet-css-with-firefox/
Ако имаш собствен сайт ще го изпипаш до последно и едва ли ще разчиташ всеки сам да си настройва CSS, освен това повечето потребители са невежи в тази област.

стига глупости.

няма начин да се отговори на всички претенции, които много често са взаимноизключващи се.

колкото до невежеството -- никой не се е родил научен. и ако някой е останал невеж, вината за това не е на собствениците на сайтове.

Иначе може да се задае и подходяща стойност в about:config за "layout.css.devPixelsPerPx"

Ами задаваш я и не поставяш претенции към авторите на сайта. Можеш най-много да помолиш да публикуват техния css файл, който да използваш като основа за твоя.
Активен

the lamer's team honourable member

User13

  • Гост
Re: ЛзБ си завръща славата
« Отговор #66 -: Jan 04, 2020, 17:10 »

стига глупости.

няма начин да се отговори на всички претенции, които много често са взаимноизключващи се.

колкото до невежеството -- никой не се е родил научен. и ако някой е останал невеж, вината за това не е на собствениците на сайтове.

Иначе може да се задае и подходяща стойност в about:config за "layout.css.devPixelsPerPx"

Ами задаваш я и не поставяш претенции към авторите на сайта. Можеш най-много да помолиш да публикуват техния css файл, който да използваш като основа за твоя.

Точно заради ето такива изказвания си седите тука 5 човека и си пишете, за да задоволявате собственото си велико его!
И не мерси за тоя антикварен CSS, който и така мога да видя.
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: ЛзБ си завръща славата
« Отговор #67 -: Jan 04, 2020, 19:27 »
Външен вид
https://www.linux-bg.org/cgi-bin/y/index.pl?page=proposals


Направи си сам
https://www.linux-bg.org/cgi-bin/y/index.pl?page=MYS


Между другото търсих по заглавните страници линка за мобилните версии (форум и сайт) и не можах да намеря. Който ги знае да ги пусне тука, да видим и там css-а как е...

П.П. Ако е тоя където заместваме www със m той има доста по-сериозни проблеми от css, като например с невалиден сертификат. Очевидно сертификатa за www.* е неалиден за m.* (SSL_ERROR_BAD_CERT_DOMAIN)
« Последна редакция: Jan 04, 2020, 19:45 от remotexx »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: ЛзБ си завръща славата
« Отговор #68 -: Jan 04, 2020, 19:40 »
Тука да не пишат хора с монитори от 2000 - та година?
Дисплея ми е FullHD, Firefox е на 150 процента увеличение и шрифта пак е миниатюрен!!!
То е ясно че докато не умре форума и сайта тук няма да се пипне нищо. Ай кефете се няма да ви притеснявам повече.
Къде къде по приятно визуално ми е да вляза в някои чуждоезичен форум, който е с години по съвременен от това, което се ползва тук. Ама те там сигурно всичките са глупави и не разбират от WEB технологии.
При мониторите от 2000г. трябва да се виждат големи букви, а не малки.
Ти май си за очен лекар.
Колко инча ти е телевизора и каква резолюция?
Шефе, ти май не четеш какво пиша!!!
Точно това ми е мисълта, че на старите монитори шрифта е голям, защото резолюциите са такива а на моя монитор е обратното, кое не разбираш не знам!
И аз съм на 1920х1080 24" zoom 100% на Хрома и сайта си е добре.
Ти или си за очен доктор или си си омазал браузъра, а и не казваш тези 1920х1080 на какъв размер монитор са - щото едно е на 6" телефон, друго е на 60" телевизор.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: ЛзБ си завръща славата
« Отговор #69 -: Jan 04, 2020, 19:41 »

стига глупости.

няма начин да се отговори на всички претенции, които много често са взаимноизключващи се.

колкото до невежеството -- никой не се е родил научен. и ако някой е останал невеж, вината за това не е на собствениците на сайтове.

Иначе може да се задае и подходяща стойност в about:config за "layout.css.devPixelsPerPx"

Ами задаваш я и не поставяш претенции към авторите на сайта. Можеш най-много да помолиш да публикуват техния css файл, който да използваш като основа за твоя.

Точно заради ето такива изказвания си седите тука 5 човека и си пишете, за да задоволявате собственото си велико его!

И не мерси за тоя антикварен CSS, който и така мога да видя.

Ами като можеш да го видиш, оправи го така, че на теб да ти е добре. Другото е претенции без покритие.

А аз ако кажа, че шрифтът на сайта ми е много голям и искам да се намали още, какво ще направиш ти?

А аз его нямам, така че отиди и се погледни в огледалото.
Активен

the lamer's team honourable member

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: ЛзБ си завръща славата
« Отговор #70 -: Jan 05, 2020, 10:41 »
   Не мога да разбера за какво се джавкате ?
Аз имам 17-инчов монитор,старичък вече,и никога не съм имал
проблем със шрифтове,както се писа и по-горе,лесно може да се
увеличава или намалява размера ("ctrl" "+" , "ctrl" "-").
   Все едно чета "терзанията" на 16-годишна изрусена кифла,на която
са подарили компютър.  ;D
Активен

User13

  • Гост
Re: ЛзБ си завръща славата
« Отговор #71 -: Jan 05, 2020, 12:27 »
Ако някой ми каже, че сравнено с други сайтове на лаптоп с монитор 15.6 и 1920х1080 шрифта е ОК да върви да се грънме.
И какво общо има големината на шрифта със състоянието на очите, въпроса не е дали се чете а колко е голям!!!
Аман от ахмаци, разбирачи, пишман доктори, дето раздават на хората диагнози!!!
Ай кефете се на супер шрифта на допотопните си монитори с ниски резолюции пфууу...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: ЛзБ си завръща славата
« Отговор #72 -: Jan 05, 2020, 16:09 »
Сменил съм много лаптопи. Всичките ми последни са били 1920x1080, 15,6 инча. До преди месец имах два такива ( единият е вече на брат ми ), плюс един с някаква странна резолюция 3К - не помня, точно колко на колко е. В момента пиша отново от 1920х1080. С тази разделителна способност не съм имал никакви проблеми със сайта. С машината с 3К трябваше да мащабирам на около 120% - доколкото помня.

Какво казвам с това... Че проблема не е в сайта, нито в резолюцията на дисплея. Проблема е в софтуера. Което означава, че може да се оправи с ръчкане по системата или настройките на браузъра. Шрифта на сайта си е наред.
.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: ЛзБ си завръща славата
« Отговор #73 -: Jan 05, 2020, 16:41 »
И аз не знам за какво се джафкате :) Да, шрифта е ситен. Да, и аз съм на 150% на ФФ с 15 инча монитор, но какво от това. Това го правя на много сайтове. Когато не мога да видя нещо ми е навик да натисна CTRL и да завъртя скрула вместо да си мърдам главата :) Това го правя дори и в https://www.phoronix.com/ , така че peace!
Хубаво си ни е форумчето. Радвам се че го държат собствениците и им благодаря. Всичко друго е просто хейт.
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: ЛзБ си завръща славата
« Отговор #74 -: Jan 05, 2020, 17:57 »
И аз не знам за какво се джафкате :) Да, шрифта е ситен. Да, и аз съм на 150% на ФФ с 15 инча монитор, но какво от това. Това го правя на много сайтове. Когато не мога да видя нещо ми е навик да натисна CTRL и да завъртя скрула вместо да си мърдам главата :) Това го правя дори и в https://www.phoronix.com/ , така че peace!
Хубаво си ни е форумчето. Радвам се че го държат собствениците и им благодаря. Всичко друго е просто хейт.
+1
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.